Λαμία-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Πανιώνιος, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League 1.

18:53
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και τον Πανιώνιο για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
19:15
Πολύ σημαντικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες στην μάχη για αποφυγή του υποβιβασμού. Η μεν Λαμία έχει δύο βαθμούς σε τρία ματς, ο Πανιώνιος -3 αφού είχε ξεκινήσει με -6 και την περασμένη αγωνιστική επικράτησε της ΑΕΛ για την πρώτη του νίκη. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Το ματς μεταδίδεται τηλεοπτικά από την ΕΡΤ και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. Σέντρα θα έχουμε στις 19:30. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Λαμία (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βύντρα, Βάντερσον, Σάλιακας, Δημούτσος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Καραμάνος, Τουράμ. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Στον πάγκο για τη Λαμία είναι οι Κατσίκας, Τζανετόπουλος, Βασιλόγιαννης, Ντελ Πίνο, Σασί, Σκόνδρας, Μπάχανακ. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
Πανιώνιος (Νίκκι Παπαβασιλείου): Κότνικ, Ρέντζας, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης, Καμαρά, Αρτσε, Αραμπούλι. by Γιώργος Τσανάκας
19:23
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο είναι οι Μάλερμπ, Μανιάτης, Λυμπεράκης, Παπανικολάου, Οικονομίδης, Σιντί Αλί, Παπαγεωργίου. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Διαιτητής είναι ο Πέτρος Τσαγκαράκης (Χανίων), με βοηθούς τους Παντελή Σπυρόπουλο (Αν. Αττικής), Δημήτρη Μαυρουδή (Ηρακλείου), ενώ τέταρτος είναι Μελέτιος Γιουματζίδης (Πέλλας). Διαιτητής VAR o Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης) και AVAR o Χρήστος Τζιώτζιος (Θράκης). by Γιώργος Τσανάκας
19:29
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:29
Τηρείται το ένα λεπτό χωρίς να παιχθεί ποδόσφαιρο ως διαμαρτυρία για το γεγονός ότι οι παίκτες της Super League 2 και Football League είναι ανασφάλιστοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
Και έχουμε ματς, λοιπόν... Μακάρι να δούμε ένα καλό παιχνίδι από τις δύο ομάδες! by Γιώργος Τσανάκας
19:39
Πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι, δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
12' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία. Ο Ρόμανιτς έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Πανιωνίου και επιχείρησε το πλασέ αλλά ο Κότνικ έπεσε και μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
19:42
14' Πέναλτι ζητάει ο Πανιώνιος σε πέσιμο του Αραμπούλι. «Παίζετε» λέει ο διαιτητής, θα περιμένει να ακούσει και τι θα του πουν από το VAR. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Συνέχεια στο παιχνίδι, ο Αντέτζο είχε τα χέρια στην πλάτη του φορ του Πανιωνίου αλλά δεν φαίνεται να τον σπρώχνει. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Πιέζει η Λαμία και ψάχνει το γκολ που θα της δώσει το προβάδισμα, με τον Πανιώνιο να παίζει πιο κλειστά και να ψάχνει την κόντρα-επίθεση. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
23' Αδύναμη κεφαλιά του Δημούτσου, μπλόκαρε ο Κότνικ. by Γιώργος Τσανάκας
19:53
25' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Μισή ώρα στο ματς, Λαμία και Πανιώνιος πάντα στο 0-0 με τους γηπεδούχους να είναι πιο επικίνδυνοι και να έχουν καλύτερη απόδοση. by Γιώργος Τσανάκας
20:00
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Τουράμ και του Σταυρόπουλου. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Συνεχίζεται το παιχνίδι, ευτυχώς δεν έχουν κάτι το σοβαρό οι δύο παίκτες. by Γιώργος Τσανάκας
20:04
35' Ο Τσιλούλης προσπάθησε δις να απειλήσει αλλά δεν βρήκε στόχο. by Γιώργος Τσανάκας
20:07
37' Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
40' Σουτ του Τουράμ, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
43' Ευκαιρία για την Λαμία. Μετά από γύρισμα της μπάλας, ο Τουράμ έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Κότνικ μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
44' Πλασέ του Τσιλούλη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Βελλίδης. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Λαμία και Πανιώνιος πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
20:30
46' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Παπανικολάου αντί Καμαρά. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Την ίδια ώρα, στην Τούμπα ο Άρης προηγείται 2-1 του ΠΑΟΚ στο 90', ενώ σιγά σιγά θα αρχίσει και το ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
Τίποτα στο πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
Ισοφαρίζει σε 2-2 στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
55' Κίτρινη κάρτα στον Ευαγγέλου. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Κακό το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς ρυθμό. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
65' Σουτ του Αραμπούλι, πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
67' Μανιάτης αντί Άρτσε για τον Πανιώνιο. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
69' Γκολ για την Λαμία! by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Ο Μπεχαράνο έκανε το μακρινό σουτ, με τον Κότνικ να κάνει τραγική εκτίμηση της πορείας της μπάλας και να δέχεται το γκολ. Δώρο του Κότνικ το γκολ της Λαμίας! by Γιώργος Τσανάκας
20:59
75' Γκολ για την Λαμία! by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Ο Σασί πέρασε με τρομερή ντρίμπλα τον Σταυρόπουλο και στη συνέχεια έκανε άψογο τελείωμα για να δώσει προβάδισμα δύο τερμάτων στην Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
Κοιτάει το VAR o διαιτητής γιατί στο ξεκίνημα της φάσης έχει κάνει χέρι ο Δημούτσος. by Γιώργος Τσανάκας
21:02
Δεν μετράει το γκολ, τελικά, σωστή η απόφαση του διαιτητή. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
Φτάσαμε στο 80ο λεπτό, παραμένει το 1-0 υπέρ της Λαμίας κόντρα στον Πανιώνιο. by Γιώργος Τσανάκας
21:05
81' Μακρινό σουτ του Σαραμαντά, η μπάλα ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:10
85' Σκόνδρας αντί Ρόμανιτς για την Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:17
92' Γκολ για τον Πανιώνιο! by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Ο Σαραμαντάς έκανε τη σέντρα, με τον Αραμπούλι να πιάνει ωραίο σουτ στην κίνηση και να νικάει τον Βελλίδη για το 1-1! by Γιώργος Τσανάκας
21:20
95' Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία. Ο Αντέτζο έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
Τέλος στο ματς! Λαμία και Πανιώνιος έμειναν στο 1-1 και παίρνουν από έναν βαθμό. Ο Μπεχαράνο άνοιξε το σκορ με τη... βοήθεια του Κότνικ, με τον Αραμπούλι να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας