Λαμία-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση της Λαμίας με τον Παναθηναϊκό, για τη πρώτη αγωνιστική της Super League 1 στη Φθιώτιδα.
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση της Λαμίας με τον Παναθηναϊκό, για τη πρώτη αγωνιστική της Super League 1 στη Φθιώτιδα. by Σπύρος Σιαμπλής
Το «τριφύλλι» είναι εμφανώς ενισχυμένο σε σχέση με την περασμένη σεζόν, ενώ φέτος δεν υπάρχει και το περσινό -6. Απέναντί του, πάντως, έχει την ομάδα που αποδείχτηκε… κακός του δαίμονας την τελευταία διετία... by Σπύρος Σιαμπλής
Κι αυτό γιατί, σε τέσσερις αναμετρήσεις στη Λαμία, ο Παναθηναϊκός έχει υποστεί τρεις ήττες και έχει φύγει με μία ισοπαλία, ενώ έχει αποκλειστεί δύο φορές στο Κύπελλο από την ομάδα της Φθιώτιδας! by Σπύρος Σιαμπλής
Παράλληλα, στο πλευρό του Γιώργου Δώνη και των παικτών του θα είναι και τουλάχιστον 350 φίλοι των «πράσινων», που… εξαφάνισαν τον συγκεκριμένο αριθμό εισιτηρίων, που είχε εξασφαλίσει η διοίκηση. by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ την 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Κότσαρης, Νούνες, Ζαγαρίτης, Χατζηγιοβάνης, Μολό, Μπουζούκης και Βέργος. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Μανώλης Σκουλάς από τον Σύνδεσμο Θεσσαλίας. by Σπύρος Σιαμπλής
Όσο για το αρχικό σχήμα της Λαμίας; Αυτό απαρτίζεται από τους: Βελλίδη, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Σάλιακα, Ρόμανιτς, Δημούτσο, Πλιάτσικα, Μπεχαράνο, Καραμάνο και Τουράμ.. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Θεοδωρόπουλος, Τζανετόπουλος, Βασιλόγιαννης, Τομάς, Σκόνδρας, Τσούκαλος και Καραγιάννης. by Σπύρος Σιαμπλής
Πάρτε μια γεύση από την πράσινη κερκίδα στο ΔΑΚ Λαμίας... Εικόνα live21962824/19508.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
Χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει o Γιώργος Κομίνης. by Σπύρος Σιαμπλής
Έχει μαζευτεί αρκετός κόσμος στις κερκίδες του γηπέδου, αφού και οι φίλοι των γηπεδούχων δίνουν βροντερό παρών! by Σπύρος Σιαμπλής
Μάλιστα, έχουν αναρτήσει και πανό υπέρ του ιδιοκτήτη της Λαμίας, Πανουργιά Παπαϊωάννου, που πριν από ένα μήνα εκδήλωσε την πρόθεσή του ν' αποχωρήσει από την ιδιοκτησία της ομάδας... by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
Θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή, για τον αδικοχαμένο παίκτη της Κ17 της Λαμίας, Μάριο Λέτσο. by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
1' Σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη, από δεξιά, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
2' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τη Λαμία, το παραχωρεί ο Κολοβέτσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
3' Σέντρα του Βάντερσον, βγαίνει και μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
7' Σέντρα του Ρόμανιτς από αριστερά, η μπάλα βρίσκει στον Γιόχανσον και βγαίνει κόρνερ που περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
9' Πρώτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
10' Γέμισμα του Κουρμπέλη, ο Μακέντα παίρνει την κεφαλιά, αλλά όχι όμως θα ήθελε και η μπάλα περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
15' Προσωρινή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Σάλιακα. by Σπύρος Σιαμπλής
18' Κόρνερ για τη Λαμία, από διώξιμο του Γιόχανσον, υπό την πίεση του Τουράμ. by Σπύρος Σιαμπλής
20' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Δώνη να βγαίνει στην κόντρα, να πατάει περιοχή, τη μπάλα να βρίσκει ξεκάθαρα στο χέρι του Βύντρα και στη συνέχεια τον πρώτο -που διαμαρτύρεται για πέναλτι, αλλά ο Σκουλάς ή το VAR δεν το υποδεικνύουν- να μην μπορεί να σουτάρει σωστά, πέφτοντας... by Σπύρος Σιαμπλής
20' Γκοοοοολ! 1-0 η Λαμία, με τον Διούδη να κάνει κακή έξοδο μετά την αδυναμία του Γιόχανσον να κόψει την αντεπίθεση και τον Ρόμανιτς, ο ποίος περνάει με κεφαλιά τον πρώτο και στη συνέχεια με πλασέ στέλνει τη μπάλα στην κενή εστία, ανοίγοντας το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
24' Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
30' Σέντρα του Κουρμπέλη με το... μυτάκι, ο Μακέντα κάνει την κεφαλιά αλλά ο Βελλίδης μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
32' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, σε καλό σημείο από δεξιά, ο Χατζηθεοδωρίδης το εκτελεί αλλά ο Πλιάτσικας διώχνει με κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
33' Σουτ του Κολοβού, η μπάλα βρίσκει και πάλι σε χέρι παίκτη της Λαμίας! Αυτή την φορά στον Πλιάτσικα, συγκεκριμένα, αλλά αρχικά ο Σκουλάς δείχνει κόρνερ, για να ειδοποιηθεί στη συνέχεια να δει το VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
34' Ο Σκουλάς υποδεικνύει ορθά την παράβαση και κατ' επέκταση το πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού, «κιτρινίζοντας» παράλληλα τον Πλιάτσικα. by Σπύρος Σιαμπλής
35' Γκοοοοοολ! 1-1 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι, στην δεξιά γωνία του Βελλίδη, που έπεσε σωστά αλλά δεν μπόρεσε να μπλοκάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
38' Φάουλ για τη Λαμία, σε θέση έξω αριστερά, διώχνει ο Ινσούα με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι σε κόρνερ, με τον Διούδη να μπλοκάρει στην συνέχεια τη σέντρα του Δημούτσου. by Σπύρος Σιαμπλής
39' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από το διώξιμο του Σάλιακα. by Σπύρος Σιαμπλής
40' Ο Κουρμπέλης σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται, σωστά, αφού νωρίτερα ο Κολοβέτσιος που συμμετείχε στη φάση ήταν «εκτεθειμένος». by Σπύρος Σιαμπλής
44' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον Δώνη να σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, αλλά τον Βελλίδη να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Μακέντα ενώ ετοιμάζεται να... εκτελέσει τον Βελλίδη, για το 1-1. Εικόνα live21962824/61575.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα, για φάουλ πάνω στον Βάντερσον. by Σπύρος Σιαμπλής
45+4' Νέα χρήση του VAR για το αν ο Μακέντα πρέπει να δει απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον Σκουλά να αποφασίζει, σωστά, πως όχι. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+5' Λήξη του πρώτου μέρους, ισόπαλες οι δύο ομάδες με 1-1, λίγες φάσεις και αρκετή χρήση του VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Λαμία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
49' Χατζηθεοδωρίδης και Ζαχίντ παίζουν το ένα-δύο, αλλά το σουτ του δεύτερου μέσα από την περιοχή είναι πολύ άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
51' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα, για φάουλ στον Σάλιακα, που έχει ματώσει. by Σπύρος Σιαμπλής
54' Κόρνερ για τη Λαμία από δεξιά, ο Καραμάνος κάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
56' Σέντρα σουτ του Ινσούα, από τα αριστερά, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. ο Χατζηθεοδωρίδης δίνει τη θέση του στον Μολό, που κάνει ντεμπούτο. by Σπύρος Σιαμπλής
62' Έξω ο Τουράμ, μέσα ο Βασιλόγιαννης για την Λαμία. by Σπύρος Σιαμπλής
64' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Βασιλόγιαννη να κάνει το γύρισμα για τον Καραμάνο, αλλά τον Κολοβέτσιο να προλαβαίνει και να διώχνει σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο... by Σπύρος Σιαμπλής
66' Κόρνερ για τον ΠΑΟ, από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
71' Σέντρα σουτ του Σάλιακα, η μπάλα περνάει πολύ ψηλά. by Σπύρος Σιαμπλής
75' Νέο διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
76' Σκόνδρας αντί Ρόμανιτς, η δεύτερη αλλαγή της Λαμίας. by Σπύρος Σιαμπλής
79' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
79' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη, για αψιμαχία με τον Βάντερσον. by Σπύρος Σιαμπλής
81' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, τώρα από αριστερά, διώχνει ο Σκόνδρας αλλά ο Σκουλάς δίνει άουτ αντί για νέο κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
82' Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟ. Μέσα ο Μπουζούκης,έξω ο Δώνης. by Σπύρος Σιαμπλής
87' Σουτ του Ινσούα, στο όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Κίτρινη στον Βύντρα, για φάουλ στον Κολοβό. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+2' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό από αριστερά, σαν κοντινό κόρνερ, απομακρύνει ο Σάλιακας. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+3' Κλείνει τις αλλαγές της η Λαμία, με τον Σάλιακα να βγαίνει, για να μπει ο Τσούκαλος. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Λαμίας, Σωτήρη Αντωνίου για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+5' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό, από το χέρι του Αντέτζο, αρκετά έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+6' Απευθείας εκτέλεση του Μολό, πάνω στο τείχος η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+6' Λήξη του αγώνα, με τις δύο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία με 1-1. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση της Φθιώτιδας... by Σπύρος Σιαμπλής