Λαμία-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Πανιώνιο για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Λαμίας με τον Πανιώνιο για την 26η αγωνιστική της Super League.
Η ομάδα του Μάκη Χάβου προέρχεται από τρεις σερί ισοπαλίες, αλλά είναι στην 8η θέση (30 βαθμούς), έχοντας έναν βαθμό περισσότερο από τον σημερινό της αντίπαλο
Οι «κυανέρυθροι» προέρχεται από το 1-0 επί της Ξάνθης, με το οποίο μπήκε τέλος στις δύο σερί ήττες στο πρωτάθλημα
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Καρυπίδης, Βάντερσον, Αντέτζο, Δημούτσος, Μπλάζιτς, Μπερτόλιο, Επστάιν, Σκόνδρας, Καραμάνος, Μπαράλες
Πανιώνιος (Άκης Μάντζιος): Μαλέρμπ, Μασούρας, Μπανανά, Παπαγεωργίου, Ντομίνγκες, Μανιάτης, Κόρμπος, Μανθάτης, Τσιλούλης, Μπουμάλ, Ντουρμισάι
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Μπεχαράνο, Πλιάτσικας, Ασούμπρε, Πίτι, Τομάς.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μανοΐλοβιτς, Οικονομίδης, Άρτσε, Σιντί Αλί, Μαξίμοβιτς, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς.
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης. Βοηθοί: Γεώργιος Παλαμίδας, Κωνσταντίνος Καλαμπόκης Τέταρτος Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο
Έναρξη του ματς!
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Μανθάτης έγινε αποδέκτης της μπάλας και μπήκε μέσα στην περιοχή από τ' αριστερά, γύρισε για τον Ντουρμισάι που λίγο έλειψε να σκοράρει με προβολή, αλλά ο Αντέτζο έδιωξε σωτήρια κι ενώ ο Σαράνοφ ήταν ουσιαστικά εξουδετερωμένος
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Αστέρα, για την 26η αγωνιστική της Super League.
5' Απειλεί ο Πανιώνιος. Ο Μανθάτης βγήκε κάθετα και πάσαρε για τον Ντουρμισάι, τον οποίο έκοψε την ύστατη στιγμή η αντίπαλη άμυνα
Έχει μπει πολύ καλύτερα ο Πανιώνιος, είναι ξεκάθαρο
6' Γκολ η Λαμία, 1-0! Ο Μπλάζιτς έκανε κάθετη για τον Επστάιν, που γύρισε από τ' αριστερά για τον Καραμάνο και ο τελευταίος με πλασέ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίχως να δυσκολευτεί ιδιαίτερα.
Δεν πανηγύρισε το τέρμα ο Έλληνας επιθετικός, σεβόμενος την πρώην ομάδα του (2015-16)
10' Μπαλιά του Τσιλούλη στον Μπουμάλ, αλλά ήταν πολύ δυνατή.
12' Σουτ του Μπλάζιτς έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Μαλέρμπ.
17' Ελέγχει το ρυθμό ο Πανιώνιος.
20' Επικίνδυνο γύρισμα του Μπουμάλ στην αντίπαλη περιοχή, διώχνουν οι αμυντικοί των γηπεδούχων.
24' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι.
26' Κόρνερ για τη Λαμία.
27' Σουτ του Μπλάζιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
33' Φάουλ για τη Λαμία, θα γεμίσει στην περιοχή ο Μπερτόλιο.
35' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα. Νεύρα μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.
38' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Σουτ του Μασούρα μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
39' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
40' Πέναλτι για τον Πανιώνιο!
Ο Ντουρμισάι το κέρδισε, με τον Καρυπίδη να τον ανατρέπει. Κίτρινη κάρτα στον Καρυπίδη.
41' Άστοχη η εκτέλεση πέναλτι του Ντουρμισάι, έδιωξε με τα πόδια ο Σαράνοφ. Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.
45'+2' Κόρνερ για τη Λαμία.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Λαμία προηγείται 1-0 του Πανιωνίου.
Το γκολ στο 6' ο Καραμάνος, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν χαμένο πέναλτι στο 41' με τον Ντουρμισάι.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Μία αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος παίρνει τη θέση του Σκόνδρα.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.
Συνεχίζει ως έχει ο Πανιώνιος.
47' Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
52' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με τον Μανθάτη να σουτάρει μέσα από την περιοχή, ωστόσο το σουτ του κόντραρε σε σώμα αντιπάλου.
57' Σουτ του Μπερτόλιο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
61' Κόρνερ για τη Λαμία.
62' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σιντί Αλί αντικαθιστά τον Μανθάτη.
63' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Γύρισμα του Ντουρμισάι μέσα από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι.
64' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
65' Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τόμας αντικαθιστά τον Επστάιν.
68' Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου.
70' Σουτ του Σιντί Αλί έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
72' Σουτ του Δημούτσου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
73' Φάουλ για τη Λαμία σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.
75' Κίτρινη κάρτα στον Σιντί Αλί.
75' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Άρτσε παίρνει τη θέση του Τσιλούλη.
76' Τρομερή ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο βγήκε μόνος του απέναντι στον Μαλέρμπ, αλλά το πλασέ του κατέληξε στη ρίζα του δοκαριού και άουτ.
77' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
79' Σουτ του Μπερτόλιο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
81' Κόρνερ για τη Λαμία.
81' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες μέσα από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά ο Μαλέρμπ.
84' Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Πίτι πήρε τη θέση του Μπερτόλιο.
85' Κόρνερ για τη Λαμία.
87' Μίνι διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Αντέτζο.
87' Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο για διαμαρτυρία.
88' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Εξαιρετικό πλάσε του Πίτι έξω από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά -σε κόρνερ- ο γκολκίπερ του Πανιωνίου.
89' Κι άλλη καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Τομάς σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μαλέρμπ έδιωξε πάλι.
91' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
91' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μπανανά πήρε την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Σαράνοφ έδιωξε σε κόρνερ.
94' Κίτρινη κάρτα στον Πίτι.
Τέλος του αγώνα, η Λαμία επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου και "έπιασε" στην 6η θέση τον Παναιτωλικό!
Το μοναδικό γκολ στο 6' ο Καραμάνος, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με τον Ντουρμισάι στο 41'.