Τσέλσι-Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Τσέλσι με την Άιντραχτ Φρανφκούρτης, στο πλαίσιο των ημιτελικών του Europa League, στο «Στάμφορντ Μπριτζ».
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Άιντραχτ Φρανκφούρτης με την Τσέλσι, στο πλαίσιο των ημιτελικών του Europa League, στην «Κόμερτσμπανκ Αρένα». by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 στη Γερμανία, στο πρώτο ματς,με το εκτός έδρας γκολ των Λονδρέζων να τους δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό... by Σπύρος Σιαμπλής
Από την άλλη, οι «αετοί» έχουν κερδίσει και τους τρεις επαναληπτικούς αγώνες στη φάση των νοκ άουτ στην διοργάνωση, είτε εντός είτε εκτός έδρας, με 7-1 γκολ! by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Καμπαγέρο, Κέιχιλ. Ζαπακόστα, Αλόνσο, Μπάρκλεϊ, Πέδρο και Ιγκουαΐν. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ρένοφ, Εντικά, Φερνάντες, Ντε Γκουζμάν, Αλέ, Τσάντλερ και Πασιένσια. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Οβίντιου Χατεγκαν από τη Ρουμανία. by Σπύρος Σιαμπλής
Σήμερα τίθενται εκ νέου αντιμέτωποι και οι δύο πρώτοι σκόρερ του φετινού Europa League. Ο Ζιρού με 10 γκολ και ο Γιόβιτς, που έχει εννιά τέρματα! by Σπύρος Σιαμπλής
Παράλληλα, αυτή θα είναι η 350η συμμετοχή του Αζάρ με τη φανέλα της Τσέλσι σε όλες τις διοργανώσεις! by Σπύρος Σιαμπλής
Στο «Στάμφορντ Μπριτζ» βρίσκεται και ο πρώην τερματοφύλακας της Μπορούσια Ντόρτμουντ, Ρόμαν Βάιντενφελερ! Εικόνα live21962731/69128.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
Η Τσέλσι «τρέχει» ένα αήττητο σερί 16 αγώνων στο Europa League, το μεγαλύτερο από καταβολής ιδρύσεως της διοργάνωσης, τη σεζόν 2009-10... by Σπύρος Σιαμπλής
Ασφυκτικά γεμάτο το γήπεδο, με την ατμόσφαιρα να είναι... αντάξια της περίστασης! Εικόνα live21962731/12113.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
Ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Τσέλσι στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
3' Πρώτο κόρνερ στο παιχνίδι, για την Άιντραχτ. by Σπύρος Σιαμπλής
4' Πρώτη φάση στο ματς για την Άιντραχτ, με τον Ρόντε να εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, τον Γιόβιτς να κάνει την κεφαλιά, αλλά αυτή να καταλήγει στην αγκαλιά του Κέπα. by Σπύρος Σιαμπλής
8' Γέμισμα του Έμερσον απο αριστερά, για τον Ζιρού, η μπάλα στα χέρια του Τραπ. by Σπύρος Σιαμπλής
11' Σπουδαία ευκαιρία για την Τσέλσι, με τον Ζιρού να μην μπορεί να κάνει σωστά το «τακουνάκι», από το γύρισμα του Γουίλιαν και τελικά τη μπάλα να καταλήγει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
12' Νέο κόρνερ, ξανά χωρίς αντίκρισμα για τους γηπεδούχους, αφού ο Τραπ διώχνει με γροθιές. by Σπύρος Σιαμπλής
13' Φάουλ σε καλή θέση για την Φρανκφούρτη, έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
14' Κακή η εκτέλεση του Κόστιτς, με την μπάλα να σταματάει πάνω στο τείχος... by Σπύρος Σιαμπλής
14' Πολύ καλή στιγμή για την Άιντραχτ με τον Ντα Κόστα να «πιάνει» ένα «γεμάτο» σουτ, αναγκάζοντας τον Κεπα να απογειωθεί και να διώξει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
17' Ένα ακόμα κόρνερ για τους «μπλε», με τον Ζιρού να μην μπορεί να εκμεταλλευτεί την... αναμπουμπούλα και να σουτάρει από την μικρή περιοχη. by Σπύρος Σιαμπλής
23' Κοντά στο 1-0 η Τσέλσι, με τον Έμερσον να κάνει τη χαμηλή σέντρα από αριστερά, τον Ζιρού να κάνει το σουτ από θέση μέσα αριστερά και τον Τραπ να διώχνει! by Σπύρος Σιαμπλής
24' Φάουλ σαν... κόρνερ για τους γηπεδούχους, από αριστερά, με τον Γουίλιαν να το εκτελεί και τον Χασέμπε να διώχνει πάνω στη γραμμή την κεφαλιά του Νταβίντ Λουίζ. by Σπύρος Σιαμπλής
28' Γκοοοοοολ! 1-0 η Τσέλσι, με τον Αζάρ να εκμεταλλεύεται την κακή αμυντική λειτουργία της Άιντραχτ και να πασάρει στον Λόφτους-Τσικ που μπαίνει στην περιοχή και με πλασέ στην απέναντι γωνία του Τραπ ανοίγει το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
31' Κόρνερ για την Άιντραχτ, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
O Λόφτους-Τσικ νικάει τον Τραπ, για το 1-0 της Τσέλσι... Εικόνα live21962731/84112.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
38' Κίτρινη κάρτα στον Φαλέτ, για σκληρό φάουλ πάνω στον Γουίλιαν. by Σπύρος Σιαμπλής
40' Χαμένη ευκαιρία για την Τσέλσι, με το πλασέ του Γουίλιαν λίγο κάτω από το ύψος του πέναλτι να καταλήγει κόρνερ μετά την παρέμβαση του Ρόντε. by Σπύρος Σιαμπλής
40' Κίτρινη κάρτα στον Ρόντε για φάουλ πάνω στον Ζιρού. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Χωρίς καθυστερήσεις λήγει το πρώτο ημίχρονο. 1-0 η Τσέλσι προηγείται της Φρανκφούρτης. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Άιντραχτ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
49' Η Τσέλσι διαμαρτύρεται για πέναλτι. by Σπύρος Σιαμπλής
49' Γκοοοοοολ! 1-1 η Άιντραχτ, με τον Γιόβιτς να συνεργάζεται ωραία με τον Γκατσίνοβιτς να βγαίνει τετ α τετ με τον Κέπα και με πλασέ στην γωνία του, να ισοφαρίζει... by Σπύρος Σιαμπλής
51' Χαμένη ευκαιρία για την Τσέλσι, με τον Ζιρού να αστοχεί μέσα από την περιοχή! by Σπύρος Σιαμπλής
52' Κίτρινη κάρτα στον Κόβατσιτς για φάουλ πάνω στον Φαλέτ. by Σπύρος Σιαμπλής
57' Ο Γουίλιαν βγαίνει στην «πλάτη» της άμυνας της Άιντραχτ, αλλά η σέντρα-σουτ του είναι αδύναμη και μπλοκάρει εύκολα ο Τραπ. by Σπύρος Σιαμπλής
59' Κόρνερ για την Άιντραχτ, δυνατό σουτ του Γκατσίνοβιτς, διώχνει με γροθιές ο Κέπα! by Σπύρος Σιαμπλής
60' Δυνατό σουτ του Κόστιτς έξω από την περιοχή απομακρύνει και πάλι ο Κέπα! by Σπύρος Σιαμπλής
62' Αντεπίθεση για την Φρανκφούρτη, με το σουτ του Ρέμπιτς όμως να περνάει άουτ... by www.sport-fm.gr
70' Αλλαγή για την Άιντραχτ. Ο τραυματίας Ρόντε βγαίνει και ο Ντε Γκουζμάν τον αντικαθιστά. by www.sport-fm.gr
78' Ξαφνικό σουτ του Ζαπακόστα, λίγο έξω από την περιοχή, διώχνει ο Τραπ ασταθώς προς τα δεξιά, ενώ ο Αζάρ στην εξέλιξη της φάσης αστοχεί απελπιστικά... by www.sport-fm.gr
83' Κίτρινη κάρτα στον Αθπιλικουέτα, για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Γκατσίνοβιτς. by www.sport-fm.gr
86' Κλείνει τις αλλαγές του ο Σάρι. Ο Μπάρκλεϊ αντικαθιστά τον Λόφτους-Τσικ. by www.sport-fm.gr
88' Δυνατό σουτ του Ζιρού, στο όριο της μεγάλης περιοχής, αποκρούει με διπλή προσπάθεια ο Τραπ... by www.sport-fm.gr
90'+6' Το εκτελεί ο Ντε Γκουζμάν, ο Γιόβιτς κάνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί... by www.sport-fm.gr
90'+6' Λήξη του αγώνα. Τσέλσι και Άιντραχτ μένουν στο 1-1 και οδηγούνται στην ημίωρη παράταση! by Σπύρος Σιαμπλής
91' Σέντρα στην παράταση. by Σπύρος Σιαμπλής
92' Κόρνερ για την Άιντραχτ, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
93' Δυνατό σουτ του Μπάρκλεϊ, με φάλτσο, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
95' Ευκαιρία για την Τσέλσι, με τον Αζάρ να εκτεελεί το κόρνερ και τον Αθπιλικουέτα να κάνει την προβολή, αλλά τη μπάλα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
96' Ο Ιγκουαϊν αντικαθιστά τον Ζιρού. by Σπύρος Σιαμπλής
97' Κόρνερ για την Φρανκφούρτη, τίποτα το ουσιαστικό... by Σπύρος Σιαμπλής
100' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για την Άιντραχτ, με τον Αλέ να πλασάρει με τον Κέπα εξουδετερωμένο αλλά τον Νταβίντ Λουίζ να κάνει την επέμβαση σαν... από μξηχανής Θεός και να σώζει πάνω στην γραμμή! by Σπύρος Σιαμπλής
104' Φάουλ για την Τσέλσι από αριστερά, ο Τραπ βγαίνει και απομακρύνει με γροθιές την εκτέλεση του Αζάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
105' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
105'+1' Κόρνερ για την Φρανκφούρτη από δεξια, με τον Ντε Γκουζμάν εκτελεστή και τον Αλέ να κάνει την κεφαλιά, για να διώξει ξανά σε κόρνερ ο Ζαπακόστα! by Σπύρος Σιαμπλής
105'+2' Ημίχρονο και στην παράταση, χωρίς αλλαγή στο σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
106' Έναρξη του δεύτερου μισού της παράτασης. by Σπύρος Σιαμπλής
110' Νέο κόρνερ, αυτή την φορά για την Τσέλσι, αλλά χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
111' Πολύ καλή στιγμή για την Τσέλσι, με τον Έμερσον να εφορμά από τα αριστερά, να κάνει το σουτ από θέση μέσα αριστερά και τον Τραπ να αποκρούει, για να ακολουθήσει και τάκλιν του Χίντερεγκερ πάνω στον Βραζιλιάνο αμυντικό! by Σπύρος Σιαμπλής
114' Ένα ακόμα κόρνερ για την Τσέλσι, το εκτελεί ο Αζάρ, απομακρύνει ο Χίβντεργκερ. by Σπύρος Σιαμπλής
115' Δυνατό σουτ του Ζαπακόστα, ο Τραπ διώχνει εντυπωσιακά με το ένα χέρι σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
116' Ο Αθπιλικουέτα σκοράρει, αλλά το γκολ σωστά δεν μετράει αφού έχει προηγηθεί φάουλ του πάνω στον Τραπ! by Σπύρος Σιαμπλής
119' Ο Πασιένσια αντικαθιστά τον Γκατσίνοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
120' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
120' Λήξη και της παράτασης. Στα πέναλτι θα κριθεί η προκριση! by Σπύρος Σιαμπλής
Πρώτη σουτάρει η Άιντραχτ, με τον Αλέ να νικάει τον Κέπα, για το 1-0! by Σπύρος Σιαμπλής
Σειρά του Μπάρκλεϊ, που στέλνει η μπάλα στη γωνία του Τραπ ισοφαρίζει σε 1-1... by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Κέπα δεν μπορεί να αποκρούσει το πέναλτι του Γιόβιτς, με το οποίο η Άιντραχτ προηγείται πλέον με 2-1! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Τραπ πέφτει στην αριστερή του γωνία,βγάζει το πέναλτι του Αθπιλικουέτα και διατηρεί το 2-1! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Ντε Γκουζμάν στέλνει τον Κέπα στην άλλη γωνία και κάνει το 3-1. by Σπύρος Σιαμπλής
Ωραίο χτύπημα του Ζορζίνιο, που μειώνει σε 3-2 για την Τσέλσι. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Χίντεργκερ σουτάρει στο κέντρο της εστίας, αλλά ο Κέπα αποκρούει με το δεξί του πόδι! by Σπύρος Σιαμπλής
Δυνατό σουτ του Νταβίντ Λουίζ, ισοφαρίζει σε 3-3 για την Τσέλσι! by Σπύρος Σιαμπλής
Δεύτερη διαδοχική απόκρουση του Κέπα, στην εκτέλεση του Πασιένσια, παραμένει το 3-3! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Αζάρ με εύστοχη εκτέλεση νικάει τον Τραπ και κάνει το 4-3 που στέλνει την Τσέλσι στον μεγάλο τελικό! by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας το παιχνίδι... by Σπύρος Σιαμπλής