Πανιώνιος-ΑΕΛ

Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πανιώνιο και την ΑΕΛ για την 27η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Πανιώνιος-ΑΕΛ για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ο Πανιώνιος ηττήθηκε 1-0 στη Λαμία την προηγούμενη αγωνιστική και παρέμεινε στους 29 πόντους.
Η ΑΕΛ νίκησε 2-1 εντός τον Αστέρα Τρίπολης και συμπλήρωσε 4 ματς δίχως ήττα (2-2-0) για να ανέβει στους 30 βαθμούς και να κρατάει στα χέρια της την παραμονή.
Στον πρώτο γύρο, η ΑΕΛ επικράτησε 4-2 του Πανιωνίου.
Οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί ξανά τον Οκτώβριο στο Κύπελλο, με τον Πανιώνιο να επικρατεί 2-0 στη Νέα Σμύρνη.
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Μαλέρμπ – Μασούρας, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Σαραμαντάς – Κόρμπος, Μανιάτης – Τσιλούλης, Μαξίμοβιτς, Μπουμάλ – Ντουρμισάι
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ: Κρίστινσον – Γκοΐκοβιτς, Μόρας, Μπράλιτς – Μπέρτος, Φατιόν, Σεσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Ζίβκοβιτς – Νούνιτς, Σικάφκα
Διαιτητής του αγώνα ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης.
Σε 8 λεπτά η σέντρα του αγώνα.
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο οι Νίκας, Μίκο, Οικονομίδης, Παπαγεωργίου, Άρσε, Μανθάτης, Σπιριντόνοβιτς.
Στον πάγκο για την ΑΕΛ οι Παϊτέρης, Μπάλλας, Κούνιτς, Γιακιμόβσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Καρανίκας.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.
Τα πάντα είναι έτοιμα για τη σέντρα.
Ξεκίνησε το παιχνίδι, η ΑΕΛ πήρε τη σέντρα.
1' Κόρνερ για την ΑΕΛ.
2' Αναμπουμπούλα στην περιοχή του Πανιωνίου μετά από την εκτέλεση κόρνερ, έδιωξαν οι αμυντικοί των γηπεδούχων.
8' Χωρίς κάτι σημαντικό μέχρι τώρα το παιχνίδι.
12' Προσπαθεί να κυριαρχήσει ο Πανιώνιος.
15' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
17' Γκολ για τον Πανιώνιο!
Ατομική προσπάθεια του Μαξίμοβιτς, που μπήκε στην περιοχή της ΑΕΛ και πλάσαρε ανενόχλητος τον Κρίστινσον για να δώσει το προβάδισμα στον Πανιώνιο.
19' Κόρνερ για την ΑΕΛ.
24' Σκληρό φάουλ του Φατιόν στον Τσιλούλη.
28' Δυνατές μονομαχίες στα τελευταία λεπτά μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.
29' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Γκοΐκοβιτς πήρε την κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.
34' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Σικάφκα σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μαλέρμπ έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
35' Πάλι απείλησε η ΑΕΛ, με τον Σικάφκα να σουτάρει από το ύψος της περιοχής. Αυτή τη φορά ο Μαλέρμπ μπλόκαρε την μπάλα.
40' Η ΑΕΛ έχει... κερδίσει μέτρα στο γήπεδο και προσπαθεί για την ισοφάριση.
43' Μακρινό σουτ του Κόρμπου, η μπάλα άουτ.
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.
Στο 42', δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Φατιόν.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 της ΑΕΛ.
Το μοναδικό γκολ ο Μαξίμοβιτς στο 17'.
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.
49' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς έχει τραυματιστεί ο Σαραμαντάς.
50' Νέα διακοπή στο παιχνίδι αφού τραυματίστηκε ο Μπράλιτς και έχει πέσει στο χορτάρι.
52' Σουτ του Ζίβκοβιτς από πλάγια θέση, μπλόκαρε εύκολα ο Μαλέρμπ.
56' Κεφαλιά του Φατιόν μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
58' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
63' Κεφαλιά του Γκοΐκοβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
64' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμισάι.
66' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Παπαγεωργίου αντικαθιστά τον Τσιλούλη.
66' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κούνιτς πήρε τη θέση του Νούνιτς.
67' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι γύρισε στην περιοχή, ο Μπουμάλ πρόλαβε τον Κρίστινσον και πλάσαρε, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
69' Κίτρινη κάρτα στον Γκοΐκοβιτς.
71' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γιακιμόβσκι παίρνει τη θέση του Φατιόν.
75' Γέμισμα του Σεσέροβιτς στην περιοχή, βγήκε και μπλόκαρε ο Μαλέρμπ.
77' Κόρνερ για τον Πανιώνιο.
78' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Γιακιμόβσκι σούταρε με τη μία από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Μαλέρμπ μπλόκαρε.
79' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Άρσε αντικαθιστά τον Μπουμάλ.
83' Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο.
84' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Δυνατό σουτ του Ζίβκοβιτς έξω από την περιοχή, ο Μαλέρμπ έπεσε εντυπωσιακά στη γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ.
85' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι βγήκε στην αντεπίθεση, πλάσαρε από το ημικύκλιο, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
86' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Ζίζιτς πήρε τη θέση του Μπέρτου.
87' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, αλλά ο Κούνιτς δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Μαλέρμπ.
88' Σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς από πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Μαλέρμπ.
89' Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Οικονομίδης αντικαθιστά τον Μαξίμοβιτς.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
91' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς.
94' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ντουρμισάι σούταρε από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Κρίστινσον έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος επικράτησε 1-0 της ΑΕΛ στη Νέα Σμύρνη!
Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις σημαντικότερες ευκαιρίες, μεταξύ αυτών και ένα δοκάρι στο 29'.