Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την τρίτη αναμέτρηση ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ρεάλ Μαδρίτης για τα playoffs της Ευρωλίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FΜ 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Κοντού.

20:21
20:22
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την 3η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Ρεάλ Μαδρίτης για τα playoffs της Ευρωλίγκας. by www.sport-fm.gr
20:24
Η Ρεάλ πήρε τα δύο πρώτα παιχνίδια της σειράς στη Μαδρίτη (75-72 και 78-63), κάτι που σημαίνει πως ο Παναθηναϊκός βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο. by www.sport-fm.gr
20:24
20:28
20:30
Το ΟΑΚΑ γεμίζει σιγά-σιγά, φυσικά έχει ανακοινωθεί sold-out από τις πρώτες ώρες κυκλοφορίας των εισιτηρίων. by www.sport-fm.gr
20:30
Ο Νικ Καλάθης είναι κανονικά στη διάθεση του Ρικ Πιτίνο, παρά τις ενοχλήσεις που αισθάνεται στην κνήμη. by www.sport-fm.gr
20:35
20:36
20:37
20:38
Η δωδεκάδα του Παναθηναϊκού: Τόμας, Λάνγκφορντ, Παπαγιάννης, Παπαπέτρου, Γκιστ, Βουγιούκας, Λεκαβίτσιους, Κιλπάτρικ, Λοτζέσκι, Καλάθης, Αντετοκούνμπο, Μήτογλου. by www.sport-fm.gr
20:39
Η δωδεκάδα της Ρεάλ Μαδρίτης: Κοζέρ, Ράντολφ, Φερνάντεθ, Καμπάτσο, Ρέγες, Αγιόν, Κάρολ, Ταβάρες, Ντεκ, Πρέπελιτς, Τόμπκινς, Τέιλορ. by www.sport-fm.gr
20:40
20:41
Για τη Ρεάλ δεν υπολογίζεται ο Γιουλ, ο οποίος κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει το 4ο ή το 5ο ματς της σειράς, εφόσον χρειαστεί. by www.sport-fm.gr
20:44
Το 4ο παιχνίδι της σειράς -εφόσον χρειαστεί- είναι προγραμματισμένο για τη Μεγάλη Πέμπτη, εδώ στο ΟΑΚΑ (21:00). by www.sport-fm.gr
20:46
Διαιτητές του αγώνα ο Λουίτζι Λαμόνικα, ο Ματέι Μπολτάουζερ και ο Εμίν Μόγκουλκοτς. by www.sport-fm.gr
20:47
20:48
20:51
Τώρα μπαίνει στο γήπεδο ο Ρικ Πιτίνο και φυσικά αποθεώνεται από τους φίλους του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
20:53
20:56
20:58
Καλάθης, Λοτζέσκι, Παπαπέτρου, Γκιστ, Παπαγιάννης η πεντάδα του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
20:58
21:00
21:00
Κλέβει ο Γκιστ, αλλά δέχεται τρομερό στοπ από τον Ράντολφ πάνω στην προσπάθειά του για κάρφωμα. by www.sport-fm.gr
21:01
21:01
21:02
Δύο μαζεμένα φάουλ από τον Γκιστ σε λιγότερο από ένα λεπτό. Στον πάγκο ο Αμερικανός, στη θέση του ο Τόμας. by www.sport-fm.gr
21:06
Φάουλ του Ταβάρες στον Παπαγιάννη. Στον πάγκο ο Έλληνας σέντερ, στη θέση του ο Βουγιούκας. by www.sport-fm.gr
21:12
Επιθετικό φάουλ του Τόμας κι ενώ προηγουμένως ο Καμπάτσο είχε πάει... καροτσάκι τον Λοτζέσκι, αλλά οι διαιτητές δεν έδωσαν φάουλ. by www.sport-fm.gr
21:19
Το πρώτο άστοχο δίποντο της Ρεάλ μετά από 8 εύστοχες προσπάθειες, ήρθε από τον Πρέπελιτς. by www.sport-fm.gr
21:30
Φάουλ του Τόμπκινς στον Παπαπέτρου, δύο βολές για τον φόργουορντ του Παναθηναϊκού αφού η Ρεάλ συμπλήρωσε τα 5 ομαδικά στη δεύτερη περίοδο. by www.sport-fm.gr
21:37
Πάλι φάουλ εκτός φάσης δίνουν οι διαιτητές, αυτή τη φορά του Παπαπέτρου στον Ρούντι. Δύο βολές στον γκαρντ της Ρεάλ. by www.sport-fm.gr
21:43
Ο Νίκος Χατζηβρέττας βραβεύεται από την ΚΑΕ Παναθηναϊκός και αποθεώνεται από το ΟΑΚΑ! by www.sport-fm.gr
21:45
10/22 δίποντα, 5/10 τρίποντα, 6/8 ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο. 10/14 δίποντα, 4/17 τρίποντα, 4/5 βολές η Ρεάλ. by www.sport-fm.gr
21:45
21:46
21:47
Πρώτος σκόρερ για τον Παναθηναϊκό ο Λοτζέσκι, που έχει 14 με 5/5 εντός παιδιάς! Από 9 έχουν οι Τόμας, Παπαπέτρου. by www.sport-fm.gr
21:47
21:57
21:57
21:58
21:58
Καλάθης, Λοτζέσκι, Παπαπέτρου, Τόμας, Παπαγιάννης η πεντάδα του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
21:59
41-41 με τρίποντο του Φερνάντεθ κι αφού προηγουμένως οι παίκτες της Ρεάλ πήραν δύο επιθετικά ριμπάουντ στην ίδια φάση. by www.sport-fm.gr
21:59
Τάιμ άουτ από τον Πιτίνο κι ενώ κύλησαν 77 δευτερόλεπτα μόλις στην τρίτη περίοδο. by www.sport-fm.gr
22:00
Το +5 του Παναθηναϊκού χάθηκε πολύ γρήγορα και ο Πιτίνο έγινε έξαλλος με τους παίκτες του. by www.sport-fm.gr
22:00
22:01
22:01
46-41 με κάρφωμα του Παπαγιάννη μετά από εξαιρετική ασίστ του Καλάθη. Έπιασε... τόπο το τάιμ άουτ του Πιτίνο. by www.sport-fm.gr
22:08
Άστοχο τρίποντο από τον Λάνγκφορντ, χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ξεφύγει στο σκορ. by www.sport-fm.gr
22:09
Φάουλ του Γκιστ στον Ράντολφ, τέταρτο ομαδικό του Παναθηναϊκού στην 3η περίοδο. by www.sport-fm.gr
22:09
22:10
22:10
22:10
22:11
22:11
Από μία τεχνική ποινή σε Ταβάρες, Βουγιούκα. Ο Ταβάρες πάει στον πάγκο με 3 φάουλ. by www.sport-fm.gr
22:15
55-56 με λέι-απ του Κάρολ. Μετά από ώρα η Ρεάλ περνάει και πάλι μπροστά στο σκορ. by www.sport-fm.gr
22:25
Άστοχος από τα τρία μέτρα ο Αγιόν, ο οποίος στη συνέχεια κάνει φάουλ στον Βουγιούκα, τέταρτο ομαδικό για τη Ρεάλ. by www.sport-fm.gr
22:26
22:26
Δύο βολές για τον Τόμας, ύστερα από φάουλ του Ράντολφ, που είναι και πέμπτο ομαδικό για τη Ρεάλ. by www.sport-fm.gr