Πανιώνιος-Βόλος

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Βόλο, για τη πρώτη αγωνιστική της Super League 1 στη Νέα Σμύρνη.

18:46
18:47
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την πρώτη αναμέτρηση του Πανιωνίου με τον Βόλο, για την πρώτη αγωνιστική της Super League 1 στη Νέα Σμύρνη. by www.sport-fm.gr
18:48
Όσο και αν η αναμέτρηση στη Νέα Σμύρνη θα έχει δύο αντιπάλους, όλα τα… φώτα αναμφίβολα πέφτουν πάνω στον Βόλο... by www.sport-fm.gr
18:49
Η ομάδα της Μαγνησίας είναι η 64η εν ενεργεία ομάδα στην ιστορία που θα παίξει στην Α’ Εθνική ή Super League 1 και η πιο… νέα που «ανεβαίνει» ποτέ στην μεγάλη κατηγορία! by www.sport-fm.gr
18:50
Μόλις δύο χρόνια μετά τη σύστασή της, συγκεκριμένα, καθώς ο Βόλος εμφανίστηκε για πρώτη φορά στην… ποδοσφαιρική ζωή μας το καλοκαίρι του 2017. by www.sport-fm.gr
18:51
Οι φιλοξενούμενοι, λοιπόν, κάνουν πρεμιέρα στη φετινή Super League 1 με… προϋπηρεσία μόλις 30 αγώνες στην Γ’ Εθνική, άλλους 30 στη Football League και τέσσερις στο Κύπελλο Ελλάδας. by www.sport-fm.gr
18:52
Ο Πανιώνιος με την έκτη θέση πέρσι στη βαθμολογία έδειξε ότι… αντέχει με οποιεσδήποτε συνθήκες και δυσκολίες. Το ίδιο καλείται να αποδείξει και φέτος με το -6 που έχει… προίκα! by www.sport-fm.gr
18:53
Ο Απόστολος Μάντζιος θα βρεθεί για μια πέμπτη διαφορετική σεζόν στον πάγκο των Νεοσμυρνιωτών, αλλά είναι η πρώτη φορά που κάνει προετοιμασία και θα είναι από την αρχή του πρωταθλήματος. by www.sport-fm.gr
18:54
Ο Πανιώνιος δεν χάνει παραδοσιακά το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του, ανεξάρτητα αν αυτό είναι για την πρεμιέρα του εκάστοτε πρωταθλήματος ή όχι... by www.sport-fm.gr
18:55
Στη Νέα Σμύρνη, δε, οι «κυανέρυθροι» έχουν να ξεκινήσουν με ήττα από το 2010. Και τότε τους νίκησε ο… Ολυμπιακός Βόλου, που πάλι είχε «ανέβει» με τον Αχιλλέα Μπέο μπροστάρη! by www.sport-fm.gr
18:57
Στην 11άδα του Πανιωνίου ξεκινούν οι: Κότνικ, Παπαγεωργίου, Σαραμαντάς, Ευαγγέλου, Ντομίνγκεζ, Κόρμπος, Μανιάτης, Άρσε, Τσιλούλης, Καμαρά και Δούμτσιος. by www.sport-fm.gr
18:58
Όσο για το αρχικό σχήμα του Βόλου; Αυτό απαρτίζεται από τους: Γκαραβέλη, Ντεντάκη, Φεράρι, Δημόπουλο, Μπασόνγκ, Ατιγιάτ, Τσοκάνη, Μυστακίδη, Ζοάο, Μουνίθ και Γέντρισεκ. by www.sport-fm.gr
18:59
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης από τον Σύνδεσμο Θεσσαλονίκης. by www.sport-fm.gr
19:04
Δεν είναι πολύς ο κόσμος που βρίσκεται στις κερκίδες του γηπέδου της Νέας Σμύρνης... by www.sport-fm.gr
19:07
Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών. by www.sport-fm.gr
19:08
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Μαλέρμπ, Αραμπούλι, Λυμπεράκης, Μαξίμοβιτς, Σταυρόπουλος, Μιλόγεβιτς και Εμμανουηλίδης. by www.sport-fm.gr
19:09
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Μελίσσας, Διαμαντής, Μαξ, Μπαλογιάννης, Μάντζης, Σαρμιέντο και Ηλιόπουλος. by www.sport-fm.gr
19:10
Στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 30 οπαδοί των φιλοξενούμενων, στη Θύρα 1 συγκεκριμένα. by www.sport-fm.gr
19:11
19:13
19:14
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
19:15
19:16
19:16
19:18
Θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του άλλοτε αρχηγού του Πανιωνίου, Δημήτρη Μαυρίκη. by www.sport-fm.gr
19:19
19:20
19:24
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Πανιώνιο, από το διώξιμο του Μπασόνγκ, περνάει χωρίς αποτέλεσμα. by www.sport-fm.gr
19:28
8' Καλή στιγμή για τον Βόλο, με τον Γέντρισεκ να κάνει το γύρισμα από δεξιά, τον Ζοάο να σουτάρει από κοντά και τον Κότνικ να διώχνει με τα πόδια, ενώ στη συνέχεια της φάσης το σουτ του Μουνίθ από το ύψος του πέναλτι κόντραρε στον Ντομίνγκεζ και απομακρύνθηκε! by www.sport-fm.gr
19:31
12' Ο Τσιλούλης στέλνει τη μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Γκαραβέλη, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη, λόγω -σωστής υπόδειξης για- οφσάιντ... by www.sport-fm.gr
19:34
14' Σέντρα του Δούμτσιου από δεξιά, ο Δημόπουλος παρεμβαίνει και απομακρύνει. by www.sport-fm.gr
19:34
19:35
17' Κόρνερ για τον Βόλο, από δεξιά, λανθασμένα αφού ο Ευαγγέλου δεν φαίνεται να βρίσκει τη μπάλα, καταλογίζεται επιθετικό φάουλ στον Μυστακίδη στη συνέχεια. by www.sport-fm.gr
19:42
23' Φάουλ για τον Βόλο σε καλή θέση, με τον Καμαρά να ανατρέπει τον Μυστακίδη, περνάει ανεκμετάλλευτο αφού η μπάλα βρήκε στο σώμα του Ντομίνγκεζ, όπως επιβεβαίωσε και το VAR... by www.sport-fm.gr
19:45
Στις εξέδρες της Νέας Σμύρνης βρίσκεται και ο πρώην υφυπουργός αθλητισμού, Γιώργος Βασιλειάδης. Εικόνα live21962827/67117.jpg by www.sport-fm.gr
19:46
Ο Αχιλλέας Μπέος χαμογελάει, ωστόσο, έχει ήδη ακούσει τα... εξ αμάξης από τους οργανωμένους οπαδούς του Πανιωνίου! Εικόνα live21962827/47153.jpg by www.sport-fm.gr
19:49
19:51
19:52
19:53
35' Νέο κόρνερ για τον Πανιώνιο, από τα αριστερά αυτή την φορά, ξανά χωρίς αποτέλεσμα. by www.sport-fm.gr
19:57
38' Γκοοοοοολ, 1-0 ο Βόλος, με την μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, καθώς η μπάλα σκάει και ξεγελάει τον Κότνικ, για να καταλήξει στην εστία του... Εικόνα live21962827/11766.jpg by www.sport-fm.gr
19:59
20:01
43' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντομίνγκεζ, η μπάλα βρίσκει πάνω στον Ηλιόπουλο. by www.sport-fm.gr
20:02
44' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, αυτή την φορά από την απέναντι πλευρά, υπόδειξη για φάουλ πάνω στον Γκαραβέλη. by www.sport-fm.gr
20:04
20:05
45'+1' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, από τα δεξιά, απομακρύνεται η μπάλα με κεφαλιά. by www.sport-fm.gr
20:05
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Βόλο να προηγείται δίκαια του Πανιωνίου με 1-0. by www.sport-fm.gr
20:21
20:22
20:25
Ο σκόρερ του μοναδικού, μέχρι στιγμής, γκολ στη Νέα Σμύρνη το πανηγυρίζει... δεόντως! Εικόνα live21962827/48133.jpg by www.sport-fm.gr
20:26
20:30
52' Ο Δούμτσιος βγαίνει στην αντεπίθεση, από αριστερά, αλλά δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση με τον Μπασόνγκ να τον παρεμποδίζει. by www.sport-fm.gr
20:32
55' Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εμμανουηλίδης αντί Τσιλούλη και Μαξίμοβιτς αντί Μανιάτη. by www.sport-fm.gr
20:34
56' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με το σουτ του Άρσε μέσα στην περιοχή να αποκρούεται από τον Μπασόννγκ και την προσπάθεια του Μαξίμοβιτς σε δεύτερο χρόνο να κοντράρει και να απομακρύνεται... by www.sport-fm.gr
20:39
20:40
20:42
64' Καλή φάση για τον Βόλο, με τον Ζοάο να κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, τον Μυστακίδη να προλαβαίνει τον Ντομίνγκεζ και να κάνει την προβολή,, αλλά είναι αδύναμη και ο Κότνικ καταφέρνει να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:44
66' Γυριστό σουτ του Εμμανουηλίδη, λίγο κάτω από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Γκαραβέλης. by www.sport-fm.gr
20:47
70' Ο Μουνίθ σκοράρει, στη συνέχεια ο βοηθός το ακυρώνει λόγω οφσάιντ, αλλά ο Ζαχαριλάδης πάει στο VAR για να δει αν θα μετρήσει το γκολ ή υπάρχει οφσάιντ. Παράλληλα αποβάλλει τον διευθυντή ποδοσφαιρικού τμήματος του Πανιωνίου, Νίκο Ζαμάνη, με κόκκινη κάρτα. by www.sport-fm.gr
20:51
70' Γκοοοοολ! 2-0 ο Βόλος, με το τέρμα του Μουνίθ να μετράει κανονικά, ορθώς έστω και με τρία λεπτά καθυστέρηση, αφού ο Παπαγεωργίου καλύπτει τον σκόρερ στο ξεκίνημα της φάσης... by www.sport-fm.gr
20:53
76' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Γέντρισεκ να βγαίνει τετ α τετ με τον Κότνικ, να τον αποφεύγει αλλά το σουτ του να απομακρύνεται από τον Σαραμαντά πάνω στη γραμμή, προτού το σουτ του Μουνίθ στην επαναφορά κοντράρει στον Ευαγγέλου και καταλήξει κόρνερ! by www.sport-fm.gr
20:55
78' Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Μαξ να αντικαθιστά τον Μυστακίδη. by www.sport-fm.gr
20:59
21:03
85' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Μπασόνγκ, που δεν μπορεί ούτε να πατήσει το πόδι του. by www.sport-fm.gr
21:06
21:07
21:09
90'+2' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με την κάθετη του Κόρμπου, αλλά ο Αραμπούλι δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση, σουτάροντας αδύναμα! by www.sport-fm.gr
21:11
90'+3' Γκοοοολ! 2-1 ο Πανιώνιος, με τον Αραμπούλι να σκοράρει με κεφαλιά ανενόχλητος. μετά το γέμισμα του Παπαγεωργίου... by www.sport-fm.gr
21:12
90'+5' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, που ζητάει πέναλτι σε πέσιμο του Μαξίμοβιτς μέσα στην περιοχή. by www.sport-fm.gr
21:13
90'+6' Ο Καμαρά παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο και καταλήγει ξανά κόρνερ, από την δεξιά πλευρά, αλλά περνάει χωρίς αντίκρισμα για τον Πανιώνιο. by www.sport-fm.gr