Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη του Απόλλων Σμύρνης-Λαμία, για την 30ή και τελευταία αγωνιστική της Super League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που ανοίγει την αυλαία της τελευταίας αγωνιστικής στην Super League, ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
Απόλλωνας Σμ. (Λευτέρης Βελέντζας): Αστράς, Βαφέας, Κοντοές, Οριουέλα, Ρώσση, Γκίνο, Αγρόδημος, Γαρουφαλιάς, Ντούρσο, Βάρκας, Ναζλίδης by Κώστας Μιαούλης
Λαμία(Μάκης Χάβος): Κατσίκας, Αντέτζο, Καρυπίδης, Μπεχαράνο, Μπαράλες, Καραμάνος, Μπερτόλιο, Πίτι, Δημούτσος, Βασιλαντωνόπουλος, Βάντερσον by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Μπίφσας, Ζερβόπουλος, Χριστόπουλος, Οικονομόπουλος, Κοντογιαννόπουλος, Φόνζι, Ακόστα by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Λαμία: Σαράνοφ, Σκόνδρας, Καραγκούνης, Ασούμπρε, Αναστασιάδης, Τομάς, Τσούκαλος by Κώστας Μιαούλης
Διαιτητής ο Γιώργος Βρέσκας από τον σύνδεσμο Πιερίας. by Κώστας Μιαούλης
Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Στους 17 βαθμούς η θερμοκρασία. by Κώστας Μιαούλης
Σε 3-4-1-2 η διάταξη για την "Ελαφρά Ταξιαρχία" με τον Ντούρσο πίσω από Βάρκα και Ναζλίδη. by Κώστας Μιαούλης
Σε 4-2-3-1 η Λαμία με τον Μπερτόλιο πίσω από τον Χερόνιμο Μπαράλες που θα παίξει στην κορυφή της επίθεσης. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
2' Ο Ντούρσο παρακινδυνευμένα πήγε να βγάλει την μπάλα από την άμυνα, αλλά κέρδισε φάουλ. by Κώστας Μιαούλης
3' Φάουλ του Γαρουφαλιά στον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
5' Σέντρα από αριστερά, ο Βάρκας δεν μπορεί να πιάσει όπως θέλει την κεφαλιά. by Κώστας Μιαούλης
7' Στο έδαφος ο Βάρκας, δεν έχει κάτι σοβαρό. by Κώστας Μιαούλης
8' Δυνατό μαρκάρισμα του Αγρόδημου στον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
9' Μετά από πολλές κόντρες στην περιοχή, ένα σουτ του Αγρόδημου εκτός περιοχής, θα φύγει ψηλά πάνω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
10' Κόρνερ για τη Λαμία, παραχωρεί ο Οριουέλα. by Κώστας Μιαούλης
10' Επιθετικό φάουλ ο Μπαράλες στον Βαφέα. by Κώστας Μιαούλης
11' Βάρκας και Ρώσση έπαιξαν το ένα-δύο, η σέντρα του πρώτου από αριστερά, μπλόκαρε ο Κατσίκας. by Κώστας Μιαούλης
13' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπερτόλιο βγάζει τον Καραμάνο μόνο του απέναντι στον Αστρά, αλλά αυτός αστοχεί με το δεξί πλασέ. by Κώστας Μιαούλης
14' Σουτ του Μπαράλες από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα άουτ. Ανεβάζει ρυθμό η Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
17' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. by Κώστας Μιαούλης
18' Το 0-0 παραμένει, με τη Λαμία να έχει απωλέσει την καλύτερη ευκαιρία του αγώνα ως τώρα με τον Καραμάνο να αστοχεί σε τετ-α-τετ. by Κώστας Μιαούλης
19' Ο Ντούρσο φεύγει από αριστερά, ο Αντέτζο κόβει στη δεύτερη απόπειρα του για σέντρα, αυτή βγαίνει, αλλά ο Γκίνο δεν ακολουθεί τη φάση. by Κώστας Μιαούλης
21' Δεύτερο κόρνερ στο ματς για τους γηπεδούχους. by Κώστας Μιαούλης
21' Κόρνερ άμεσα από την άλλη μεριά για τη Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
22' Σέντρα του Πίτι, μπλοκάρει ο Αστράς. by Κώστας Μιαούλης
25' Ελεύθερο ματς, χωρίς πολλές φάσεις ωστόσο. by Κώστας Μιαούλης
27' Κακή απομάκρυνση από τον Αστρά, πλάγιο για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
28' Παίρνει πρωτοβουλία τώρα ο Απόλλωνας στο ματς. by Κώστας Μιαούλης
29' Παράλληλη σέντρα του Καραμάνου, απομακρύνει ο Βαφέας σε πλάγιο. by Κώστας Μιαούλης
30' Σουτ του Μπερτόλιο, κοντράρουν οι αμυνόμενοι, χωρίς δύναμη η μπάλα στον Αστρά. by Κώστας Μιαούλης
31' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Ρώσση στον ανοικτό χώρο, βρίσκει τον Ναζλίδη στο σημείο του πέναλτι, το σουτ πάνω στην κίνηση με το αριστερό, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
33' Σέντρα του Γκίνο, μπλοκάρει ο Κατσίκας. by Κώστας Μιαούλης
34' Νέα φάση για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος από δεξιά γυρίζει στον Καραμάνο, αλλά το τελείωμα του στέλνει την μπάλα έξω από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
37' Επιμένει πολύ από δεξιά η Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
37' Φάουλ πλάγια αριστερά, κερδίζει ο Δημούτσος. by Κώστας Μιαούλης
38' Μεγάλη φάση: Ο Πίτι εκτελεί προς το δεύτερο δοκάρι μονοκόμματο σουτ του Μπερτόλιο, απίθανη επέμβαση του Αστρά, η άμυνα σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
39' Χλιαρό πλασέ του Μπαράλες, μπλοκάρει ο Αστράς. by Κώστας Μιαούλης
41' Σέντρα του Γκίνο, ο Βάρκας δεν μπόρεσε να έρθει σε επαφή με την μπάλα, μπλόκαρε ο Κατσίκας. by Κώστας Μιαούλης
42' Λάθος υπόδειξη οφσάιντ στον Μπαράλες, που καλυπτόταν από τον Κοντοέ. Ο Αστράς πάντως έδιωξε στη συνέχεια καθαρά την μπάλα από τα πόδια του στράικερ της Λαμίας. by Κώστας Μιαούλης
44' Η Λαμία κλέβει ψηλά, αλλά ο Πίτι άργησε και κλείστηκε και υπέπεσε σε παράβαση με το χέρι. by Κώστας Μιαούλης
45' Φάση για τον Απόλλωνα. Ο Ντούρσο σεντράρει από αριστερά για τον Ρώσση, η κεφαλιά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
45' Χωρίς καθυστέρηση, λήξη πρώτου μέρους 0-0. Η Λαμία είχε καθαρές φάσεις στο 14' και το 34' με τον Καραμάνο, αλλά και την σπουδαία επέμβαση του Αστρά σε σουτ του Μπερτόλιο. by Κώστας Μιαούλης
Πρώτα επέστρεψαν οι γηπεδούχοι και τώρα οι διαιτητές με τους παίκτες της Λαμίας. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
47' Γρήγορο τέμπο στην εκκίνηση της επανάληψης. by Κώστας Μιαούλης
49' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Το κερδίζει ο Βασιλαντωνόπουλος από τον Αστρά. by Κώστας Μιαούλης
50' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μπαράλες ευστοχεί από την άσπρη βούλα. by Κώστας Μιαούλης
Αυτό ήταν το 9ο γκολ του Χερόνιμο Μπαράλες στο φετινό πρωτάθλημα. by Κώστας Μιαούλης
53' Κόρνερ για τη Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
53' Έκανε επιθετικό φάουλ ο Μπαράλες. by Κώστας Μιαούλης
54' ΜΕΓΑΛΗ επέμβαση του Κατσίκα, σε σουτ του Ντούρσο, μετά από γύρισμα του Γκίνο. by Κώστας Μιαούλης
55' Ο Κοντοές σταματά με τάκλιν τον Βασιλαντωνόπουλο που άδειασε τον Βαφέα και πήγε να σουτάρει. by Κώστας Μιαούλης
57' Σουτ του Βάρκα, κόντρα ο Αντέτζο κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
58' Η μπάλα είχε βγει κόρνερ, αλλά ο διαιτητής έδωσε πλάγιο για τον Απόλλωνα. by Κώστας Μιαούλης
60' Ετοιμάζεται ο Ακόστα για τον Απόλλωνα, θα μπει στη θέση του Ρώσση. by Κώστας Μιαούλης
62' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία, ο Μπερτόλιο by Κώστας Μιαούλης
Απίθανο γκολ για τη Λαμία. Ο Μπαράλες άφησε στον Μπερτόλιο, αυτός με τακουνάκι στον Καραμάνο που ξαναδίνει με τακουνάκι στον Μπερτόλιο και αυτός απέναντι από τον Αστρά πλασάρει με το δεξί για το 0-2. by Κώστας Μιαούλης
63' Ακόστα αντί Ρώσση by Κώστας Μιαούλης
64' Φάουλ σε καλή θέση για τον Απόλλωνα. by Κώστας Μιαούλης
65' Ο Οριουέλα σούταρε άστοχα. by Κώστας Μιαούλης
66' Μακρινό σουτ του Μπαράλες σε ακόμα μια αντεπίθεση, μπλοκάρει ο Αστράς. by Κώστας Μιαούλης
67' Ο Καραμάνος βρίσκει τον Μπαράλες, η κεφαλιά του θα βρει σε ετοιμότητα τον Αστρά που απομακρύνει εντυπωσιακά. by Κώστας Μιαούλης
70' ΓΚΟΟΟΛ η Λαμία την στέλνει ο Οριουέλα που σκοράρει σε βάρος της ομάδας του. by Κώστας Μιαούλης
71' Ο Ασούμπρε αντί του Μπαράλες by Κώστας Μιαούλης
71' Οικονομόπουλος αντί Ναζλίδη by Κώστας Μιαούλης
75' Σουτ του Ντούρσο, μπλόκαρε ο Κατσίκας. by Κώστας Μιαούλης
77' Ο Τομάς αντί του Μπερτόλιο. by Κώστας Μιαούλης
Ο Μάκης Χάβος αγκαλιάζει τον Αργεντινό ποδοσφαιριστή, όπως βγαίνει από το ματς. by Κώστας Μιαούλης
79' Κοντογιαννόπουλος αντί Γαρουφαλιά. by Κώστας Μιαούλης
83' Ο Απόλλωνας πλέον δοκιμάζει και κάποια νέα παιδιά. Η Λαμία ήταν εξαιρετική στην επανάληψη. Χάιλαϊτ το τέρμα του Μπερτόλιο και ο συνδυασμός με τον Καραμάνο. by Κώστας Μιαούλης
85' Ο Ανέστης Αναστασιάδης αντί του Καρυπίδη. by Κώστας Μιαούλης
Ο φυσικός αρχηγός της Λαμίας επιστρέφει μετά από πέντε μήνες στο γήπεδο. by Κώστας Μιαούλης
86' Δυνατή η σέντρα από τον Βασιλαντωνόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
90' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
90+1' Ο Αγρόδημος απειλεί με μακρινό σουτ, λίγο έλειψε να αιφνιδιαστεί ο Κατσίκας που μπλόκαρε δύσκολα. by Κώστας Μιαούλης
90+3' Δεν μπορεί να πλασάρει σωστά ο Οριουέλα, ο Αντέτζο κοντράρει για το κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
90+3' Ο Κατσίκας παραχωρεί κόρνερ πέφτοντας στα πόδια του Οριουέλα. by Κώστας Μιαούλης
90+3' Με τα γκολ των Μπαράλες (50' πεν.), Μπερτόλιο (62') και το αυτογκόλ του Οριουέλα στο 70' η Λαμία επικράτησε 3-0 επί του Απόλλωνα και έκλεισε νικηφόρα τη σεζόν. by Κώστας Μιαούλης
Ο Μάκης Χάβος μάζεψε τους ποδοσφαιριστές της Λαμίας στη σέντρα για να χαιρετίσουν το κοινό τους. Οι Λαμιώτες έκλεισαν με ιδανικό τρόπο μια πολύ καλή σεζόν. by Κώστας Μιαούλης