Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη της ρεβάνς του ΠΑΟΚ με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας για τα πλέι-οφ του Europa League.
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Σλόβαν Μπρατισλάβας για τα play-off του Europa League. by Κώστας Μιαούλης
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Άκπομ. by Κώστας Μιαούλης
Σλόβαν (Γιαν Κόζακ): Γκράιφ, Ντε Γκαμπς, Ρχαρσαλά, Σποράρ, Ιμπραχίμ, Αμπένα, Μεντβέντεφ, Χόλμαν, Μποζίνκοφ, Μπάιριτς, Ντε Μάρκο by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Σφιντέρσκι, Μίσιτς, Αουγκούστο, Ζαμπά, Στοχ by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τη Σλόβαν: Σιλά, Ντράζιτς, Στρέλετς, Ντάνιελ, Ράφαελ Ρατάο, Νόνο, Σουκότσκι by Κώστας Μιαούλης
O Αντρέας Έκμπεργκ διευθύνει την αναμέτρηση. by Κώστας Μιαούλης
Σχεδόν κατάμεστη η Τούμπα. by Κώστας Μιαούλης
Όλα έτοιμα για την σέντρα. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
1' Κάθετη του Κρέσπο για τον Πέλκα, συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ. by Κώστας Μιαούλης
2' Φάουλ του Πέλκα, στην προσπάθεια του να πιέσει. by Κώστας Μιαούλης
4' Φάουλ του Ελ Καντουρί στον Ιμπραχίμ by Κώστας Μιαούλης
5' Γύρισμα του Πέλκα από δεξιά, διώχνει η άμυνα των Σλοβάκων. by Κώστας Μιαούλης
6' Πρώτο κόρνερ για τον Δικέφαλο του Βορρά. by Κώστας Μιαούλης
7' Κεφαλιά του Άκπομ, σε κόρνερ ο Γκρέιφ. Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
8' Πιάνει την κεφαλιά ο Βαρέλα, από την εκτέλεση του Πέλκα, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
8' Δυνατό μαρκάρισμα του Ιμπραχίμ στον Μπίσεσβαρ. by Κώστας Μιαούλης
10' Ο Βαρέλα κερδίζει φάουλ από τον Σπόραρ. Συμπαγείς οι Σλοβάκοι μέχρι στιγμής. by Κώστας Μιαούλης
11' Άστοχη σέντρα του Ελ Καντουρί. by Κώστας Μιαούλης
12' Κίτρινη του Ντε Μάρκο για μαρκάρισμα στον Λημνιό. by Κώστας Μιαούλης
13' Κακή μπαλιά του Ελ Καντουρί για τον Μπίσεσβαρ. by Κώστας Μιαούλης
15' Σέντρα του Γιαννούλη, ο Αμπένα διώχνει με προβολή. by Κώστας Μιαούλης
16' Γύρισμα του Λημνιού και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
16' Φάουλ του Μπίσεσβαρ στον Ρχαρσαλά. by Κώστας Μιαούλης
18' Άλλο ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
19' Νέο κόρνερ από την σέντρα του Γιαννούλη. by Κώστας Μιαούλης
19' Έξοδος και μπλοκάρισμα από τον Γκράιφ. by Κώστας Μιαούλης
21' Εγκλωβισμένος δείχνει ο ΠΑΟΚ. Άλλη μια σέντρα του Κρέσπο άστοχη εντελώς. by Κώστας Μιαούλης
22' Πέλκας σέντρα και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
23΄Σέντρα του Γιαννούλη, από κόντρα και το πόδι του Βαρέλα, η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
23' Πέλκας, Ελ Καντουρί, κεφαλιά του Άκπομ, ο Γκράιφ μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
24' Άλλο ένα φάουλ κερδίζει ο Λημνιός από δεξιά. by Κώστας Μιαούλης
25' Από την εκτέλεση του φάουλ, ο Εσίτι σουτάρει, αλλά πολύ άσχημα, μακριά από την εστία. by Κώστας Μιαούλης
26' Άλλο ένα μακρινό σουτ του Εσίτι και αυτό άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
28' Φάουλ για την Σλόβαν. Μια μικρή ενόχληση στον προσαγωγό του Ελ Καντουρί. by Κώστας Μιαούλης
29' Άστοχη η σέντρα του Ροντρίγκο. Ο Ελ Καντουρί δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει. Θα μπει στη θέση του ο Ντάγκλας Αουγκούστο. by Κώστας Μιαούλης
31' Διακοπή στο ματς. Ο Μαροκινός του ΠΑΟΚ πεσμένος στο τερέν. by Κώστας Μιαούλης
31' Ο Ντάγκλας Αουγκούστο στη θέση του Ελ Καντουρί. by Κώστας Μιαούλης
33' Σέντρα του Ροντρίγκο, διώχνει ο Αμπένα και μετά κερδίζει φάουλ σε εξαιρετική θέση ο Πέλκας. by Κώστας Μιαούλης
34' Καλή εκτέλεση του Ντάγκλας, η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
36' Έβδομο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
36' Κεφαλιά του Βαρέλα, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
38' ΓΚΟΛ η Σλόβαν by Κώστας Μιαούλης
Ο Μεντβέντεφ σε μια φάση που όλοι περίμεναν σέντρα, κεραυνοβολεί τον Πασχαλάκη και κάνει το 0-1. Μεγάλη ευθύνη για τον πορτιέρε του Δικεφάλου του Βορρά. by Κώστας Μιαούλης
41' Έχει παγώσει η Τούμπα. Ο τραυματισμός του Ελ Καντουρί και η έξοδος του από το ματς έχει αποδιοργανώσει εντελώς την ομάδα του Άμπελ Φερέιρα. by Κώστας Μιαούλης
42' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ. Απομακρύνει ο Σπόραρ σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
43' Σουτ του Μπίσεσβαρ από αριστερά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
44' Ωραία κάθετη του Ντάγκλας, για τον Πέλκα, ο Γκράιφ θα αποκρούει το σουτ του αρχηγού του ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
45' Σουτ του Ντάγκλας, δύσκολα ο Γκράιφ στην αριστερή γωνία. by Κώστας Μιαούλης
45+1' Στο πρώτο από τα δύο λεπτά καθυστερήσεων, ο Ντάγκλας κάνει σέντρα ο Γκράιφ με γροθιές αποκρούει. by Κώστας Μιαούλης
Τέλος πρώτου μέρους ΠΑΟΚ-ΣΛΟΒΑΝ 0-1. Ο ΠΑΟΚ πλέον ψάχνει τρία γκολ για να περάσει στην επανάληψη, μετά τον "κεραυνό" του Μεντβέντεφ που έδωσε προβάδισμα στους Σλοβάκους. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
47' Σέντρα του Ντε Μάρκο, κεφαλιά του Σπόραρ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
Ο Σφιντέρσκι έχει περάσει στη θέση του Πέλκα. by Κώστας Μιαούλης
49' ΓΚΟΟΟΛ ο Λημνιός. by Κώστας Μιαούλης
Από σέντρα του Γιαννούλη, ο Λημνιός με ένα περίτεχνο αριστερό πλασέ έκανε το 1-1. by Κώστας Μιαούλης
50΄ ΓΚΟΟΟΛ ο Σφιντέρσκι. by Κώστας Μιαούλης
Ο Άκπομ "σπάει" την μπάλα δεξιά, στον Ροντρίγκο αυτός το γύρισμα στο δεύτερο δοκάρι και ο Σφιντέρσκι κάνει το 2-1. Ανατροπή, ένα γκολ ακόμα θέλει ο ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
51' Κίτρινη ο Ντε Καμπς για σκληρό μαρκάρισμα στον Λημνιό. by Κώστας Μιαούλης
54' Σέντρα του Μπίσεσβαρ, δεν προλαβαίνει ο Λημνιός στο δεύτερο δοκάρι. by Κώστας Μιαούλης
55' Σουτ του Χόλμαν άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
58' Από πάσα του Λημνιού, ο Άκπομ σουτάρει από πλάγια δεξιά, στην έξω πλευρά των γκολπόστ. by Κώστας Μιαούλης
59' ΝΕΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ: Ο Λημνιός γυρνάει από δεξιά στον Σφιντέρσκι, το συρτό σουτ, λίγο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
60' Σωτήριο τάκλιν του Κρέσπο, στον Χόλμαν και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
61' ΓΚΟΛ η Σλόβαν. by Κώστας Μιαούλης
Ο Ντε Μάρκο σκοράρει μετά το κόρνερ και το γύρισμα του Μποζίκοφ. by Κώστας Μιαούλης
Ο Μίσιτς ετοιμάζεται να περάσει αντί του Εσίτι. by Κώστας Μιαούλης
64' Ο Μίσιτς αντί του Εσίτι by Κώστας Μιαούλης
66' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
67' Φάουλ του Ντάγκλας Αουγκούστο, στον Ρχαρσαλά. by Κώστας Μιαούλης
68' ΔΟΚΑΡΙ από τον Μποζίκοφ, μετά την εκτέλεση του Χόλμαν. by Κώστας Μιαούλης
69' Νόνο αντί του Ιμπραχίμ. by Κώστας Μιαούλης
71' Μίσιτς στον Σφιντέρσκι που για λίγο δεν προλαβαίνει. by Κώστας Μιαούλης
72' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
73' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
73' Κίτρινη στον Γκράιφ. by Κώστας Μιαούλης
74' Σουτ του Μίσιτς, κοντράρει ο Ντε Μάρκο σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
75' Κίτρινη ο Βαρέλα και ο Μεντβέντεφ. by Κώστας Μιαούλης
Από την εκτέλεση του φάουλ ο Ντάγκλας Αουγκούστο, ίσως και με σπρώξιμο θα πέσει άσχημα πάνω στο δοκάρι. by Κώστας Μιαούλης
83' Σουτ του Μίσιτς, εντυπωσιακά ο Γκράιφ σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
84' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
85' Κεφαλιά του Σφιντέρσκι άουτ. by Κώστας Μιαούλης
85' Κόρνερ για την Σλόβαν. by Κώστας Μιαούλης
86' Σουτ του Μίσιτς, μπλοκάρει Γκράιφ. by Κώστας Μιαούλης
87' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
87' ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
Ο Γιαννούλης δίνει ζωή στον ΠΑΟΚ με ένα καταπληκτικό αριστερό σουτ. by Κώστας Μιαούλης
90' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις. Ο Βαρέλα σεντράρει στον Γιαννούλη που σουτάρει με μια άουτ. by Κώστας Μιαούλης
ΦΟΒΕΡΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ο ΑΚΠΟΜ! Από λάθος της άμυνας, προλαβαίνει τον Γκράιφ, η μπάλα μόλις άουτ. by Κώστας Μιαούλης
90+4' Παράλληλη σέντρα του Λημνιού, κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
90+5' Σουτ του Γιαννούλη, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ. Ο ΠΑΟΚ για 2η φορά στα τελευταία τρία χρόνια δεν θα περάσει σε ομίλους του Europa League, αφού νίκησε 3-2, αλλά μένει εκτός συνέχειας με τα εκτός έδρας γκολ. by Κώστας Μιαούλης