ΑΕΛ-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ-Ολυμπιακός, για την 30ή αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την ΑΕΛ στη Λάρισα για την 30ή και τελευταία αγωνιστική της Super league. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόκειται για ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι. Διότι ο Ολυμπιακός δεν έχει πλέον μαθηματικές ελπίδες για τον τίτλο, ενώ παράλληλα δεν μπορεί να πέσει από τη δεύτερη θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η γηπεδούχος ΑΕΛ με τη νίκη της επί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ την περασμένη αγωνιστική εξασφάλισε την παραμονή στην κατηγορία (10η/34 β.) by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Λοντίγκιν, Μεριά, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Σισέ, Τσιμίκας, Ελαμπντελαουί, Καμαρά, Ανδρούτσο, Νάτχο, Σολδάνο, Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Γκόλιας, Μόρας, Μπράλιτς, Ζίβκοβιτς, Γιακιμόβσκι, Σεσέροβιτς, Μπάλλας, Νούνιτς, Σικάβκα, Καρανίκας by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος. Βοηθοί: Ηλίας Αλεξέας, Χρήστος Ακρίβος 4ος Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση του πρώτου γύρου είχε έρθει 4-0 υπέρ του Ολυμπιακού. Ο Γιώργος Μασούρας είχε ανοίξει το σκορ στο 8' και στη συνέχεια έκανε χατ-τρικ ο Κώστας Φορτούνης (16' πεν, 45', 75') by Αποστόλης Λιβάνιος
Περίπου δέκα λεπτά απομένουν για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ελάχιστος ο κόσμος στις εξέδρες της AEL FC Arena. Λόγω και της κόντρας της διοίκησης με σημαντική μερίδα των φίλων της Λάρισας. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
Αφιερωμένο στο «Save Moras» είναι το συγκεκριμένο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Βαγγέλης Μόρας και Αβραάμ Παπαδόπουλος κατέθεσαν στεφάνια στη μνήμη των πρώην ποδοσφαιριστών της ΑΕΛ που έχουν χάσει τη ζωή τους. Και δεν είναι και λίγοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
4' Προσπάθεια της ΑΕΛ για να βγει στην κόντρα επίθεση, αλλά σταματάει (ορθώς) ως οφσάιντ στον Σικάβκα by Αποστόλης Λιβάνιος
6' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Γιακιμόβσκι εκτέλεσε φάουλ, ο Γκόλιας έκανε γυριστή κεφαλιά και ο Μόρας που αιφνιδιάστηκε, ίσα που βρήκε την μπάλα και την έστειλε δίπλα από την εστία του Λοντίγκιν. by Αποστόλης Λιβάνιος
10' Σέντρα από τα δεξιά από τον Ανδρούτσο, έκοψαν οι γηπεδούχοι προ του Σολδάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
Η φάση με τον Μόρα είναι η μοναδική καλή στιγμή έως τώρα στην αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
Δυσκολεύεται να δημιουργήσει ο Ολυμπιακός σε αυτό το πρώτο τέταρτο. Αυτό το σύστημα με δύο φορ δεν έχει λειτουργήσει έως τώρα και γίνεται συνεχώς προσπάθεια με μακρινές μπαλιές προς Χασάν και Σολδάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
19' Κερδισμένο φάουλ για την ΑΕΛ με τον Σικάβκα από τ' αριστερά και κίτρινη στον Αβραάμ Παπαδόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτέλεσε ο Γιακιμόβσκι και μάζεψε ο Λοντίγκιν by Αποστόλης Λιβάνιος
Υποψία φάσης για τον Ολυμπιακό, με τον Κρίστινσον να κάνει έξοδο, που αποδείχθηκε ριψοκίνδυνη και να καταφέρνει να διώξει όπως όπως προ του Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
24' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ο Νάτχο έβαλε πολύ ωραία μπαλιά για τον Χασάν, ο Γκόλιας δεν μπόρεσε να την κόψει και ο Αιγύπτιος φορ πλάσαρε ψύχραιμα τον Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
Νευρά ανάμεσα σε Μεριά και για Γιακιμόφσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
Σισέ και Μπάλλας στο έδαφος, έπειτα από σύγκρουση. Δεν δίνει κάτι ο διαιτητής by Αποστόλης Λιβάνιος
34' Κίτρινη στον Μόρα για διαμαρτυρίες by Αποστόλης Λιβάνιος
36' Άστοχη κεφαλιά του Χασάν, έπειτα από σέντρα του Ομάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
38' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Τσιμίκα από τ' αριστερά, βρήκε αέρα ο Ομάρ από το ύψος του πέναλτι και πέρασε ο κίνδυνος by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει χτυπήσει κάτω από το μάτι και έχει ματώσει ο Αβραάμ Παπαδόπουλος, σε διεκδίκηση έπειτα από εκτέλεση κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Συμπληρώνονται τα 45 λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
45' + 1' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Σέντρα του Γιακιμόφσκι, δεν έδιωξε σε πρώτο χρόνο ο Τσιμίκας και έμεινε ζωντανή η μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά με την έξοδο του Λοντίγκιν τελείωσε η φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στη Λάρισα. ΑΕΛ-Ολυμπιακός 0-1! Το τέρμα του Χασάν από το 24' έχει αλλάξει τις ισορροπίες στην αναμέτρηση. Λίγες οι καλές φάσεις στο πρώτο μέρος, το οποίο κινήθηκε σε χαμηλό τέμπο. Ελαφρώς ανώτεροι οι Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένταση με Χασάν και Γιακιμόφσκι πριν τη σέντρα. Υπενθυμίζεται ότι είχε... αρπαχτεί ο ο παίκτης της ΑΕΛ με τον Μεριά προς το φινάλε του πρώτου μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
46' Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό στο δεύτερο μέρος. Έπειτα από κλέψιμο του Σολδάνο και γύρισμα στον Νάτχο, ο Ισραηλινός έπιασε συρτό σουτ για να μπλοκάρει ο Κρίστινσον by Αποστόλης Λιβάνιος
48' Πολύ άστοχο σουτ του Ανδρούτσου εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
49' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Ο Νάτχο (και πάλι) μοίρασε για τον Ομάρ που με το αριστερό έπιασε φαλτσαριστό σουτ στέλνοντας την μπάλα στο δεξί παράθυρο του Κρίστινσον. Δεύτερη ασίστ του έμπειρου χαφ by Αποστόλης Λιβάνιος
53' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ομάρ έκανε σέντρα από τα δεξιά, ο Σολδάνο έδωσε κεφαλιά-πάσα στον Χασάν, που από πλεονεκτική θέση δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
57' Ύστερα από λάθος του Σισέ, οι παίκτες της ΑΕΛ βγήκαν στην επίθεση και ο Νούνιτς από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Κούνιτς αντί Νούνιτς για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Φορτούνης αντί Χασάν στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Συνεργασία Τσιμίκα με Φορτούνη από τα αριστερά και γύρισμα του δεύτερου, αλλά δεν υπήρχε κάποιος συμπαίκτης του στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ. Έπειτα από κόρνερ και τσαφ του Καμαρά, ο Σικάβκα, δεν κατάφερε μέσα από τη μικρή περιοχή να εκτελέσει τον Λοντίγκιν, που με τη δεύτερη μπόρεσε να μαζέψει by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από ανεκμετάλλευτο κόρνερ των γηπεδούχων, οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην κόντρα με Φορτούνη και Νάτχο, που μοίρασε στο κατάλληλο τάιμινγκ για τον Τσιμίκα, αλλά ο Έλληνας μπακ σούταρε δυνατά και άστοχα μέσα από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Άστοχο σουτ του Κούνιτς για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο πολύ καλός σήμερα Νάτχο, αναμένεται αν δώσει τη θέση του στον Γκερέρο εντός ολίγου by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Γκερέρο αντί Νάτχο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο έδαφος ο Μόρας, έπειτα από μονομαχία με τον Σισέ. Στο έδαφος ο έμπειρος στόπερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αναγκαστική αλλαγή ο Μόρας by Αποστόλης Λιβάνιος
Με δέκα για λίγο η ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
82' Τοροσίδης αντί Ομάρ στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
86' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Σέντρα του Τοροσίδη από τα δεξιά και κεφαλιά του αμαρκάριστου Καμαρά που έκανε ωραία κίνηση χωρίς την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος