ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης, για την 5η αγωνιστική της Super League, μέσω του sport-fm.gr. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΟΦΗ-Αστέρας Τρίπολης για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
Ο ΟΦΗ έρχεται από την πρώτη ήττα της σεζόν, αφού έχασε 1-0 εκτός έδρας από τον Βόλο. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Σωτηρίου – Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης – Μεγιάδο, Νέιρα – Τσιλιανίδης, Βαζ, Σεμέδο – Φιγκεϊρέδο by www.sport-fm.gr
Ο Αστέρας Τρίπολης έρχεται από την πρώτη νίκη της σεζόν, καθώς επικράτησε 2-1 εντός έδρας του Ατρόμητου. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος – Κώτσιρας, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μαρτίνεθ –Μουνάφο, Καπίγια, Ιγκλέσιας - Ριέρα, Μαρκ Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ by www.sport-fm.gr
Ο Αστέρας παρέμεινε αήττητος στις 7 τελευταίες συναντήσεις του με τον ΟΦΗ και στις δύο έδρες (3-4-0). by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ οι Δερμιτζάκης, Σακόρ, Κουτρουμπής, Ντίνας, Μάνος, Ναμπί, Μπράουν. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Αστέρα Τρίπολης οι Μιχαήλ, Μπαράλες, Φερνάντεθ, Σίτο, Ρίτζις, Βλάχος, Αντζουλάς. by www.sport-fm.gr
2' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σεμέδο έκανε την ατομική ενέργεια, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε, αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε και στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι και κόρνερ. by www.sport-fm.gr
9' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Βαζ μπήκε στην περιοχή και σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα και κατέληξε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
18' Η πρώτη τελική για τον Αστέρα. Μακρινό σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μαρκ Φερνάντεθ βγήκε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο γκολκίπερ και πλάσαρε, αλλά ο Σωτηρίου έδιωξε με τα πόδια. by www.sport-fm.gr
28' Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης. Σουτ στην κίνηση από τον Μαρκ Φερνάντεθ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια. by www.sport-fm.gr
36' Τρομερή, διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Αρχικά, ο Φιγκεϊρέδο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Νέιρα πλάσαρε αμαρκάριστος από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Παπαδόπουλος έδιωξε εντυπωσιακά. by www.sport-fm.gr
Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος στο πρώτο 20λεπτο, ενώ ο Αστέρας είχε τις καλύτερες στιγμές του στο διάστημα 20'-30'. by www.sport-fm.gr
47' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Σεμέδο σούταρε μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
50' Απείλησε ο Αστέρας, με τον Ιγκλέσιας να παίρνει την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, ωστόσο ο Σωτηρίου μπλόκαρε στη γωνία του. by www.sport-fm.gr
Εξαιρετική αντεπίθεση για τον Αστέρα, με τον Λουίς Φερνάντεθ να φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και να πλασάρει σωστά τον Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
53' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Αντζουλάς αντικαθιστά τον Πασαλίδη. by www.sport-fm.gr
Γύρισμα του Ναμπί στη μικρή περιοχή, ο Φιγκεϊρέδο με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου. by www.sport-fm.gr
60' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας για αγκωνιά στον Κοροβέση. Με 10 παίκτες στο τελευταίο ημίωρο ο Αστέρας. by www.sport-fm.gr
Εξαιρετική ομαδική συνεργασία για τους Κρητικούς, με τον Νέιρα να παίρνει την μπάλα, να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει σωστά τον Παπαδόπουλο. by www.sport-fm.gr
66' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντικαθιστά τον Ριέρα. by www.sport-fm.gr
69' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Φιγκεϊρέδο σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
76' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες αντικαθιστά τον Λουίς Φερνάντεθ. by www.sport-fm.gr
78' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σουτ του Τσιλιανίδη μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Σεμέδο βγήκε τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο, πλάσαρε, αλλά νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. by www.sport-fm.gr
Ο Νέιρα πάσαρε στον Σεμέδο, ο οποίος ήταν αμαρκάριστος στην περιοχή και πλάσαρε σωστά τον Παπαδόπουλο για το 3-1. by www.sport-fm.gr
90' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Ναμπί να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια. by www.sport-fm.gr
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 51' με τον Λουίς Φερνάντεθ, αλλά οι Κρητικοί το ανέτρεψαν (57' Φιγκεϊρέδο, 65' Νέιρα, 88' Σεμέδο) εκμεταλλευόμενοι και το αριθμητικό αβαντάζ που είχαν από το 61'. by www.sport-fm.gr