Λαμία-ΑΕΚ

19:26
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και την ΑΕΚ στην Φθιώτιδα. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Πρόκειται για ένα ακόμη φιλικό που δίνουν οι δύο ομάδες κατά την περίοδο της προετοιμασίας τους. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
Μάκης Χάβος και Μιγκέλ Καρντόσο αναμένεται να δοκιμάσουν σχήματα και πρόσωπα όπως είναι λογικό. Θα δώσουν και τις δικές τους ευκαιρίες στους ποδοσφαιριστές, με τον Βύντρα να κάνει ανεπίσημο ντεμπούτο για την Λαμία και τον Βέρντε για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Λαμία (Μάκης Χάβος): Κατσίκας, Σάλιακας, Βύντρα, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Καραμάνος, Τουράμ, Τομάς, Ρόμανιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
Στον πάγκο οι Βελλίδης, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Μπουλούλης, Ράμος, Κωστίκα, Καραγιάννης Αλ., Τσούκαλος, Ανάκογλου, Νικολόπουλος, Καραγιάννης Χρ., Κουδούνας, Κουτσοποδιώτης. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
ΑΕΚ (Μιγκέλ Καρντόσο): Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Λόπες, Χουλτ, Σιμόες, Σιμάο, Βέρντε, Ζεράλδες, Αλμπάνης, Κλωναρίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Σταμούλης, Αρβανίτης, Καραβίδας, Ντέλετιτς, Σαμπανάτζοβιτς, Σαρδέλης, Μπότος, Ολιβέιρα, Χριστόπουλος, Τσέλιος. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Διαιτητής είναι ο Μανούχος (Αργολίδας), με βοηθούς τους Καρσιώτη (Κορίνθου), Κωνσταντόπουλου (Κορίνθου), ενώ τέταρτος είναι ο Μπεκιάρης (Καρδίτσας). by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Σε ένα εικοσάλεπτο θα ξεκινήσει το φιλικό παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
Θα υπάρξει δέκα λεπτά καθυστέρηση στη σέντρα του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
20:03
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
Με μπλε σκούρες εμφανίσεις η Λαμία, κιτρινόμαυρα φοράει η ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
1' Σέντρα στο φιλικό. by Γιώργος Τσανάκας
20:10
Τίποτα το ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
6' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κατσίκας έκανε τραγικό λάθος και... τροφοδότησε τον Κλωναρίδη, ο οποίος από πλεονεκτική θέση δεν βρήκε στόχο! by Γιώργος Τσανάκας
20:13
Ουσιαστικά ο Κλωναρίδης είχε κενή εστία αλλά βιάστηκε να τελειώσει την φάση και δεν κατάφερε να σκοράρει ένα θεωρητικά εύκολο γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
20:14
9' Δεύτερη τελική για την ΑΕΚ, ο Ζεράλδες σούταρε έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
11' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για την ΑΕΚ. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Έχει πάρει την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα η ΑΕΚ, κυκλοφορεί καλά και σωστά την μπάλα. Πιέζει αρκετά ψηλά η ομάδα του Καρντόσο και κλέβει μπάλες κυρίως στο χώρο της μεσαίας γραμμής, με την μεσοεπιθετική τετράδα συν τον Σιμάο να παίζουν γρήγορα και με την μία την μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
12' Σουτ του Βέρντε, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
14' Πλασέ του Βέρντε με αρκετό φάλτσο, η μπάλα μακριά από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Βέρντε, ευτυχώς δεν φαίνεται να έχει κάτι το σοβαρό. Έχει χτυπήσει και ο Τομάς για την Λαμία. Και οι δύο μπορούν να συνεχίσουν δεν υπάρχει κάτι το σοβαρό. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
23' Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Ζεράλδες, η μπάλα ελάχιστα πάνω από το αριστερό «Γ» της εστίας του Κατσίκα. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
Cooling break για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
Συμπληρώθηκε μισή ώρα στο ματς. Στο 0-0 η Λαμία με την ΑΕΚ, με την ομάδα του Καρντόσο να έχει καλή εικόνα στο γήπεδο. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
33' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ, 1-0! by Γιώργος Τσανάκας
20:41
Ταχύτατη αντεπίθεση από την ΑΕΚ. Ο Ζεράλδες τροφοδότησε τον Σιμάο, αυτός άνοιξε αριστερά με τον Χουλτ να κάνει εξαιρετικό γύρισμα παράλληλα με την εστία και ο Αλμπάνης με πλασέ το οποίο βρήκε στον Βύντρα, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! by Γιώργος Τσανάκας
20:46
38' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Βέρντε, έδιωξε σε κόρνερ ο Κατσίκας. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
44' Σουτ του Σάλιακα, η μπάλα λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Τέλος στο πρώτο μέρος! Η ΑΕΚ πραγματοποιεί αρκετά καλή εμφάνιση και προηγείται με 1-0 της Λαμίας. Το γκολ της ΑΕΚ προήλθε από εξαιρετική συνεργασία των κιτρινόμαυρων, με τον Αλμπάνη να κάνει το πλασέ στην κίνηση και την μπάλα να βρίσκει στον Βύντρα, να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
Αλλαγή τερματοφύλακα και για την Λαμία, ο Βελλίδης αντί του Κατσίκα. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
Μπότος και Ντέλετιτς μέσα για την ΑΕΚ. Αλμπάνης και Βέρντε έχουν περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
21:15
50' Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Ζεράλδες, ο Παουλίνιο έκανε το γύρισμα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά ο Πλιάτσικας έδιωξε προ του Κλωναρίδη. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
51' Καλό σουτ του Ζεράλδες, πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
21:19
Προσπαθεί να πάρει μέτρα στο γήπεδο και να απειλήσει την ΑΕΚ η Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
21:22
57' Κεφαλιά του Δημούτσου, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
59' Σουτ του Κλωναρίδη, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
59' Σαρδέλης αντί Κλωναρίδη για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
63' Δημούτσος και Πλιάτσικας έξω, Μπουλούλης και Σκόνδρας μέσα. by Γιώργος Τσανάκας
21:29
64' Ο Ζεράλδες εκτέλεσε έξυπνα το φάουλ, στρώνοντας στον Ντέλετιτς ο οποίος ήρθε με... φόρα και έκανε το πλασέ αλλά ο Βελλίδης έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
67' Τσούκαλος αντί Τουράμ για την Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
Νέα διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
21:39
74' Σαμπανάτζοβιτς και Σταμούλης αντί Σιμάο και Παουλίνιο για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
75' Ράμος, Κωστίκα, Ασίγκμπα αντί Μπεχαράνο, Βύντρα και Σάλιακα για την Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
80' Έξω ο Χουλτ, μέσα ο Καραβίδας για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:50
85' Ο Ντέλετιτς έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και έκανε το σουτ, υπό πίεση, το οποίο πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
88' Τσέλιος αντί Σιμόες για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:54
89' Χριστόπουλος αντί Ζεράλδες για την ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
Αρβανίτης αντί Σβάρνα στην ΑΕΚ. by Γιώργος Τσανάκας
21:58
Τέλος στο φιλικό. Η ΑΕΚ ήταν εξαιρετική για εξήντα λεπτά και επικράτησε 1-0 της Λαμίας, η οποία είχε κάκιστη απόδοση και δεν έπεισε σε καμία περίπτωση! Το γκολ προήλθε από σουτ του Αλμπάνη, το οποίο βρήκε στον Βύντρα και η μπάλα άλλαξε πορεία καταλήγοντας στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας