Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα, για την 27η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 27η αγωνιστική της Super League
ΟΦΗ (Χάιμε Βέρα): Σωτηρίου, Μπράουν, Μιχόγεβιτς, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νάστος, Βαζ, Φερέιρα, Νέιρα, Γιακουμάκης
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Σκόνδρας, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Σεργκελασβίλι, Μπουκουβάλας, Γιάκος, Πάντελιτς, Κριζμάν, Νικολιάς, Αθανασιάδης
Στον πάγκο των Κρητικών: Δερμιτζάκης, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Βουό, Οικονόμου, Παπάζογλου, Σασί
Στον πάγκο των Ηπειρωτών: Περιστερίδης, Αποστολόπουλος, Ευαγγέλου, Μάνος, Παμλίδης, Ξύδας, Βιντάλ
Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης. Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας, Χρυσούλα Κουρομπύλια 4ος Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου
Οι Κρητικοί προέρχονται από την ήττα με 3-1 από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη και καίγονται για βαθμούς για να παραμείνουν ζωντανοί για παραμονή.
Όπως φυσικά τους ίδιους στόχους πάνω-κάτω έχουν οι Ηπειρώτες, οι οποίοι είναι στην 13η θέση με 26 βαθμούς έναντι 22 των γηπεδούχων
Εντός έδρας ο ΟΦΗ έχει πετύχει 4 νίκες, 5 ισοπαλίες και 4 ήττες φέτος, ενώ ο ΠΑΣ μετράει 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 10 ήττες.
Εμφανώς συγκινημένος ο Γιάννης Πετράκης
Έναρξη στο ματς!
Χωρίς κάποια φάση το ματς έως τώρα. Προσπαθεί αν φτιάξει παιχνίδι ο ΟΦΗ
8' Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ. Η μπάλα στρώθηκε στον Βαζ μετά από γέμισμα, αλλά το σουτ με τη μια που έπιασε, κατέληξε στην αγκαλιά του Βελλίδη
15' Επικίνδυνη φάση στα καρέ του ΠΑΣ. Έπειτα από παράλληλη σέντρα, Τζημόπουλος και Βελλίδης δεν συνεννοήθηκαν καλά και ο Έλληνας γκολκίπερ έκανε ασταθή επέμβαση, αλλά απομάκρυνε τελικά.
15' Ωραίο σουτ του Κοροβέση, μπλόκαρε ο Βελλίδης
16' Πολύ καλή φάση για τον ΠΑΣ, η καλύτερη έως τώρα στον αγώνα. Εξαιρετική κίνηση του Κριζμάν, έκανε σλάλομ και άδειασε την άμυνα του ΟΦΗ, αλλά την ώρα που πήγε να περάσει και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Σωτηρίου, έπεσε στο έδαφος.
19' Επικίνδυνη επίθεση του ΟΦΗ και κακή έξοδος από τον Βελλίδη, δεν μπόρεσε να την εκμεταλλευτεί η ομάδα της Κρήτης.
20' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 1-0! Ύστερα από γέμισμα του Φερέιρα, που βρήκε την άμυνα του ΠΑΣ πολύ ψηλά, ο Βαζ έκανε έξοχο κοντρόλ και με σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Σεργκελασβίλι και κατέληξε στα δίχτυα του Βελλίδη που αιφνιδιάστηκε
Μικρή διακοπή λόγω του γεγονότος ότι ο Γιαννούλης έφυγε με φόρα πάνω στις διαφημιστικές πινακίδες. Ωραία κίνηση από τον Αθανασιάδη που πήγε κατευθείαν να δει αν είναι καλά ο αντίπαλος του
65-35% η κατοχή της μπάλας
29' Ωραία κίνηση του Νέιρα εκτός περιοχής για τον ΟΦΗ, αλλά με αδύναμο σουτ
33' Σέντρα του Νέιρα και κακή έξοδος από τον Βελλίδη, που βρήκε αέρα πιο πολύ, η μπάλα εκτός σε κόρνερ
37' Άστοχη κεφαλιά του Τζημόπουλου μετά από κόρνερ
42' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Γέμισμα του Γιάκου για τον Κρίζμαν που εκτέλεσε πριν την εκτέλεση του Σωτηρίου, αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει.
Δύο λεπτά για το ημίχρονο, χωρίς τις καθυστερήσεις
Εκτέλεση φάουλ του Νέιρα, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
Τέλος στο ματς. ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0 με το τέρμα του Βαζ στο 20ο λεπτό. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος, δίκαια προηγούνται στο παιχνίδι, λίγες και καλές φάσεις έχουν δημιουργήσει οι Ηπειρώτες με τον Κρίζμαν να είναι ο πιο επικίνδυνός τους παίκτης.
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
50' Κίτρινη στον Σεργκελασβίλι
52' Σουτ εκτός περιοχής από τον Νέιρα, μπλόκαρε ο Βελλίδης
54' Άστοχη κεφαλιά του Γιακουμάκη από καλή θέση μετά από σέντρα του Βαζ, αλλά δίχως καλή ισορροπία
56' Παμλίδης αντί Γιάκου στο ματς για τον ΠΑΣ
59' Κίτρινη στον Πάντελιτς (ΠΑΣ)
69' Μονομαχία Μιχαήλ και Μπράουν, έπεσε κάτω μέσα στην περιοχή ο παίκτης του ΟΦΗ και ζήτησε πέναλτι, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.
75' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μέσα ο Μάνος, εκτός ο Αθανασιάδης
83' Κουτσιανικούλης αντί Φερέιρα στο ματς για τον ΟΦΗ.
85' Βουο αντί Γιακουμάκη.
89' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Σασί αντί Βαζ
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
90+2' Δοκάρι ο ΟΦΗ! Συρτό σουτ του Βουό, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Βελλίδη
Τέλος στο ματς. ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0