Πανιώνιος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Πανιώνιου με τον Παναθηναϊκό, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League 1, στη Νέα Σμύρνη.
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την του Πανιώνιου με τον Παναθηναϊκό, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League 1, στη Νέα Σμύρνη. by Σπύρος Σιαμπλής
Με τέσσερις βαθμούς στα τελευταία δύο παιχνίδια τους, οι «κυανέρυθροι» θέλουν να «σβήσουν» όσο γίνεται πιο γρήγορα την ποινή του -6, ενώ επιστρέφουν στην έδρα τους, όπου ηττήθηκαν από το Βόλο και νίκησαν την ΑΕΛ. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Πανιώνιος ψάχνει το γρήγορο γκολ καθώς είναι η μια από τις δύο ομάδες, με την άλλη να είναι ο Παναιτωλικός, που δεν έχει σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης έχει σκοράρει από το 56’ και μετά, ενώ δύο γκολ της μπήκαν στο 90’, και τα δύο μάλιστα από τον Αραμπούλι! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Πανιώνιος… αγνοεί την ισοπαλία στην έδρα του μέσα στο 2019, μετρώντας έξι νίκες και τρεις ήττες στα εννιά του παιχνίδια σε αυτό το διάστημα. Η τελευταία ισοπαλία του ήταν στις 20 Δεκεμβρίου 2018, 1-1 με τον Λεβαδειακό. by Σπύρος Σιαμπλής
Το «τριφύλλι» στον αντίποδα αναζητά την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με αντίπαλο την ομάδα σε βάρος της οποίας έχει κάνει τις περισσότερες νίκες στην ιστορία του! by Σπύρος Σιαμπλής
Ήδη τα τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος χωρίς νίκη στο ξεκίνημα είναι αρνητικό ρεκόρ στην ιστορία του από το 1959. Βέβαια η εμφάνιση και το αποτέλεσμα με τον Ολυμπιακό έδωσαν αισιόδοξα μηνύματα για τη συνέχεια... by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Παναθηναϊκός μετά από τέσσερα παιχνίδια έχει δεχτεί εννιά τέρματα, τα περισσότερα από κάθε άλλη ομάδα στη Super League 1. Και τα «τρώει» και σχετικά νωρίς, αφού έχει δεχτεί πέντε από αυτά στο πρώτο ημίχρονο και των τεσσάρων αγώνων του. by Σπύρος Σιαμπλής
Τον περασμένο Φεβρουάριο ο Παναθηναϊκός έχασε στη Νέα Σμύρνη, μετά από τέσσερα παιχνίδια χωρίς ήττα εκεί. Είχε νικήσει 3-0 το 2018, ενώ είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές ισοπαλίες. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Πανιώνιος έχει πετύχει δηλαδή μόνο μια νίκη στα πέντε τελευταία ματς, αλλά ο Παναθηναϊκός από την άλλη έχει μια στα οκτώ τελευταία παιχνίδια στη Νέα Σμύρνη, όπου κυριαρχούν οι ισοπαλίες. by Σπύρος Σιαμπλής
Στο αρχικό σχήμα του Πανιωνίου βρίσκονται οι: Κότνικ, Ρέντζας, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Άρτσε, Μανιάτης, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης, Αραμπούλι. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ εδώ μπορείτε να θυμηθείτε την βασική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι: Μάλερμπ, Παπανικολάου, Λυμπεράκης, Παπαγεωργίου, Καμαρά, Σίντι Αλί και Μιλόγεβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Κότσαρης, Κολοβέτσιος, Κολοβός, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Μπεκ και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Αθηνών και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Γιώργος Τζοβάρας του Συνδέσμου Φθιώτιδας. by Σπύρος Σιαμπλής
Δεν είναι πολύς ο κόσμος που βρίσκεται στις κερκίδες του γηπέδου... by Σπύρος Σιαμπλής
Φυσικά, δεν υπάρχουν οπαδοί του Παναθηναϊκού στο γήπεδο! by Σπύρος Σιαμπλής
Περίπου 4.000 φίλοι του Πανιωνίου είναι αυτή την ώρα στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης για να υποστηρίξουν την ομάδα τους! by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
3' Φάουλ σε καλή θέση για τον Πανιώνιο από αριστερά, περνάει χωρίς αντίκρισμα αφού η σέντρα του Μανιάτη ήταν δυνατή. by Σπύρος Σιαμπλής
5' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Ζαχίντ να κάνει ελιγμούς, αποφεύγοντας... τέσσερις αντιπάλους του και να καταφέρνει να σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά τη μπάλα να καταλήγει στην αγκαλιά του Κόντικ! by Σπύρος Σιαμπλής
13' Νέο φάουλ για τον Πανιώνιο από την αριστερή πλευρά, λίγο έξω από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
13' Ο Μαξίμοβιτς το εκτελεί, αλλά η κεφαλιά του Μανιάτη -κι ενώ έχει προηγηθεί αυτή του Σένκεφελντ- είναι αδύναμη και καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
15' Πρώτο κόρνερ για τον Πανιώνιο, από δεξιά, μετά το κόψιμο του Πούγγουρα στο γέμισμα του Τσιλούλη. by Σπύρος Σιαμπλής
16' Εκτέλεση του κόρνερ, ο Αραμπούλι πήρε αμαρκάριστος την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ, χάνοντας μια καλή ευκαιρία να σκοράρει! by Σπύρος Σιαμπλής
20' Γκοοοοοοολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ζαχίντ να βρίσκεται μέσα στην περιοχή, να μην κοιτάζει την εστία έχοντας πλάτη στο τέρμα, αλλά να εξαπολύει ένα άπιαστο σουτ με το αριστερό, στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Κότνικ. by Σπύρος Σιαμπλής
Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, πλέον, με το παιχνίδι να έχει αποκτήσει ρυθμό μετά τα πρώτα αναγνωριστικά λεπτά και τον Παναθηναϊκό να εξαργυρώνει την καλή ως τώρα απόδοση του Ζαχίντ, έχοντας πάρει το προβάδισμα, στη δεύτερη προσπάθεια και το πρώτο του επίσημο γκολ! Ο Πανιώνιος από την πλευρά του δεν έχει καταφέρει να απειλήσει, παρά μόνο από «στημένες» μπάλες... by Σπύρος Σιαμπλής
27' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον, για σκληρό φάουλ πάνω στον Σαραμαντά. by Σπύρος Σιαμπλής
28' Πρώτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, με τον Σαραμαντά να κόβει τον Περέα στην αντεπίθεση, αλλά περνάει χωρίς αποτέλεσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
33' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Περέα, που είναι πεσμένος στο έδαφος. Στο ριπλέι φαίνεται ο Μανιάτης να τον χτυπάει εκτός φάσης! by Σπύρος Σιαμπλής
36' Το περιστατικό ελέγχεται και μέσω VAR, με τον διαιτητή Ευαγγέλου να βλέπει ο ίδιος το μόνιτορ για να αποφασίσει αν θα βγάλει κόκκινη κάρτα... by Σπύρος Σιαμπλής
38' Κίτρινη κάρτα τελικά στον Μανιάτη, για το φάουλ στο κέντρο του γηπέδου στον Περέα. by Σπύρος Σιαμπλής
40' Κίτρινη κάρτα στον Μαξίμοβιτς, για διαμαρτυρία μετά από υπόδειξη για φάουλ του πάνω στον Κουρμπέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
43' Σουτ του Μαξίμοβιτς από το ύψος της περιοχής, ο Διούδης αφήνει τη μπάλα να περάσει και να καταλήξει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του, σε μια καλή φάση μετά από ώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μολό να «κόβει» τη μπάλα από τα αριστερά για τον επερχόμενο Ινσούα, το σουτ του οποίου σταματάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Κότνικ! by Σπύρος Σιαμπλής
45' Δύο λεπτά θα είναι ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+1' Κόρνερ για τον Πανιώνιο, από αριστερά, περνάει χωρίς αποτέλεσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Πανιωνίου με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
Το δεύτερο μισό του πρώτου 45λεπτου δεν είχε ίδια ένταση, με τους «πράσινους» να έχουν καλύτερη ψυχολογία μετά το υπέρ τους 1-0 και να καταφέρνουν να μην δεχθούν φάσεις, με εξαίρεση ένα σουτ του Μαξίμοβιτς. Παράλληλα, θα μπορούσαν να βάλουν βάσεις νίκης από νωρίς, αν το δοκάρι δεν έλεγε «όχι» στον Ινσούα, με την ομάδα της Νέας Σμύρνης να στέκεται τυχερή στην προκειμένη περίπτωση... by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Πανιώνιο στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
46' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, με τον Περέα να ανοίγει το κοντρόλ και να βγαίνει έτσι σε πλάγιο τετ α τετ με τον Κότνικ, που διώχνει το πλασέ του σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
47' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Μπουζούκη να βρίσκει πρώτα στο δοκάρι, στη συνέχεια στην πλάτη του Κότνικ και να περνάει ξανά κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
48' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα, για φάουλ πάνω στον Τσιλούλη που έφευγε απειλητικά στην αντεπίθεση. by Σπύρος Σιαμπλής
49' Ο Μανιάτης βρίσκεται στο έδαφος από σύγκρουση με τον Γιόχανσον, αλλά παρά τις φωνές του Πανιωνίου για πέναλτι, δεν καταλογίζεται κάτι... by Σπύρος Σιαμπλής
51' Δεύτερη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό στην επανάληψη, με τον Γιόχανσον να σεντράρει από δεξιά, τον Ζαχίντ να κάνει την κεφαλιά και τον Κότνικ να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
57' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Μανιάτης, μέσα ο Καμαρά. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Κίτρινη κάρτα στον Άρτσε, για μαρκάρισμα στον Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
62' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπουζούκη, πολύ ψηλά η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
64' Μακρινό σουτ του Ζαχίντ, είναι κακό και άστοχο... by Σπύρος Σιαμπλής
66' Ο Μιλόγεβιτς μπαίνει αντίο του Άρτσε, στη δεύτερη αλλαγή των γηπεδούχων. by Σπύρος Σιαμπλής
67' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Περέα αντικαθίσταται από τον Κολοβό. by Σπύρος Σιαμπλής
69' Επικίνδυνη φάση με την εκτέλεση φάουλ του Μιλόγεβιτς, αλλά δεν μπαίνει κανείς στην πορεία της μπάλας, που περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
71' Μολό έξω, Μπεκ μέσα, για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
72' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο με το γύρισμα του Καμαρά από τα δεξιά, για τον Τσιλούλη μπροστά από την εστία, προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Σένκεφελντ! by Σπύρος Σιαμπλής
Μπαίνοντας στο τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης πλέον, ναι μεν παραμένει «αφεντικό» του παιχνιδιού ο Παναθηναϊκός, όμως, όσο δεν τελειώνει την υπόθεση νίκη, τόσο ο Πανιώνιος μπορεί να ελπίζει στην ισοφάριση! by Σπύρος Σιαμπλής
77' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με -ποιον άλλο;- τον Ζαχίντ να σουτάρει, τη μπάλα να κοντράρεται από τον Ευαγγέλου, στην επαναφορά να κάνει το «ψαλιδάκι» και τον Κόντικ να μπλοκάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
83' Ο Σένκεφελντ κάνει ατομική ενέργεια, φτάνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή, αλλά τελευταία στιγμή κόβεται με τάκλιν του Σταυρόπουλου, ενώ στην επαναφορά στέλνει τη μπάλα πάνω στον Κότνικ! by Σπύρος Σιαμπλής
84' Εκτέλεση φάουλ του Μιλόγεβιτς, διώχνει με κεφαλιά ο Κουρμπέλης. by Σπύρος Σιαμπλής
85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Ρέντζας και στη θέση του ο Παπανικολάου. by Σπύρος Σιαμπλής
88' Κλείνει τις αλλαγές του και ο Παναθηναϊκός, με τον Χατζηθεοδωρίδη να αντικαθιστά τον Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
89' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη, για μαρκάρισμα πάνω στον Παπανικολάου. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις! by Σπύρος Σιαμπλής
90'+3' Σουτ του Μπεκ, μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+6' Λήξη του ματς, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει τον Πανιώνιο με 1-0, χάρη στο πανέμορφο τέρμα του Ζαχίντ στο 20ο λεπτό! by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση της Νέας Σμύρνης... by Σπύρος Σιαμπλής