ΑΕΛ-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Ολυμπιακό, για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League 1, στη Λάρισα.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Ολυμπιακό, για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League 1, στη Λάρισα. by www.sport-fm.gr
Μοναδικός εκπρόσωπος πλέον στα ευρωπαϊκά Κύπελλα ο Ολυμπιακός, έχει εντυπωσιάσει στην πορεία του ως τώρα, ωστόσο δυσκολεύτηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με τον Αστέρα Τρίπολης. by www.sport-fm.gr
Γνωρίζοντας πλέον τους αντιπάλους του στους ομίλους του Champions League, οι Πειραιώτες αγωνίζονται σήμερα στη Λάρισα, με στόχο την έβδομη διαδοχική νίκη στη σεζόν, αλλά και τη 12η για το πρωτάθλημα! by www.sport-fm.gr
Ακόμα ο Ολυμπιακός είναι αήττητος για 15 επίσημα παιχνίδια, μετά την ήττα από τη Λαμία στο Νέο Φάληρο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου... by www.sport-fm.gr
Η ΑΕΛ ξεκίνησε με ισοπαλία στο Περιστέρι και τώρα δίνει το πρώτο παιχνίδι στην έδρα της με τον αντίπαλο που έκλεισε την προηγούμενη, τον Ολυμπιακό. by www.sport-fm.gr
Ήταν ένα παιχνίδι που οι «βυσσινί» έπαιξαν χωρίς άγχος, έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή με τη νίκη επί της ΑΕΚ, αμέσως πριν. Η ήττα αυτή από τον Ολυμπιακό είναι η μοναδική στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους εντός έδρας. by www.sport-fm.gr
Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν κερδίσει και τα πέντε τελευταία ματς με αντίπαλο τη Λάρισα, βάζοντας μάλιστα τουλάχιστον τρία γκολ σε καθένα από τα τέσσερα τελευταία! by www.sport-fm.gr
Η ΑΕΛ νίκησε για τελευταία φορά το σημερινό της αντίπαλο στις 25 Σεπτεμβρίου 2016 με γκολ του Γκόλια στο 90’! Αυτή είναι μάλιστα και η μοναδική της νίκη στα δέκα τελευταία, έχοντας χάσει τα άλλα εννέα. by www.sport-fm.gr
Δεν έχουν ισοπαλία στα 11 τελευταία, μετά το 1-1 της Λάρισας στις 13 Δεκεμβρίου 2008. Από τότε ο Ολυμπιακός έχει εννιά νίκες και η ΑΕΛ δύο. Αυτή που αναφέρουμε παραπάνω και τη σωτήρια νίκη του 2009 στο Νέο Φάληρο με το γκολ του Ζουράφσκι. by www.sport-fm.gr
Όσο για το αρχικό σχήμα της ΑΕΛ; Αυτό απαρτίζεται από τους: Κρίστινσον, Μπράλιτς, Μόρα, Μιχαήλ, Μπέρτο, Σεσέροβιτς, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Ζίβκοβιτς, Μπούστος και Ντάουντα. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Μποριβόγε, Γιάκος, Ζίζιτς, Καρανίκας, Νούνιτς, Φιλίποβιτς και Στάνκοβιτς. by www.sport-fm.gr
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Αλέν, Σουντανί, Καμαρά, Κούτρης, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης και Ραντζέλοβιτς. by www.sport-fm.gr
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Λάρισας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος του Συνδέσμου Αρκαδίας. by www.sport-fm.gr
Τα «πέταλα» του γηπέδου είναι κλειστά, κατόπιν απόφασης της διοίκησης της ΑΕΛ, ωστόσο υπάρχει κόσμος στο γήπεδο... by www.sport-fm.gr
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια, για τις τελευταίες οδηγίες από τους δύο προπονητές. by www.sport-fm.gr
Να θυμίσουμε ότι δεν υπάρχουν οπαδοί του Ολυμπιακού, οργανωμένα τουλάχιστον, στο «AEL FC Arena». by www.sport-fm.gr
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
Στις κερκίδες του γηπέδου βρίσκονται και τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα της ΑΕΛ, Ουάρντα και Κάτσε. by www.sport-fm.gr
4' Ο Ελ Αραμπί πέφτει στο έδαφος υπό την πίεση του Μπέρτου και διαμαρτύρεται για πέναλτι, αλλά το παιχνίδι συνεχίζεται. by www.sport-fm.gr
5' Διακοπή στο ματς με τον διαιτητή Ευαγγέλου να πηγαίνει στο VAR και τελικά να καταλογίζει πέναλτι κι ενώ στο ριπλέι φαίνεται πως υπάρχει επαφή μεταξύ τους! by www.sport-fm.gr
7' Γκοοοολ! 1-0 ο Ολυμπιακός, με τον Βαμπουενά να νικάει τον Κρίστινσον, παρότι αυτός πέφτει σωστά, στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι της δεξιάς γωνίας του και ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους... by www.sport-fm.gr
12' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για την ΑΕΛ από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
13' Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν, για αντιαθλητικό μαρκάρισμα του στον Βαλμπουενά. by www.sport-fm.gr
14' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Βαλμπουενά να βγάζει ωραία σέντρα από θέση μέσα δεξιά, τον Ελ Αραμπί να κάνει την κεφαλιά και τον Κρίστινσον να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
Ο Βαλμπουενά... ανοίγει λογαριασμό στο ελληνικό πρωτάθλημα με τη φανέλα του Ολυμπιακού και το πανηγυρίζει δεόντως! Εικόνα live21962839/116799.jpg by www.sport-fm.gr
15' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Βαλμπουενά, ο Ποντένσε κάνει το σουτ, η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
Η φάση του πέναλτι οδήγησε τον Αλέξη Κούγια στο να βγάλει ανακοίνωση εναντίον του διαιτητή VAR Διαμαντόπουλου... by www.sport-fm.gr
26' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, από το διώξιμο του Μόρα, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
27' Κίτρινες κάρτες σε Τσιμίκα και Σεσέροβιτς, για φάουλ του πρώτου στον Μπούστος και διαμαρτυρία του δεύτερου αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
29' Προσωρινή διακοπή στο ματς, με τον Ποντένσε να είναι στο έδαφος, τραυματίας. by www.sport-fm.gr
33' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με τη συνεργασία των Ποντένσε και Ελαμπντελαουί να καταλήγει σε μια προσπάθεια του δεύτερου από θέση μέσα δεξιά και τον Κρίστινσον να αποκρούει με δυσκολία! by www.sport-fm.gr
35' Ο Ελ Αραμπί σκοράρει με κεφαλιά, μετά από «γέμισμα» του Βαλμπουενά, αλλά το γκολ δεν μετράει, καθώς έχει υποδειχθεί ορθώς οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
38' Ο Ελ Αραμπί στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα του Κρίστινσον, μετά την εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του... by www.sport-fm.gr
39' Γίνεται έλεγχος της φάσης και από το VAR, ωστόσο, με το γκολ να ακυρώνεται τελικά από τον Ευαγγέλου, καθώς το ριπλέι δείχνει τον σκόρερ να είναι ελάχιστα εκατοστά «εκτεθειμένος»... by www.sport-fm.gr
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ να ισοφαρίσει, με τον Ντάουντα να μην μπορεί να εκμεταλλευθεί την... ασίστ του Μπουχαλάκη και να αστοχεί εξ' επαφής με τον Σα εξουδετερωμένο ουσιαστικά, σουτάροντας άουτ! by www.sport-fm.gr
45'+4' Λήξη του πρώτου μέρους, με τον Ολυμπιακό να προηγείται της ΑΕΛ με 1-0 χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Βαλμπουενά στο 8'. by www.sport-fm.gr
49' Ο Ντάουντα ξεκινάει επίθεση, όντας οφσάιντ που δεν καταλογίζεται, αλλά ο Σα βγαίνει και μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
54' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από αριστερά, ο Μεριά σκοράρει με κεφαλιά αλλά νωρίτερα καταλογίζεται επιθετικό φάουλ στον Γκιγέρμε. by www.sport-fm.gr
67' Νέο κόρνερ για τον ΟΣΦΠ, από αριστερά αυτή την φορά, ξανά χωρίς αποτέλεσμα... by www.sport-fm.gr
68' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ, τώρα από την δεξιά πλευρά, στο πρώτο δοκάρι η μπάλα, διώχνει ο Ζίβκοβιτς, ενώ στον Ολυμπιακό διαμαρτύρονται για χέρι-πέναλτι. by www.sport-fm.gr
69' Κεφαλιά του Ντάουντα μέσα από την περιοχή, μετά το γέμισμα του Ζίβκοβιτς από αριστερά στην κόντρα, μπλόκαρε με ευκολία ο Σα. by www.sport-fm.gr
90' Μακρινή μπαλιά του Μπράλιτς για τον Φιλίποβιτς, αλλά ο Σα πρόλαβε με έξοδο και μπλόκαρε την μπάλα... by www.sport-fm.gr
90'+2' Ευκαιρία για την ΑΕΛ να ισοφαρίσει, αλλά το σουτ του αμαρκάριστου Μπούστος λίγο έξω από την περιοχή περνάει ελάχιστα δίπλα από την εστία του Σα! by www.sport-fm.gr
90'+4' Λήξη του ματς, με τον Ολυμπιακό να περνάει από τη Λάρισα, νικώντας με 1-0 χάρη στο πέναλτι του Βαλμπουενά. by www.sport-fm.gr
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας τη σημερινή αναμέτρηση... by www.sport-fm.gr