Σλόβαν Μπρατισλάβας-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση της Σλόβαν Μπρατισλάβας με τον ΠΑΟΚ, για τα play-offs του Europa League στο «Τέχελνε Πόλε».

21:30
21:31
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση της Σλόβαν Μπρατισλάβας με τον ΠΑΟΚ, για τα play-offs του Europa League στο «Τέχελνε Πόλε». by www.sport-fm.gr
21:32
Να αφήσει οριστικά πίσω τον αποκλεισμό από το Champions League και να πάρει από τώρα τη… μισή πρόκριση στους ομίλους του Europa θέλει ο «δικέφαλος του Βορρά», στο σημερινό ματς. by www.sport-fm.gr
21:33
Οι δύο εμφανίσεις κόντρα στον Άγιαξ -παρά τον αποκλεισμό- έχουν επιβεβαιώσει πολλές από τις… αρετές του συνόλου του Άμπελ Φερέιρα. Αυτές θέλει να δει και σήμερα στην Σλοβακία ο Πορτογάλος τεχνικός, ώστε να προχωρήσει ο ΠΑΟΚ ένα βήμα πιο κοντά στον στόχο μιας καλής ευρωπαϊκής πορείας. by www.sport-fm.gr
21:34
Ο Φερέιρα και οι συνεργάτες του έχουν εντοπίσει τις αμυντικές αδυναμίας των γηπεδούχων -ιδιαίτερα στις πτέρυγες- ενώ έχουν επικεντρωθεί και τα στημένα, τόσο σε επίθεση, όσο και σε άμυνα. Στις εκτελέσεις, μάλιστα, έχει αναπτυχθεί ειδικό πλάνο, που έχουν δουλέψει οι παίκτες στις τελευταίες προπονήσεις! by www.sport-fm.gr
21:35
21:36
21:37
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Σούλα, Ράμπιου, Ντάνιελ, Ρατάο, Σουκότσκι, Νονό και Μπάιριτς. by www.sport-fm.gr
21:38
Ενώ σε εκείνον των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Σβιντέρσκι, Λημνιός, Μίτσιτς, Ντόουγκλας Αουγκούστο και Στοχ. by www.sport-fm.gr
21:39
21:40
21:41
Ενώ υπήρξε μια μικρή ένταση στην κερκίδα που βρίσκονται οι περίπου 800 οπαδοί του ΠΑΟΚ νωρίτερα, με κάποιους οπαδούς της Σλόβαν να φωνάζουν ρυθμικά «Ολυμπιακός», αλλά τα πράγματα ηρέμησαν! by www.sport-fm.gr
21:44
21:45
Αρκετός ο κόσμος και από πλευράς Σλόβαν που βρίσκεται αυτή την ώρα στο γήπεδο... by www.sport-fm.gr
21:46
21:49
Ο Μίροσλαβ Στοχ είναι από τα πρόσωπα του αγώνα, ελέω... εντοπιότητας, όπως αποδεικνύεται από την εν λόγω φωτογραφία... by www.sport-fm.gr
21:49
21:50
Στα αποδυτήρια πήγαν οι δυο ομάδες, για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών. by www.sport-fm.gr
21:56
Φαντασμαγορική η ατμόσφαιρα, για την παρουσίαση ων δύο ομάδων, με το σβήσιμο των φώτων! by www.sport-fm.gr
21:56
21:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές και τα φώτα ανάβουν ξανά... by www.sport-fm.gr
22:08
7' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το φαλτσαριστό σουτ του Ζαμπά στα όρια της περιοχής να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Γκρέιφ! by www.sport-fm.gr
22:10
9' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τη Σλόβαν, μετά το κόψιμο του Μάτος, από αριστερά. by www.sport-fm.gr
22:10
10' Απάντηση της Σλόβαν με την κεφαλιά του Ντε Μάρκο και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Πασχαλάκη. by www.sport-fm.gr
22:16
15' Κάθετη του Ελ Καντουρί για τον Πέλκα, που μπήκε στην περιοχή από δεξιά αλλά του έφυγε το κοντρόλ κι έδωσε στον Γκρέιφ να βγει και να μαζέψει με διπλή προσπάθεια... by www.sport-fm.gr
22:17
17' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, από τα δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα κι ενώ προηγουμένως ο Ζαμπά πέφτει μέσα στην περιοχή αλλά δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση. by www.sport-fm.gr
22:19
18' Σέντρα του Τσάβριτς από δεξιά, ο Βαρέλα διώχνει έγκαιρα με κεφαλιά προ του Σπόραρ, που στη συνέχεια βρήκε την μπάλα αλλά όχι όπως θα ήθελε και την έστειλε άουτ. by www.sport-fm.gr
22:21
21' Δυνατό σουτ του Εσίτι, από μακριά, η μπάλα σκάει στο χόρτο και περνάει λίγο άουτ. by www.sport-fm.gr
22:27
26' Ο Μπίσεσβαρ προσπαθεί να βγάλει τον Άκπομ τετ α τετ με τον Γκρέιφ, αλλά η πάσα του είναι πιο δυνατή από ότι θα έπρεπε και ο δεύτερος δεν μπορεί να την προλάβει... by www.sport-fm.gr
22:33
30' Σέντρα του Γιαννούλη από αριστερά, ο Πέλκας προσπαθεί να πιάσει το σουτ πάνω στην κίνηση από δεξιά αλλά πιάνει... αέρα. by www.sport-fm.gr
22:34
22:38
37' Γύρισμα του Μάτος από τα δεξιά, ο Γκρέιφ διώχνει αλλά ασταθώς, όμως η μπάλα απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
22:46
45' Φάουλ σε καλό σημείο για την Σλόβαν και κίτρινη κάρτα στον Μάτος, για το μαρκάρισμα πάνω στον Μόχα, που δεν φαίνεται να είναι αντικανονικό πάντως. by www.sport-fm.gr
22:47
22:47
23:03
23:03
23:05
46' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μπίσεσβαρ να κάνει την παράλληλη σέντρα από τα αριστερά, αλλά τον Πέλκα -που διαμαρτύρεται για ανατροπή από τον Ντε Μάρκο- να μην μπορεί να βάλει το πόδι του και να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα! by www.sport-fm.gr
23:07
49' Αντεπίθεση της Σλόβαν με τον Τσάβριτς να ξεφεύγει από τον Κρέσπο, να ανοίγει τη μπάλα αλλά τον Πασχαλάκη να βγαίνει έγκαιρα και να πιάνει την μπάλα, ενώ στη συνέχεια οι δύο τους συγκρούονται... by www.sport-fm.gr
23:08
23:10
52' Σέντρα του Ζαμπά από τα δεξιά, ο Αμπένα κάνει το «τσαφ», αλλά ο Μπίσεσβαρ δεν μπορεί να μπει σωστά στη φάση, με τη μπάλα να βρίσκει πάνω του απρόσμενα... by www.sport-fm.gr
23:11
53' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να μην μπορεί να νικήσει τον Γκρέιφ, σε τετ α τετ από πλάγια θέση, μετά το γύρισμα του Μπίσεσβαρ! by www.sport-fm.gr
23:12
54' Αναγκαστική αλλαγή για τη Σλόβαν, με τον Τσάβριτς να δίνει τη θέση του στον Ρατάο. by www.sport-fm.gr
23:13
23:16
58' Κούρσα και σέντρα του Ντε Μάρκο από αριστερά, διώχνει με γροθιές ο Πασχαλάκης. by www.sport-fm.gr
23:19
23:20
62' Ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα βρίσκει στα σώματα και στη συνέχεια απομακρύνει η άμυνα της Σλόβαν. by www.sport-fm.gr
23:22
64' Σουτ του Σπόραρ από θέση μέσα δεξιά, ο Κρέσπο βάζει την κόντρα και στέλνει τη μπάλα κόρνερ. by www.sport-fm.gr
23:23
65' Σουτ του Ρατάο, από το ύψος του πέναλτι, νέο κόρνερ για τη Σλόβαν, χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
23:23
23:27
69' Εκτέλεση φάουλ του Μπίσεσβαρ, ο Μεντβέντεφ διώχνει, προ του Μάτος που... καραδοκούσε για την κεφαλιά, σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
23:28
23:28
23:29
71' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο, το εκτελεί ο Γιαννούλης αλλά ο Μάτος δεν μπορεί να κάνει το σουτ όπως θα ήθελε στο δεύτερο δοκάρι... by www.sport-fm.gr
23:32
72' Σουτ του Μόχα από αριστερά, δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by www.sport-fm.gr
23:34
23:34
23:35
23:37
23:38
80' Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ, με τον Στοχ να μπαίνει αντί του Μπίσεσβαρ. by www.sport-fm.gr
23:39
81' Σουτ του Νονό, η μπάλα κοντράρει στον Κρέσπο και καταλήγει κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
23:44
23:45
87' Ασυνεννοησία ανάμεσα σε Μάτος και Πασχαλάκη, με τον πρώτο να γυρίζει με το κεφάλι και να αναγκάζει τον δεύτερο να διώξει με υπερένταση προ του επερχόμενου Μόχα... by www.sport-fm.gr
23:46
23:49
23:49
23:52
23:54
Μετά από βαθιά μπαλιά του Γκρέιφ, ο Πασχαλάκης δεν κατάφερε να συγκρατήσει την μπάλα στα χέρια του και ο Αμπένα έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα σε κενή εστία! Ο ΠΑΟΚ από το... πουθενά δέχεται γκολ και βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο αναφορικά με την πρόκρισή του καθώς πλέον πρέπει να κερδίσει στη ρεβάνς με δύο γκολ διαφορά! by www.sport-fm.gr
23:56
Τέλος στο ματς. Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 1-0 από την Σλόβαν Μπρατισλάβας με γκολ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων! by www.sport-fm.gr