Πόρτο-Λίβερπουλ 1-4

Παρακολουθήστε σε real time από το control-room του sportfm.gr τη ρεβάνς ανάμεσα στην Πόρτο και τη Λίβερπουλ για τους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:24
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Πόρτο με την Λίβερπουλ, στον επαναληπτικό προημιτελικό του 2-0 υπέρ των "ρεντς" στο "Άνφιλντ".
21:25
Η ενδεκάδα της Πόρτο: Κασίγιας, Μιλιτάο, Μπραχίμι, Μαρεγκά, Τέλες, Ερέρα, Κόρονα, Ντανίλο, Οτάβιο, Φελίπε, Πέπε
21:26
Η ενδεκάδα της Λίβερπουλ: Άλισον, Φαμπίνιο, Φαν Ντάικ, Βαϊνάλντουμ, Μίλνερ, Μανέ, Σαλάχ, Ρόμπερτσον, Οριγκί, Μάτιπ, Αλεξάντερ-Άρντολντ
21:31
Στον πάγκο για την Πόρτο: Βανά, Μάξι Περέιρα, Μπρούνο Κόστα, Όλιβερ Τόρες, Αντρέ Περέιρα, Σοάρες, Φερνάντο
21:32
Στον πάγκο για τη Λίβερπουλ: Μινιολέ, Κεϊτά, Φιρμίνο, Γκόμεζ, Χέντερσον, Στάριτζ, Σακίρι
21:33
Για πρώτη φορά βασικός για φέτος σε αγώνα Champions League, ο Οριγκί, για πρώτη φορά στον πάγκο μετά από 36 παιχνίδια ο Φιρμίνο.
21:40
Βροχή και 13 βαθμοί Κελσίου αυτή την ώρα στο Dragao.
21:41
O Oλλανδός Μακέλι, διευθύνει την αναμέτρηση.
21:58
Οι δύο αντίπαλοι μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
22:01
Τις 177 συμμετοχές στο Champions League, φτάνει απόψε ο Ίκερ Κασίγιας.
22:01
Σέντρα θα έχει η Πόρτο.
22:02
1' Σέντρα αγώνα
22:03
1' Στα 32'' μια εξαιρετική ενέργεια του Κορόνα από δεξιά, που πατάει περιοχή, ωραίο σουτ με το αριστερό, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Άλισον.
22:05
3' Βαρύς ο αγωνιστικός χώρος από τη βροχή που έχει προηγηθεί.
22:06
4' Σουτ του Μαρεγκά, χωρίς δύναμη στα χέρια του Άλισον.
22:07
5' Δείχνουν να έχουν μπει καλά οι γηπεδούχοι, η Λίβερπουλ έχει δώσει χώρο ωστόσο για να βγει στην κόντρα.
22:08
6' Φάουλ στον Ερέρα από τον Μίλνερ.
22:09
7' Από το σημείο του πέναλτι ο Μαρεγκά σουτάρει, μπλοκάρει ο Άλισον. Καλή στιγμή για την Πόρτο.
22:10
8' Μπραχίμι σουτ άουτ.
22:12
10' Κόρνερ για την Πόρτο
22:12
10' Επικίνδυνη εκτέλεση, δεν μπορεί ο Πέπε να προλάβει για την κεφαλιά.
22:15
13' Η Λίβερπουλ προσπαθεί να κρατήσει μπάλα, ο Φαν Ντάικ κάνει ένα αβίαστο λάθος και πετά την μπάλα πλάγιο.
22:16
14' Σέντρα του Κορόνα, κεφαλιά του Μαρεγκά άουτ.
22:17
15' ΝΕΑ ΚΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΟ: Σέντρα του Άλεξ Τέλες, με τη μία ο Μαρεγκά άουτ.
22:18
16' Κόρνερ για την Πόρτο
22:19
17' Σουτ του Πέπε, νέο κόρνερ για την Πόρτο.
22:20
18' Σουτ του Μιλιτάο, πολύ πάνω από την εστία.
22:24
22' Άψυχο σουτ του Μαρεγκά, εύκολα ο Άλισον.
22:26
24' Σουτ του Μπραχίμι στα σώματα, ο Τέλες το σουτ, μπλοκάρει ο Άλισον
22:28
26' Ο Μανέ σκοράρει, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ από τη σέντρα-σουτ του Σαλάχ.
22:29
Τσεκάρει τη φάση ο Ολλανδός πάντως με το δωμάτιο του VAR.
22:30
26' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Μανέ, το γκολ μετράει.
22:31
To ματς έχει φτάσει στο 29'. Πολύ δύσκολη φάση το γκολ της Λίβερπουλ μετά την περίεργη πάσα σαν σουτ του Σαλάχ.
22:31
29' Σουτ του Μπραχίμι, μπλόκαρε ο Άλισον.
22:33
31' Φάουλ από δεξιά κερδίζει ο Μιλιτάο.
22:33
31΄Εκτέλεσε ο Τέλες, μπλόκαρε ο Άλισον.
22:36
34' Κερδίζει φάουλ ο Μίλνερ στη μεσαία γραμμή.
22:38
36' Κίτρινη κάρτα ο Πέπε.
22:42
40' Σουτ του Κορόνα, πάλι σε καλή θέση ο Άλισον μπλοκάρει.
22:46
44' Ακόμα 1.5 λεπτό για τη λήξη του πρώτου μέρους, το γκολ του Μανέ, μάλλον έχει καθαρίσει την κατάσταση.
22:48
45' Δύο λεπτά επιπλέον
22:50
45+2' Ο Άρνολντ σεντράρει, ο Μίλνερ εναέρια προβολή η μπάλα κοντράρει και φεύγει έξω. Αυτή ήταν η τελευταία φάση του α' μέρους.
22:51
45+2' ΠΟΡΤΟ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 0-1 με το γκολ του Μανέ, από ασίστ του Σαλάχ στο 26'. Στην πρώτη επίσκεψη της στα καρέ των "Δράκων" οι ρεντς σκόραραν και είναι αγκαλιά με την πρόκριση.
23:04
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο αντίπαλοι
23:04
46' Σοάρες αντί Οτάβιο και Φιρμίνο αντί Οριγκί, από μια αλλαγή για κάθε ομάδα.
23:05
46' Σέντρα β' μέρους
23:06
Σε 4-3-1-2 γυρίζει η Πόρτο.
23:07
47' Σέντρα του Άλεξ Τέλες, ο Σοάρες ανοίγει το κοντρόλ με το στήθος.
23:09
49' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ.
23:09
50' Ο Φιρμίνο γυρίζει την μπάλα, μπλοκάρει ο Κασίγιας.
23:10
51' Σέντρα του Κορόνα, κεφαλιά του Μαρεγκά κόρνερ.
23:12
53' Φάουλ του Ντανίλο στον Φαμπίνιο.
23:13
54' Σέντρα του Ερέρα, κεφαλιά του Ερέρα άουτ.
23:15
56' Σέντρα του Άλεξ Τέλες, πολύ δυνατή.
23:16
57' Κεφαλιά του Σαλάχ, άουτ.
23:17
58' Σουτ του Έκτορ Ερέρα, μπλοκάρει ο Άλισον.
23:19
59' Σέντρα του Μανέ που έψαξε τον Σαλάχ, έδιωξε ο Μιλιτάο
23:21
61' Φάουλ του Φαμπίνιο στον Κορόνα, ο πρώτος μοιάζει να έχει χτυπήσει.
23:22
62' Εκτέλεση φάουλ ο Φελίπε από πολύ καλή θέση θ' αστοχήσει. Μεγάλη φάση για την Πόρτο.
23:25
65'ΓΚΟΟΟΟΛ ο Σαλάχ με αριστερό πλασέ.
23:26
Ο Φιρμίνο κλέβει στην άμυνα, αυτός στον Βαϊνάλντουμ, ο Ολλανδός στον Άρνολντ που βγάζει την τέλεια πάσα στον Σαλάχ. Ο Αιγύπτιος πλασάρει εύστοχα τον Κασίγιας για το 0-2. Αμέσως μετά ο Άρνολντ άφησε τη θέση του στον Γκόμες
23:27
68' Κόρνερ για την Πόρτο.
23:28
68' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Πόρτο ο Μιλιτάο.
23:29
Από την εκτέλεση κόρνερ του Τέλες, ο Μιλιτάο κέρδισε τους πάντες στον αέρα και με κεφαλιά μείωσε σε 1-2.
23:30
71' Χέντερσον αντί Ρόμπερτσον
23:32
73' Ο Χέντερσον βγάζει τον Μανέ σε τετ-α-τετ, αυτός αποφεύγει τον Κασίγιας, αλλά με κάποιον τρόπο χάνει το γκολ σε κενό τέρμα. Απίθανη ευκαιρία!!
23:33
74' Κόρνερ για την Πόρτο.
23:36
77' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Φιρμίνο
23:37
Εξαιρετική ασίστ του Χέντερσον που σεντράρει από δεξιά και ο Φιρμίνο με κεφαλιά το 1-3.
23:37
78' Φερνάντο αντί Κορόνα
23:40
81' Μπρούνο Κόστα αντί Μπραχίμι
23:41
82' Σουτ του Σοάρες, άουτ.
23:43
83' Κόρνερ για τη Λίβερπουλ
23:43
84' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Φαν Ντάικ
23:44
Εκτέλεση κόρνερ του Μίλνερ, πρώτη κεφαλιά του Μανέ, δεύτερη του Φαν Ντάικ και γκολ για το 1-4.
23:50
90' Δύο λεπτά καθυστερήσεις.
23:51
90+1' Σουτ του Σαλάχ, μπλόκαρε ο Κασίγιας
23:52
90+2' ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ
23:53
Η Λίβερπουλ επικράτησε 4-1 με την τριπλέτα Μανέ, Σαλάχ, Φιρμίνο συν τον Φαν Ντάικ να σκοράρει. Η Λίβερπουλ παίζει με την Μπάρτσα.