Champions League

Η κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, ξεκινάει και το sportfm.gr σας δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των οκτώ αναμετρήσεων της πρεμιέρας!

19:20
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της πρεμιέρας του Champions League και τις πρώτες οκτώ αναμετρήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Πρόκειται για τις οκτώ πρώτες αναμετρήσεις της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, οι οποίες διεξάγονται σε δύο σετ (19:55, 22:00). by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Σε κάτι παραπάνω από μισή ώρα, στις 19:55, διεξάγονται τα δύο πρώτα παιχνίδια για τη φετινή σεζόν. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Συγκεκριμένα, η Λιόν υποδέχεται την Ζενίτ και η Ίντερ την Σλάβια Πράγας. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Δύο ώρες αργότερα, στις 22:00 έχουμε τις υπόλοιπες έξι αναμετρήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
19:24
Αύριο, στη μάχη του Champions League ρίχνεται και ο Ολυμπιακός, με τους Πειραιώτες να υποδέχονται στο «Γ. Καραϊσκάκης» την φιναλίστ της περασμένης σεζόν, Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
19:25
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο πρώτων παιχνιδιών. Ξεκινάμε από το Ίντερ-Σλάβια Πράγας και στη συνέχεια θα πάμε στο Λιόν-Ζενίτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:27
19:27
19:37
Σε ένα εικοσάλεπτο θα εχουμε επιτέλους σέντρα στο Champions League. Περιμέναμε αρκετό καιρό αυτή τη στιγμή... by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Θυμίζουμε, πως ο περσινός... μαραθώνιος έβγαλε νικητή από την Αγγλία. Η Λίβερπουλ ήταν αυτή που κατέκτησε την έκτη κούπα της ιστορίας της, επικρατώντας με 2-0 στον τελικό της Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Ο Σαλάχ είχε ανοίξει το σκορ στο 2ο λεπτό με πέναλτι, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Οριγκί (87'). by Γιώργος Τσανάκας
19:45
Δέκα λεπτά ακόμη για την σέντρα στα δύο πρώτα ματς! by Γιώργος Τσανάκας
19:52
Δεν έχει πολύ κόσμο το γήπεδο στο Λιόν-Ζενίτ. Αντιθέτως, στο Ίντερ-Σλάβια Πράγας έχει πάρα πολλούς οπαδούς, χωρίς βέβαια να είναι ούτε αυτό το γήπεδο γεμάτο! by Γιώργος Τσανάκας
19:55
1' Σέντρα στις αναμετρήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
19:57
2' Λιόν-Ζενίτ: Κάκιστη έξοδος του Λόπες, δεν υπήρχε κανένας αντίπαλος να το εκμεταλλευτεί. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
3' Ίντερ-Σλάβια: Παραλίγο λάθος του Κολάρ, λίγο έλειψε να το εκμεταλλευτεί ο Λουκάκου που πίεσε ψηλά. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
12' Ίντερ-Σλάβια: Ο Ντε Βράι έπιασε την κεφαλιά αμαρκάριστος αλλά δεν βρήκε στόχο! by Γιώργος Τσανάκας
20:12
16' Ίντερ-Σλάβια: Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ με το πλασέ του Λαουτάρο να βρίσκει αρχικά στο δοκάρι και στη συνέχεια να περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Πρώτο εικοσάλεπτο στα δύο ματς, δεν υπάρχει σκορ ούτε στη Γαλλία αλλά ούτε στο Μιλάνο. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
21' Λιόν-Ζενίτ: Καλή φάση για τη Ζενίτ με κεφαλιά του Ιβάνοβιτς αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
23' Ίντερ-Σλάβια: Νέα μεγάλη φάση για την Ίντερ, με τον Ντ'Αμπρόζιο να μην σκοράρει με κοντινή κεφαλιά. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
24' Λιόν-Ζενίτ: Φαλτσαριστό σουτ του Ντεμπελέ, η μπάλα λίγο άουτ! Καλή στιγμή για την Λιόν. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
30ο λεπτό στα δύο ματς. Παραμένει το 0-0 σε Γαλλία και Ιταλία, με τις Λιόν και Ίντερ να πιέζουν αρκετά και να ψάχνουν το προβάδισμα. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
36' Λιόν-Ζενίτ: Πρώτη κίτρινη στο ματς, για τον Αζμούν. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
20:38
41' Λιόν-Ζενίτ: Φοβερό ένα-δύο του Αζμούν με τον Τζιούμπα, με τον πρώτο να τελειώνει άψογα την φάση μέσα από την περιοχή και να γράφει το 1-0 για την Ζενίτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Το γκολ του Αζμούν για το 1-0 της Ζενίτ!
by Γιώργος Τσανάκας
20:42
Ημίχρονο και στα δύο ματς. Ίντερ-Σλάβια Πράγας 0-0, Λιόν-Ζενίτ 0-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
20:53
6(1)-3(2) οι τελικές υπέρ της Ίντερ στο ματς με την Σλάβια Πράγας (0-0), ενώ τα κόρνερ είναι 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
10(4)-6(2) οι τελικές υπέρ της Λιόν στο ματς με την Ζενίτ (0-1), ενώ τα κόρνερ είναι 6-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
46' Ίντερ-Σλάβια: Μεγάλη ευκαιρία για την Ίντερ με τον Λαουτάρο να μην... νικάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
46' Λιόν-Ζενίτ: Αλλαγή για την Ζενίτ. Οτζόεφ αντί Αζμούν. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
48' Λιόν-Ζενίτ: Αλλαγή για την Ίντερ. Λατσάρο αντί Καντρέβα. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
50' Λιόν-Ζενίτ: Πέναλτι για την Λιόν, το κέρδισε ο Ντεπάι. by Γιώργος Τσανάκας
21:03
51' Λιόν-Ζενίτ: Γκολ για την Λιόν (1-1)! Ο Ντεπάι ευστοχεί από τα 11 βήματα και ισοφαρίζει για τους Γάλλους. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
60' Λιόν-Ζενίτ: Απίθανη ευκαιρία για την Λιόν, με τον Αντελαϊντ να μην σκοράρει από το ύψος του πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
Φτάσαμε στο 60ο λεπτό. Ίντερ-Σλάβια 0-0, Λιόν-Ζενίτ 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
65' Ίντερ-Σλάβια: Γκολ για την Σλάβια, 0-1! Ο Ολαγίνκα παίρνει το ριμπαουντ από την επέμβαση του Χαντάνοβιτς και ανοίγει το σκορ, παγώνοντας το Μεάτσα! by Γιώργος Τσανάκας
21:24
Η ισοφάριση της Λιόν με το πέναλτι του Ντεπάι
21:25
Το γκολ της Σλάβια για το 1-0 by Γιώργος Τσανάκας
21:33
Φτάσαμε στο 80ο λεπτό. Παραμένει το 1-0 της Σλάβια Πράγας μέσα στην έδρα της Ντόρτμουντ και το 1-1 στο Λιόν-Ζενίτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:37
Τελευταίο πεντάλεπτο. Για να δούμε τι άλλο θα συμβεί στα ματς... by Γιώργος Τσανάκας
21:42
Οκτώ λεπτά καθυστερήσεις στο Ίντερ-Σλάβια. by Γιώργος Τσανάκας
21:42
Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο Λιόν-Ζενίτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:44
92' Ίντερ-Σλάβια: Γκοοολ για την Ίντερ 1-1. Ο Σένσι εκτελεί το φάουλ που σταματάει στο οριζόντιο, με τον Μπαρέλα να παίρνει το ριμπάουντ και να σκοράρει. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Τέλος στη Γαλλία. Λιόν και Ζενίτ ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:46
Τρία λεπτά καθυστερήσεις ακόμη στο Μιλάνο. Παραμένει το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
Τέλος στο Μιλάνο. Η Ίντερ έμεινε στο 1-1 με την Σλάβια Πράγας στο «Τζουζέπε Μεάτσα». by Γιώργος Τσανάκας
21:50
Σε δέκα λεπτά ξεκινάνε τα άλλα έξι ματς της ημέρας. Τσέλσι-Βαλένθια, Άγιαξ-Λιλ, Μπενφίκα-Λειψία, Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα, Νάπολι-Λίβερπουλ, Σάλτσμπουργκ-Γκενκ. by Γιώργος Τσανάκας
21:59
Το γκολ του Μπαρέλα που χάρισε τον βαθμό στην Ίντερ by Γιώργος Τσανάκας
21:59
1' Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
22:02
2' Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 1-0: Ο Χάαλαντ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους με ωραίο πλασέ.
22:07
7' Η Λειψία σκοράρει με τον Βέρνερ αλλά το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ. Διαιτητής σε αυτό το ματς είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
7' Σκοράρει η Νάπολι με τον Λοθάνο αλλά το γκολ δεν μετράει σωστά για οφσάιντ. by Γιώργος Τσανάκας
22:15
Φτάσαμε στο 15ο λεπτό. Τσέλσι-Βαλένθια 0-0, Άγιαξ-Λιλ 0-0, Μπενφίκα-Λειψία 0-0, Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα 0-0, Νάπολι-Λίβερπουλ 0-0, Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
18' Άγιαξ-Λιλ 1-0: Εξαιρετική σέντρα του Ταλιαφίκο, ο Πρόμες με κεφαλιά ανοίγει το σκορ για τον Αίαντα. by Γιώργος Τσανάκας
22:33
30ο λεπτό: Τσέλσι-Βαλένθια 0-0, Άγιαξ-Λιλ 1-0, Μπενφίκα-Λειψία 0-0, Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα 0-0, Νάπολι-Λίβερπουλ 0-0, Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 1-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:35
33' Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 2-0: Ο Χάλαχαντ σκοράρει ξανά για τους Αυστριακούς και τους δίνει αέρα δύο τερμάτων. by Γιώργος Τσανάκας
22:37
36' Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 3-0: Μετά από πάσα του Γιουνούζοβιτς, ο Χουάνγκ σκοράρει με κοντινό πλασέ. Απίστευτα πράγματα από την Σάλτσμπουργκ, τραγωδία η άμυνα της Γκενκ. by Γιώργος Τσανάκας
22:40
40' Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 3-1: Ο Λουκουμί με σουτ μειώνει για τους Βέλγους. by Γιώργος Τσανάκας
22:45
44' Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 4-1: Ο Χάλαντ δεν... σταματιέται και γράφει το 4-1. Χατ-τρικ για τον επιθετικό της Σάλτσμπουργκ. by Γιώργος Τσανάκας
22:48
45'+3' Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 5-1: Πού θα σταματήσει αυτή η Σάλτσμπουργκ; Αυτή τη φορά σκόρερ για τους γηπεδούχους είναι ο Σομποζλάι. by Γιώργος Τσανάκας
22:49
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια: Τσέλσι-Βαλένθια 0-0, Άγιαξ-Λιλ 1-0, Μπενφίκα-Λειψία 0-0, Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα 0-0, Νάπολι-Λίβερπουλ 0-0, Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 5-1. by Γιώργος Τσανάκας
23:02
Ξεκινάνε σιγά σιγά τα δεύτερα ημίχρονα στα έξι παιχνίδια. by Γιώργος Τσανάκας
23:07
50' Άγιαξ-Λιλ 2-0: Ο Μαρτίνες πήγε να κάνει κάτι σαν σέντρα, του βγήκε σε σουτ και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον Άγιαξ! by Γιώργος Τσανάκας
23:13
52' Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 5-2: Ο Σαματά με κεφαλιά μειώνει για την Γκενκ. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
57' Πέναλτι κερδίζει η Ντόρτμουντ! Το έχασε ο Ρόις ή να πούμε καλύτερα το... έβγαλε ο Τερ Στέγκεν. Παραμένει το 0-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:19
62' Άγιαξ-Λιλ 3-0: Ο Ταλιαφίκο σκοράρει με κεφαλιά και ο Άγιαξ κάνει... πάρτι! by Γιώργος Τσανάκας
23:24
Οδεύουμε προς το 70ο λεπτό των αναμετρήσεων. Τσέλσι-Βαλένθια 0-0, Άγιαξ-Λιλ 3-0, Μπενφίκα-Λειψία 0-0, Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα 0-0, Νάπολι-Λίβερπουλ 0-0, Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 5-2. by Γιώργος Τσανάκας
23:27
66' Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 6-2: Ο Ούλμερ σκοράρει και αυτός για τους γηπεδούχους! by Γιώργος Τσανάκας
23:27
69' Μπενφίκα-Λειψία 0-1: Ο Βέρνερ με ωραίο συρτό σουτ δίνει προβάδισμα στους Γερμανούς. by Γιώργος Τσανάκας
23:37
74' Τσέλσι-Βαλένθια 0-1: Ο Ροντρίγκο με σουτ στην κίνηση δίνει το προβάδισμα στην Βαλένθια. by Γιώργος Τσανάκας
23:38
79' Μπενφίκα-Λειψία 0-2: Ο Βέρνερ μετά από μπαλιά του Σάμπιτζερ καθαρίζει το ματς για τους Γερμανούς. by Γιώργος Τσανάκας
23:41
82' Νάπολι-Λίβερπουλ 1-0: Ο Μέρτενς με πέναλτι ανοίγει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
23:44
84' Μπενφίκα-Λειψία 1-2: Ο Σεφέροβιτς μειώνει για τους Πορτογάλους. by Γιώργος Τσανάκας
23:45
87' Πέναλτι για την Τσέλσι. by Γιώργος Τσανάκας
23:47
88' Δοκάρι και άουτ το πέναλτι του Μπάρκλεϊ! by Γιώργος Τσανάκας
23:51
92' Νάπολι-Λίβερπουλ 2-0: Ο Γιορέντε στο τετ-α-τετ κάνει το 2-0. by Γιώργος Τσανάκας
23:55
Τέλος σε όλα τα παιχνίδια: Τσέλσι-Βαλένθια 0-1, Άγιαξ-Λιλ 3-0, Μπενφίκα-Λειψία 1-2, Ντόρτμουντ-Μπαρτσελόνα 0-0, Νάπολι-Λίβερπουλ 2-0, Σάλτσμπουργκ-Γκενκ 6-2. by Γιώργος Τσανάκας
23:56
Υπενθυμίζεται, πως νωρίτερα είχαμε τα Λιόν-Ζενίτ 1-1 και Ίντερ-Σλάβια 1-1. by Γιώργος Τσανάκας