Ελλάδα-Ιταλία

Παρακολουθήστε μέσω του ΣΠΟΡ FM 94,6 και του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ελλάδας με την Ιταλία, για τα προκριματικά του Euro 2020, στο Ολυμπιακό στάδιο.
Καλησπέρα σας από το Ολυμπιακό Στάδιο by Γιώργος Σπανομανώλης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Εθνικής μας απέναντι στην Ιταλία για τα Προκριματικά του Euro 2020 by Γιώργος Σπανομανώλης
Η Εθνική μας μετρά 1 νίκη και 1 ισοπαλία στις δύο πρώτες αγωνιστικές και αναζητά το θετικό αποτέλεσμα απέναντι στο φαβορί του ομίλου by Γιώργος Σπανομανώλης
Οι Ιταλοί έχουν το δύο στα δύο απέναντι σε Φινλανδία και Λιχτενστάιν και θέλουν σίγουρα τη νίκη στο πρώτο τους εκτός έδρας ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
Η ενδεκάδα της Εθνικής: Μπάρκας, Σταφυλίδης, Μανωλάς, Σιόβας, Ζέκα, Φορτούνης, Μασούρας, Κολοβός, Παπασταθόπουλος, Κουρμπέλης και Σάμαρης. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο: Βλαχοδήμος, Πασχαλάκης, Κώτσιρας, Ντουρμισάι, Σιώπης, Κουλούρης, Πέλκας, Μπακασέτας, Βαλεριάνος, Μαυρίας, Μάνταλος και Κούτρης by Γιώργος Σπανομανώλης
Η ενδεκάδα της Ιταλίας: Σιρίγκου, Κιελίνι, Παλμιέρι, Βεράτι, Ζορζίνιο, Μπελότι, Ινσίνιε, Κιέζα, Φλορένζι, Μπαρέλα και Μπονούτσι. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο: Κράνιο, Τζιολίνι, Ντε Σίλιο, Μαντσίνι, Πελεγκρίνι, Κεάν, Ρομανιόλι, Σένσι, Παβολέτι, Μπερναντέτσκι, Κουαλιαρέλα και Κριστάντε. by Γιώργος Σπανομανώλης
Βλέποντας τις 11άδες μπορούμε να πούμε ότι οι Ιταλοί θα παραταχθούν με ένα 4-3-3 ενώ ο Άγγελος Αναστασιάδης μάλλον πάει σε ένα σχήμα 3-5-2 by Γιώργος Σπανομανώλης
Το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 20 λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Άγγλος, Άντονι Τέιλορ με βοηθούς τους Γκάρι Μπέσγουικ και Άνταμ Ναν. Τέταρτος ο Γκρεγκ Πόουσον by Γιώργος Σπανομανώλης
Η Φινλανδία νωρίτερα κέρδισε με 2-0 τους Βόσνιους. by Γιώργος Σπανομανώλης
Η προθέρμανση των δύο ομάδων ολοκληρώθηκε και σε λίγο ξεκινάει το τελετουργικό by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
Τελικά η Εθνική παίζει με 4-3-3. Σωκράτης και Μανωλάς, Ζέκα δεξί μπακ, αριστερά ο Σταφυλίδης και στα χαφ ο Σιόβας με Σάμαρη και Κουρμπέλη και τους Κολοβό, Μασούρα μαζί με Φορτούνη μπροστά by Γιώργος Σπανομανώλης
5' Ο Μπελότι έπεσε πάνω στον Μπάρκα αφού γλίστρησε μετά τάκλιν του Ζέκα στην περιοχή by Γιώργος Σπανομανώλης
Οι Ιταλοί έχουν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχουν βγάλει ακόμα μεγάλη φάση by Γιώργος Σπανομανώλης
Κόρνερ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
Κεφαλιά του Κιελίνι, μαζέυει ο Μπάρκας by Γιώργος Σπανομανώλης
Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά στο ματς. Πάντα στο 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
13' Οι παίκτες του Μαντσίνι έχουν κλείσει την Εθνική στο μισό γήπεδο, αλλά δεν έχουν δημιουργήσει τελική by Γιώργος Σπανομανώλης
14' Κόρνερ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
14' Μπαλιά του Ζορζίνιο, μάζεψε ο Μπάρκας by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάντως σε αυτά τα πρώτα 15 λεπτά. δεν έχουν κρατήσει μπάλα. Ζήτημα είναι αν έχει αλλάξει τρεις πάσες η Εθνική. Η Ιταλία πιέζει ψηλά και έχει μπλοκάρει την ανάπτυξη της ελληνικής ομάδας by Γιώργος Σπανομανώλης
18' Κίτρινη στον Σάμαρη για μαρκάρισμα στον Μπαρέλα by Γιώργος Σπανομανώλης
Η κατοχή είναι 33% - 67% υπέρ των Ιταλών by Γιώργος Σπανομανώλης
19' Σουτ του Σιόβα στην αγκαλιά του Σιρίγκου by Γιώργος Σπανομανώλης
21' Σουτ του Μπελότι η μπάλα ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
Σιγά-σιγά η Εθνική προσπαθεί να κρατήσει μπάλες και να πιέσει την Ιταλία ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
24' Γκολ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Μπελοτι από αριστερά πάτησε περιοχή, έσπασε την μπάλα στο πέναλτι και ο επερχόμενος Μπαρέλα άνοιξε το σκορ για την "σκουάντρα ατζούρα" by Γιώργος Σπανομανώλης
Στην πρώτη επί της ουσίας καλή στιγμή για την ομάδα του Μαντσίνι by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάνω που η Εθνική έδειξε ότι μπορεί να κρατήσει μπάλα, ήρθε το γκολ και η ψυχρολουσία by Γιώργος Σπανομανώλης
30' Γκοοολ για την Ιταλία και 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Το 0-1 από τον Μπαρέλα:
by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Ινσίνιε έκλεψε την μπάλα μπήκε στην περιοχή και με όμορφο τελείωμα νικάει τον Μπάρκα για το 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
33' Κόρνερ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
33' Γκολλλλλ για την Ιταλία και 3-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Μπαλιά του Έμερσοβ από δεξιά, η ελληνική άμυνα κοιμήθηκε και ο Μπονούτσι με κεφαλιά νίκησε τον Μπάρκα για το 3-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Σε τρεις τελικές η ελληνική ομάδα έχει δεχθεί τρία γκολ και το πείραμα του Αναστασιάδη έμεινε απλώς... στο πινακάκι του! by Γιώργος Σπανομανώλης
Σε ένα δεκάλεπτο η Ιταλία πέτυχε τρία γκολ και μόνο με... θαύμα θα γλιτώσουμε το κάζο απόψε. by Γιώργος Σπανομανώλης
40' Πέντε λεπτά για τη λήξη του ημιχρόνου, με την Εθνική να τα έχει χαμένα, έχοντας δεχθεί τρία γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών by Γιώργος Σπανομανώλης
43' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για την Ιταλία να κάνει το 4-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Μπαρέλα και Μπελότι νικήθηκαν από τον Μπάρκα by Γιώργος Σπανομανώλης
44' Σουτ από τον Μασούρα έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
Επιπλέον χρόνος δύο λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ελλάδα-Ιταλία 0-3 by Γιώργος Σπανομανώλης
Μαυρίας και Σιώπης στο ματς, στη θέση των Κουρμπέλη και Κολοβού by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
Γύρισε στην άμυνα ο Σιόβας και ο Σιώπης πήγε στο κέντρο. by Γιώργος Σπανομανώλης
53' Σουτ από τον Μπαρέλα, μπλόκαρε ο Μπάρκας by Γιώργος Σπανομανώλης
Στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης έχει πέσει ο ρυθμός by Γιώργος Σπανομανώλης
57' Σουτ του Φλορέντσι από μακριά, η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
"Ελλάς, Ελλάς" στις εξέδρες μήπως και ξυπνήσει η Εθνική by Γιώργος Σπανομανώλης
Συμπληρώθηκαν 60 λεπτά στο παιχνίδι. Τίποτα απολύτως στην επανάληψη by Γιώργος Σπανομανώλης
64' Κάτι σαν σέντρα σουτ από τον Μαυρία, η μπάλα εύκολα στον Σιρίγκου by Γιώργος Σπανομανώλης
65' Κορνερ για την Ιταλία by Γιώργος Σπανομανώλης
69' Καλή στιγμή για την Εθνική by Γιώργος Σπανομανώλης
Καλό σουτ του Φορτούνη, έδιωξε με υπερένταση ο Σιρίγκου by Γιώργος Σπανομανώλης
Στη θέση του Έμερσον ο Ντε Σίλιο by Γιώργος Σπανομανώλης
70' Σουτ του Ντε Σίλιο η μπάλα λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
75' Μεγάλη επέμβαση του Μπάρκα σε τετ α τετ του Ινσίνιε by Γιώργος Σπανομανώλης
77' Αντεπίθεση για την Εθνική μετά από κλέψιμο, ο Μασούρας μπερδεύτηκε και στη συνέχεια ο Σιώπης έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια by Γιώργος Σπανομανώλης
Συμπληρώθηκε το 80ο λεπτό στο ΟΑΚΑ. Οι Ιταλοί μπροστά με 3-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Έξω ο Βεράτι, μέσα ο Πελεγκρίνι by Γιώργος Σπανομανώλης
84' Έξω ο Μπελότι, μέσα ο Μπερναντέρσκι by Γιώργος Σπανομανώλης
86' Δυνατό σουτ του Φλορέντσι και απόκρουση του Μπάρκα σε κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
88' Πολύ δυνατό σουτ με το πλασέ από τον Ινσίνιε, πέφτει στη γωνία του ο Μπάρκας και πραγματοποιεί νέα επέμβαση by Γιώργος Σπανομανώλης
Μόλις δύο λεπτά καθυστερήσεων by Γιώργος Σπανομανώλης
Λήξη της αναμέτρησης by Γιώργος Σπανομανώλης
Η Ιταλία σε ρυθμό... προπόνησης επικράτησε 2-0 της Ελλάδας και φεύγει χωρίς προβλήματα από το ΟΑΚΑ. by Γιώργος Σπανομανώλης