Ολυμπιακός-Πογκόν Στσέτσιν

Παρακολουθήστε σε real-time το φιλικό του Ολυμπιακού με την Πογκόν Στσέτσιν επί πολωνικού εδάφους.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού του Ολυμπιακού με την Πογκόν Στσέτσιν by Αποστόλης Λιβάνιος
Το παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για τις 19:00, θα υπάρξει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports1 ενημέρωση ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόκειται για το πρώτο τεστ επί πολωνικού εδάφους, ενώ έχει προηγηθεί το φιλικό με τη Βιτορούλ, στο οποίο επικράτησαν 3-2 οι Πειραιώτες. Ουσιαστικά, πάντως, επρόκειτο για ξεμούδιασμα, αφού έγινε λίγα 24ωρα μετά την πρώτη συγκέντρωση της ομάδας του Μαρτίνς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να θυμηθούμε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού, για την οποία ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Τσιμίκας, Μπα, Αβρ. Παπαδόπουλος, Γιάννης Μασούρας, Ανδρούτσος, Γκιγέρμε, Μπρούνο, Βαλμπουενά, Κάιπερς, Σολδάνο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η ενδεκάδα της Πογκόν: Στίπιτσα, Στετς, Ζεκ, Τριανταφυλλόπουλος, Νούνες, Ποντστάβσκι, Κόζουλι, Ντρίγκας, Γκουαροτσένα, Κόβαλτσικ, Φράκτσακ by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπενθυμίζεται ότι στους Πολωνούς ανήκουν πλέον ο Κώστας Τριανταφυλλόπουλος και ο Μιχάλης Μανιάς. Ο πρώτος είναι βασικός και ο Έλληνας φορ τραυματίας by Αποστόλης Λιβάνιος
Η Πογκόν τερμάτισε στην έβδομη θέση την περασμένη σεζόν by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
Βγαίνουν οι αναμνηστικές φωτογραφίες αυτήν τη στιγμή και σε λίγο ξεκινάει το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Επίθεση για τον Ολυμπιακό, με το σουτ του Σολδάνο αρχικά και του Μπρούνο στη συνέχεια να βρίσκουν σε σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
Αυτό που φαινόταν στα χαρτιά, επιβεβαιώθηκε στον αγωνιστικό χώρο. Ο Βαλμπουενά παίζει αριστερά και ο Μπρούνο δεξιά, ενώ Κάιπερς και Σολδάνο είναι στη γραμμή κρούσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
Κεφαλιά του Ζεκ, έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πάνω από την εστία του Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
5' Σουτ του Σολδάνο μέσα από την περιοχή, μετά από σέντρα του Γιάννη Μασούρα, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία και κόρνερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
8' Κερδισμένη κεφαλιά του Μπα σε στημένη φάση, ο Κάιπερς σε δεύτερο χρόνο δεν μπόρεσε να βρεθεί στην πορεία της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
Στην κόντρα η Πογκόν, αλλά λόγω της ταχύτητας του Γιάννη Μασούρα «έσβησε» η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
16' Ωραία μπαλιά του Βαλμπουενά, που βρήκε ωραία τον Γιάννη Μασουρά και ο νεαρός μπακ έπιασε δυνατό μεν, αλλά άστοχο σουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
19' Γκολ η Πογκόν, 0-1! Αδράνησε το κέντρο της άμυνας του Ολυμπιακού σε εκτέλεση κόρνερ με πάσα και ο Γκουαροτσένα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Πάντως, «κόλλησε» συνολικά η ομάδα του Μαρτίνς και δεν αντέδρασε καλά η αμυντική της λειτουργία by Αποστόλης Λιβάνιος
Μετακίνηση του Κάιπερς αριστερά, όπου βρισκόταν ο Βαλμπουενά και ο Γάλλος πάει πίσω από τον Σολδάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
30' Κόρνερ του Τσιμίκα, καλό άλμα του Μπα, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
32' Κίτρινη στον Ζεκ που σταμάτησε αντικανονικά τον Σολδάνο, που έβγαινε στην κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
36' Σουτ του Κόζουλι εκτός περιοχής, μπλόκαρε μ τη δεύτερη ο Τζολάκης, ο οποίος δεν έβαλε καλά τα χέρια του και το σώμα του σε πρώτη φάση, αλλά στη συνέχεια μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μίνι διακοπή έπειτα από τραυματισμό του Ντρίγκας by Αποστόλης Λιβάνιος
Δυσκολεύεται να πατήσει περιοχή ο Ολυμπιακός, εδώ και αρκετή ώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Βραχυκυκλωμένος ο Ολυμπιακός εδώ και αρκετή ώρα. Φυσικά, υπάρχουν αρκετές δικαιολογίες by Αποστόλης Λιβάνιος
45+2' Εκτέλεση φάουλ του Κόζουλι και η μπάλα πάνω από την εστία του Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο ματς. Ολυμπιακό-Πόγκον 0-1. Το τέρμα του Γκουαροτσένα στο 19' έχει αλλάξει τις ισορροπίες του αγώνα. Βραχυκυκλωμένος επιθετικά ο Ολυμπιακός σε μεγάλο διάστημα του αγώνα, αλλά φυσικά είναι αρκετά νωρίς ακόμα. Καλή παρουσία από τον Βαλμπουενά που έχει χρησιμοποιηθεί αριστερά και πίσω από τον φορ. Καλός και ο Γιάννης Μασούρας, αρκετά προβληματικό το κέντρο της άμυνας με Αβρ. Παπαδόπουλο και Μπα. Άοσμος επιθετικά με Κάιπερς και Σολδάνο by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
Αρκετές αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Στον αγωνιστικό χώρο Ποντένσε, Ντουρμισάι, Γκερέρο, Τοροσίδης, Βούκοβιτς και Μαρτίνης. Αβραάμ Παπαδόπουλος, Μπα, Τσιμίκας, Βαλμπουενά, Κάιπερς και Σολδάνο εκτός αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
46' Καλή στιγμή για την Πόγκον: Κεφαλιά του Φράκτσακ, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Τζολάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Σουτ του Μπρούνο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια της εστίας της Πογκόν. by Αποστόλης Λιβάνιος
54' Κεφαλιά του Ντρίγκας, η μπάλα λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός παίζει με υψηλόσωμα στόπερ, αλλά "τρώει" συνέχεια φάσεις με κεφαλιά by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Κεφαλιά του Βούκοβιτς, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
Αρκετές αλλαγές για την Πογκόν by Αποστόλης Λιβάνιος
65' Γκολ ο Ολυμπιακός, 1-1! Έπειτα από προσπάθεια του Τοροσίδη να κάνει το γύρισμα, οι Πολωνοί απομάκρυναν και ο Γιάννης Μασούρας με το αριστερό του εκτέλεσε εκτός περιοχής τον τερματοφύλακα της Πογκόν. Ίσως να έχει βρει την μπάλα και ο Ντουρμισάι by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Σουρλής αντί Γκιγέρμε στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Τάιμ άουτ για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρέπει να σημειώσουμε ότι ο Γιάννης Μασούρας είναι πολύ καλός σήμερα. Δεν έχει να κάνει μόνο με το γκολ του. Είναι ο κορυφαίος σε διάρκεια στην αναμέτρηση, με τον Βαλμπουενά να είναι επίσης καλός στο πρώτο μέρος, αλλά δίχως τη διάρκεια του νεαρού μπακ by Αποστόλης Λιβάνιος
74' Κίτρινη στον Ντουρμισάι by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Άστοχο σουτ του Γκερέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Άστοχο σουτ του Ντουρμισάι by Αποστόλης Λιβάνιος
83' Έπειτα από καραμπόλα σε στημένη φάση, η μπάλα στρώθηκε στον Βούκοβιτς που έπιασε άστοχο σουτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
89' Άστοχη κεφαλιά για την Πογκόν με την Μπενένιτσακ by Αποστόλης Λιβάνιος