ΑΕΚ-ΝΠΣ Βόλος

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης της ΑΕΚ κόντρα στον ΝΠΣ Βόλο μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού της ΑΕΚ κόντρα στον ΝΠΣ Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόκειται για την πρώτη εν Ελλάδι δοκιμασία της ΑΕΚ, που πρόσφατα ολοκλήρωσε την προετοιμασία της στην Πολωνία με μια ήττα (2-1 από Τρέντσιν) και δύο ισοπαλίες (1-1 με Μακάμπι Νετάνια και Σταλ) by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
ΑΕΚ (Μιγκέλ Καρντόσο): Αθανασιάδης, Χουλτ, Παουλίνιο, Βράνιες, Οικονόμου, Γαλανόπουλος, Σιμόες, Σιμάο, Ζεράλντες, Μάνταλος, Κλωναρίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
ΝΠΣ Βόλος (Χουάν Φεράντο): Γκαραβέλης, Τσοκάνης, Ντεντάκης, Διαμαντής, Μυστακίδης, Ηλιόπουλος, Φεράρι, Γέντρισεκ, Αουγκούστο, Μπασόνγκ και Ζοάο by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο της ΑΕΚ: Τσιντώτας, Λόπες, Σβάρνας, Σταμούλης, Βέρντε, Ντέλετιτς, Αλμπάνης, Σαμπανάτζοβιτς, Σαρδέλης, Μπότος by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν υπάρχει επίσημα αυτός του ΝΠΣ Βόλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 by Αποστόλης Λιβάνιος
Όπως ενημερωθήκατε και νωρίτερα, ο Νέλσον Ολιβέιρα είναι παίκτης της ΑΕΚ από το απόγευμα του Σαββάτου by Αποστόλης Λιβάνιος
Ξεκινάει εντός ολίγου το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Η ΑΕΚ έχει την κατοχή της μπάλας. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάποια καλή στιγμή στο παιχνίδι. Πιέζει αρκετά ψηλά ο Βόλος και δυσκολεύει τους γηπεδούχους στην κυκλοφορία της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
10' Πρώτη τελική, είναι για την ΑΕΚ. Σουτ του Μάνταλου εκτός περιοχής και η μπάλα έξω σε κόρνερ από τον Γκαραβέλη by Αποστόλης Λιβάνιος
11' Προσπάθεια του Παουλίνιο από τα δεξιά, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Γκοοολ η ΑΕΚ, 1-0! Κάθετη μπαλιά του Σιμάο στον Μάνταλο και γύρισμα του αρχηγού και έτοιμο γκολ για τον Ζεράλδες που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
15' Κεφαλιά του Μάνταλου, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία και έφυγε έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
Είναι πολύ πιο απειλητική στα τελευταία λεπτά η ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο 67% η κατοχή της μπάλας για την ΑΕΚ. Είναι ένα στοιχείο πάνω στο οποίο δουλεύει και επιμένει από την αρχή της προετοιμασίας της Ένωσης ο Μιγκέλ Καρντόσο by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Τελική για τον Βόλο. Ωραία σέντρα του Ηλιόπουλου, αλλά ο Ζοάο δεν έπιασε όπως θα ήθελε την κεφαλιά και ουσιαστικά με τον ώμο έστειλε την μπάλα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
22' Σουτ του Φεράρι, η μπάλα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δίχως καλή στιγμή το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικροπρόβλημα με Σιμάο, βρέθηκε στο έδαφος ο Σιμάο έπειτα από χτύπημα στο κεφάλι σε εναέρια μάχη. Σηκώθηκε και συνεχίζει by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο ματς! ΑΕΚ-ΝΠΣ Βόλος 1-0. Ο Ζεράλδες στο 14' πέτυχε το μοναδικό τέρμα του α' μέρους. Ελάχιστες οι καλές στιγμές σε αυτό το διάστημα. Δεν είναι θεαματικό το παιχνίδι, αλλά έχει αρκετές δυνατές μονομαχίες, παρότι πρόκειται για φιλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
Με δύο αλλαγές στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους η ΑΕΚ. Τσιντώτας και Σβάρνας αντί Αθανασιάδη και Βράνιες στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Καλή στιγμή για τον Βόλο! Φαλτσαριστό σουτ του Κυζιρίδη, μετά από ωραία κυκλοφορία των φιλοξενούμενων, λίγο έξω η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
57' Γκοοολ η ΑΕΚ, 2-0! Ο Χουλτ έκανε ωραία κάθετη μπαλιά και ο Κλωναρίδης με την ταχύτητά του εξέθεσε την αντίπαλη άμυνα, πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σκόραρε με άνεση. by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Δυνατό-σκαστό σουτ του Σιμάο από κάπως πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Καραγκιόζης by Αποστόλης Λιβάνιος
64' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ντέλετιτς αντί Γαλανόπουλος και ο Μάνταλος στη θέση του ο Σαμπανάντζοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
65' Μακρινό-δυνατό σουτ του Τσαούση, η μπάλα εκτός με τον Τσιντώτα να ελέγχει την κατάσταση by Αποστόλης Λιβάνιος
Κορνέζος αντί του Γεράσιμου Μήτογλου (αδερφός του Ντίνου, παίκτη του μπασκετικού Παναθηναϊκού) για τον ΝΠΣ Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
Ετοιμάζεται ο Λόπες για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Λόπες αντί του Οικονόμου στο ματς για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Για να δούμε ποιος θα παίξει στόπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Λόπες θα παίξει στόπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Απειλεί η ΑΕΚ. Πάτησε... γκάζι ο Κλωναρίδης και τον έχασε η αντίπαλη άμυνα, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Καραγκιόζη και πήρε το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος