Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα του Πανιωνίου με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας! by Γιώργος Πετρίδης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα για την 29η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Πετρίδης
Ο Πανιώνιος έχει εξασφαλίσει την παραμονή του μετά από τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής στην έδρα του Λεβαδειακού (1-2). by Γιώργος Πετρίδης
Από την άλλη, ο ΠΑΣ Γιάννινα κόλλησε στο 0-0 εντός με τον Αστέρα Τρίπολης και υποχώρησε στη 14η θέση. by Γιώργος Πετρίδης
Η ομάδα του Πετράκη έχει μία νίκη στα 8 τελευταία παιχνίδια της (1-4-3) και η τύχη της εξαρτάται από τα αποτελέσματα των άλλων, ενώ την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται τον ΠΑΟΚ. Να σημειωθεί πως δεν έχει σκοράρει καν στα 6 ματς εξ αυτών! by Γιώργος Πετρίδης
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Μαλέρμπ – Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Σαραμαντάς – Κόρμπος, Μανιάτης, Μαξίμοβιτς – Μασούρας, Μπουμάλ, Ντουρμισάι by Γιώργος Πετρίδης
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Ν. Μιχαήλ – Μπουκουβάλας, Αλ. Μιχαήλ, Κάργας, Σεργκελασβίλι – Παμλίδης, Τζημόπουλος, Κάστρο, Πάντελιτς – Μάνος, Κρίζμαν by Γιώργος Πετρίδης
Διαιτητής του αγώνα ο Αναστάσιος Παπαπέτρου. by Γιώργος Πετρίδης
Σε 15 λεπτά η σέντρα του αγώνα. by Γιώργος Πετρίδης
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο οι Νίκας, Μίκο, Οικονομίδης, Άρτσε, Σπιριντόνοβιτς, Μανθάτης, Τσιλούλης. by Γιώργος Πετρίδης
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Βελλίδης, Αθανασιάδης, Αποστολόπουλος, Λεό, Σκόνδρας, Νικολιάς, Βιντάλ. by Γιώργος Πετρίδης
Στον πρώτο γύρο, ο ΠΑΣ επικράτησε 3-1 του Πανιωνίου. by Γιώργος Πετρίδης
Οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και στο Κύπελλο: ΠΑΣ-Πανιώνιος 1-1 (8/1), Πανιώνιος-ΠΑΣ 2-0 (22/1). by Γιώργος Πετρίδης
Ο ΠΑΣ έχει πανηγυρίσει μόλις 3 διπλά στην έδρα του Πανιωνίου (8 ισοπαλίες, 17 ήττες). by Γιώργος Πετρίδης
Βγήκαν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Πετρίδης
Ξεκίνησε το παιχνίδι, ο ΠΑΣ πήρε τη σέντρα. by Γιώργος Πετρίδης
3' Ο ΠΑΣ προσπαθεί να αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά. by Γιώργος Πετρίδης
Μίνι διακοπή στο ματς καθώς έχει τραυματιστεί ο Πάντελιτς. by Γιώργος Πετρίδης
6' Μακρινό σουτ του Κρίζμαν, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Πετρίδης
7' Γκολ για τον Πανιώνιο! by Γιώργος Πετρίδης
Τρομερό σουτ του Μασούρα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα του Μιχαήλ, που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. by Γιώργος Πετρίδης
Ο Μασούρας έχει σημειώσει 4 γκολ στην επαγγελματική του καριέρα, όλα απέναντι στον ΠΑΣ! by Γιώργος Πετρίδης
Για να δούμε τώρα την αντίδραση του ΠΑΣ, που βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο. by Γιώργος Πετρίδης
12' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Μαξίμοβιτς. by Γιώργος Πετρίδης
16' Ο Πανιώνιος ελέγχει το ρυθμό του αγώνα τώρα. by Γιώργος Πετρίδης
19' Δεν μπορεί να βρει φάσεις ο ΠΑΣ. by Γιώργος Πετρίδης
23' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή. by Γιώργος Πετρίδης
24' Γύρισμα του Παμλίδη στην αντίπαλη περιοχή, έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Πετρίδης
28' Ελέγχει το ρυθμό ο Πανιώνιος, που προηγείται με το πανέμορφο τέρμα του Μασούρα από το 7'. by Γιώργος Πετρίδης
29' Σουτ του Μαξίμοβιτς έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μιχαήλ. by Γιώργος Πετρίδης
32' 54%-46% υπέρ του Πανιωνίου η κατοχή μπάλας. by Γιώργος Πετρίδης
35' Έχει κερδίσει μέτρα στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΣ. by Γιώργος Πετρίδης
36' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Σεργκελασβίλι, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Μαλέρμπ. by Γιώργος Πετρίδης
37' Κεφαλιά του Μιχαήλ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Πετρίδης
38' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Πετρίδης
39' Επικίνδυνα στην περιοχή του Πανιωνίου ο Κάστρο, διώχνουν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Πετρίδης
43' Προσπαθεί ο ΠΑΣ να ισοφαρίσει, αλλά δεν έχει βρει μεγάλη ευκαιρία. by Γιώργος Πετρίδης
44' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Σαραμαντάς. by Γιώργος Πετρίδης
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο. by Γιώργος Πετρίδης
45'+1' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον Πανιώνιο, αλλά ο Μπουμάλ δεν γύρισε σωστά στην περιοχή. by Γιώργος Πετρίδης
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 του ΠΑΣ με το τέρμα του Μασούρα από το 7'. by Γιώργος Πετρίδης
Βγαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Πετρίδης
Με μία αλλαγή συνεχίζει ο ΠΑΣ. Ο Αθανασιάδης παίρνει τη θέση του Παμλίδη. by Γιώργος Πετρίδης
Συνεχίζει ως έχει ο Πανιώνιος. by Γιώργος Πετρίδης
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Θυμίζουμε ότι ο Πανιώνιος προηγείται 1-0 του ΠΑΣ. by Γιώργος Πετρίδης
Σε 4-3-3 αλλάζει το σύστημα του ΠΑΣ ο Γιάννης Πετράκης. by Γιώργος Πετρίδης
48' Σουτ του Πάντελιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Πετρίδης
52' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Νικολιάς αντικαθιστά τον Πάντελιτς. by Γιώργος Πετρίδης
54' Πέναλτι για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Πετρίδης
Ο Σταυρόπουλος βρήκε τον Κρίζμαν στην περιοχή και τον έριξε κάτω. Σωστή η υπόδειξη του διαιτητή. by Γιώργος Πετρίδης
55' Γκολ για τον ΠΑΣ! Εύστοχο το χτύπημα πέναλτι από τον Κρίζμαν! by Γιώργος Πετρίδης
Ο ΠΑΣ ισοφάρισε και... ανακουφίστηκε. by Γιώργος Πετρίδης
57' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο. by Γιώργος Πετρίδης
59' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Τσιλούλης αντικαθιστά τον Μανιάτη. by Γιώργος Πετρίδης
60' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σπιριντόνοβιτς παίρνει τη θέση του Παπαγεωργίου. by Γιώργος Πετρίδης
61' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, που πιέζει. by Γιώργος Πετρίδης
63' Επικίνδυνη στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Σπιριντόνοβιτς πλάσαρε μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ. by Γιώργος Πετρίδης
65' Γκολ για τον Πανιώνιο! by Γιώργος Πετρίδης
Ο Μπουμάλ μπήκε στην περιοχή και έκανε σέντρα-σουτ, με τον Σπιριντόνοβιτς να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1. by Γιώργος Πετρίδης
Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για χέρι του Σπιριντόνοβιτς στη φάση του γκολ. by Γιώργος Πετρίδης
69' Σκληρό φάουλ του Μιχαήλ στον Ντουρμισάι. by Γιώργος Πετρίδης
69' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για ένα σκληρό μαρκάρισμα στην αρχή της φάσης. by Γιώργος Πετρίδης
70' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Λεό αντικαθιστά τον Μάνο. by Γιώργος Πετρίδης
Την ίδια ώρα, ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης 1-1. by Γιώργος Πετρίδης
Σε δύσκολη θέση ο ΠΑΣ, που ψάχνει τουλάχιστον ένα γκολ για να ισοφαρίσει και να φύγει με τον βαθμό από τη Νέα Σμύρνη. by Γιώργος Πετρίδης
79' Γυριστή κεφαλιά του Κάστρο από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Μαλέρμπ. by Γιώργος Πετρίδης
Την ίδια ώρα, Ξάνθη-Απόλλων 2-0. by Γιώργος Πετρίδης
Με βάση τα μέχρι τώρα αποτελέσματα, ο ΠΑΣ μένει στη 14η θέση με 27 πόντους, ενώ ο ΟΦΗ ανεβαίνει στους 29, ο Αστέρας πάει στους 30, η Ξάνθη στους 33 και η ΑΕΛ στους 34. by Γιώργος Πετρίδης
Το μόνο που μπορεί να ελπίζει ο ΠΑΣ είναι να νικήσει τον ΠΑΟΚ την τελευταία αγωνιστική και να χάσει ο ΟΦΗ από τον Ατρόμητο. by Γιώργος Πετρίδης
84' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς έπεσε στο έδαφος ο Μασούρας μετά από ζαλάδα που ένιωσε. by Γιώργος Πετρίδης
87' Επικίνδυνο γύρισμα του Νικολιά, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι. by Γιώργος Πετρίδης
88' Μίνι διακοπή στο ματς καθώς τραυματίστηκε ο Κόρμπος. Ο Νικολιάς πήγε με τις τάπες πάνω στο καλάμι του αρχηγού του Πανιωνίου. by Γιώργος Πετρίδης
89' Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο. by Γιώργος Πετρίδης
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιώργος Πετρίδης
92' Κόρνερ για τον Πανιώνιο. by Γιώργος Πετρίδης
93' Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Μπουμάλ, μέσα ο Μίκο. by Γιώργος Πετρίδης
94' Γκολ για τον ΠΑΣ, αλλά ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ του Κάργα. Πολύ δύσκολη φάση, έντονες οι διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Πετρίδης
Τέλος αγώνα, ο Πανιώνιος επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα! by Γιώργος Πετρίδης
Σε πολύ δύσκολη θέση ο ΠΑΣ, που θέλει μόνο νίκη επί του ΠΑΟΚ την τελευταία αγωνιστική για να αποφύγει τον υποβιβασμό. by Γιώργος Πετρίδης
Στο 7' το 1-0 από τον Μασούρα, στο 55' ισοφάρισε με πέναλτι ο Κρίζμαν, στο 65' το 2-1 από τον Σπιριντόνοβιτς. by Γιώργος Πετρίδης