Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη του Λεβαδειακός-Λαμία για την 23η αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Λαμία, για την 23η αγωνιστική της Super League
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Ντιόγκο, Αντιλέχου, Ρεκβιασβίλι, Τσαμπούρης, Κονέ, Ζησόπουλος, Μέλεγκ, Καραχάλιος, Ναννγκίς, Μαρκόβσκι
Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκαρντοβέλι, Μπεχαράνο, Μπλάζιτς, Μπερτόλιο, Πίτι, Μπαράλες, Καραμάνος
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μπαλαούρου, Ανκούα, Παντελιάδης, Στανόγεβιτς, Σαβαντογκό, Μητρόπουλος, Ιωαννίδης
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μελισσάς, Τόμας, Καρυπίδης, Τσούκαλος, Επστάϊν, Βασιλαντωνόπουλος, Μπουλούλης
Διαιτητής: Γεώργιος Τάσης. Βοηθοί: Δημήτριος Σαμοϊλης, Θεόφιλος Μωυσιάδης 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης
Πρόκειται για την αναμέτρηση του 14ου της βαθμολογίας (19 β.), που προέρχεται από το 1-0 επί της Ξάνθης στα Πηγάδια, κόντρα στην ένατη της βαθμολογίας, η οπόια επικράτησε 2-1 της ΑΕΛ την περασμένη αγωνιστική.
Βεβαίως, μεσολάβησε η ιστορική πρόκριση επί του Ολυμπιακού στο Κύπελλο με το 1-0 στο Καραϊσκάκη.
Είσοδος των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο
Έναρξη στο ματς!
Η Λαμία προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα
8' Πρώτη αξιόλογη στιγμή. Κεφαλιά του Καραμάνου, η μπάλα εκτός
10' Νέα κεφαλιά του Καραμάνου μετά από μπαλιά του Πίτι, στην αγκαλιά του Μπάγιτς η μπάλα
Σε πολύ χαμηλό τέμπο το παιχνίδι
Ντρίπλα με ρίσκο από τον Σαράνοφ, στα όρια της μεγάλης περιοχής
Εσωτερική αλλαγή από τον Μάκη Χάβο να τοποθετεί τον Καραμάνο δεξιά και τον Πίτι κοντά στον Μπαράλες που παίζει στην κορυφή
23' Κίτρινη στον Καραχάλιο
Πέρασε η στημένη φάση για τον Λεβαδειακό χωρίς να απειλήσει
Σέντρα του Καραμάνου έδιωξε ο Τσαμπούρης προ του Μπαράλες στο 26ο λεπτό
Πολύ κακό το θέαμα στη Βοιωτία στο πρώτο μισάωρο
Η Λαμία είναι αυτή που κυκλοφορεί την μπάλα (και) σε αυτό το διάστημα
37' Ευκαιρία για τη Λαμία. Κάθετη για τον Καράμανο που βγήκε φάτσα με τον Μπάγιτς, αλλά ο Ντιόγκο έκανε επέμβαση την ύστατη στιγμή και απομάκρυνε
37' Κίτρινη στον πλιάτσικα
39' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 1-0! Κακό διώξιμο του Μπαράλες με το κεφάλι, έστρωσε την μπάλα στον Αντιλέχου που με ωραίο πλασέ με τ' αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
43' ΓΚΟΛ η Λαμία, 1-1! Εκτέλεση φάουλ του Πίτι, η μπάλα κόντραρε στο τείχος και κατέληξε στα δίχτυα
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
Ημίχρονο στη Βοιωτία. Λεβαδειακός-Λαμία 1-1 Πολύ κακό θεαματικά το πρώτο μέρος, το οποίο ήταν υπόθεση... πέντε λεπτών περίπου. Ο Αντιλέχου άνοιξε το σκορ στο 39' με πλασέ έπειτα από λάθος αντίδραση των φιλοξενούμενων σε γέμισμα, ενώ ο Πίτι με εκτέλεση φάουλ και τη βοήθεια της τύχης ισοφάρισε στο 43' με εκτέλεση φάουλ
Ο Παντελιάδης παίρνει τη θέση του Ντιόγκο για τον Λεβαδειακό
Έναρξη δεύτερου μέρους
54' Κακό σουτ του Σκόνδρα εκτός περιοχής και με το κακό του πόδι το αριστερό, με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήξει εκτός
55' Στανόγεβιτς αντί Μέλεγκ για τον Λεβαδειακό
64' Σουτ του Ρεκβιασβίλι, στην αγκαλιά του Σαράνοφ η μπάλα
Μπαίνει ο Επστάιν σε λίγο στο ματς
65' Εκτός ο Μπαράλες, μέσα ο Επστάιν
46%-54% η κατοχή της μπάλας
72' Κίτρινη ο Παντελιάδης
Κίτρινη στον Σαράνοβ
81' Ο Τομάς αντί του Μπερτόλιο
84' Κίτρινη ο Μπλάζιτς
84' Κίτρινη ο Μπεχαράνο