Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, στο ΟΑΚΑ.
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
Με δύο… ασυνήθιστους για το μέγεθος και την ιστορία του στόχους κλείνει τη φετινή σεζόν ο Παναθηναϊκός. Ο πρώτος, που δεν εξαρτάται και από αυτόν μόνο, είναι να επιστρέψει στο πάνω μισό της βαθμολογίας τουλάχιστον, και ο δεύτερος να αποχαιρετίσει με καλό παιχνίδι και αποτέλεσμα τον κόσμο του. by Σπύρος Σιαμπλής
Η ήττα από τον ΟΦΗ εντός και από τον Ατρόμητο εκτός έδρας ήταν δύο άσχημα αποτελέσματα, που σε συνδυασμό με την αφαίρεση βαθμών, άφησαν πίσω τους «πράσινους». by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ οι δύο νίκες στα οκτώ τελευταία και οι τέσσερις μέσα στο 2019 σε 15 αγώνες, είναι πολύ μακριά από το δυνατό ξεκίνημα του Παναθηναϊκού που άφησε ελπίδες αλλά... by Σπύρος Σιαμπλής
Η ομάδα του Γιώργου Δώνη υποδέχεται τον Παναιτωλικό, και αν τον νικήσει, θα είναι μόλις η δεύτερη φορά στη σεζόν, που θα κάνει ο Παναθηναϊκός το δύο στα δύο. Μοναδική ομάδα που έχασε φέτος δύο φορές από το «τριφύλλι», είναι ο Απόλλωνας Σμύρνης! by Σπύρος Σιαμπλής
Το τελευταίο παιχνίδι του στον πάγκο της ομάδας του Αγρινίου, ο Τραϊανός Δέλλας θα το ήθελε πετυχημένο. Ο Παναιτωλικός προηγείται κατά δύο βαθμούς της Λαμίας και της ΑΕΛ κι αν μείνει στην έβδομη θέση θα γίνει για πρώτη φορά στην ιστορία του η κορυφαία ομάδα της περιφέρειας! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Παναιτωλικός πήρε πέρσι ισοπαλία 0-0 στο «Απόστολος Νικολαϊδης», αφού είχε χάσει και στις οκτώ προηγούμενες επισκέψεις του στον Παναθηναϊκό, έξι για το πρωτάθλημα και δύο για το Κύπελλο. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Παναιτωλικός, που δεν έχει νικήσει ποτέ τον Παναθηναϊκό στην Αθήνα, μετράει μια ακόμα ισοπαλία. Αυτή στην πρώτη επίσκεψή του στη Αθήνα, στις 23 Μαϊου 1976, σε ένα ιστορικό παιχνίδι, όχι για τη βαθμολογική του σημασία, αφού ο Παναιτωλικός είχε υποβιβαστεί... by Σπύρος Σιαμπλής
Βλέπετε, αντίπαλος του Παναθηναϊκού ήταν ο προπονητής Στιέπαν Μπόμπεκ, που είχε συνδέσει το όνομά του με πορείες των γηπεδούχων! Ο Παπαδημητρίου στο 32' με κεφαλιά έκανε το 1-0, αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Γιώργος Παππάς ισοφάρισε στο τελικό 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Όσο για το βασικό σχήμα του Παναιτωλικού; Το απαρτίζουν οι Γιαννακόπουλος, Τσιγγάρας, Μιχάι, Άργκους, Τσοκάνης, Πάουλο, Γκούγκα, Λουσέρο, Ντουάρτε, Μπαϊροβιτς και Μανά. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Διούδης, Αποστολάκης, Γιόχανσον, Κουλιμπαλί, Αθανασακόπουλος, Καμπετσής και Εμμανουηλίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Θεοδωρόπουλος, Γιαννιώτης, Παρρας, Αμαράλ, Βασιλούδης, Μαλής και Μπελεβώνης. by Σπύρος Σιαμπλής
Αποχωρούν για τα αποδυτήρια οι παίκτες του Παναιτωλικού, έχοντας ολοκληρώσει την προθέρμανσή τους. by Σπύρος Σιαμπλής
Τους ακολουθούν και οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού... by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αθανάσιος Τζήλος του Συνδέσμου Λάρισας. by Σπύρος Σιαμπλής
Λιγοστός ο κόσμος που βρίσκεται στις κερκίδες του Ολυμπιακού σταδίου και πιθανότατα θα σημειωθεί αρνητικό ρεκόρ προσέλευσης! by Σπύρος Σιαμπλής
Δίπλα στον αγωνιστικό χώρο έχει τοποθετηθεί και το μόνιτορ για την χρήση του VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
Στο ΟΑΚΑ βρίσκονται παιδιά από τις Σχολές Ποδοσφαίρου Παναθηναϊκού σε Βοτανικό, Γέρακα, Ριζούπολη και Σεπόλια. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δυο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους... by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ανακοινώνεται ότι στο ημίχρονο θα υπάρξει μια μεγάλη έκπληξη για τους φιλάθλους από τον χορηγό του Παναθηναϊκού, τον ΟΠΑΠ! by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
Οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
4' Ωραια ενέργεια του Αρμενάκα και σέντρα του Στάικου από τα δεξιά, ο Γιαννακόπουλος κάνει την επέμβαση και διώχνει με γροθιές... by Σπύρος Σιαμπλής
7' Καλή προσπάθεια για τον Παναθηναϊκό, που ξεκινάει από τον Χατζηγιοβάνη, ο Χατζηθεοδωρίδης κάνει τη σέντρα ο Κάτσε έδωσε στον Αρμενάκα που έκανε την πρώτη ντρίπλα στο ύψος του πέναλτι αλλά εν συνεχεία δεν μπόρεσε να πλασάρει αφού ο Λουσέρο απομάκρυνε στο τέλος. by Σπύρος Σιαμπλής
9' Μακρινό σουτ του Γκούγκα, η μπάλα ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
11' Ο Ντουάρτε «σπάει» τη μπάλα για τον επερχόμενο Λουσέρο, το σουτ του οποίου καταλήγει στην αγκαλιά του Κότσαρη! by Σπύρος Σιαμπλής
12' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, με την ανατροπή του Κάτσε από τον Άργκους, ο οποίος «κιτρινίζεται» κιόλας! by Σπύρος Σιαμπλής
14' Γκοοοοοολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Χατζηγιοβάνη, που εκτελεί μάλιστα δύο φορές το πέναλτι, αφού στην πρώτη κάποιοι παίκτες βιάστηκαν να μπουν μέσα στην περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
19' Γκοοοοολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και με σουτ στην γωνία νίκησε τον Γιαννακόπουλο που έκανε κακή εκτίμηση, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του από νωρίς... by www.sport-fm.gr
23' Φάουλ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, το εκτελεί ο Λουσέρο η μπάλα περνάει άουτ... by www.sport-fm.gr
30' Ο Παναιτωλικός σκοράρει μετά από εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο με τον Πάουλο, αλλά ο Άργκους έχει υποδειχθεί οφσάιντ στην αρχή της φάσης. by www.sport-fm.gr
Ο Μακέντα έχει πετύχει το 2-0 και κάνει την σχετική αφιέρωση στον γιο του... Εικόνα live21962718/36626.jpg by www.sport-fm.gr
38' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να φεύγει στην αντεπίθεση ταχύτατα, να μπαίνει στην περιοχή από αριστερά και να σουτάρει, αναγκάζοντας τον Γιαννακόπουλο να διώξει με τα πόδια! by www.sport-fm.gr
40' Γκοοοοοολ! 3-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να αξιοποιεί την πολύ ωραία κάθετη πάσα του Θεοχάρη και με μια επαφή να στέλνει με το αριστερό τη μπάλα στα δίχτυα του Γιαννακόπουλου, διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα... by www.sport-fm.gr
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Παναιτωλικού με το ευρύ 3-0. by www.sport-fm.gr
Δυο διπλά εισιτήρια διαρκείας για τη νέα σεζόν ήταν τελικά η έκπληξη, με τους νικητές να το πανηγυρίζουν δεόντως! by www.sport-fm.gr
Ακολουθεί και δεύτερο δώρο με τρεις συλλεκτικές εμφανίσεις της νέας σεζόν να βρίσκουν κατόχους... by www.sport-fm.gr
47' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάουλο, η μπάλα πάνω στο τείχος και στη συνέχεια απομακρύνεται... by www.sport-fm.gr
51' Ο Μακέντα εκτελεί το φάουλ στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, στέλνοντας τη μπαλα ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
54' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, από το άτσαλο διώξιμο του Κολοβέτσιου, ενω στην εξέλιξη της φάσης ο Μπαϊροβιτς υποδεικνύεται οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
61' Εντυπωσιακή επέμβαση του Κότσαρη, μετά την εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο, με τον Στάικο μάλιστα να παρεμβαίνει στη φάση, αλλά να μην τον μπερδεύει! by www.sport-fm.gr
66' Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, Μέσα ο Εμμανουηλίδης, έξω ο Αρμενάκας. by www.sport-fm.gr
68' Κόρνερ για τον ΠΑΟ, με τον Στάικο από δεξιά, κεφαλιά του Κολοβέτσιου, διώχνει ο Μπαϊροβιτς, ο Χατζηθεοδωρίδης κάνει το σουτ αλλά ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
69' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με την εκτέλεση φάουλ του Λουσέρο και τη μπάλα να περνάει από όλους, αφού ο Μπαϊροβιτς δεν μπόρεσε να κάνει την επαφή! by www.sport-fm.gr
79' Κλεινει τις αλλαγές του ο Δώνης, ρίχνοντας στο παιχνίδι τον Αθανασακόπουλο αντί του Μακέντα. Ενώ για τον Παναιτωλικό, ο Μανά δίνει τη θέση του στον Παρρα. by www.sport-fm.gr
81' Γκοοοοοολ! 4-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Εμμανουηλίδη να παίρνει το... ριμπάουντ μετά το σουτ του Καμπετσή και την απόκρουση του Γιαννακόπουλου και με πλασέ από κοντά να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του... by www.sport-fm.gr
85' Τελευταία αλλαγή και για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπελεβώνης αντικαθιστά τον Πάουλο. by www.sport-fm.gr
90'+2' Λήξη της αναμέτρησης. Ο Παναθηναϊκός κερδίζει με το εντυπωσιακό 4-0 τον Παναιτωλικό! by www.sport-fm.gr