Παρακολουθήστε σε real time από το control-room του sportfm.gr τη ρεβάνς ανάμεσα στη Μάντσεστερ Σίτι και την Τότεναμ για τους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ.

21:08
Καλησπέρα σας! Εδώ είμαστε για μια ακόμα μεγάλη ποδοσφαιρική βραδιά την οποία θα παρακολουθήσουμε παρέα. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:10
Στο "Έτιχαντ" Μάντσεστερ Σίτι και Τότεναμ κοντράρονται στον αγγλικό εμφύλιο με στόχο μια θέση στα ημιτελικά. Η Τότεταμ δεν έχει βρεθεί ποτέ στους "4" του Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ η ομάδα του Μάντσεστερ θέλει να επιστρέψει εκεί για πρώτη φορά μετά το 2016.
21:11
Το 1-0 του Λονδίνου δίνει ισχνό προβάδισμα στην ομάδα του Πουτσετίνο, αλλά σίγουρα η βραδιά έχει μεγάλο ενδιαφέρον.
21:11
Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τον εντυπωσιακό Άγιαξ που έκανε την υπέρβαση, αφού πέταξε έξω Ρεάλ και Γιουβέντους.
21:32
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
21:33
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρδιόλα): Εντερσον, Γουόκερ, Κομπανί, Λαπόρτ, Μεντί, Γκουντογκάν, Σίλβα, Ντε Μπρόινε, Μπέρναρντο, Στέρλινγκ, Αγουέρο
21:34
Τότεναμ (Μαουρίτσιο Ποτσετίνο): Γιορίς, Ρόουζ, Αλντερβάιρελντ, Φερτόνγκεν, Τρίπιερ, Γουανιάμα, Σισοκό, Ερικσεν, Ντέλε Αλι, Μόουρα, Σον
21:35
21:35
21:35
Και εδώ το γράφημα της UEFA με τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
21:36
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τούρκος, Τσακίρ με βοηθούς τους Ντουράν και Ογκούν. Τέταρτος ο Ντίας και VAR ο Ιράτι
21:49
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμα και σε λίγο θα βγουν στον αγωνιστικό χώρο για το τελετουργκικό
21:55
Απίστευτη ατμόσφαιρα από τους οπαδούς της Σίτι. Φοβερή χορογραφία και κορεό στις εξέδρες!
21:56
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
21:58
Και τώρα ο ύμνος του Τσάμπιονς Λιγκ. Ο απόλυτος ποδοσφαιρικός ύμνος.
22:01
1' Σέντρα στο παιχνίδι!
22:05
4' Γκοοοοοοολλλλλ για την Σίτι
22:05
Απίστευτο γκολ από τον Ραχίμ Στέρλινγκ!
22:06
Ο Στέρλινγκ πήρε την μπάλα στην περιοχή, την έφερε στο δεξί και εκτέλεσε τον Γιορίς που δεν μπόρεσε να κάνει τίποτα!
22:06
Πριν το πεντάλεπτο η Σίτι ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου αγώνα.
22:08
7' Γκοοοοοοολλλλλλλλ για την Τότεναμ
22:09
Ο Σον απαντάει για τους "σπερς" με σουτ έξω από την περιοχή εκτελεί τον Έντερσον και ισοφαρίζει σε 1-1
22:09
Δύο γκολ πριν το δεκάλεπτο στο "Έτιχαντ"! Μιλάμε για ένα απίστευτο ξεκίνημα
22:10
10' Γκοοοοοοοοοολλλλλλ και πάλι για την Σϊτι! Ο Σον την εκτελεί ξανά!
22:11
Και πάλι ο Σον, κάνει πλάκα στους "πολίτες". Ο Μόουρα έκλεψε την μπάλα, άφησε στον Έρικσεν, εκείνος βρήκε τον Σον και ο Νοτιοκορεάτης εκτελεί τον Έντερσον!
22:11
Τώρα θέλει τρία γκολ η Σίτι.
22:11
Τι ματς βλέπουμε! Τρία γκολ στο δεκάλεπτο!
22:12
11' Γκοοοοοοολλλλλ για την Σίτι.
22:12
Ο Μπερνάνρντο Σίλβα ισοφαρίζει για την ομάδα του Γκουαρδιόλα
22:13
Σουτ από τον Μπερνάρντο,η μπάλα βρήκε στον Ρόουζ και κατέληξε στα δίχτυα!
22:13
Τι ματς βλέπουμε απόψε...
22:14
13' Μάντσεστερ Σίτι-Τότεναμ 2-2
22:17
Τα τέσσερα γκολ στα 11 πρώτα λεπτά, είναι τα γρηγορότερα που έχουν μπει ποτέ στην ιστορία του Τσάμπιονς Λιγκ!
22:18
Έχει πέσει ο ρυθμός, αλλά πραγματικά αυτό που συνέβη στα πρώτα 11' του ματς ήταν... αδιανόητο! Χωρίς καμία δόση υπερβολής
22:18
18' Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα του Γκουαρδιόλα
22:19
Περνάει η μπάλα ψηλά από την εκτέλεση του Σίλβα
22:21
Κατοχή μπάλας: Μάν. Σίτι 69% - Τότεναμ 31%
22:21
21' Γκοοοοοοοοοολλλλλλλ για την Σίτι
22:22
Ξανά ο Ραχίμ Στέρλινγκ
22:22
Παράλληλη μπαλιά από τον Ντε Μπρόινε, η άμυνα της Τότεναμ κοιμάται και ο Στέρλινγκ στο δεύτερο δοκάρι εκτελεί τον Γιορίς για το 3-1
22:23
Η πρόκριση ακόμα στα χέρια της Τότεναμ αλλά είμαστε ακόμα πριν το 25'.
22:24
Θα γίνω κουραστικός και θα το ξαναπώ. Δεν υπάρχει απόψε το ματς που βλέπουμε. Πέντε γκολ πριν το ημίωρο
22:25
Πάντως, όσο καλή και αν είναι επιθετικά η Σίτι, η αμυντική προσέγγιση της Τότεναμ στο ματς δεν είναι επιπέδου Τσάμπιονς Λιγκ όταν έχεις σκορ πρόκρισης. Ειδικά στο τρίτο γκολ της ομάδας του Γκουαρδιόλα, η άμυνα των "σπερς" κάνει... έγκλημα.
22:26
Αν το ματς έληγε τώρα, το 3-2 θα έδινε την πρόκριση στην ομάδα του Λονδίνου
22:29
Προσπαθεί να ισορροπήσει και να κρατήσει μπάλα η ομάδα του Ποτσετίνο μετά το τρίτο γκολ που δέχθηκε
22:31
30' Μάν. Σίτι-Τότεναμ 3-2
22:33
Οι γηπεδούχοι έχουν κλείσει τους "σπερς" στο μισό γήπεδο το τελευταίο πεντάλεπτο αλλά δεν μπορούν να φτάσουν στα καρέ του Γιορίς
22:36
Το πρόβλημα πάντως της Τότεναμ εντοπίζεται στα άκρα, με τους Τρίπιερ και Ρόουζ να τα έχουν βρει μπαστούνια απέναντι στους Μπερνάρντο Σίλβα και Στέρλινγκ
22:38
37' Γύρισμα του Ντε Μπρόινε στον Αγουέρο, με πλάτη πάει να σουτάρει, κόρνερ
22:38
Στο έδαφος ο Σισοκό για δεύτερη φορά στο ματς. Μάλλον ο Ποτσετίνο πάει για αναγκαστική αλλαγή.
22:40
Επιστρεφει στο ματς ο Σισοκό που όμως δείχνει να πονάει
22:40
Ξανά στο έδαφος ο Σισοκό. Τέλος το ματς για αυτόν και ας θέλει να μείνει μέσα. Πλήγμα για την Τότεναμ
22:41
40' Αποχωρεί τραυματίας ο Σισοκό, μέσα ο Γιορέντε
22:42
Έξω αμυντικός χαφ και μέσα επιθετικός. Έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα παίξει η Τότεναμ.
22:42
Ο Σον πάει αριστερα, ο Έρικσεν έρχεται δεξιά και πιο πίσω ως χαφ ο Ντέλε Άλι
22:43
Πάμε για το τελευταίο πεντάλεπτο ενός συναρπαστικού πρώτου ημιχρόνου με πέντε γκολ ως τώρα!
22:44
43' Ευκαιρία για την Τότεναμ με τον Σον να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ
22:46
44' Σουτ του Ντε Μπρόινε, μπλοκάρει ο Γιορίς
22:46
Τρία λεπτά επιπλέον χρόνος
22:49
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Μπροστά η Σίτι με 3-2. Η Τότεναμ κρατάει προς το παρόν την πρόκριση
23:03
Το τελευταίο ματς που είχε πέντε γκολ στο ημίχρονο στο Τσάμπιονς Λιγκ ήταν το μακρινό 2005 στο Στάμφορντ Μπριτζ, στο 3-2 της Τσέλσι απέναντι στην Μπαρτσελόνα.
23:04
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
23:04
Για να δούμε τι επιφυλάσσει το ματς απόψε
23:06
Με το 3-2 περνάει η Τότεναμ
23:06
48' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Σίτι
23:07
Κίτρινη στον Σον που χάνει το επόμενο ματς
23:07
Εκτελεί ο Ντε Μπρόινε η μπάλα άουτ
23:09
50' Τεράστια ευκαιρία για την Σίτι. Παράλληλη του Σίλβα, τελείωμα από τον Στέρλινγκ του λέει όχι εξ επαφής ο Γιορίς
23:11
Έχει μπει δυνατά η Σίτι που ψάχνει νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο το γκολ της πρόκρισης
23:13
54' Σουτ του Ντε Μπρόινε, μεγάλη επέμβαση με το ανάποδο χέρι ο Γιορίς
23:17
58' Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ, με τον Έρικσον να διώχνει την κεφαλιά του Γιορέντε
23:18
59' Γκοοοοοοοοολλλλλλλλλ για την Σίτι
23:18
Αγουέρο και 4-2, σκορ πρόκρισης για την ομάδα του Γκουαρδιόλα
23:19
Ο Ντε Μπρόινε κράτησε μπάλα, έβγαλε μόνο του τον Αγουέρο που με εξωτερικό φάλτσο νίκησε τον Γιορίς
23:21
Κάνει πάντως μεγάλο ματς ο Ντε Μπρόινε που έχει δύο ασίστ. Ειδικά στο γκολ του Κουν που τραβάει πάνω του όλη την άμυνα, κάνει τη μισή δουλειά
23:21
62' Στη θέση του Νταβίντ Σίλβα ο Φερναντίνιο για την Σίτι
23:22
Ο Γκουαρδιόλα θέλει να προφυλάξει το σκορ πρόκρισης πλέον
23:23
Το γήπεδο πλέον γέρνει στην πλευρά της Τότεναμ
23:32
73' Γκοοοοοοοοοοολλλλλλλλ για την Τότεναμ
23:33
Με κεφαλιά του Γιορέντε, η Τότεναμ μεώνει σε 4-3 και έχει πλέον αυτή σκορ πρόκρισης!
23:38
80' Κεφαλιά του Αγουέρο ο Γιορίς μπλόκαρε
23:39
Τελευταίο δεκάλεπτο στο "Έτιχαντ"
23:40
Μέσα ο Ντέιβις έξω ο Λούκας
23:41
Η ομάδα του Γκουαρδιόλα καλείται να τα παίξει όλα για όλα!
23:42
83' Ο Σανέ στη θέση του Μεντί
23:44
Τελευταίο πεντάλεπτο στο Μάντσεστερ
23:44
86' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία από τον Γκουντογκάν, μέσα από την μικρή περιοχή σουτ στην κίνηση η μπάλα άουτ
23:50
90' Εκτός ο Ρόουζ, μέσα ο Σάντσες για την Τότεναμ
23:50
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις
23:51
Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τη Σίτι! Ο Έρικσεν έκανε γύρισμα προς τα πίσω, η μπάλα βρήκε στον Μπερνάντο Σίλβα και κατέληξε στον Αγουέρο που γύρισε για τον Στέρλινγκ. Ο Άγγλος με ωραία κίνηση νίκησε τον Γιορίς. Μετά από χρήση VAR δεν μέτρησε το τέρμα, αφού φάνηκε ότι ο Αργεντινός ήταν εκτεθειμένος by Γιώργος Σπανομανώλης
23:56
Τέλος στο ματς! Μάν. Σίτι-Τότεναμ 4-3 και τεράστια πρόκριση για τους Λονδρέζους! by Γιώργος Σπανομανώλης