Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΠΑΟΚ για την 25η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΠΑΟΚ για την 25η αγωνιστική της Super League.
Παναιτωλικός:Γιαννακόπουλος, Μαλής, Μάρκος Πάουλο, Μιχάι, Μάζουρεκ, Αμαράλ, Τσιγγάρας, Μπάιροβιτς, Μαρινάκης, Μανά, Ντίας
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιειρίνια, Ολιβέιρα, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Λημνιός, Άκπομ
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Θεοδωρόπουλος, Τσοκάνης, Βασιλούδης, Παρράς, Γκούγκα, Λιάβας, Λουσέρο
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ρέι, Ίνγκασον, Σφιντέρσκι,Γιαννούλης, Μίσιτς, Κάνιας, Πέδρο Ενρίκε.
Διαιτητής ο Τσαμούρης, με βοηθούς τους Κωνστάντιο και Κωνσταντίνου.
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στο γήπεδο, οι δύο αντίπαλοι έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο.
1' Σέντρα αγώνα
2' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
2' Σέντρα του Ζαμπά, η μπάλα από καραμπόλες έφτασε στον Άκπομ που σούταρε έξω.
Φάουλ κερδίζει ο Λημνιός από τον Αμαράλ.
6' Φάουλ του Λημνιού στον Αμαράλ, σταματά η επίθεση του ΠΑΟΚ.
6' Έξοδος με ρίσκο του Πασχαλάκη, ο Βιεϊρίνια απομακρύνει.
7' Στο έδαφος ο Βιεϊρίνια
9' Ο Μάτος κερδίζει φάουλ από τον Μανά, από δεξιά έξω από την περιοχή των γηπεδούχων.
11' Κόρνερ ο Παναιτωλικός.
11' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Μάρκος Πάουλο την κεφαλιά, ο Πασχαλάκης σε μια δύσκολη όσο και σωτήρια επέμβαση.
13' Ο Μπίσεσβαρ σκοράρει, αλλά το γκολ δεν μετράει γιατί ο Ολλανδός είναι σε αντικανονική θέση.
Σωστή η υπόδειξη, όταν έκανε την κεφαλιά ο Μάτος, ο Ολλανδός ήταν εκτεθειμένος σε θέση οφσάιντ.
16' Πεσμένος ο Μάζουρεκ στο τερέν.
Από μια κίνηση του Ολιβέιρα με τον ώμο έχει χτυπήσει ο Μάζουρεκ.
19' Ο Βιεϊρίνια σεντράρει από αριστερά, άστοχο το γέμισμα που επιχείρησε.
20' Στο έδαφος ο Κρέσπο από πάτημα του Μάζουρεκ, κίτρινη στον Αργεντινό.
21' Μπαλιά του Άκπομ στον Λημνιό, δεν πρόλαβε ο τελευταίος.
22' Φάουλ κερδίζει ο Μανά από αριστερά από τον Βαρέλα. Υπάρχουν δυνατές μονομαχίες και ένταση.
23' Εκτέλεση του Μάζουρεκ, μαζεύει ο Πασχαλάκης.
25' Κίτρινη ο Μπίσεσβαρ για μαρκάρισμα στον Ντίας.
27' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό
30' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μάτος.
30' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
34' Φάουλ ο Ολιβέιρα στον Μάζουρεκ.
36' Πολλή δουλειά του Μάζουρεκ στο κέντρο, κερδίζει φάουλ από τον Ολιβέιρα που βλέπει κίτρινη.
40' Το ματς έφτασε στο 40', το 0-0 παραμένει και είναι αδύνατο να υπάρχει ρυθμός με τόσες διακοπές.
43' Μια βαθιά μπαλιά του Αμαράλ, κόπηκε εύκολα από την άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Λουτσέσκου φόρεσε το γουρλίδικο σκουφάκι του πριν λίγο.
45' Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
45+2' Σύγκρουση στον αέρα του Μάτος με τον Γιαννακόπουλο.
Τέλος πρώτου μέρους στο Αγρίνιο στο 0-0. Ο Πάουλο Κόστα με την κεφαλιά που εξουδετέρωσε ο Πασχαλάκης, είχε την καλύτερη ευκαιρία στο 11'.
Ένα πολύ κακό ποιοτικά πρώτο μέρος, με πολλές διακοπές, σκληρά μαρκαρίσματα και μια φάση στην οποία οι γηπεδούχοι διαμαρτυθρήθηκαν για σπρώξιμο, με την παράβαση από τον Σάκχοφ να έχει γίνει εκτός περιοχής.
46' Σέντρα β' μέρους
48' Ο Παναιτωλικός προσπαθεί να κρατήσει περισσότερο κατοχή στην εκκίνηση του β' μέρους.
50' Ο Άκπομ κάνει επιθετικό φάουλ στον Μιχάι. Διαμαρτυρίες από Λουτσέσκου και Κωνσταντινίδη.
54' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ. Το κερδίζει ο Ντίας από τον Κρέσπο.
55' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο Μπαϊροβιτς
Ο σέντερ φορ του Παναιτωλικού στέλνει στην άλλη γωνία τον Πασχαλάκη και ευστοχεί.
57' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ, από πλάγια δεξιά. Ο αρχηγός του δέχτηκε κίτρινη για διαμαρτυρία.
60' Σφιντέρσκι αντί Λημνιού.
62' Ο Μάτος σκοράρει, αλλά το γκολ δεν θα μετρήσει λόγω οφσάιντ (ξεκάθαρο).
63' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ που πιέζει για την ισοφάριση.
64' ΓΚΟΟΟΟΟΛ απίστευτο ο Βιεϊρίνια ξανά.
Από αριστερά από 35 μέτρα ο αρχηγός του ΠΑΟΚ, κεραυνοβολεί τον Γιαννακόπουλο για το 1-1.
65' Κεφαλιά του Άκπομ, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.
66' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
67' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο Μάτος με κεφαλιά.
Από την εκτέλεση του Μπίσεσβαρ κεφαλιά ο Μάτος που γυρνάει το ματς σε τρία λεπτά.
69' Φάουλ κερδίζει ο Ολιβέιρα.
Ο Λουσέρο αντί του Τσιγγάρα.
69' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Βαρέλα, να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά.
71' Από το κόρνερ του Μπίσεσβαρ ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά, ο Σφιντέρσκι δεν μπορεί από κοντά.
74' Ο Τσοκάνης στη θέση του Ντίας.
77' Μίσιτς αντί Ολιβέιρα. Λάθος υπόδειξη οφσάιντ νωρίτερα σε βάρος του Μπαϊροβιτς.
80' Γκούγκα αντί Μάρκος Πάουλο
81' Ο Άκπομ πιάνει κεφαλιά, κερδίζοντας στον αέρα τον Μιχάι από σέντρα του Μπίσεσβαρ, η μπάλα έξω.
83' Κίτρινη κάρτα στον Ζαμπά που τράβηξε τον Τσοκάνη.
Μικρή διακοπή καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Ζαμπά, ο οποίος δεν μπορεί να συνεχίσει.
87' Ενρίκε αντί Ζαμπά για τον ΠΑΟΚ.
87' Εκτέλεση κόρνερ του Μπίσεσβαρ, ο Κρέσπο έπιασε την κεφαλιά προς τα πίσω αλλά δεν βρήκε εστία.
89' Σέντρα-σουτ του Μανά, έδωιξε με δυσκολία σε κόρνερ ο Πασχαλάκης.
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.
τέλος στην αναμέτρηση!
Ο ΠΑΟΚ έκανε σπουδαία ανατροπή στην έδρα του Παναιτωλικού χάρη στην γκολάρα του Βιεϊρίνια και την κεφαλιά του Μάτος και επικράτησε με 2-1, διατηρώντας το αήττητο στο πρωτάθλημα και έκανε ένα ακόμη βήμα για την κατάκτηση του τίτλου!
Με πέναλτι του Μπαΐροβιτς είχε προηγηθεί ο Παναιτωλικός που δεν... άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων και γνώρισε την εντός έδρας ήττα.