Ατρόμητος-Λέγκια Βαρσοβίας

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Ατρόμητου με τη Λέγκια Βαρσοβίας, στο δημοτικό στάδιο Περιστερίου.

18:41
18:42
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Ατρόμητου με τη Λέγκια Βαρσοβίας, στο δημοτικό στάδιο Περιστερίου. by www.sport-fm.gr
18:43
Το πρώτο ματς στην Πολωνία είχε λήξει ισόπαλο χωρίς σκορ, ενώ όποιος περάσει από το σημερινό ζευγάρι θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Ρέιντζερς-Μίντιλαντ, με το πρώτο παιχνίδι να έχει λήξει 4-2, στη Δανία. by www.sport-fm.gr
18:44
Οι Περιστεριώτες δεν αντιμετωπίζουν κανένα σημαντικό πρόβλημα, με εξαίρεση τον τραυματία Κιβρακίδη, ενώ από πλευράς Πολωνών εκτός μάχης έχουν τεθεί οι μακροχρόνια απόντες Ρεμί και Σανόγκο και εσχάτως ο Άντολιτς. by www.sport-fm.gr
18:45
18:46
Στο αρχικό σχήμα της Λέγκια Βαρσοβίας βρίσκονται οι Μαγέσκι, Στολάρσκι, Λέβτσουκ, Γεντρτσέτσικ, Ρότσα, Μαρτίνς, Καφού, Βέσοβιτς, Γκβίλια, Λουκίνιας και Κουλένοβιτς. by www.sport-fm.gr
18:47
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Θεοδωράκης, Ούμπιντες, Ενσικουλού, Ουγκράι, Γιακουμάκης, Στρούγγης και Ζοάο Σίλβα. by www.sport-fm.gr
18:48
Ενώ σε εκείνον των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Σίερτζνιακ, Γιόντλοβιτς, Βιτέσκα, Καρλίτος, Νιεζγκόντα, Καντέ και Νάγκι. by www.sport-fm.gr
18:49
18:51
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια, πλέον, για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
18:52
Στο γήπεδο βρίσκεται σχετικά λίγος κόσμος, ενώ στο «πέταλο» υπάρχουν και οπαδοί των φιλοξενούμενων... by www.sport-fm.gr
18:53
Θέση στα επίσημα του δημοτικού σταδίου του Περιστερίου έχει πάρει και ο γνωστός και μη εξαιρετέος Γιάτσεκ Γκμοχ! by www.sport-fm.gr
18:55
18:56
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
18:58
18:58
19:00
19:03
19:07
7' «Βαθιά» μπαλιά για τον Λουκίνιας, που κάνει το «ανοιχτό» κοντρόλ μέσα στην περιοχή, αλλά ο Μέγερι προλαβαίνει με έξοδο και μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
19:09
19:11
11' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Βέλλιο να μην μπορεί να κάνει σωστά την κεφαλιά, στο γύρισμα του Ρόσα από τα δεξιά και τη μπάλα να περνάει παράλληλα με την αντίπαλη εστία! by www.sport-fm.gr
19:12
13' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Λέβτσουκ, που θα επιτρέψει με... δεμένο κεφάλι. by www.sport-fm.gr
19:15
15' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τη Λέγκια, μετά την κόντρα πάνω στον Νάτσο, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
19:17
17' Πολύ καλή φάση για τον Ατρόμητο, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρόσα, από θέση έξω αριστερά, να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μαγέσκι! by www.sport-fm.gr
19:19
19' Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με την κεφαλιά του Καχίλα από το ύψος του πέναλτι να βρίσκει στο κεφάλι του Καφού και να περνάει κόρνερ, χωρίς περαιτέρω όφελος... by www.sport-fm.gr
19:23
19:26
26' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, από αριστερά, στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα απομακρύνεται από τον Καχίλα... by www.sport-fm.gr
19:27
19:29
29' Γκοοοοοοολ! 1-0 η Λέγκια, χάρη στο διαγώνιο σουτ του Στολάρσκι έξω από την περιοχή, από μια φάση που ξεκίνησε από αριστερά και τον Καφού και έπειτα την ασίστ του Γκβίλια... by www.sport-fm.gr
19:32
32' Ευκαιρία για τη Λέγκια, με τον Κουλένοβιτς να σουτάρει υπό πίεση μέσα από την περιοχή και τη μπάλα να περνάει δίπλα από την εστία του Μέγερι... by www.sport-fm.gr
19:34
19:40
19:41
40' Αντεπίθεση για τον Ατρόμητο, με το σουτ του Μανούσου από το ύψος της μεγάλης περιοχής να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ, που περνάει χωρίς αποτέλεσμα όμως... by www.sport-fm.gr
19:42
41' Λάθος του Καχίλα, λίγο κάτω από τη σέντρα, ο Κουλένοβιτς κάνει ένα μάλλον αδύναμο σουτ όμως με αποτέλεσμα η μπάλα να περάσει άουτ... by www.sport-fm.gr
19:43
19:45
19:46
45'+1' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Βέλλιο να γυρίζει άθελα του για τον Μανούσο, ο οποίος δεν μπορεί να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα, που καταλήγει τελικά κόρνερ από την επέμβαση του Λέβτσουκ! by www.sport-fm.gr
19:48
45'+3' Κόρνερ για τον Ατρόμητο από αριστερά, με τον Ρόσα, άσχημα εκτελεσμένο... by www.sport-fm.gr
19:49
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τη Λέγκια να προηγείται του Ατρόμητου με 1-0 και να έχει σκορ πρόκρισης. by www.sport-fm.gr
20:04
20:08
49' Καλή φάση για τη Λέγκια, με τον Κουλένοβιτς να βγαίνει γρήγορα στην «κόντρα» από νέο λάθος του Ατρόμητου, αλλά να πλασάρει αδύναμα επιτρέποντας στον Μέγερι να πέσει και να μπλοκάρει... by www.sport-fm.gr
20:09
51' Γκοοοοολ! 2-0 η Λέγκια, με τον Βέσοβιτς να «γεμίζει» από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι και τον Γκβίλια με σουτ στην κλειστή γωνία του Μέγερι να βάζει βάσεις πρόκρισης για την ομάδα του... by www.sport-fm.gr
20:17
20:20
20:22
63' Νέα ευκαιρία για τη Λέγκια. Σουτ του Γκβίλια, από το ύψος του πέναλτι, ο Μέγερι διώχνει με υπερένταση για να απομακρυνθεί στη συνέχεια η μπάλα! by www.sport-fm.gr
20:25
66' Μακρινό σουτ του Ρόσα, με το αριστερό, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Μαγέσκι. by www.sport-fm.gr
20:28
68' Δεύτερη αλλαγή για τους Πολωνούς, με τον Ναγκί να αντικαθιστά τον Βέσοβιτς. by www.sport-fm.gr
20:29
69' Το ίδιο και για τους γηπεδούχους, με τον Ούμπιδες να μπαίνει αντί του Μάντσον. by www.sport-fm.gr
20:29
20:33
74' Σουτ του Ούμπιδες, έξω από την περιοχή, πέφτει και μπλοκάρει στην αριστερή γωνία του ο Μαγεσκι. by www.sport-fm.gr
20:37
20:40
20:42
20:43
84' Κόρνερ για τον Ατρόμητο από δεξιά, απομακρύνει ο Γεντρτσέτσικ με κεφαλιά. by www.sport-fm.gr
20:44
20:46
85' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λέγκια, με τον Καρλίτος να κάνει το πλασέ αλλά τον Ρισβάνη να βάζει την προβολή και να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:49
20:53
90'+3' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με την προβολή του αμαρκάριστου Ρισβάνη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ουγκράι να απομακρύνεται σε νέο κόρνερ.. by www.sport-fm.gr
20:54
90'+4' Λήξη της αναμέτρησης, με τη Λέγκια Βαρσοβίας να κερδίζει τον Ατρόμητο με 2-0 και να προκρίνεται. by www.sport-fm.gr