ΑΕΚ-Τρέντσιν

Παρακολουθήστε από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη του δεύτερου φιλικού της ΑΕΚ με αντίπαλο την Τρέντσιν.
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Τσιντώτας - Παουλίνιο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ - Σιμάο, Κρίστισιτς, Σαμπανάτζοβιτς - Ντέλετιτς, Μάνταλος, Λιβάγια by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα της Τρέντσιν: Σέμρινετς – Ρούμπεν, Σούλεκ, Λάτσκο, Σκοβάισα – Ρόγκουλιτς, Κουλβάικ, Ζουμπάιρου – Ντεπέτρις, Μπουκαρί, Κορίν by www.sport-fm.gr
4' Φωνές από τον Καρντόσο για ένα σκληρό φάουλ που έκανε παίκτης της Τρέντσιν στον Λιβάγια. by www.sport-fm.gr
6' Πρώτη προσπάθεια της Τρέντσιν, με τον Ντεπέτρις να επιχειρεί να κρεμάσει τον Τσιντώτα με μακρινό σουτ, ωστόσο η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
14' Η ΑΕΚ δεν έχει απειλήσει μέχρι στιγμής, ενώ η Τρέντσιν κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα. by www.sport-fm.gr
18' Μπαλιά του Μάνταλου στον Λιβάγια, αλλά ο Σούλεκ ήταν πιο κοντά στην μπάλα και τη γύρισε στον γκολκίπερ των Σλοβάκων. by www.sport-fm.gr
19' Καλή στιγμή για την Τρέντσιν. Κεφαλιά του Ρόγκουλιτς από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Τσιντώτα. by www.sport-fm.gr
22' Μία ακόμα καλή στιγμή για την Τρέντσιν. Σουτ του Μπουκαρί έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
24' Πολύ καλή στιγμή για την ΑΕΚ, πρώτη στο ματς. Ο Ντέλετιτς σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Λιβάγια, που πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
42' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Από δεξιά γύρισε ο Ντέλετιτς, αλλά οι αμυντικοί της Τρέντσιν έδιωξαν σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
Η ΑΕΚ ανέβασε στροφές μετά το 20'-25', ενώ είχε χαμένο πέναλτι στο 44' με τον Μάνταλο. by www.sport-fm.gr
Μπάρκας, Βράνιες, Σβάρνας, Γαλανόπουλος, Σιμόες, Κλωναρίδης μπήκαν στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
Εκτός Τσιντώτας, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Σαμπανάτζοβιτς, Κρίστιτσιτς, Ντέλετιτς. by www.sport-fm.gr
49' Μπαλιά του Σιμάο στην περιοχή για τον Λιβάγια, αλλά ήταν πιο δυνατή απ' όσο έπρεπε και η μπάλα κατέληξε άουτ. by www.sport-fm.gr
53' Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες, που αντάλλαξε κάποια "γαλλικά" με έναν παίκτη της Τρέντσιν κι ενώ νωρίτερα έκανε σκληρό φάουλ στον Ντεπέτρις. by www.sport-fm.gr
59' Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κλωναρίδης πήρε την μπάλα στην περιοχή από τον Μάνταλο, έκανε κοντρόλ και σούταρε με δύναμη, αλλά ο τερματοφύλακας των Σλοβάκων έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
66' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Λόπες και Γιακουμάκης αντικαθιστούν Χουλτ, Λιβάγια. by www.sport-fm.gr
72' Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Σιμάο σούταρε με δύναμη από το ύψος της περιοχής, αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας της Τρέντσιν έδιωξε εντυπωσιακά. by www.sport-fm.gr
Εγκληματικό λάθος του Σιμόες, έκλεψε μέσα στην περιοχή ο Κορίν, που πάσαρε στον Ντεπέτρις, ο οποίος πλάσαρε στην κενή εστία για το ΑΕΚ-Τρέντσιν 0-1. by www.sport-fm.gr
84' Ο Κλωναρίδης από αριστερά, έκανε την μπαλιά στον Γιακουμάκη, που ήταν αμαρκάριστος στην περιοχή, αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα. by www.sport-fm.gr
Μπαλιά του Ντεπέτρις στον Μπουκαρί, που έφυγε στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και πλάσαρε τον Μπάρκα για το 0-2. by www.sport-fm.gr
Σουτ του Κλωναρίδη μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο τερματοφύλακας της Τρέντσιν, με τον Μπότο να παίρνει το ριμπάουντ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
Προβληματική η εικόνα της ομάδας του Καρντόσο, ειδικά μέχρι το 25', ενώ πλήρωσε δύο ατομικά λάθη για να δεχθεί δύο γκολ (78', 88'). Στο 44' ο Μάνταλος αστόχησε σε πέναλτι, στο 93' μείωσε ο Μπότος. by www.sport-fm.gr