Ολυμπιακός-Τότεναμ

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Τότεναμ για τους ομίλους του Champions League μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6
Καλησπέρα σας από το «Γ. Καραϊσκάκης»! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Τότεναμ για τους ομίλους του Champions League. by Αποστόλης Λιβάνιος
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 19:55, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2 και φυσικά ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
Το άλλο παιχνίδι για του β’ ομίλου είναι το Μπάγερν Μονάχου-Ερυθρός Αστέρας, το οποίο, ωστόσο, ξεκινάει στις 22:00. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να θυμηθούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μεριά, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ποντένσε, Γκερέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Τότεναμ (Μαουρίτσιο Ποτσετίνο): Γιορίς, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Βερτόνχεν, Ντέιβις, Εντομπελέ, Γουίνκς, Έρικσεν,Άλι, Κέιν, Μόουρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Αλέν, Καμαρά, Μπενζιά, Ελ Αραμπί, Αβράαμ Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Ραντζέλοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των Λονδρέζων είναι οι Γκατσανίγκα, Γουόκερ-Πίτερς, Ντάιερ, Σισοκό, Γουανιάμα, Λαμέλα, Σον. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ιταλός, Τζιανλούκα Ρόκι, είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης by Αποστόλης Λιβάνιος
Βοηθοί θα είναι οι Φιλίπο Μέλι και Τσίρο Καρμπόνε, τέταρτος ο Ντανιέλε Ντοβέρι και VAR ο Πάολο Βαλέρι με βοηθό τον Μαουρίτσιο Μαριάνι. Παρατηρητής διαιτησίας θα είναι ο Σλοβένος Ντάρκο Τσέφεριν και της UEFA ο Σλοβάκος Γιόζεφ Κλίμεντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων συνεχίζουν την προθέρμανση τους στον αγωνιστικό χώρο του φαληρικού γηπέδου και σε λίγο θα πάνε στα αποδυτήρια, προτού επιστρέψουν για τον αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολοκληρώθηκε η προθέρμανση του Ολυμπιακού.. Συα αποδυτήρια οι παίκτες του by Αποστόλης Λιβάνιος
Όπως και της Τοτεναμ μόλις by Αποστόλης Λιβάνιος
Νωρίτερα ακούστηκαν και κάποια συνθήματα για τον Παναθηναϊκό, καθώς πλησιάζει το ντέρμπι "αιωνίων" by Αποστόλης Λιβάνιος
Τώρα ακούγονται από τα μεγάφωνα οι συνθέσεις των δύο ομάδων, ενόψει της έναρξης του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στο αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Και τώρα ο ύμνος του Champions League by Αποστόλης Λιβάνιος
Ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες, προτού ξεκινήσει ο αγώνας by Αποστόλης Λιβάνιος
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Κερδισμένο φάουλ του Ποντένσε από τα δεξιά, σε αρκετά καλο σημείο για γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Σάντσες παίζει στο δεξιό άκρο της άμυνας της Τότεναμ κι όχι ο Αλντερβάιρελντ, όπως είχε δώσει η UEFA by Αποστόλης Λιβάνιος
6' Τελική για τον Ολυμπιακό. Οι Πειραιώτες βγήκαν στην κόντρα με τον Ποντένσε από τα δεξιά, ο Πορτογάλος μπήκε στην περιοχή και έπιασε συρτό σουτ, που δεν δυσκόλεψε, ωστόσο, τον Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
8' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Και πάλι βγήκε στην κόντρα ο Ποντένσε, αλλά καθυστέρησε να αποφασίσει τι ήθελε να κάνει, κλείστηκε και το σουτ του με το αριστερό μπλόκαρε ο Γιορίς με ευκολία. Θα μπορούσε να κάνει κάτι πολύ καλύτερο ο Πορτογάλος by Αποστόλης Λιβάνιος
Το εντυπωσιακό κορεό των φίλων του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
16' Καλή κίνηση του Γκερέρο εκτός περιοχής και σουτ με το αριστερό, που, ωστόσο, δεν ανησύχησε καθόλου τον Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
Ύστερα από το καλό ξεκίνημα του Ολυμπιακού, έχει ξεκινήσει να γίνει πιο επιθετική η Τότεναμ, η οποία είχε αρκετά παθητικό ρόλο έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Ο Τσιμίκας έκανε τη σέντρα, ο Ποντένσε έστρωσε ωραία στον Γκερέρο που με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Γιορίς. Στην επαναφορά ο Γκιγέρμε έπιασε σκαστό σουτ και έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Γάλλου γκολκίπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
24' Σουτ του Ποντένσε χωρίς ισορροπία, μπλοκάρει ο Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέναλτι για την Τότεναμ! by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα γίνει και επικοινωνία με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Κέιν μπήκε στην περιοχή από δεξιά και ο Μεριά τον βρήκε χαμηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
26' Γκολ για την Τότεναμ, 0-1! Ο Κέιν εκτέλεσε άψογα το πέναλτι και νίκησε τον Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
30' Γκολ η Τοτεναμ, 0-2! Ύστερα απο λάθος στο κέντρο, οι Λονδρέζοι βγήκαν στην κόντρα και ο Μοουρα έπιασε σουτ εκτός περιοχής και νίκησε τον Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
34' Σκαστό σουτ του Μασούρα μετά από σέντρα του Τσιμίκα, πάνω από την αντίπαλη εστία η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
38' Σουτ του Μασούρα από τ' αριστερά, εκτός εστίας η μπάλα. Έλεγχε την κατάσταση ο Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
40' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντέιβις και κόντρα από τον Ομάρ για να διωξει υπό πίεση ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
42' Κεφαλιά του Γκερέρο από θέση που δεν θα μπορούσε να απειλήσει, μάζεψε την μπάλα ο Γιορίς. by Αποστόλης Λιβάνιος
43' Επικίνδυνη επίθεση της Τότεναμ που ολοκληρώνεται με δυνατό/άστοχο σουτ του Άλι by Αποστόλης Λιβάνιος
44' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Ο Ποντένσε βγήκε στην κόντρα απο τα δεξιά και με συρτό σουτ νίκησε τον Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Φάληρο.. Ολυμπιακός-Τότεναμ 1-2. Κέιν (26') με πέναλτι, Μόουρα (30') και Ποντένσε (44') τα γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Η μπάλα στα δίχτυα με τελείωμα του Άλι, αλλά δεν υπάρχει γκολ για την Τότεναμ, αφού ο Ντελέ Άλι ήταν εκτεθειμένος στο γέμισμα του Έρικσεν by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Βαλμπουενά έπεσε σε μαρκάρισμα του Βερτόνχεν και ο Ιταλός έδειξε την άσπρη βούλα. Φάνηκε να του πατάει το πόδι by Αποστόλης Λιβάνιος
54' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-2! Ο Βαλμπουενά με ψυχραιμία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, στέλνοντας τη δεξιά, χωρίς να αφήσει περιθώρια στον Γιορίς για κάτι καλό by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Μακρινό σουτ του Εντομπελέ, μπλόκαρε ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
61' Άστοχο σουτ του Μασούρα από τα αριστερά, θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Αλλαγή για την Τότεναμ. Μέσα ο Σισοκό, έξω ο Εντομπελέ by Αποστόλης Λιβάνιος
Επικίνδυνο στημένο του Βαλμπουενά από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Γιορίς by Αποστόλης Λιβάνιος
65' Μεγάλη φάση για την Τότεναμ. Ο Ντελέ Άλι μπήκε από τα δεξιά και έπιασε χαμηλό σουτ που έβγαλε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Άστοχη κεφαλιά του Κέιν στο κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Πιέζει η Τότεναμ by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Μπενζιά αντί Βαλμπουενά για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
73' Σον αντί Ντελέ Άλι για την Τότεναμ by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Μετά από γύρισμα του Ποντένσε από τα δεξιά, ο Μπενζιά έπιασε σουτ από πλεονεκτική θέση και αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Λαμέλα αντί Μόουρα για την Τότεναμ by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
86' Κεφαλιά του Κέιν, η μπάλα έξω σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
86' Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ, ο Σα έβγαλε επικίνδυνο σουτ του Λαμέλα by Αποστόλης Λιβάνιος
87' Έπειτα από φάση διαρκείας, ο Κέιν έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, αλλά έχει σηκωθεί το σημαιάκι του επόπτη για οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
89' Ελ Αραμπί αντί Γκερέρο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος