Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και την Μπαρτσελόνα για την 26η αγωνιστική της Primera Division.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και την Μπαρτσελόνα για την 26η αγωνιστική της Primera Division
Ρεάλ Μαδρίτης (4-3-3): Κουρτουά – Καρβαχάλ, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Ρεγκιλόν – Κρόος, Κασεμίρο, Μόντριτς – Βινίσιους, Μπενζεμά, Μπέιλ.
Μπαρτσελόνα (4-3-3): Τερ Στέγκεν - Σέρτζι Ρομπέρτο, Πικέ, Λενγκλέ, Ζόρντι Άλμπα - Μπουσκέτς, Αρτούρ, Ράκιτιτς - Ντεμπελέ, Μέσι, Σουάρες
Στον πάγκο της Ρεάλ: Νάβας, Μαρσέλο, Βαλβέρδε, Λούκας Βάσκεθ, Ασένσιο, Ίσκο, Θεμπάγιος
Στον πάγκο της Μπάρτσα: Σίλεσεν, Ουμτιτί, Αλένια, Μάλκομ, Κουτίνιο, Σεμέδο, Βιδάλ
Σέντρα στις 21:45
Το ματς του α' γύρου είχε βρει νικητές τους Καταλανούς με 5-1
Η Μπαρτσελόνα είναι στην 1η θέση με 57 βαθμούς, ενώ η Ρεάλ Μαδρίτης είναι 3η με 48 βαθμούς
Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και μεσοβδόμαδα για το Κύπελλο, με την Μπαρτσελόνα να παίρνει μεγάλη νίκη με 3-0
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ
2' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Κίτρινη κάρτα στον Μπουσκέτς
3' Κακή εκτέλεση από τον Μπέιλ, άουτ η μπάλα
8' Περισσότερα φάουλ μέχρι τώρα, παρά κανονική ροή παιχνιδιού
10' Κακό σουτ του Μπενζεμά, μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα.
13' Δυνατό σουτ του Κρόος, η μπάλα κοντράρει κιόλας και καταλήγει στα χέρια του Τερ Στέγκεν.
17' Ανεβάζει ρυθμούς και η Μπάρτσα σιγά-σιγά. Έχει και 3 κόρνερ, όλα εκτελεσμένα πλασαριστά και όχι με σέντρα
19' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Συνεργασία του Μέσι με τον Σουάρες έστω και με αρκετή δόση τύχης, το πλασέ του Αργεντινού πέρασε εκτός στόχου και η μπάλα άουτ
23' Απαντά στις ευκαιρίες η Ρεάλ Μαδρίτης! Ο Βινίσιους έκανε ό,τι ήθελε από τα αριστερά, πάσαρε στον Μπενζεμά κι αυτός στον Μόντριτς, έκανε το σουτ ο Κροάτης, αλλά ο Πικέ με τάκλιν απομάκρυνε
Προσπάθεια του Καρβαχάλ να κόψει τον Μέσι, αλλά έπεσε ο ίδιος...
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΡΑΚΙΤΙΤΣ! Με ένα απλό «1-2» του Κροάτη με τον Σέρχι Ρομπέρτο, η Μπαρτσελόνα δεν έχει πρόβλημα να ανοίξει το σκορ με εξαιρετικό πλασέ
Το γκολ του Ράκιτιτς:
Μεγάλη η ευθύνη του Σέρχιο Ράμος στη φάση του γκολ
35' Η Ρεάλ Μαδρίτης και πάλι είναι επικίνδυνη έξω από την περιοχή της Μπαρτσελόνα, αλλά εντελώς φλύαρη στην τελική προσπάθεια
36' Έχει βρει την μπάλα με το χέρι ο Καρβαχάλ εντός περιοχής, αλλά θεωρείται ακούσιο
37' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Μπάρτσα
Πάνω από την εστία του Κουρτουά η μπάλα
39' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Σουτ του Σουάρες, απόκρουση ο Κουρτουά και στην επιστροφή ο Μέσι έκανε την προβολή, στέλνοντας την μπάλα στην αγκαλιά του Βέλγου
45' Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Κεφαλιά-πάσα του Καρβαχάλ για τον Μόντριτς, δεύτερη κεφαλιά από τον Κροάτη, η μπάλα άουτ
Λήξη α' ημιχρόνου
Η Μπαρτσελόνα προηγείται 1-0 της Ρεάλ Μαδρίτης έπειτα από 45 λεπτά παιχνιδιού
Χτύπημα του Ράμος στον Μέσι με τη λήξη του α' ημιχρόνου... Αν είναι ακούσιο ή εσκεμμένο είναι στην άποψη του καθενός. Σε κάθε περίπτωση ο Μέσι έχει ματώσει όπως έδειξε στον ρέφερι.
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
50' Μπαίνει δυναμικά για την ισοφάριση η Ρεάλ
55' Ίδιο το σκηνικό... Η Ρεάλ πιέζει, αλλά η Μπαρτσελόνα με σχετική ευκολία κρατάει το προβάδισμα
55' Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Εκτός ο Κρόος, μέσα ο Βαλβέρδε
58' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Άλμπα έκανε τη σέντρα-σουτ, η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Καρβαχάλ και παραλίγο το 0-2. Η μπάλα κόρνερ.
60' Ευκαιρία για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Σουτ του Βινίσιους από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα κοντράρει στα πλευρά του Λενγκλέ και πέρασε κόρνερ.
61' Κίτρινη κάρτα στον Σέρχιο Ράμος
61' Αλλαγή για τη Ρεάλ Μαδρίτης. Εκτός ο Μπέιλ, μέσα ο Ασένσιο
63' Κίτρινη κάρτα στον Λενγκλέ
69' Κάθε αντεπίθεση της Μπάρτσα μυρίζει... γκολ
70' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάρτσα! Ο Ντεμπελέ μπαίνει μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το σουτ, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
71' Αλλαγή για την Μπάρτσα. Εκτός ο Αρτούρ, μέσα ο Βιντάλ
72' Σουτ του Βινίσιους από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ
73' Νέο σουτ του Κασεμίρο, επίσης άουτ η μπάλα
75' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Εκτός ο Κασεμίρο, μέσα ο Ίσκο
78' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Εκτός ο Ντεμπελέ, μέσα ο Κουτίνιο
82' Κίτρινη κάρτα στον Ασένσιο
87' Σουτ του Μπενζεμά έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Τερ Στέγκεν χωρίς πρόβλημα
89' Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ
Τρία λεπτά καθυστερήσεις
92' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Εκτός ο Μπουσκέτς, μέσα ο Σεμέδο
Λήξη της αναμέτρησης
Η Μπαρτσελόνα επικρατεί και απόψε της Ρεάλ Μαδρίτης, αυτή τη φορά με 1-0 και κάνει απόλυτη επίδειξη ισχύος στους Μαδριλένους.