Παναθηναϊκός-Ρεάλ Μαδρίτης

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την τρίτη αναμέτρηση ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ρεάλ Μαδρίτης για τα playoffs της Ευρωλίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FΜ 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Κοντού.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την 3η αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Ρεάλ Μαδρίτης για τα playoffs της Ευρωλίγκας. by www.sport-fm.gr
Η Ρεάλ πήρε τα δύο πρώτα παιχνίδια της σειράς στη Μαδρίτη (75-72 και 78-63), κάτι που σημαίνει πως ο Παναθηναϊκός βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο. by www.sport-fm.gr
Το ΟΑΚΑ γεμίζει σιγά-σιγά, φυσικά έχει ανακοινωθεί sold-out από τις πρώτες ώρες κυκλοφορίας των εισιτηρίων. by www.sport-fm.gr
Ο Νικ Καλάθης είναι κανονικά στη διάθεση του Ρικ Πιτίνο, παρά τις ενοχλήσεις που αισθάνεται στην κνήμη. by www.sport-fm.gr
Η δωδεκάδα του Παναθηναϊκού: Τόμας, Λάνγκφορντ, Παπαγιάννης, Παπαπέτρου, Γκιστ, Βουγιούκας, Λεκαβίτσιους, Κιλπάτρικ, Λοτζέσκι, Καλάθης, Αντετοκούνμπο, Μήτογλου. by www.sport-fm.gr
Η δωδεκάδα της Ρεάλ Μαδρίτης: Κοζέρ, Ράντολφ, Φερνάντεθ, Καμπάτσο, Ρέγες, Αγιόν, Κάρολ, Ταβάρες, Ντεκ, Πρέπελιτς, Τόμπκινς, Τέιλορ. by www.sport-fm.gr
Για τη Ρεάλ δεν υπολογίζεται ο Γιουλ, ο οποίος κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει το 4ο ή το 5ο ματς της σειράς, εφόσον χρειαστεί. by www.sport-fm.gr
Το 4ο παιχνίδι της σειράς -εφόσον χρειαστεί- είναι προγραμματισμένο για τη Μεγάλη Πέμπτη, εδώ στο ΟΑΚΑ (21:00). by www.sport-fm.gr
Διαιτητές του αγώνα ο Λουίτζι Λαμόνικα, ο Ματέι Μπολτάουζερ και ο Εμίν Μόγκουλκοτς. by www.sport-fm.gr
Τώρα μπαίνει στο γήπεδο ο Ρικ Πιτίνο και φυσικά αποθεώνεται από τους φίλους του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
Καλάθης, Λοτζέσκι, Παπαπέτρου, Γκιστ, Παπαγιάννης η πεντάδα του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
Κλέβει ο Γκιστ, αλλά δέχεται τρομερό στοπ από τον Ράντολφ πάνω στην προσπάθειά του για κάρφωμα. by www.sport-fm.gr
Δύο μαζεμένα φάουλ από τον Γκιστ σε λιγότερο από ένα λεπτό. Στον πάγκο ο Αμερικανός, στη θέση του ο Τόμας. by www.sport-fm.gr
Φάουλ του Ταβάρες στον Παπαγιάννη. Στον πάγκο ο Έλληνας σέντερ, στη θέση του ο Βουγιούκας. by www.sport-fm.gr
Επιθετικό φάουλ του Τόμας κι ενώ προηγουμένως ο Καμπάτσο είχε πάει... καροτσάκι τον Λοτζέσκι, αλλά οι διαιτητές δεν έδωσαν φάουλ. by www.sport-fm.gr
Το πρώτο άστοχο δίποντο της Ρεάλ μετά από 8 εύστοχες προσπάθειες, ήρθε από τον Πρέπελιτς. by www.sport-fm.gr
Φάουλ του Τόμπκινς στον Παπαπέτρου, δύο βολές για τον φόργουορντ του Παναθηναϊκού αφού η Ρεάλ συμπλήρωσε τα 5 ομαδικά στη δεύτερη περίοδο. by www.sport-fm.gr
Πάλι φάουλ εκτός φάσης δίνουν οι διαιτητές, αυτή τη φορά του Παπαπέτρου στον Ρούντι. Δύο βολές στον γκαρντ της Ρεάλ. by www.sport-fm.gr
Ο Νίκος Χατζηβρέττας βραβεύεται από την ΚΑΕ Παναθηναϊκός και αποθεώνεται από το ΟΑΚΑ! by www.sport-fm.gr
10/22 δίποντα, 5/10 τρίποντα, 6/8 ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο. 10/14 δίποντα, 4/17 τρίποντα, 4/5 βολές η Ρεάλ. by www.sport-fm.gr
Πρώτος σκόρερ για τον Παναθηναϊκό ο Λοτζέσκι, που έχει 14 με 5/5 εντός παιδιάς! Από 9 έχουν οι Τόμας, Παπαπέτρου. by www.sport-fm.gr
Καλάθης, Λοτζέσκι, Παπαπέτρου, Τόμας, Παπαγιάννης η πεντάδα του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
41-41 με τρίποντο του Φερνάντεθ κι αφού προηγουμένως οι παίκτες της Ρεάλ πήραν δύο επιθετικά ριμπάουντ στην ίδια φάση. by www.sport-fm.gr
Τάιμ άουτ από τον Πιτίνο κι ενώ κύλησαν 77 δευτερόλεπτα μόλις στην τρίτη περίοδο. by www.sport-fm.gr
Το +5 του Παναθηναϊκού χάθηκε πολύ γρήγορα και ο Πιτίνο έγινε έξαλλος με τους παίκτες του. by www.sport-fm.gr
46-41 με κάρφωμα του Παπαγιάννη μετά από εξαιρετική ασίστ του Καλάθη. Έπιασε... τόπο το τάιμ άουτ του Πιτίνο. by www.sport-fm.gr
Άστοχο τρίποντο από τον Λάνγκφορντ, χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ξεφύγει στο σκορ. by www.sport-fm.gr
Φάουλ του Γκιστ στον Ράντολφ, τέταρτο ομαδικό του Παναθηναϊκού στην 3η περίοδο. by www.sport-fm.gr
Από μία τεχνική ποινή σε Ταβάρες, Βουγιούκα. Ο Ταβάρες πάει στον πάγκο με 3 φάουλ. by www.sport-fm.gr
55-56 με λέι-απ του Κάρολ. Μετά από ώρα η Ρεάλ περνάει και πάλι μπροστά στο σκορ. by www.sport-fm.gr
Άστοχος από τα τρία μέτρα ο Αγιόν, ο οποίος στη συνέχεια κάνει φάουλ στον Βουγιούκα, τέταρτο ομαδικό για τη Ρεάλ. by www.sport-fm.gr
Δύο βολές για τον Τόμας, ύστερα από φάουλ του Ράντολφ, που είναι και πέμπτο ομαδικό για τη Ρεάλ. by www.sport-fm.gr
70-75 με τυχερό τρίποντο του Τέιλορ, αφού η μπάλα αναπήδησε δύο φορές στο καλάθι. by www.sport-fm.gr
Δύο βολές για τον Καμπάτσο, καθώς ο Λάνγκφορντ έκανε το πέμπτο του προσωπικό φάουλ και ισάριθμο ομαδικό του Παναθηναϊκού. by www.sport-fm.gr
Δύο βολές ξανά για τον Καμπάτσο, ύστερα από νέο φάουλ του Λεκαβίτσιους, για να σταματήσει τον χρόνο. by www.sport-fm.gr
Άστοχο τρίποντο του Καλάθη, ριμπάουντ από τον Ταβάρες και φάουλ από τον Τόμας. by www.sport-fm.gr
Λήξη της αναμέτρησης, με τη Ρεάλ να νικά 89-82 τον Παναθηναϊκό, να κάνει το 3-0 στη σειρά και να γίνεται η πρώτη ομάδα που προκρίνεται στο φετινό Final Four. by www.sport-fm.gr