Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Πανιώνιο με την οποία ολοκληρώνεται η 24η αγωνιστική της Super League.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Πανιώνιο, με την οποία ολοκληρώνεται η 24η αγωνιστική της Super League
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Γιαννακόπουλος, Μαρινάκης, Αργκους, Μιχάι, Αμαράλ,Τσιγγάρας, Ντίας, Μανά, Ουίλιαν, Μάζουρεκ, Μπαϊροβιτς.
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Μανοϊλοβιτς, Παπαγεωργίου, Ντομίνγκεζ, Σταυρόπουλος, Κόσιτς, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, τους Μπουμάλ, Μανθάτης, Αρτσε, Ντουρμισάι.
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας) με βοηθούς τους Χασάν (Ξάνθης) και Δέτση (Αθηνών). Τέταρτος ο Γρατσάνης (Τρικάλων)
Αξίζει να αναφέρουμε, ότι η Μαρία Δέτση επιστρέφει σε ένα γήπεδο που έχει κάνει σοβαρά λάθη. Ήταν το ματς του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ που είχε διεξαχθεί στις 24 Νοεμβρίου.
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι
1' Σέντρα στην αναμέτρηση
4' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Φάουλ από δεξιά, κεφαλιά του Ντομίνγκεζ στην αγκαλιά του Γιαννακόπουλου
Ο Ντομίγκεζ πάντως ήταν ελάχιστα πιο μπροστά από τους αμυντικούς σε αυτή τη φάση.
6' Γκοοοοοοολλλλ ο Παναιτωλικός και 1-0
Εκτέλεση κόρνερ, κακή έξοδος από τον Μανοϊλοβιτς και ο Άργκους με κεφαλιά ανοίγει το σκορ στο Αγρίνιο
8' Σέντρα του Ντουρμισάι από αριστερά, η μπάλα βρήκε και στο πάνω μέρος του δοκαριού και εφυγε άουτ
10' Το παιχνίδι έχει καλό ρυθμό, έχει φάσεις και φυσικά ένα γκολ σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο
Στο έδαφος ο Μανά. Τον έχει βρει με τις τάπες στο λαιμό ο Κόσιτς ενώ ήταν πεσμένος
Κίτρινη στον Κόσιτς
14' Σουτ από πλάγια του Ντουρμισάι, η μπάλα έφυγε άουτ
20' Γκοοοοοολλλλ για τον Παναιτωλικό και 2-0
Τραγικό λάθος του Κόσιτς, κλέβει ο Μανά πατάει περιοχή για να αφήσει στον Μπαϊροβιτς που ήρθε τρένο να πλασάρει για το 2-0
Σημαντικό προβάδισμα του Παναιτωλικού από νωρίς. Δύο λάθη επί της ουσίας της άμυνας του Πανιωνίου (το ένα σε στατική φάση), δίνουν την ευκαιρία στην ομάδα του Δέλλα να απλοποιήσει τα πράγματα.
Ζητούν πέναλτι οι άνθρωποι του Πανιωνίου σε μαρκάρισμα του Άργκους στον Άρτσε. Υπάρχει παράβαση αλλά είναι εκτός περιοχής.
30' Παναιτωλικός-Πανιώνιος 2-0
33' Κεφαλιά του Μπουμάλ η μπάλα πέρασε εκτός
35' Σουτ του Μανθάτη, η μπάλα ψηλά
Ο Πανιώνιος προσπαθεί τα τελευταία πέντε λεπτά να φτάσει στην περιοχή του Γιαννακόπουλου, αλλά δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά
Ακόμα ένα κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το 4ο στο ματς
39' Σουτ του Μπουμάλ με το δεξί, πάνω στον Γιαννακόπουλο
41' Γκοολλλλλ για τον Παναιτωλικό και 3-0. Ο Μάζουρεκ!
Σέντρα από τον Μαρινάκη, οι αμυντικοί του Πανιωνίου ξέχασαν τον Μάζουρεκ και ο Αργεντινός πέτυχε το 6ο φετινό του γκολ!
Η ομάδα του Δέλλα έχει εκμεταλλευτεί στο ακέραιο τις ευκαιρίες της και για πρώτη φορά φέτος φτάνει σε τρίτο γκολ. Μάλιστα το κάνει σε ένα μόλις ημίχρονο!
45' Επιπλέον χρόνος ένα λεπτό
Ημίχρονο στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Πανιώνιος 3-0
46' Σέντρα στο β' ημίχρονο
Καμία αλλαγή στις ενδεκάδες από Δέλλα και Μάντζιο
49' Γκοοοοοολλλ για τον Παναιτωλικό και 4-0
Γύρισμα στην περιοχή από τον Μανά, δεν μπορεί να διώξει στο Σταυρόπουλος και ο Μάζουρεκ βρίσκει και πάλι δίχτυα
Είναι χαρακτηριστικό ότι η ομάδα του Δέλλα έχει βρει δίχτυα και στις τέσσερις τελικές στην εστία που έχει στο ματς
52' Ο Μπανανά στη θέση του Σταυρόπουλου και ο Μαλέρμπ στη θέση του Μανοϊλοβιτς
Αποφασίζει να αλλάξει τερματοφύλακα ο Άκης Μάντζιος
57' Κεφαλιά του Ντουρμισάι, διώχνει ο Γιαννακόπουλος
59' Φάουλ του Κότσιτς στον Μαρινάκη. Δεύτερη κίτρινη και με δέκα ο Πανιώνιος
Σωστή απόφαση του κ. Μανούχου
Ο Μάρκος Πάολο στη θέση του Μπάιροβιτς
66' Ο Ρέντζας στη θέση του Αρτσε
70' Πλασέ του Μπουμάλ η μπάλα έφυγε άουτ
72' Γκοοοοολλλλ για τον Παναιτωλικό και 5-0!
Γύρισμα από τον Μανά στην περιοχή και ο Γουίλιαν τη στέλνει στο πλεκτό!
75' Κίτρινη στον Μάρκους Πάουλο
Ο Βασιλούδης στη θέση του Μάζουρεκ
Πλέον τα λεπτά που απομένουν έχουν χαρακτήρα... υποχρέωσης και για τους
86' Σουτ ο Αμαράλ, κόρνερ από τον Μαλέρμπ
87' Νέο σουτ του Αμαράλ, η μπάλα περνάει άουτ
89' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίαζ από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει τη μπάλα στα περιστέρια
Παίζονται καθυστερήσεις πλέον. Μεγάλη νίκη για τον Παναιτωλικό που περνάει τον Παναθηναϊκό και γλυκοκοιτάζει Ευρώπη!
Τέλος: Παναιτωλικός-Πανιώνιος 5-0.
Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας. Καλό σας βράδυ!