Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr τη ρεβάνς ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΟΚ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

15:24
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΟΚ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:26
Ο ΠΑΟΚ, λίγες μέρες μετά και τη μαθηματική κατάκτηση του πρωταθλήματος, θέλει να πάρει την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου για τρίτη σερί χρονιά, διεκδικώντας το νταμπλ. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:26
Στο πρώτο ματς στην Τούμπα, ο Δικέφαλος είχε επικρατήσει με 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
15:26
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
15:27
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Κρέσπο, Σάκχοφ, Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά και Ακπόμ. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:27
Στον πάγκο θα είναι οι: Παπαδόπουλος, Λύρατζης, Γιαννούλης, Κάνιας, Πέλκας, Ολιβέιρα και Σφιντέρσκι. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:27
Η ενδεκάδα του Αστέρα : Παπαδόπουλος, Βλάχος, Μαρτίνεθ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μουνάφο, Βαλιέντε, Τασουλής, Φερνάντεζ, Κώτσιρας,Τσιλιανίδης by Γιώργος Σπανομανώλης
15:28
Στον πάγκο θα είναι οι: Αθανασιάδης, Μπελόκ, Ρόλε, Χριστόπουλος, Γλέζος, Αραβίδης και Δουβίκας by Γιώργος Σπανομανώλης
15:30
Ο ΠΑΟΚ είναι το φαβορί, με τον Αστέρα να έχει το νου του στη μάχη της παραμονής στη Σούπερ Λιγκ, μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:31
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ευαγγέλου (Αθήνας) με βοηθούς τους Ευθυμιάδη (Πιερίας) και Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής). Τέταρτος ο Κουμπαράκης (Θράκης) by Γιώργος Σπανομανώλης
15:31
Σε περίπου 30' η σέντρα του ματς στο "Θ. Κολοκοτρώνης" by Γιώργος Σπανομανώλης
15:34
Οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί 33 φορές σε όλες τις διοργανώσεις. Ο ΠΑΟΚ έχει 15 νίκες, ο Αστέρας 12, ενώ 6 ματς έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:35
Για το πρωτάθλημα, ο ΠΑΟΚ στην Τρίπολη είχε επικρατήσει με 3-0. by Γιώργος Σπανομανώλης
15:40
Η προθέρμανση των δύο ομάδων αυτή την ώρα είναι σε εξέλιξη by Γιώργος Σπανομανώλης
15:52
Σε περίπου 10' θα έχουμε σέντρα στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
15:56
Λίγος κόσμος στο "Θ. Κολοκοτρώνης" πάντως by Γιώργος Σπανομανώλης
15:56
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο by Γιώργος Σπανομανώλης
16:00
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
16:05
5' Πρώτα λεπτά στο ματς χωρίς κάτι ιδιαίτερο μέχρι τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
16:06
6' Πρώτη καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Κώτσιρας δοκίμασε τα πόδια του σε κόρνερ ο Πασχαλάκης by Γιώργος Σπανομανώλης
16:07
Η αλήθεια είναι πως οι Αρκάδες παίζουν χωρίς άγχος, έχουν περισσότερο την κατοχή και να που έφτασαν σε μια πρώτη καλή στιγμή by Γιώργος Σπανομανώλης
16:09
10' στην Τρίπολη. Αστέρας-ΠΑΟΚ 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
16:10
Ο ΠΑΟΚ σε αυτά τα πρώτα λεπτά δεν μπορεί να κρατήσει μπάλες, ούτε να βρει διαδρόμους ώστε να φτάσει και να απειλήσει τον Παπαδόπουλο. by Γιώργος Σπανομανώλης
16:15
Κακός ρυθμός στο παιχνίδι, οι παίκτες του ΠΑΟΚ πάνε συνεχώς δεύτεροι σε όλες τις διεκδικήσεις με αποτέλεσμα ο Αστέρας να ελέγχει το ματς και να έχει τη μεγάλη φάση του 6ου λεπτού. Κατά τα άλλα μέτριο σε ποιότητα ματς. by Γιώργος Σπανομανώλης
16:16
17' Πρώτη φάση για τον ΠΑΟΚ. Κάθετη του Ζαμπά ο Κρέσπο πλασάρει η μπάλα φεύγει άουτ. by Γιώργος Σπανομανώλης
16:19
Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. Το κέρδισε ο Τσιλιανίδης by Γιώργος Σπανομανώλης
16:20
20' Ο Τσιλιανίδης με... γλυκιά σέντρα βρίσκει τον Μαρτίνεθ δεν έπιασε καλά την κεφαλιά, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Γιώργος Σπανομανώλης
16:29
Ο "Δικέφαλος" με το 2-0 του πρώτου ματς, κρατάει σκορ πρόκρισης by Γιώργος Σπανομανώλης
16:35
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Σουτ στην κίνηση από τον Τασουλή η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
16:40
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
16:42
42' Σουτ από τον Ζαμπά η μπάλα αουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
16:44
45' Σουτ του Τασουλή, κόρνερ για τον Αστέρα by Γιώργος Σπανομανώλης
16:45
Ένα λεπτό έξτρα χρόνου by Γιώργος Σπανομανώλης
16:46
Τέλος Ημιχρόνου: Αστέρας-ΠΑΟΚ 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
16:47
Ο Αστέρας ήταν καλύτερος, είχε τον έλεγχο του ματς και έφτιαξε φάσεις για να απειλήσει τον Πασχαλάκη. Οι παίκτες του Δικεφάλου λίγες μέρες μετά τους πανηγυρισμούς για το πρωτάθλημα, δείχνουν να μην πατάνε καλά στο παιχνίδι. Έχουν όμως ξεκάθαρο σκορ πρόκρισης από το πρώτο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
17:01
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
17:03
47' Βρίσκει δίχτυα ο Τσιλιανίδης αλλά χρεώνεται με... φάουλ! by Γιώργος Σπανομανώλης
17:03
Αυστηρή υπόδειξη. Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση. Κακώς δεν μέτρησε το γκολ του Αστέρα! by Γιώργος Σπανομανώλης
17:05
Ο παίκτης του Αστέρα, απλά βάζει το σώμα του. Δεν υπάρχει καμία παράβαση και φαίνεται ξεκάθαρα στο ριπλέι. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:06
49' Διώχνει ο Πασχαλάκης σε σουτ του Τσιλιανίδη by Γιώργος Σπανομανώλης
17:11
53' Στη θέση του Μίσιτς πέρασε ο Ολιβέιρα by Γιώργος Σπανομανώλης
17:16
Ο Αστέρας πιέζει, είναι καλύτερος δημιουργεί και απειλεί, ενώ αδικείται από τον Ευαγγέλου που ακύρωσε πεντακάθαρο γκολ, με επιθετικό φάουλ "εφεύρεση" by Γιώργος Σπανομανώλης
17:17
62' Σουτ με φάλτσο από τον Φερνάντες, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια by Γιώργος Σπανομανώλης
17:19
62' Στη θέση του Ζαμπά ο Πέλκας. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:20
64' Μέσα ο Μπέλοκ, έξω ο Τασουλής by Γιώργος Σπανομανώλης
17:22
Ο ΠΑΟΚ έχει φτάσει μπροστά στην εστία του Πασχαλάκη μόλις σε δύο τρεις περιπτώσεις και όχι ουσιαστικά by Γιώργος Σπανομανώλης
17:23
66' Καλή επέμβαση του Πασχαλάκη σε σέντρα σουτ του Δουβίκα. by Γιώργος Σπανομανώλης
17:25
Πάμε για το τελευταίο 20λεπτο στην Τρίπολη by Γιώργος Σπανομανώλης
17:30
73' Μέσα ο Αραβίδης, έξω ο Τσιλιανίδης by Γιώργος Σπανομανώλης
17:36
80' Τελευταίο δεκάλεπτο στην Τρίπολη. Πάντα το ματς στο 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
17:45
88' Θέμα χρόνου η ολοκλήρωση της αναμέτρησης by Γιώργος Σπανομανώλης
17:46
Ο Αστέρας έχασε τις ευκαιρίες, αδικήθηκε κιόλας σε δύο φάσεις, οπότε ο ΠΑΟΚ είναι έτοιμος να πανηγυρίσει την πρόκρισή του στον τελικό του Κυπέλλου by Γιώργος Σπανομανώλης
17:46
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων by Γιώργος Σπανομανώλης
17:47
91' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα από τα αριστερά, σουτ με τη μία από τον Ολιβέιρα από το ύψος του πέναλτι και η μπάλα πάνω από την εστία by Γιώργος Σπανομανώλης
17:50
Λήξη της αναμέτρησης by Γιώργος Σπανομανώλης
17:51
Ο ΠΑΟΚ με το 2-0 του πρώτου αγώνα και το σημερινό 0-0 προκρίνεται στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας για τρίτη συνεχόμενη σεζόν. Περιμένει αντίπαλο από το ζευγάρι Λαμία-ΑΕΚ που έχει σέντρα σε περίπου 10 λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης