Λαμία-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της ρεβάνς της ΑΕΚ με τη Λαμία στη Φθιώτιδα για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

17:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΚ στη Λαμία για τα ημιτελικά του Κυπέλλου, στη ρεβάνς του 2-0 υπέρ της Ένωσης στο ΟΑΚΑ, στις 3 Απριλίου. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 18:00 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports1 και φυσικά θα υπάρχει περιγραφή από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
Λαμία (Μάκης Χάβος): Κάτσικας, Αντέτζο, Μπεχεράνο, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος, Ρόμανιτς, Σκόνδρας, Βάντερσον και Ασούμπρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Χουλτ, Σβάρνας, Οικονόμου, Μπακάκης, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Μπακασέτας, Λιβάγια, Μάνταλος, Πόνσε by Αποστόλης Λιβάνιος
17:36
17:39
Στον πάγκο για τη Λαμία βρίσκονται Κατσικάς, Καρυπίδης, Βασιλαντωνόπουλος, Τόματς, Μπλάζιτς, Κωστίκας και Μεντίνα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
Στον πάγκο της ΑΕΚ: Τσιντώτας, Γκάλο, Γαλανόπουλος, Μπότος, Γιούσης, Άλεφ, Μπογέ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
Διαιητής της αναμέτρησης είναι ο Αθανάσιος Τζήλος του συνδέσμου Λάρισας. Ο Δημήτρης Γκάγκας επίσης από τη Λάρισα και δεύτερη η Χρυσούλα Κουρομπύλια από Δυτική Αττική. Τέταρτος διαιτητής ορίστηκε ο Στέφανος Κουμπαράκης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
Ο Πόνσε στο 63' και ο Κρίστιτσιτς στο 90+3' πέτυχαν τα γκολ της πρώτης αναμέτρησης... by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
17:46
17:46
17:49
Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει κατά πάσα πιθανότητα τον ΠΑΟΚ, που είναι 0-0 με τον Αστέρα στην Τρίπολη, καθώς ο «δικέφαλος» είχε επικρατήσει 2-0 στην πρώτη αναμέτρηση. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
17:51
Ολοκληρώθηκε το ματς στην Τρίπολη. Αστέρας-ΠΑΟΚ 0-0 και πρόκριση για την ομάδα της Θεσσαλονίκης στον τελικό (11 Μαΐου) by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
3' Κίτρινη στον Μπαράλες για χέρι by Αποστόλης Λιβάνιος
18:05
Χωρίς φάση και με καθόλου καλό ρυθμό το παιχνίδι στο πρώτο πεντάλεπτο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:06
6' Επικίνδυνη προβολή του Μπαράλες με το πόδι προς το πρόσωπο του Σβάρνα. Καταλογίστηκε φάουλ, αλλά γλίτωσε την αποβολή ο Αργεντινός φορ, ο οποίος έχει δεχθεί κίτρινη από το 3ο λεπτό by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
10' Πρώτη καλή προσπάθεια και είναι για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας έπιασε δυνατό σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό και έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπάρκα, που έλεγχε την πορεία της. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:13
12' Άστοχο-συρτό σουτ του Μπερτόλιο εκτός περιοχής, δεν ανησυχεί ο Μπάρκας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:14
18:15
Πιο δραστήρια η Λαμία στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:16
16' Κίτρινη στον Πόνσε για πολύ σκληρό φάουλ στον Βάντερσον by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Μπαράλες σε μονομαχία με τον Μάνταλο μέσα στην περιοχή. Δεν υπάρχει κάτι by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
Πρέπει να ηρεμήσει ο Αργεντινός, φλερτάρει με αποβολή by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
21' Κίτρινη στον Σκόνδρα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:23
22' Συρτό σουτ του Μπερτόλιο, στην αγκαλιά του Μπάρκα η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
24' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ωραία σέντρα του Σιμόες, πολύ καλά άλμα του Πόνσε, που νίκησε κατά κράτος τον Πλιάτσικα και έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο του Κατσίκα, με κεφαλιά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:28
28' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ωραία μπαλιά του Μπακασέτα, που διάβασε την κίνηση του Μάνταλου, με τον διεθνή μέσο να πλασάρει στην κίνηση τον Κατσίκα και να στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Έλληνα τερματοφύλακα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:30
29' Σουτ του Ρόμανιτς εκτός περιοχής και δεξιά, μπλόκαρε ο Μπάρκας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:33
33' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χουλτ μπούκαρε από τ' αριστερά και βρέθηκε φάτσα με τον Κατσίκα, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:34
Φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
36' Δοκάρι για τη Λαμία! Εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο και η μπάλα στη συμβολή των δοκών και στη συνέχεια απομακρύνθηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
36' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 0-1! Μετά από ατομική προσπάθεια του Λιβάγια, η μπάλα κόντραρε στον Πλιάτσικα, πήρε παράξενη τροχιά και χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Κατσίκα και ο Πόνσε από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
38' Σουτ του Μπακασέτα, μπλόκαρε ο Κατσίκας by Αποστόλης Λιβάνιος
18:41
Η μπάλα στα δίχτυα από τον Οικονόμου, αλλά έχει υποδειχθεί οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
Τελικά υπάρχει γκολ για την ΑΕΚ και 0-2, όπως αποφασίστηκε έπειτα από συζήτηση του διαιτητή Τζήλου με τον Γκάγκα! Όταν εκτελείται το φάουλ από τον Μπακασέτα, είναι οφσάιντ ο Οικονόμου και προτού φτάσει η μπάλα σε αυτόν βρίσκει με πρόθεση την μπάλα ο Αντέτζο. Στη συνέχεια ο Έλληνας στόπερ εκτελεί σε δεύτερο χρόνο. Προφανώς το διαιτητικό τιμ κρίνει ότι πρέπει να μετρήσει το τέρμα επειδή πρόκειται για κακό παίξιμο. Πάντως, ο παίκτης των κιτρινόμαυρων είναι εκτεθειμένος από την αρχή της φάσης και όχι όταν γίνεται το κακό παίξιμο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:47
45+2' Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για την ΑΕΚ. Για φάουλ του Μάνταλου στο ξεκίνημα της φάσης, έχει χρησιμοποιήσει το χέρι του ο άσος της Ένωσης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
Ημίχρονο στο ΔΑΚ. Λαμία-ΑΕΚ 0-2! Τα τέρματα του Πόνσε στο 36' και του Οικονόμου (με τρόπο που σήκωνει συζήτηση) στο 41' έχουν δώσει αυτό το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και ουσιαστικά έχει κλειδώσει η πρόκριση για την ομάδα του Χιμένεθ. Στις καθυστερήσεις έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ο Μάνταλος, αλλά υποδείχθηκε φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης. Τρία δοκάρια (24' Πόνσε, 28' Μάνταλος και 36' Λιβάγια πριν το 0-1) έχει η Ένωση. Δοκάρι και για τη Λαμία στο 36' με φάουλ του Μπερτόλιο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
51' Άστοχη κεφαλιά του Σβάρνα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπακασέτα και προσπάθεια του Οικονόμου να μπει στη φάση, η μπάλα πάνω από την εστία της Λαμίας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
53' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 0-3! Μάνταλος και Μπακασέτας συνεργάστηκαν από τ' αριστερά και ο δεύτερος εκτέλεσε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Κατσίκα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
58' Αλλαγή στο ματς για τη Λαμία. Εκτός ο Ρόμανιτς και στη θέση του ο Πίτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
62' Γύρισμα του Χουλτ από τα αριστερά, πέρασε παράλληλα από την εστία και από πολλά πόδια η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
66' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ, 0-4! Σέντρα του Χουλτ από τ' αριστερά και ο Βάντερσον με... σεντερφορίσια κεφαλιά (προ του Λιβάγια), έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
67' Γιούσης αντί Μάνταλου στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
69' Βασιλαντωνόπουλος αντί Ασούμπρε στο ματς για τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
76' Σουτ του Λιβάγια, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:40
80' Καλή φάση για την ΑΕΚ. Ωραίο σουτ του Μπογέ, ακόμα πιο καλή αντίδραση του Κατσίκα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
83' Δοκάρι για τη Λαμία! Σέντρα του Σκόνδρα, πολύ ωραίο σουτ του Πίτι και η μπάλα στη συμβολή των δοκών by Αποστόλης Λιβάνιος