Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Τότεναμ για τους ομίλους του Champions League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

19:21
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Τότεναμ για τους ομίλους του Champions League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 19:55, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2 και φυσικά ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Το άλλο παιχνίδι για του β’ ομίλου είναι το Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας, το οποίο, ωστόσο, ξεκινάει στις 22:00. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Πάμε να θυμηθούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:24
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μεριά, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ποντένσε, Γκερέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Τότεναμ (Μαουρίτσιο Ποτσετίνο): Γιορίς, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνχεν, Ντέιβις, Εντομπελέ, Γουίνκς, Έρικσεν,Άλι, Κέιν, Μόουρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Αλέν, Καμαρά, Μπενζιά, Ελ Αραμπί, Αβράαμ Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Ραντζέλοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
Στον πάγκο των Λονδρέζων είναι οι Γκατσανίγκα, Γουόκερ-Πίτερς, Ντάιερ, Σισοκό, Γουανιάμα, Λαμέλα, Σον. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Ο Ιταλός, Τζιανλούκα Ρόκι, είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Βοηθοί θα είναι οι Φιλίπο Μέλι και Τσίρο Καρμπόνε, τέταρτος ο Ντανιέλε Ντοβέρι και VAR ο Πάολο Βαλέρι με βοηθό τον Μαουρίτσιο Μαριάνι. Παρατηρητής διαιτησίας θα είναι ο Σλοβένος Ντάρκο Τσέφεριν και της UEFA ο Σλοβάκος Γιόζεφ Κλίμεντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων συνεχίζουν την προθέρμανση τους στον αγωνιστικό χώρο του φαληρικού γηπέδου και σε λίγο θα πάνε στα αποδυτήρια, προτού επιστρέψουν για τον αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση του Ολυμπιακού.. Συα αποδυτήρια οι παίκτες του by Αποστόλης Λιβάνιος
19:42
Όπως και της Τοτεναμ μόλις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Νωρίτερα ακούστηκαν και κάποια συνθήματα για τον Παναθηναϊκό, καθώς πλησιάζει το ντέρμπι "αιωνίων" by Αποστόλης Λιβάνιος
19:46
Τώρα ακούγονται από τα μεγάφωνα οι συνθέσεις των δύο ομάδων, ενόψει της έναρξης του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
19:51
Είσοδος των δύο ομάδων στο αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
Και τώρα ο ύμνος του Champions League by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
Ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες, προτού ξεκινήσει ο αγώνας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:54
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
Κερδισμένο φάουλ του Ποντένσε από τα δεξιά, σε αρκετά καλο σημείο για γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
Ο Σάντσες παίζει στο δεξιό άκρο της άμυνας της Τότεναμ κι όχι ο Αλντερβάιρελντ, όπως είχε δώσει η UEFA by Αποστόλης Λιβάνιος
20:01
6' Τελική για τον Ολυμπιακό. Οι Πειραιώτες βγήκαν στην κόντρα με τον Ποντένσε από τα δεξιά, ο Πορτογάλος μπήκε στην περιοχή και έπιασε συρτό σουτ, που δεν δυσκόλεψε, ωστόσο, τον Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:03
8' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Και πάλι βγήκε στην κόντρα ο Ποντένσε, αλλά καθυστέρησε να αποφασίσει τι ήθελε να κάνει, κλείστηκε και το σουτ του με το αριστερό μπλόκαρε ο Γιορίς με ευκολία. Θα μπορούσε να κάνει κάτι πολύ καλύτερο ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
Το εντυπωσιακό κορεό των φίλων του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:07
by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
20:11
16' Καλή κίνηση του Γκερέρο εκτός περιοχής και σουτ με το αριστερό, που, ωστόσο, δεν ανησύχησε καθόλου τον Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Ύστερα από το καλό ξεκίνημα του Ολυμπιακού, έχει ξεκινήσει να γίνει πιο επιθετική η Τότεναμ, η οποία είχε αρκετά παθητικό ρόλο έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
19' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Τσιμίκας έκανε τη σέντρα, ο Ποντένσε έστρωσε ωραία στον Γκερέρο που με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Γιορίς. Στην επαναφορά ο Γκιγέρμε έπιασε σκαστό σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Γάλλου γκολκίπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
24' Σουτ του Ποντένσε χωρίς ισορροπία, μπλοκάρει ο Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Πέναλτι για την Τότεναμ! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:19
Θα γίνει και επικοινωνία με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
Ο Κέιν μπήκε στην περιοχή από δεξιά και ο Μεριά τον βρήκε χαμηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
26' Γκολ για την Τότεναμ, 0-1! Ο Κέιν εκτέλεσε άψογα το πέναλτι και νίκησε τον Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:25
30' Γκολ η Τοτεναμ, 0-2! Ύστερα απο λάθος στο κέντρο, οι Λονδρέζοι βγήκαν στην κόντρα και ο Μοουρα έπιασε σουτ εκτός περιοχής και νίκησε τον Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:28
34' Σκαστό σουτ του Μασούρα μετά από σέντρα του Τσιμίκα, πάνω από την αντίπαλη εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:33
38' Σουτ του Μασούρα από τ' αριστερά, εκτός εστίας η μπάλα. Έλεγχε την κατάσταση ο Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:35
40' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντέιβις και κόντρα από τον Ομάρ για να διωξει υπό πίεση ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
42' Κεφαλιά του Γκερέρο από θέση που δεν θα μπορούσε να απειλήσει, μάζεψε την μπάλα ο Γιορίς. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
43' Επικίνδυνη επίθεση της Τότεναμ που ολοκληρώνεται με δυνατό/άστοχο σουτ του Άλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
44' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Ο Ποντένσε βγήκε στην κόντρα απο τα δεξιά και με συρτό σουτ νίκησε τον Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
20:41
Ημίχρονο στο Φάληρο.. Ολυμπιακός-Τότεναμ 1-2. Κέιν (26') με πέναλτι, Μόουρα (30') και Ποντένσε (44') τα γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
Είσοδος των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
Έναρξη στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
49' Η μπάλα στα δίχτυα με τελείωμα του Άλι, αλλά δεν υπάρχει γκολ για την Τότεναμ, αφού ο Ντελέ Άλι ήταν εκτεθειμένος στο γέμισμα του Έρικσεν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:02
Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Βαλμπουενά έπεσε σε μαρκάρισμα του Βερτόνχεν και ο Ιταλός έδειξε την άσπρη βούλα. Φάνηκε να του πατάει το πόδι by Αποστόλης Λιβάνιος
21:04
54' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-2! Ο Βαλμπουενά με ψυχραιμία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, στέλνοντας τη δεξιά, χωρίς να αφήσει περιθώρια στον Γιορίς για κάτι καλό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
58' Μακρινό σουτ του Εντομπελέ, μπλόκαρε ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
61' Άστοχο σουτ του Μασούρα από τα αριστερά, θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:12
62' Αλλαγή για την Τότεναμ. Μέσα ο Σισοκό, έξω ο Εντομπελέ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:15
Επικίνδυνο στημένο του Βαλμπουενά από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:16
65' Μεγάλη φάση για την Τότεναμ. Ο Ντελέ Άλι μπήκε από τα δεξιά και έπιασε χαμηλό σουτ που έβγαλε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Άστοχη κεφαλιά του Κέιν στο κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:18
Πιέζει η Τότεναμ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:19
69' Μπενζιά αντί Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
73' Σον αντί Ντελέ Άλι για την Τότεναμ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
75' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Μετά από γύρισμα του Ποντένσε από τα δεξιά, ο Μπενζιά έπιασε σουτ από πλεονεκτική θέση και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
76' Λαμέλα αντί Μόουρα για την Τότεναμ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:28
78' Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
86' Κεφαλιά του Κέιν, η μπάλα έξω σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
86' Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ, ο Σα έβγαλε επικίνδυνο σουτ του Λαμέλα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
87' Έπειτα από φάση διαρκείας, ο Κέιν έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, αλλά έχει σηκωθεί το σημαιάκι του επόπτη για οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
89' Ελ Αραμπί αντί Γκερέρο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος