Λεβαδειακός-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Λεβαδειακό και την ΑΕΚ για την τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας...
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Λεβαδειακού με την ΑΕΚ για την τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας... by Γιώργος Μαραθιανός
Λιγότερο από μια βδομάδα πριν διεκδικήσει το Κύπελλο, η "Ένωση" παίζει ένα ματς που είναι κάτι πολύ παραπάνω από μια προθέρμανση ενόψει του τελικού με τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Μαραθιανός
Κι αυτό διότι η απρόσμενη ήττα από την ΑΕΛ πριν το Πάσχα έκανε αναγκαία για τους "κιτρινόμαυρους" τη νίκη απέναντι στους Βοιωτούς, ώστε να εξασφαλιστεί η τρίτη θέση (και το "καλό" εισιτήριο για το Europa League). by Γιώργος Μαραθιανός
Κατόπιν τούτου, ο Μανόλο Χιμένεθ παρατάσσει "κανονική" ενδεκάδα, από την οποία πάντως δεν λείπουν και κάποιες σημαντικές απουσίες. by Γιώργος Μαραθιανός
Ας δούμε όμως αναλυτικά τις συνθέσεις με τις οποίες θα παραταχθούν σήμερα οι δυο ομάδες... by Γιώργος Μαραθιανός
ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Γαλανόπουλος, Κρίστιτσιτς, Μπακασέτας, Λιβάγια, Μάνταλος, Πόνσε by Γιώργος Μαραθιανός
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Αντιλέχου, Χατζηλάμπρος, Ρεκιασβίλι, Λιάγκας, Κονέ, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Μαρκόφσκι, Νανγκίς, Νίκας by Γιώργος Μαραθιανός
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Ζωγράφος, Όμο, Καραχάλιος, Μελέγκ, Ιωαννίδης, Μητρόπουλος, Τσαμπούρης. by Γιώργος Μαραθιανός
Στον πάγκο για την "Ένωση" οι: Τσιντώτας, Λόπες, Σβάρνας, Γιαννούτσος, Κλωναρίδης, Άλεφ, Μπογέ. by Γιώργος Μαραθιανός
Προφανώς για λόγους rotation, o Ανδαλουσιανός έχει αφήσει εκτός ενδεκάδας (και εκτός αποστολής) τους Σιμόες και Μπακάκη, ενώ στην Αθήνα είχε μείνει και ο Τσόσιτς. by Γιώργος Μαραθιανός
Αντίθετα, στον πάγκο βρίσκεται κανονικά ο Μπογέ (που ξεπέρασε σε χρόνο ρεκόρ τον τραυματισμό του), αλλά και ο Λόπες (που δεν αποκλείεται ανάλογα και με την εξέλιξη του αγώνα να πάρει για πρώτη φορά χρόνο συμμετοχής μετά τον τραυματισμό του). by Γιώργος Μαραθιανός
Το 4-2-3-1 με το οποίο θα παραταχθεί σήμερα η ΑΕΚ... Εικόνα live21962719/29713.jpg by Γιώργος Μαραθιανός
Όλα έτοιμα στο γήπεδο της Λιβαδειάς για να ξεκινήσει σε λίγο το παιχνίδι... by Γιώργος Μαραθιανός
1': Έναρξη του αγώνα. by Γιώργος Μαραθιανός
1': Σε εκτέλεση κόρνερ από δεξιά, ο Πόνσε κέρδισε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία του Μπάγιτς. by Γιώργος Μαραθιανός
6': Επιθετικά έχει μπει η ΑΕΚ, ψάχνοντας από νωρίς το γκολ που θα ξεκλειδώσει την άμυνα του Λεβαδειακού. by Γιώργος Μαραθιανός
10': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Ο Γαλανόπουλος απέφυγε ωραία έναν αντίπαλο και σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά η μπάλα κόντραρε ελάχιστα σε αντίπαλο και έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. by Γιώργος Μαραθιανός
16': Έχει ατονήσει κάπως ο ρυθμός μετά το δυνατό ξεκίνημα της ΑΕΚ. Όπως αναμενόταν, οι γηπεδούχοι αμύνονται μαζικά. by Γιώργος Μαραθιανός
18': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Ο Γκάλο εκτελεί απευθείας ένα φάουλ -λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά- αλλά ο Μπάγιτς αντιδρά σωστά και αποκρούει το φαλτσαριστό σουτ σε κόρνερ! by Γιώργος Μαραθιανός
20': Κι άλλη καλή φάση για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Μετά από σέντρα του Μπακασέτα από δεξιά ο Μάνταλος πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι, αλλά δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Μαραθιανός
22': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Έπειτα από κλέψιμο του Χουλτ, ο Κρίστιτσιτς προχώρησε και πάσαρε στον αμαρκάριστο Μάνταλο, αλλά το πλασέ του αρχηγού της ΑΕΚ (μέσα από την περιοχή και αριστερά) έφυγε έξω από το απέναντι δοκάρι! by Γιώργος Μαραθιανός
28': Συνεχίζει να κυριαρχεί η ΑΕΚ, χωρίς όμως να βρίσκει το γκολ που θα την απαλλάξει από το άγχος. by Γιώργος Μαραθιανός
34': Ο Μπακασέτας εκτελεί με δύναμη ένα φάουλ έξω από την περιοχή, με την μπάλα να κοντράρει και να φτάνει (χωρίς πολλή δύναμη) στην αγκαλιά του Μπάγιτς. by Γιώργος Μαραθιανός
39': Περίπου έξι λεπτά πριν το ημίχρονο και ο Λεβαδειακός δεν έχει μπει ακόμα στην περιοχή της ΑΕΚ. Παρόλα αυτά, η "Ένωση" δυσκολεύεται να διασπάσει την άμυνά του. by Γιώργος Μαραθιανός
41': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Ο Μπακασέτας γύρισε ωραία μέσα στην περιοχή και έπιασε ένα δυνατό σουτ, αλλά ο Μπάγιτς ήταν ξανά σε ετοιμότητα και μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία. by Γιώργος Μαραθιανός
45' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Μετά από ωραία ενέργεια και σουτ του Πόνσε που κόντραρε και κακή απομάκρυνση του Αντιλέχου, η μπάλα στρώθηκε στον Μπακασέτα κι εκείνος με ένα κοντινό βολέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by Γιώργος Μαραθιανός
45'+1': Λήξη του ημιχρόνου. by Γιώργος Μαραθιανός
46': Ξεκίνησε το β' μέρος. by Γιώργος Μαραθιανός
47': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Ο Πόνσε μπαίνει από δεξιά στην περιοχή και -αφού ταλαιπωρεί τον Λιάγκα- σουτάρει από δύσκολη γωνία, αλλά ο Μπάγιτς αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ! by Γιώργος Μαραθιανός
53': Συνεχίζει να ελέγχει και στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι η ΑΕΚ, ψάχνοντας για το δεύτερο γκολ που θα κλειδώσει το τρίποντο. by Γιώργος Μαραθιανός
54' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Έπειτα από ωραία ενέργεια και πάσα του Μάνταλου, ο Λιβάγια έπιασε ένα υποδειγματικό σουτ -από το ύψος της περιοχής και δεξιά- και έστειλε την μπάλα πρώτα στο απέναντι δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα! by Γιώργος Μαραθιανός
58' - ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Ο Μάνταλος συνδυάστηκε άψογα από αριστερά με τον Χουλτ και έφτασε απέναντι από τον Μπάγιτς, αλλά ο κεραυνός που εξαπέλυσε από κοντά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι! by Γιώργος Μαραθιανός
61' - ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ by Γιώργος Μαραθιανός
Εκνευρισμένος από ένα φάουλ που υποδείχθηκε εναντίον του, ο Νανγκίς κουτούλησε τον Μάνταλο και είδε τον δρόμο για τ' αποδυτήρια. by Γιώργος Μαραθιανός
63': Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Σε γύρισμα του Γκάλο από δεξιά, ο Πόνσε χρειαζόταν απλώς να σπρώξει την μπάλα από κοντά στα δίχτυα, αλλά δεν τη βρήκε καλά και την έστειλε έξω από το δεξί δοκάρι! by Γιώργος Μαραθιανός
64' - Αλλαγή για τον Λεβαδειακό by Γιώργος Μαραθιανός
Στη θέση του Μαρκόφσκι μπαίνει ο Καραχάλιος. by Γιώργος Μαραθιανός
67' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! by Γιώργος Μαραθιανός
Μετά από πάσα του Μάνταλου, ο Πόνσε μπήκε στην περιοχή, απέφυγε με υπέροχο τρόπο τον προσωπικό του αντίπαλο και πλάσαρε από κοντά τον Μπάγιτς! by Γιώργος Μαραθιανός
72' - Κίτρινη κάρτα για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
Τη δέχεται ο Τσιγκρίνσκι που ανέτρεψε τον Κονέ. by Γιώργος Μαραθιανός
77' - Αλλαγή για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
Ο Γιαννούτσος αντικαθιστά τον Τσιγκρίνσκι. by Γιώργος Μαραθιανός
82': Διαδικαστικά μοιάζουν τα τελευταία λεπτά, με την ΑΕΚ πάντως να μην παραιτείται από την πρόθεση να βάλει κι άλλα γκολ. by Γιώργος Μαραθιανός
85' - Αλλαγή για την ΑΕΚ by Γιώργος Μαραθιανός
Εκτός αγώνα ο Χουλτ και στο γήπεδο -για πρώτη φορά μετά τον σοβαρό τραυματισμό του- ο Λόπες. by Γιώργος Μαραθιανός
90': Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Μαραθιανός
90'+3': Λήξη του αγώνα. by Γιώργος Μαραθιανός