Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 1, στο ΟΑΚΑ.

19:30
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
19:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 1, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:31
Οι «πράσινοι» θα προσπαθήσουν με όλες τις δυνάμεις τους για την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, απέναντι στους Πειραιώτες, που κοντά στις τρεις νίκες πρόσθεσαν και την καλή εμφάνιση με την Τότεναμ κι έχουν ανεβασμένο ηθικό. by Σπύρος Σιαμπλής
19:34
Ο Παναθηναϊκός προέρχεται από τις δύο ήττες με τον ΟΦΗ και τον Άρη, με αποτέλεσμα η… φτωχή συγκομιδή του ενός βαθμού από τη Λαμία. Και πριν από δύο χρόνια είχε ξεκινήσει χωρίς νίκη σε τρία παιχνίδια, αλλά είχαν δύο ισοπαλίες και νίκησαν στο τέταρτο. by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Το χειρότερο ξεκίνημά του ήταν το 2002, όταν έχασε τα τρία πρώτα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, αλλά και τότε επίσης κατάφερε και κέρδισε το τέταρτο ματς... by Σπύρος Σιαμπλής
19:35
Αν δεν τα καταφέρει με τον Ολυμπιακό θα είναι η πρώτη φορά στην ιστορία των 60 ετών της κατηγορίας, που το «τριφύλλι» δεν θα έχει νίκη στα τέσσερα πρώτα παιχνίδια της σεζόν! by Σπύρος Σιαμπλής
19:36
Από την άλλη, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν πετύχει τρεις νίκες και ταυτόχρονα δεν έχουν δεχτεί γκολ! Η τελευταία με τον Ολυμπιακό Βόλου του έφτιαξε και τη διαφορά τερμάτων σε 7-0 και κατεβαίνει στο ντέρμπι αήττητος μέσα στη σεζόν μετά από δέκα αγώνες, με οκτώ σερί νίκες πριν την ισοπαλία της Τετάρτης με την Τότεναμ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:38
Ο Ολυμπιακός είναι αήττητος στα 18 τελευταία επίσημα ματς που έχει παίξει, μετά την ήττα από τη Λαμία στον ημιτελικό του Κυπέλλου. Ενώ είναι αήττητος στα 13 τελευταία για το πρωτάθλημα και αήττητος εκτός έδρας στα δέκα τελευταία! by Σπύρος Σιαμπλής
19:39
Τον περασμένο Μάρτη κέρδισε τον αγώνα στο «Σπύρος Λούης» στα χαρτιά, καθώς ο αγώνας διακόπηκε στο 70ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός δεν είχε κερδίσει τα τέσσερα προηγούμενα ντέρμπι «αιωνίων»! Ως γηπεδούχος ο Παναθηναϊκός έχει κερδίσει τα τρία τελευταία που ολοκληρώθηκαν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
Αυτό είναι το 600ο παιχνίδι της καριέρας ως προπονητή σε επαγγελματικές ομάδες του Γιώργου Δώνη, που δεν έχει καλή παράδοση με τον Ολυμπιακό ως προπονητής, σε αντίθεση με τους αγώνες του ως παίκτης... by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
Δείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:41
Τώρα βγήκαν για προθέρμανση οι τερματοφύλακες των γηπεδούχων. υπό χειροκροτήματα και συνθήματα... επικράτησης του αντιπάλου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:42
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Κότσαρης, Κολοβέτσιος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Μολό, Περέα και Μπεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:43
Οντας τεχνικός, ο Δώνης έχει δύο νίκες, πέντε ισοπαλίες και 14 ήττες σε όλες τις διοργανώσεις. Αντιθέτως, σαν ποδοσφαιριστής στην Α’ Εθνική μετράει τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και μία μόλις ήττα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:45
Η σειρά των παικτών του Παναθηναϊκού να βγουν για ζέσταμα και να γίνουν αποδέκτες χειροκροτημάτων... by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
Ακολουθούν οι γκολκιπερ των Πειραιωτών, υπό χλιαρές αποδοκιμασίες. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
19:48
Στα τελευταία εννιά ΠΑΟ-ΟΣΦΠ έχουν μπει 17 τέρματα και από αυτά μόνο ένα έχει προέλθει από Έλληνα ποδοσφαιριστή... Στο 1-1 του Μάρτη του 2018, όταν και είχε σκοράρει ο Φορτούνης με πέναλτι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
Αμέσως πριν βρίσκουμε τον Οκτώβρη του 2014 το νικητήριο γκολ του Αυλωνίτη στο Νέο Φάληρο. Για τον Παναθηναϊκό Έλληνας παίκτης του έχει να σκοράρει από τις 9 Δεκεμβρίου 2012, στο 2-2 του «Σπύρος Λούης». by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
Δείτε εδώ και το βασικό σχήμα του Ολυμπιακού. by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
Το ντέρμπι των «αιωνίων» γίνεται νωρίτερα από κάθε άλλη φορά τα τελευταία 12 χρόνια. Σεπτέμβρη έχουν να παίξουν από το 2007, το 0-0 στη «Λεωφόρο». Ενώ αυτό είναι μόλις το τέταρτο ντέρμπι που γίνεται Σεπτέμβρη και τα τρία προηγούμενα έληξαν ισόπαλα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:52
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Αλέν, Τοροσίδης, Παπαδόπουλος, Μπενζιά, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς και Ελ Αραμπί. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Σάσα Στέγκεμαν από τη Γερμανία και διαιτητής VAR ο Άγγελος Ευαγγέλου του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
Βγαίνει για προθέρμανση και η διαιτητική τριάδα του αγώνα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
Το... περίφημο VAR και δη η οθόνη που θα βλέπει ο Γερμανός ρέφερι τα... πάντα. Εικόνα live21962870/67370.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Τωρα βγήκαν για ζέσταμα και οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού, που πέρασαν μάλλον... απαρατήρητοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:59
Γενικώς, η ατμόσφαιρα στο γήπεδο και η εικόνα του ΟΑΚΑ είναι υπέρ το δέον ήρεμη, για ντέρμπι! by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
Γύρω στις 6.000 κόσμος αυτή την ΄ώτα στις κερκίδες, by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
Στα μάτριξ του ΟΑΚΑ παίζει τραγούδι με τον... Τζιμπρίλ Σισέ και τους Onirama! by Σπύρος Σιαμπλής
20:12
Αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια οι διαιτητές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
Τους ακολουθούν οι παίκτες του ΠΑΟ μέσα σε ζεστό χειροκρότημα! by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
Ενώ το ίδιο συμβαίνει και με εκείνους του ΟΣΦΠ, μέσα σε αποδοκιμασίες... by Σπύρος Σιαμπλής
20:17
Γιουχάρισμα στην ανακοίνωση της 11άδας των φιλοξενούμενων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
Αντιθέτως, επευφημίες σε εκείνη των γηπεδούχων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:18
Ποτίζεται ο αγωνιστικός χώρος, ως είθισται πριν τα παιχνίδια... by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
Συγχαρητήρια στην Κ19 από μεγαφώνου για τη νίκη στο ντέρμπι των «μικρών» με 3-0! by Σπύρος Σιαμπλής
20:24
Αυτή την ώρα ο κόσμος πλησιάζει τις 10.000 ενώ συνεχίζουν να έρχονται κάποιοι... by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:28
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Αποκτάει, επιτέλους, λίγο παλμό το ΟΑΚΑ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:29
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
Όρκος νίκης από τους παίκτες του Παναθηναϊκού και... μπιζάρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Ολυμπιακό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Ενα λεπτο χωρίς παιχνίδι, για διαμαρτυρία για τους ανασφάλιστους ποδοσφαιριστές. by Σπύρος Σιαμπλής
20:34
2' Γύρισμα του Μεριά, παρακινδυνευμένο, για τον Σα, ο Μακέντα μπαίνει στη φάση αλλά κάνει... τσαφ και χάνει την ευκαιρία να σκοράρει! by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
7' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη, για φάουλ στον Βαλμπουενά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
8' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Ολυμπιακό, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
8' Στην εξέλιξη της φάσης, ο Σεμέδο κάνει την κεφαλια, αλλά δεν ανησυχεί τον Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
10' Γέμισμα του Ινσούα, από αριστερά, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Σα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
13' Σέντρα του Μασούρα από δεξιά, βγήκε και μπλόκαρε ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
Στο πρώτο 15λεπτο, ο Παναθηναϊκός έχει ξεκινήσει πιο... ζεστά στο παιχνίδι, κυκλοφορώντας τη μπάλα και ψάχνοντας να επιτεθεί κυρίως από τα δεξιά, ενώ ο καλά στημένος Ολυμπιακός δείχνει διάθεση να περιμένει αφήνοντας χώρους στον αντίπαλό του. by Σπύρος Σιαμπλής
20:53
22' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, αυτή την φορά από αριστερά, περνάει χωρίς αντίκρισμα by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
23' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, ξανά από την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:55
24' Γεμισμα του Ελαμπντελαουί από δεξιά, ο Γκερερο κάνει την κεφαλιά από την περιοχή, αλλά είναι αδύναμη και ο Διούδης μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
26' Σέντρα του Ποντένσε από δεξιά ο Γκερέρο δεν μπορεί να κάνει όμως το... φιλόδοξο γυριστό σουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:59
27' Κίτρινη κάρτα στον Σεμέδο, για δυνατό φάουλ πάνω στον Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
Ημίωρο στο ΟΑΚΑ και ο Ολυμπιακός έχει ανεβασει την πίεση και κατ' επέκταση την απόδοσή του, με τον Παναθηναϊκό να μην μπορεί να αξιοποιήσει την ορμή των παικτών του, έχοντας πρόβλημα στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου, λόγω της... πολυκοσμίας. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
33' Πρώτο κόρνερ στο παιχνιδι για τον Παναθηναϊκό, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
33' Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Κουρμπέλη να κάνει την κεφαλιά μετά το κόρνερ του Ζαχίντ αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
34' Σουτ του Μακέντα με το αριστερό, είναι αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Σα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
36' Γκολ! 1-0 ο Ολυμπιακός, με τον Τσιμίκα να σεντράρει από αριστερά, τη μπάλα να βρίσκει στον Σένκεφελντ, να καταλήγει στον Γκερέρο, ο οποίος τη στοπάρει και με ευθύβολο σουτ από το ύψος του πέναλτι κι ενώ η μπάλα περνάει κάτω από τα πόδια του Ινσούα, ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους... by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
42' Κιτρινη κάρτα ο Κουρμπέλης για σκληρό φάουλ στον Βαλμπουενά by Σπύρος Σιαμπλής
21:15
43' Νέα κίτρινη κάρτα, αυτή την φορά στον Μακέντα, για μαρκάρισμα πάνω στον Ελαμπντελαουί. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
45' Κίτρινη κάρτα στον Γκερέρο, για φάουλ στον Δωνη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:17
45' Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
45'+1" Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από δεξιά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:19
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Περέα να αντικαθιστα τον Κολοβό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:36
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:38
21:40
46' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό αλλά το γύρισμα του Μακέντα από δεξιά περνάει ανεκμετάλλευτο, αφού διώχνει ο Σα.... by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
50' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από δεξιά, ο Μεριά κάνει την κεφαλιά αλλά είναι εντελώς άστοχη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
51' Άστοχο μακρινό σουτ του Μπουζούκη, από πλάγια θέση. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
52' Καίρια επέμβαση του Τσιμίκα, με το κεφάλι, πάνω στην προσπάθεια του Ζαχίντ που έβγαινε τετ-α-τετ με τον Σα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
53' Πατάει περιοχή ο Ποντένσε, από αριστερά, αλλά σουτάρει ψηλά και άστοχα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
56' Ο Στεγκεμαν πάει στο VAR για χτύπημα του Τσιμίκα στον Περέα με το δεξί του χερι, εντός περιοχής. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
57' Ο Γερμανός ρέφερι λέει να συνεχιστει το ματς... by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
58' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, με τον Σεμέδο να ανατρέπει τον Περέα! by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
58' Γίνεται επιβεβαίωση μέσω του VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
60' O Μακέντα το εκτελεί, ο Σα αποκρούει αλλά υπάρχει επανάληψη κατόπιν υπόδειξης του βοηθού και κίτρινη κάρτα στον Σα γα διαμαρτυρία! by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
62' Πάει ξανά στο VAR o Στέγκεμαν κι ανακαλεί την επανάληψη αλά και την κάρτα στον Σα, δειχνοντας κόρνερ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:53
63' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Μολό, έχω ο Ζαχίντ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
65' Κιτρινη κάρτα στον Ινσουα για δυνατό μαρκάρισμα στον Ποντένσε by Σπύρος Σιαμπλής
21:56
66' Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα, για τον Ολυμπιακό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
69' Καμαρά στη θέση του Βαλμπουενά, η δεύτερη αλλαγή των φιλοξενούμενων. by Σπύρος Σιαμπλής
22:02
71' Κλείνει τις αλλαγές ο ΠΑΟ, με τον Μπεκ να αντικαθιστά τον Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
80' Εκτέλεση φάουλ στην περιοχή του Παναθηναϊκού, διώχνουν οι «πράσινοι» by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
82' Λάθη εκατέρωθεν και ο ρυθμός δεν είναι καλός. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
85' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εκτέλεση φάουλ από το κέντρο από τον Μπουζούκη, βγαίνει ο Μακέντα στο δεύτερο δοκάρι και κάνει την προβολή, αλλά ο Σα έδιωξε σε κόρνερ. Ο Ιταλός ήταν σε θέση οφσάιντ, οριακά εκτεθειμένος by Σπύρος Σιαμπλής
22:17
86' Καθαρίζει τις σέντρες από τους «πράσινους» ο Σεμέδο by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
88' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Μακέντα με ωραία προσποίηση με τακουνάκι αναγκάζει τον Μεριά να τον ανατρέψει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
Σωστή υπόδειξη από τον Γερμανό ρέφερι by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
Ο Μολό πήρε την μπάλα για να το εκτελέσει by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΚΑΙ 1-1! Ο Μολό εκτελεί πολύ δυνατά στην αριστερή γωνιά του Σα και νικά τον Πορτογάλο που είχε πέσει στη σωστή πλευρά by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
Σαστισμένος ο Ολυμπιακός, πιέζει ο Παναθηναϊκός by Σπύρος Σιαμπλής
22:23
93' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ποντένσε, μέσα ο Ελ Αραμπί by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
94' Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα για φάουλ στον Καμαρά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
Λήξη της αναμέτρησης by Σπύρος Σιαμπλής
22:27
Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός μένουν στο 1-1. Ο Γκερέρο άνοιξε το σκορ στο 36' με αριστερό σουτ εντός περιοχής, ενώ ισοφάρισε ο Μολό με πέναλτι στο 90', παράβαση που κέρδισε ο Μακέντα by Σπύρος Σιαμπλής