Άρης-Μόλντε

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Άρη με τη Μόλντε, στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

21:03
21:04
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την δεύτερη αναμέτρηση του Άρη με τη Μόλντε, στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by www.sport-fm.gr
21:06
Το πρώτο ματς στη Νορβηγία έληξε με νίκη των γηπεδούχων με 3-0, ενώ όποιος περάσει από το σημερινό ζευγάρι θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Παρτιζάν-Μαλάτιασπορ, με το πρώτο παιχνίδι στο Βελιγράδι να έχει λήξει 3-1. by www.sport-fm.gr
21:07
Οι «κιτρινόμαυροι» δεν έχουν απουσίες, με εξαίρεση τον τραυματία και τιμωρημένο Βέλεθ, ενώ οι Νορβηγοί δεν αντιμετωπίζουν κάποιο σημαντικό πρόβλημα και προέρχονται από ξεκούραση το Σαββατοκύριακο. by www.sport-fm.gr
21:07
21:09
Στο αρχικό σχήμα της Μόλντε βρίσκονται οι Κράνινξ, Χάραλντσεϊντ, Μπγέρνμπακ, Γκάμπριελσεν, Χάουγκεν, Άουρσνες, Χουσαϊν, Χέσταντ, Έικρεμ, Ομοϊχουάνφο και Τζέιμς. by www.sport-fm.gr
21:10
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Εμαν, Ούγκο Σόουζα, Μπάσα, Γιουνές, Μαρτίνες, Τόνσο και Κωνσταντινίδης. by www.sport-fm.gr
21:11
Ενώ σε εκείνον των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Ράνμαρκ, Φόρεν, Σγέλσταντ, Μόστρεμ, Έλινγκσεν, Κνούντζον και Μπολί. by www.sport-fm.gr
21:12
21:13
Ο Άρης θα αγωνιστεί με μωβ φανέλα και άσπρο σορτσάκι ενώ η Μόλντε με άσπρη και μπλε σορτς. by www.sport-fm.gr
21:17
Παρά την... δύσκολη ημέρα, αρκετός κόσμος βρίσκεται αυτή την ώρα στις κερκίδες του «Κλεάνθης Βικελίδης»! by www.sport-fm.gr
21:19
Η ατμόσφαιρα είναι αρκετά... καυτή, αφού πάνω από 13.000 φίλοι του ΆΡη σπρώχνουν την αγαπημένη τους ομάδας προς την μεγάλη ανατροπή... by www.sport-fm.gr
21:25
21:27
21:28
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
21:29
21:29
21:31
21:33
2' Στο έδαφος ο Δεληζήσης, λόγω τραυματισμού στο κεφάλι του από διεκδίκηση με τον Τζέιμς, προσωρινή διακοπή στο ματς. by www.sport-fm.gr
21:35
4' Επιστρέφει με επίδεσμο στο κεφάλι ο αρχηγός του Άρη, αρχίζει ξανά το ματς. by www.sport-fm.gr
21:35
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Άρη, από αριστερά με τον Ματίγια στην εκτέλεση. by www.sport-fm.gr
21:36
6' Καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Σάσα να παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, αλλά τη μπάλα να περνάει παράλληλα με την αντίπαλη εστία. by www.sport-fm.gr
21:39
9' Εκτέλεση φάουλ για τη Μόλντε από τα αριστερά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Κουέστα. by www.sport-fm.gr
21:43
21:44
12' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους μετά τη λάθος συνεννόηση των Κράνινξ και Χάραλντσεϊντ, διώχνειμε δυσκολία προ του Λάρσον ο πρώτος, αλλά στη συνέχεια της φάσης η μπάλα απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
21:47
16' Γυριστό σουτ του Ομοϊχουάνφο, στο όριο της περιοχής, αρκετά ψηλά η μπάλα... by www.sport-fm.gr
21:54
23' Σέντρα του Ντιγκινί από τα δεξιά, ο Ιντέγε κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Κράνινξ... by www.sport-fm.gr
21:54
21:56
25' Γκοοοοοολ! 1-0 ο Άρης, με τον Ματίγια να εκτελεί απευθείας το φάουλ και να στέλνει τη μπάλα στο «παράθυρο» του ανήμπορου να αντιδράσει Κράνινξ... by www.sport-fm.gr
21:57
26' Παραλίγο η αμεση απάντηση από τη Μόλντε, με το φάουλ του Έικρεμ να σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Κουέστα! by www.sport-fm.gr
21:58
28' Κόρνερ για τη Μόλντε, από τα αριστερά, ο Μπγέρνμπακ κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
22:01
22:03
22:05
22:06
35' Κίτρινη κάρτα στον Χουσάιν, για μαρκάρισμα πάνω στον Λάρσον, που έφευγε στην αντεπίθεση. by www.sport-fm.gr
22:08
37' Γκοοοοοολ! 2-0 ο Άρης, με τον Φετφατζίδη να κάνει την παράλληλη σέντρα μπροστά από την εστία του Κράνινξ, να μην διώχνει κανείς παίκτης της Μόλντε και τον Δεληζήση να σπρώχνει τη μπάλα από κοντά στα αντίπαλα δίχτυα... by www.sport-fm.gr
22:10
22:13
22:14
41' Νέο σουτ του Ντιγκινί, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Κράνινξ... by www.sport-fm.gr
22:16
22:17
22:19
Ο Φετφατζίδης... σέρβιρε, ο Δεληζήσης σκόραρε και ο Άρης απέχει ένα γκολ από την ισοφάριση του 3-0 του πρώτου ματς! Εικόνα live21962818/76002.jpg by www.sport-fm.gr
22:21
45'+5' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον... ψυχωμένο Άρη να προηγείται με 2-0 της Μόλντε! by www.sport-fm.gr
22:36
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για να αρχίσει ξανά ο αγώνας. by www.sport-fm.gr
22:37
22:39
22:44
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να σκοράρει, με το σουτ του Κόρχουτ με το δεξί μετά την ωραία ατομική του ενέργεια, να αναγκάζει τον Κράνινξ να... απογειωθεί και να διώξει σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
22:45
22:46
52' Νέα μεγάλη χαμένη φάση για τον Άρη, με τον Ροζ να μην μπορεί να στείλει με κοντινή προβολή στο δεύτερο δοκάρι τη μπάλα στα δίχτυα της Μόλντε! by www.sport-fm.gr
22:48
22:48
22:52
22:54
22:58
22:59
65' Κόρνερ για τον Άρη, από τα δεξιά αυτή την φορά, με την κεφαλιά του Ντιγκινί να περνάει απελπιστικά άουτ. by www.sport-fm.gr
23:02
67' Απίστευτη ευκαιρία για τους «κιτρινόμαυρους», με τον Ντιγκινί να μην βάζει σωστά το πόδι του στο γέμισμα του Σούντγκρεν, για να κάνει το 3-0, εκμεταλλευόμενος το λάθος των Κράνινξ και Χάραλντσεϊντ! by www.sport-fm.gr
23:09
74' Ο Ιντέγε αστοχεί ανενόχλητος από εξαιρετική θέση, αλλά νωρίτερα υποδεικνύεται οφσάιντ... by www.sport-fm.gr
23:09
23:11
77' Ευκαιρία για τη Μόλντε, με τον Κουέστα να διώξει με υπερένταση το γυριστό σουτ του Ομοϊχουάνφο, από το ύψος της μεγάλης περιοχής! by www.sport-fm.gr
23:11
23:12
23:15
23:18
84' Γκοοοοοοολ! 3-0 ο Άρης, με τον Ντιγκινί να στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα του Κράνινξ, μετά τη... γλυκιά σέντρα του Σούντγκρεν και να στέλνει το ματς στην παράταση, αυτή τη στιγμή... by www.sport-fm.gr
23:20
86' Νέα καλή στιγμή για τον Άρη, με τον Ιντέγε να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και τον Κράνινξ να διώχνει με δυσκολία! by www.sport-fm.gr
23:21
23:24
23:26
90'+2' Από μια κίτρινη κάρτα σε Σούντγκρεν και Τζέιμς, λόγω της αψιμαχίας τους. by www.sport-fm.gr
23:26
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια, για διαμαρτυρία στον διαιτητή που δεν έδειξε δεύτερη κάρτα στον Τζέιμς. by www.sport-fm.gr
23:28
90'+5' Λάθος έξοδος του Κουέστα, ο Μπολί βγαίνει στα πλάγια, κάνει τη σέντρα σουτ από δεξιά, για να διώξει με το σώμα του ο Δεληζήσης πριν τη γραμμή! by www.sport-fm.gr
23:29
90'+6' Λήξη του αγώνα, με τον Άρη να κερδίζει 3-0 τη Μόλντε και το ματς να πηγαίνει στην παράταση. by www.sport-fm.gr
23:36
23:40
23:43
98' Κόρνερ για τον Άρη, με τον Μγέρνμπακ να διώχνει με κεφαλιά προ του Ιντέγε. by www.sport-fm.gr
23:45
99' Ο Κνούντζον αντικαθιστά τον Χέσταντ, στην επιπλέον αλλαγή της Μόλντε ελέω παράτασης. by www.sport-fm.gr
23:46
100' Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, «ψαλιδάκι» από τον Σάσα από πολύ πλάγια, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
23:47
101' Ευκαιρία για τη Μόλντε, με το σουτ του Έλινγκσεν, που διώχνει εντυπωσιακά ο Κουέστα! by www.sport-fm.gr
23:47
23:48
23:49
23:52
105'+1' Γκολ! 3-1 η Μόλντε, με τον Μπολί να βγαίνει στην «πλάτη» της άμυνας του Άρη και με ψηλοκρεμαστό πλασέ να νικάει τον Κουέστα που έχει βγει αλλά δεν προλαβαίνει... by www.sport-fm.gr
23:54
23:58
00:03
111' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη να σκοράρει, με τον Ροζ να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Κράνινξ, ο οποίος στη συνέχεια της φάσης διώχνει το σουτ του Τόνσο, ενώ και το σουτ του Μπάσα βρίσκει σε αντίπαλα σώματα! by www.sport-fm.gr
00:04
00:06
114' Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Γιουνές να μην μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Κράνινξ, σουτάροντας άστοχα από το ύψος της περιοχής... by www.sport-fm.gr
00:08
117' Κόρνερ για τον Άρη, από δεξιά, ο Δεληζήσης κάνει το γυριστό σουτ αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
00:12
00:16
120'+4' Λήξη του αγώνα με τον Άρη να κερδίζει με 3-1 και τη Μόλντε να παίρνει την πρόκριση... by www.sport-fm.gr