LIVE: Παναθηναϊκός-Άρης

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη για την 27η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Άρη για την 27η αγωνιστική της Super League
Οι «πράσινοι» είναι στην 6η θέση με 35 βαθμούς, χωρίς να έχει τελεσιδικήσει ακόμα η υπόθεση με το ντέρμπι κόντρα στον Ολυμπιακό, ενώ ο Άρης ισοβαθμεί με τον Ατρόμητο στην 4η θέση με 43 πόντους
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
Παναθηναϊκός (3-5-1-1): Διούδης - Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Πούγγουρας – Γιόχανσον, Κάτσε, Δώνης, Κουρμπέλης, Ινσούα – Χατζηγιοβάνης, Μακέντα
Οι τρεις στην αμυντική γραμμή θα είναι οι Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Πούγγουρας, στα δύο άκρα θα βρίσκονται οι Γιόχανσον, Ινσούα, στη μεσαία γραμμή θα είναι οι Κάτσε, Δώνης και Κουρμπέλης, ενώ στην επίθεση θα είναι οι Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.
Άρης (4-2-3-1): Κουέστα – Κόρχουτ, Ρος, Βέλεθ, Βαλεριάνος – Σιώπης, Μπάσα – Λάρσον, Μαρτίνες, Ματέο Γκαρσία - Ντιγκινί
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Κότσαρης, Στάικος, Άλτμαν, Χατζηθεοδωρίδης, Εμμανουηλίδης, Αρμενάκας, Καμπετσής
Στον πάγκο του Άρη: Αναγνωστόπουλος, Σόουζα, Δεληζήσης, Γιουνές, Ματίγια, Τζανακάκης, Φετφατζίδης
Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς Α’ βοηθός: Βασίλειος Νικολακάκης Β’ βοηθός: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ 4ος: Γεώργιος Βρέσκας
Υπενθυμίζεται ότι το ματς διεξάγεται σε άδειο ΟΑΚΑ λόγω τιμωρίας του «τριφυλλιού».
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
Όλα έτοιμα για τη σέντρα
1' Σέντρα στο παιχνίδι
3' Σουτ του Μαρτίνες έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ...
8' Ισορροπημένο ματς μέχρι τώρα, με τον Παναθηναϊκό να μην έχει ακόμα τελική
11' Πολλά τα παράπονα από τον Γιώργο Δώνη στα πρώτα λεπτά του αγώνα
14' Σαφή πρόθεση του Άρη να επιτεθεί από την αριστερή πλευρά.
14' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Ντιγκινί
15' Σουτ του Μαρτίνες η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ο Ματέο Γκαρσία, αλλά από το ριπλέι φαίνεται ο Οικονόμου να βρίσκει μπάλα. Βέβαια, η επαναληπτική προβολή δεν είναι απόλυτα κατατοπιστική.
Συμπλήρωση 20 λεπτών στην αναμέτρηση... Τίποτα το ιδιαίτερο, πλην των τελικών προσπαθειών του Άρη που δεν έχουν καταλήξει σε κλασική ευκαιρία.
22' ΔΟΚΑΡΙ ΚΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Λάθος του Κουρμπέλη στη μεσαία γραμμή, ο Μαρτίνες άνοιξε την μπάλα στα αριστερά στον Λάρσον, αυτός πάσαρε στο ύψος του πέναλτι που κινούνταν ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός, έκανε το αριστερό σουτ με τη μία, αλλά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Η μπάλα κατέληξε άουτ.
25' Μακρινό σουτ του Μακέντα, άουτ η μπάλα
27' Σουτ του Λάρσον από δεξιά και διαγώνια θέση, άουτ η μπάλα.
29' Πολλά λάθη από τον Παναθηναϊκό στην κυκλοφορία της μπάλας
31' Άσχημη πτώση του Βέλεθ, ευτυχώς όλα καλά για τον Ισπανό σέντερ μπακ
33' Σουτ του Δώνη από μακρινή απόσταση, εύκολα ο Κουέστα. Θα μπορούσε να πασάρει κιόλας ο κεντρικός χαφ του «τριφυλλιού»
37' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό
38' Περνά ανεκμετάλλευτο για τους «πράσινους»
38' Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα για φάουλ στον Σιώπη.
42' Ατομική ενέργεια του Ινσούα από αριστερά, σουτ εκτός περιοχής, εύκολα μπλοκάρει ο Κουέστα
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου
Οι δύο ομάδες μένουν στο 0-0, με τον Άρη να είναι καλύτερος και να έχει και δοκάρι με τον Μαρτίνες στο 22'
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
47' Μικροπρόβλημα με τον Μπάσα που όμως σηκώνεται και συνεχίζει κανονικά
50' Είναι πιο πιεστικός ο Παναθηναϊκός σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου
51' Ευκαιρία για τον Άρη! Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, με τον Μαρτίνες να βρίσκει τον Ντιγκινί στο ύψος του πρώτου δοκαριού, αλλά το πλασέ του Γάλλου με τη μία πέρασε άουτ. Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο στην επόμενη φάση
56' Ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Ματέο Γκαρσία, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Διούδη, που αιφνιδιάστηκε από την πορεία της μπάλας.
58' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, που είναι και η πρώτη του στο ματς! Σέντρα του Κουρμπέλη από τα δεξιά και εξαιρετική κεφαλιά του προωθημένου Ινσούα, αλλά ο Κουέστα έπεσε στη γωνία του και απέκρουσε.
62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Εξαιρετική παράλληλη μπαλιά του Μακέντα στο ύψος της μικρής περιοχής και ο προωθημένος και εντελώς αμαρκάριστος Δώνης σε ανυπεράσπιστη εστία κάνει το 1-0!
65' Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα οι Φετφατζίδης, Ματίγια, εκτός οι Μαρτίνες και Μπάσα
72' Σουτ του Φετφατζίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Δώνης, μέσα ο Άλτμαν
74' ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΝΣΟΥΑ ΚΑΙ 2-0 Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ! Ο Ινσούα αφήνει πανέξυπνα την μπάλα για τον Άλτμαν, ο Ισραηλινός ξαναβρίσκει τον Αργεντινό στην περιοχή και με υπέροχη λόμπα ο αριστερός μπακ του Παναθηναϊκού νικάει τον Κουέστα για το 2-0!
Υπέροχη συνεργασία και εκπληκτικό τελείωμα του Ινσούα!
77' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Καμπετσής, εκτός ο Χατζηγιοβάνης
80' Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Γιουνές, εκτός ο Γκαρσία.
80' Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον
84' Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα
88' Μάλλον διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
92' Κίτρινη κάρτα στον Διούδη
93' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα