Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Πανιώνιο για την τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος για την 30ή και τελευταία αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
Ο Αστέρας Τρίπολης βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας με 30 πόντους και "καίγεται" για τη νίκη, με την οποία θα σφραγίσει την παραμονή του. by www.sport-fm.gr
Οι Αρκάδες προέρχονται από το 1-1 με τον ΟΦΗ εκτός έδρας, ενώ συμπλήρωσαν 6 ματς δίχως νίκη (0-5-1). by www.sport-fm.gr
Ο Πανιώνιος νίκησε 2-1 εντός τον ΠΑΣ και κατέγραψε το 3ο διαδοχικό του "τρίποντο". Η ομάδα της Νέας Σμύρνης είναι στην 6η θέση της βαθμολογίας με 38 πόντους. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος – Κώτσιρας, Βαλιέντε, Χριστόπουλος, Τασουλής – Μπελόκ, Ιγκλέσιας – Καλτσάς, Ρόλε, Φερνάντεθ - Αραβίδης by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Μαλέρμπ – Παπαγεωργίου, Ντομίνγκες, Μίκο, Σαραμαντάς – Κόρμπος, Οικονομίδης – Μπουμάλ, Άρτσε, Μανθάτης - Τσιλούλης by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Αστέρα οι Αθανασιάδης, Δουβίκας, Γλέζος, Μπαστιάνος, Καρδάρης, Τζίμας, Μαρτίνεθ. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο οι Νίκας, Κούρντι, Κότσιτς, Σίντι Αλί, Μασούρας, Καμαρά, Ρέντζας. by www.sport-fm.gr
Εκτός για τον Αστέρα οι Μανιάς, Βλάχος, Κυριακόπουλος,Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μουνάφο,Τσιλιανίδης. by www.sport-fm.gr
Απόντες για τον Πανιώνιο οι Σπιριντόνοβιτς, Μαξίμοβιτς, Μανιάτης, Σταυρόπουλος, Ντουρμισάι. by www.sport-fm.gr
Ο Αστέρας θα αποφύγει τα μπαράζ και σε περίπτωση που δεν νικήσει ο ΟΦΗ στο Περιστέρι. by www.sport-fm.gr
17' Πάλι απειλεί με μακρινό σουτ ο Πανιώνιος, αυτή τη φορά το επιχείρησε ο Μανθάτης, αλλά ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε εύκολα. by www.sport-fm.gr
23' Καλή στιγμή για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας σούταρε στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Μαλέρμπ έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
Μετά από την εκτέλεση κόρνερ, ο Βαλιέντε από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
28' Για να δούμε τώρα την αντίδραση του Πανιωνίου, που έδειξε καλό πρόσωπο στο πρώτο 20λεπτο. by www.sport-fm.gr
Σύμφωνα με το site της Σούπερ Λίγκας, το τέρμα των γηπεδούχων είναι αυτογκόλ του Παπαγεωργίου, ο οποίος έβαλε το πόδι του για να διώξει, αλλά έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by www.sport-fm.gr
42' Μετά από ώρα απειλεί ο Πανιώνιος, αλλά το σουτ του Οικονομίδη έξω από την περιοχή, κατέληξε άουτ. by www.sport-fm.gr
44' Πιέζει ο Αστέρας, που έχει κερδίσει φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται 1-0 του Πανιωνίου με το αυτογκόλ του Παπαγεωργίου στο 24'. by www.sport-fm.gr
50' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, ο Μαλέρμπ όμως έδιωξε εντυπωσιακά στη γωνία του. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by www.sport-fm.gr
Άστοχη έξοδος από τον Μαλέρμπ, που κατεδάφισε τον Καλτσά. Κίτρινη κάρτα στον γκολκίπερ του Πανιωνίου. by www.sport-fm.gr
63' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Καλτσάς βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή μετά από εξαιρετική πάσα του Ρόλε, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το κοντρόλ. by www.sport-fm.gr
65' Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο. Καμαρά και Ρέντζας αντικαθιστούν Παπαγεωργίου και Μανθάτη αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Καλτσάς μπήκε στην περιοχή και "κρέμασε" τον Μαλέρμπ για να γράψει το 3-0. by www.sport-fm.gr
Τέλος αγώνα, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 3-0 του Πανιωνίου και σφράγισε την παραμονή του στην κατηγορία! by www.sport-fm.gr
Το 1-0 στο 24' με αυτογκόλ του Παπαγεωργίου, στο 68' με πέναλτι του Ιγκλέσιας το 2-0, ενώ το 3-0 έγινε στο 83' από τον Καλτσά. by www.sport-fm.gr