Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Άρη στην Τούμπα στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Άρη από την Τούμπα, σε ένα από τα δύο μεγάλα ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής. by Κώστας Μιαούλης
17:44
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Ντόουγκλας Αουγκούστο, Μίσιτς, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Πέλκας, Ακπόμ. by Κώστας Μιαούλης
17:45
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Εσίτι, Καντουρί, Λημνιός, Στοχ, Σφιντέρσκι by Κώστας Μιαούλης
17:47
Ο ΠΑΟΚ κατεβαίνει με τους Μίσιτς που εσχάτως κάνει εξαιρετικές εμφανίσεις με τον Ντόουγκλας Αουγκούστο στα χαφ. by Κώστας Μιαούλης
17:51
Xωρίς προβλήματα έφτασε η αποστολή του Άρη στην Τούμπα γύρω στις 16.50 και έκανε την καθιερωμένη βόλτα περίπου στις 17.10 by Κώστας Μιαούλης
17:53
Με συνθήματα εναντίον του...Ολυμπιακού έγιναν δεκτοί οι ποδοσφαιριστές του Άρη από τον κόσμο του ΠΑΟΚ! by Κώστας Μιαούλης
17:56
ΑΡΗΣ: Koυέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Φετφατζίδης, Γκάμα, Ντιγκινί, Ιντέγε by Κώστας Μιαούλης
17:56
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Έμαν, Δεληζήσης, Ντουάρτε, Τόνσο, Σόουζα, Μαρτίνες, Λάρσον by Κώστας Μιαούλης
17:57
Διευθύνει ο Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Κωσταρά και Μπαλτά. by Κώστας Μιαούλης
17:58
Χειριστής VAR: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος και βοηθός του ο Κώστας Τριανταφύλλου αμφότεροι από την Αρκαδία. by Κώστας Μιαούλης
18:25
Οι δύο αντίπαλοι έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια και αναμένεται η επίσημη εμφάνισή τους. by Κώστας Μιαούλης
18:28
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στο τερέν. by Κώστας Μιαούλης
18:30
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους φίλους του Δικεφάλου του Βορρά. by Κώστας Μιαούλης
18:32
Οι παίκτες των δύο ομάδων δίνουν όρκο νίκης. by Κώστας Μιαούλης
18:32
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
18:33
Όπως σε όλα τα ματς για 1 λεπτό οι παίκτες δεν αγωνίζονται σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τους ανασφάλιστους συναδέλφους τους. by Κώστας Μιαούλης
18:34
2' Πρώτο πλάγιο για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
18:35
3' Κερδίζει φάουλ ο Γκάμα στο κέντρο σε προσπάθεια να ανοίξει αντεπίθεση. by Κώστας Μιαούλης
18:35
3' Κόρνερ ο Άρης. by Κώστας Μιαούλης
18:36
4' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ιντέγε by Κώστας Μιαούλης
18:37
Έξοχη κομπίνα στο κόρνερ, ο Φετφατζίδης από αριστερά γυρίζει την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Νιγηριανός με αριστερό σουτ νικά τον Πασχαλάκη κάτω από τα πόδια και ανοίγει το σκορ. by Κώστας Μιαούλης
18:38
6' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Κώστας Μιαούλης
18:38
6' ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Μάτος by Κώστας Μιαούλης
18:39
Από την εκτέλεση κόρνερ του Μίσιτς στο πρώτο δοκάρι ο Βραζιλιάνος θα νικήσει τους πάντες και θα ισοφαρίσει. by Κώστας Μιαούλης
18:39
Εκπληκτική εκκίνηση στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. by Κώστας Μιαούλης
18:40
Εξέταση στο VAR. Όλα κανονικά πάμε για σέντρα με 1-1. by Κώστας Μιαούλης
18:41
9' Φάουλ ο Πέλκας στον Ματίγια στην μεσαία γραμμή. by Κώστας Μιαούλης
18:42
10' Σουτ του Φετφατζίδη, μπλόκαρε όχι και τόσο εύκολα ο Πασχαλάκης. Ένταση στον πάγκο του ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
18:45
12' Ο Πέλκας έχει τράβηγμα στον οπίσθιο μηριαίο δεν μπορεί να συνεχίσει. Εντείνει το ζέσταμα ο Λημνιός. by Κώστας Μιαούλης
18:46
14' Φάουλ του Βέλεθ στον Άκπομ. by Κώστας Μιαούλης
18:47
15' Λημνιός αντί Πέλκα, αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
18:49
17' Mετά τα δύο γκολ στην εκκίνηση το τέμπο είναι πολύ αργό και οι δύο ομάδες είναι επιφυλακτικές. by Κώστας Μιαούλης
18:50
18' Φάουλ του Γκάμα στον Μπίσεσβαρ. by Κώστας Μιαούλης
18:51
18΄ Επιθετικό του Άκπομ στον Κούεστα. by Κώστας Μιαούλης
18:54
21' Διακοπή στο ματς για τον Κουέστα. Ο Σιδηρόπουλος έχει βγάλει κίτρινη στον Ντιγκινί για διαμαρτυρία. by Κώστας Μιαούλης
18:55
23' Κάθετη του Ζαμπά στον Άκπομ, κόβει ο Βέλεθ. by Κώστας Μιαούλης
18:56
24' Ο Κουέστα είναι πάλι πεσμένος στο έδαφος. by Κώστας Μιαούλης
18:59
27' Μόλις άρχισε ξανά το ματς που έχει ήδη πολλές καθυστερήσεις. by Κώστας Μιαούλης
19:01
29' Σύγκρουση του Μάτος με τον Ντιγκινί, πεσμένοι οι δύο παίκτες στο έδαφος. by Κώστας Μιαούλης
19:02
30' Είδε την κίτρινη ο Μάτος by Κώστας Μιαούλης
19:02
31' Κίτρινη και στον Άκπομ. by Κώστας Μιαούλης
19:04
32' Ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει μέτρα και πολιορκεί με σέντρες κυρίως από αριστερά. by Κώστας Μιαούλης
19:06
34' Ωραίο τάκλιν του Σούντγκρεν στον Γιαννούλη. by Κώστας Μιαούλης
19:07
35' Σουτ του Μπίσεσβαρ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:10
37'Κέρδισαν κάποια μέτρα οι παίκτες του Άρη και προσπαθούν κυρίως από δεξιά. by Κώστας Μιαούλης
19:10
38' Κίτρινη στον Σάσα για μαρκάρισμα στον Μπίσεσβαρ. by Κώστας Μιαούλης
19:13
40' Ο Άκπομ έφυγε από κανονική θέση, αλλά στην προσπάθειά του να τελειώσει τη φάση συγκρούεται με τον Κουέστα και σφυρίζεται επιθετικό φάουλ. by Κώστας Μιαούλης
19:14
42' Σουτ του Ζαμπά, από κάθετη του Μίσιτς, το σουτ με το δεξί άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:17
45' Σέντρα του Λημνιού, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Κώστας Μιαούλης
19:18
45' Επτά λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος. by Κώστας Μιαούλης
19:18
45+1' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
19:19
45+2' Σέντρα σουτ του Μπίσεσβαρ, σε κόρνερ ο Κουέστα. by Κώστας Μιαούλης
19:20
ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, αλλά η σημαία του βοηθού είναι υψωμένη. by Κώστας Μιαούλης
19:21
Θα γίνει έλεγχος στο VAR by Κώστας Μιαούλης
19:22
Ο Μπίσεσβαρ που έπιασε την κεφαλια στο δοκάρι, ήταν ακάλυπτος. by Κώστας Μιαούλης
19:25
45+8 Φτάσαμε στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων. by Κώστας Μιαούλης
19:27
45+9' Ο Γκάμα με ποδιά κάτω από τα πόδια τον Γιαννούλη, το σουτ του από πλάγια αριστερά στα σώματα. Αυτή ήταν η τελευταία φάση για το πρώτο μέρος. Ισόπαλο 1-1. Ο Άρης προηγήθηκε στο 4΄ με τον Ιντέγε, απάντησε ο Μάτος στο 6'. by Κώστας Μιαούλης
19:30
ΣΧΟΛΙΟ ΜΙΧΑΛΗ ΛΕΑΝΗ: Γρήγορο γκολ του Άρη, από τον Ιντέγε που είπε "παρών" για δεύτερο σερί παιχνίδι και μια στιγμή, ασυνεννοησίας σε στημένο στην άμυνα του Άρη, ώστε να διαμορφωθεί το 1-1. Από εκεί και πέρα, λίγες φάσεις, πολύ παιχνίδι κέντρου, νευρικότητα εκατέρωθεν, στοιχεία που δεν επιτρέπουν στις δύο ομάδες να ξεδιπλώσουν τις ικανότητές τους. by Κώστας Μιαούλης
19:46
46' Ο Εμάν αντί του Κουέστα αναγκαστική αλλαγή στο τέρμα. by Κώστας Μιαούλης
19:46
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
19:47
47' Σουτ του Μίσιτς με το αριστερό από το ημικύκλιο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
19:50
49' 'Εξοχη αντεπίθεση του Άρη, με τον Ιντέγε να σπάει την μπάλα στον Γκάμα που δέχτηκε μαρκάρισμα πάνω στο σουτ, τίποτε δεν έδειξε ο Σιδηρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
19:52
51' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ από αριστερά. by Κώστας Μιαούλης
19:55
54' Σέντρα του Μπίσεσβαρ, είναι δυνατή περνάει απ' όλους η μπάλα. Ετοιμάζει δεύτερη αλλαγή ο Φερέιρα. by Κώστας Μιαούλης
19:58
58' Ζαμπά έξω, Καντουρί μέσα. by Κώστας Μιαούλης
20:01
Ο Λάρσον ετοιμάζεται για τον Άρη, λογικά στη θέση του Γκάμα. by Κώστας Μιαούλης
20:02
61' Σόλο του Φετφατζίδη και φάουλ έξω από την περιοχή του Μίσιτς που παίρνει και κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
20:03
62' Ο Ματίγια εκτελεί και κόρνερ αφού η μπάλ έσπασε στο τείχος. by Κώστας Μιαούλης
20:04
63' Κόρνερ για τον Άρη που πιέζει. by Κώστας Μιαούλης
20:05
64' Κίτρινη κάρτα στον Γκάμα. by Κώστας Μιαούλης
20:05
64' Λάρσον αντί Γκάμα. by Κώστας Μιαούλης
20:06
66' Ο Κουέστα με τα πόδια αποκρούει το σουτ του Λημνιού. by Κώστας Μιαούλης
20:08
67' Αποβολή του Μάτος με δεύτερη κίτρινη. by Κώστας Μιαούλης
20:08
Το μαρκάρισμα πάνω στον Λάρσον, με παίκτη λιγότερο ο ΠΑΟΚ. by Κώστας Μιαούλης
20:10
68' ΕΥΚΑΙΡΙΑ Ο ΙΝΤΕΓΕ. Διαγώνιο σουτ μετά από ξεμαρκάρισμα, ο Πασχαλάκης με το πόδι διώχνει. by Κώστας Μιαούλης
20:10
70' Ο Σφιντέρσκι αντί του Άκπομ. by Κώστας Μιαούλης
20:12
71' Με δέκα και ο Άρης, αποβάλλεται ο Σάσα για μαρκάρισμα στον Γιαννούλη. by Κώστας Μιαούλης
20:16
75' Σουτ του Λάρσον, πολύ άστοχο. by Κώστας Μιαούλης
20:16
76' Σουτ του Γιαννούλη, ψηλά άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:18
77' Μονοκόμματο σουτ του Μίσιτς, ο Έμαν εντυπωσιακή επέμβαση. by Κώστας Μιαούλης
20:19
Ζητούν πέναλτι για μαρκάρισμα πάνω στον Καντουρί οι γηπεδούχοι, τίποτε λέει η αίθουσα VAR. by Κώστας Μιαούλης
20:20
80' O ΠΑΟΚ ανεβάζει στροφές τώρα. by Κώστας Μιαούλης
20:21
80' Ο Ντάγκλας σουτάρει ο Έμαν χάνει την μπάλα, αλλά διώχνει η άμυνα. by Κώστας Μιαούλης
20:22
82' Πεσμένος στο τερέν ο Ματίγια. by Κώστας Μιαούλης
20:23
Αποβάλλεται συνεργάτης του Φερέιρα, ο Μαρτίνιο από τον πάγκο για διαμαρτυρία. by Κώστας Μιαούλης
20:24
83' Σουτ του Κρέσπο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:26
85' Ο Ούγκο Σόουζα αντί του Φετφατζίδη. by Κώστας Μιαούλης
20:27
87΄ΓΚΟΟΟΛ ο ΆΡΗΣ by Κώστας Μιαούλης
20:28
Ο Ματίγια αιφνιδιάζει στην κλειστή γωνία τον Πασχαλάκη με δεξί σουτ και κάνει το 1-2. by Κώστας Μιαούλης
20:28
Κίτρινη στον Ματίγια. by Κώστας Μιαούλης
20:31
Καθυστέρηση στην επανέναρξη του αγώνα. Κάποια συνεννόηση με το VAR γίνεται προφανώς by Κώστας Μιαούλης
20:31
Συνέχεια στο ματς με 2-1 υπέρ του Άρη. Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
20:33
Σουτ του Ντόουγκλας Κόστα, κόντρα στον Ελ Καντουρί και μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Άρη σε μια ως μη γενόμενη φάση. Διότι ήταν οφσάιντ ο Μαροκινός. by Κώστας Μιαούλης
20:35
Είμαστε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων by Κώστας Μιαούλης
20:36
Μιλάει με το VAR ο Σιδηρόπουλος. Για υποψία χεριού του Ιντέγε, δεν υπάρχει κάτι by Κώστας Μιαούλης
20:36
90 +5' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Κεφαλιά του Βαρέλα μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ από τ' αριστερά, η μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνεται όπως όπως by Κώστας Μιαούλης
20:37
90+6' Γκοοολ ο ΠΑΟΚ, 2-2! Ο Μίσιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με μονοκόμματο σουτ έπειτα από σέντρα του Γιαννούλη by Κώστας Μιαούλης
20:39
Τέλος στο ματς. ΠΑΟΚ-Άρης 2-2 (6' Μάτος, 97' Μίσιτς-4' Ιντέγε, 87' Ματίγια) by Κώστας Μιαούλης