Λαμία-Παναιτωλικός 0-0

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Λαμίας με τον Παναιτωλικό για την 6η αγωνιστική της Super League 1.
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Λαμία και τον Παναιτωλικό που ρίχνει την αυλαία της 6ης αγωνιστικής στην Super League. by Κώστας Μιαούλης
Λαμία: Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Nτελ Πίνο Τιρόνε, Καραμάνος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Δημούτσος, Σκόνδρας, Βύντρα, Βάντερσον by Κώστας Μιαούλης
Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μοράρ, Σανιά, Ντάλσιο, Ντίας, Λουσέρο, Μπάλμπι, Ρόμαν, Σιέστεντ, Ταχάρ, Μαρσιάλ by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για την Λαμία: Κάτσικας, Τζανετόπουλος, Βασιλογιάννης, Τουράμ, Μπάχανακ, Σαλιάκας, Μπουλούλης by Κώστας Μιαούλης
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό:Θεοδωρόπουλος, Ντουάρτε, Αριγίμπι, Μιμίτο, Τσιγγάρας, Πάρρας, Μπαΐροβιτς by Κώστας Μιαούλης
Διαιτητής της συνάντησης ο Αλέξανδρος Κατσικογιάννης, με βοηθούς τους Κωνσταντίνου και Κόλλια. by Κώστας Μιαούλης
H γηπεδούχος έχει τρεις βαθμούς στο πρωτάθλημα, μετά από ισάριθμες ισοπαλίες, αλλά και δύο ήττες, οπότε ψάχνει την πρώτη της νίκη. Ο Παναιτωλικός είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει πάρει ακόμα βαθμό στο πρωτάθλημα και είναι προτελευταίος, μιας και ο Πανιώνιος ακόμα βρίσκεται στο -2. by Κώστας Μιαούλης
Οι δύο αντίπαλοι προέρχονται από ήττα με το ίδιο σκορ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Η Λαμία ηττήθηκε 2-0 από τον Ολυμπιακό, ενώ οι Αγρινιώτες έχασαν στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο. by Κώστας Μιαούλης
Τώρα κάνουν την εμφάνισή τους οι δύο αντίπαλοι στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
Βροχόπτωση αυτή την ώρα στην Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα. by Κώστας Μιαούλης
1' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Τιρόνε μπήκε από δεξιά και έκανε το σουτ, ο Γιαννακόπουλος σε κόρνερ στην κλειστή του γωνία. by Κώστας Μιαούλης
4' Σκληρό φάουλ του Ταχάρ στον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
5' Εκτέλεση του φάουλ, με γροθιές ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
6' Κερδισμένο φάουλ του Ντίας. by Κώστας Μιαούλης
7' Εκτέλεσε ο Μπάλμπι, η μπάλα μετά από λάθος απόκρουση της άμυνας στα χέρια του Βελλίδη. by Κώστας Μιαούλης
9' Σέντρα του Σανιά, ο Πλιάτσικας παραχωρεί κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
10' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Το κόρνερ από δεξιά με την αναπήδηση της μπάλας, Λουσέρο στο δεύτερο δοκάρι πετάγεται και πιάνει κεφαλιά ο Βελλίδης σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
12' Φάουλ κερδίζει σε καλή θέση ο Παναιτωλικός, που έκανε ο Βύντρα στον Ρομάν. by Κώστας Μιαούλης
13' Ο Μοράρ εκτελεί ο Βελλίδης μπλόκαρε σταθερά. by Κώστας Μιαούλης
16' Σουτ του Δημούτσου, σταθερά ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
17' Νέο σουτ του Ρόμανιτς, από δεξιά, πάλι μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
19' Ο Σανιά θέλησε να γεμίσει, αλλά η σέντρα του ήταν εντελώς άστοχη. by Κώστας Μιαούλης
21' Kίτρινη στον Τιρόνε by Κώστας Μιαούλης
22' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!Μεγάλη επέμβαση του Γιαννακόπουλου σε πλάγιο τετ-α-τετ με τον Δημούτσο μετά την πάσα του Τιρόνε. by Κώστας Μιαούλης
26' Γεμάτο ματς από φάσεις, παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο. Η Λαμία έχει περισσότερες στιγμές, αλλά και οι φιλοξενούμενοι δείχνουν αποφασισμένοι για την πρώτη νίκη. by Κώστας Μιαούλης
27' Κίτρινη στον Μοράρ, για σκληρό φάουλ στον Αντέτζο. by Κώστας Μιαούλης
28' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ! Ο Ρόμανιτς έκανε ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή, προς τα αριστερά, τελείωσε με το αριστερό τη φάση, η μπάλα μόλις άουτ. by Κώστας Μιαούλης
33' Σέντρα του Σκόνδρα, με δυσκολία και διπλή προσπάθεια, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
34' Χέρι του Ντίαζ και φάουλ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
36' Σουτ του Μοράρ, κόντρα στον Αντέτζο και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
36' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Από την εκτέλεση του Μπάλμπι, ο Βελλίδης βρίσκει ελάχιστα την μπάλα, ο Σκόνδρας σε νέο κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
38' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
41' Σέντρα του Μπάλμπι, καίρια η παρέβαση του Πλιάτσικα με το κεφάλι για να φύγει ο κίνδυνος. by Κώστας Μιαούλης
44' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ. Ο Μαρσιάλ κάνει δώρο στον Ρόμανιτς, που πάει να βγει σε τετ-α-τετ αλλά ανοίγει το κοντρόλ. by Κώστας Μιαούλης
44' Κεφαλιά του Τιρόνε άουτ. by Κώστας Μιαούλης
Tο α' μέρος βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα, με τους γηπεδούχους να έχουν δημιουργήσει περισσότερες φάσεις. by Κώστας Μιαούλης
Επιστρέφουν οι δύο αντίπαλοι για το δεύτερο μέρος. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
46' Φάουλ του Πλιάτσικα στον Ρομάν, μεταξύ σέντρας και περιοχής της Λαμίας. by Κώστας Μιαούλης
48' Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα για κράτημα στον Ντάλσιο. by Κώστας Μιαούλης
49' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Κώστας Μιαούλης
50' Κίτρινη ο Ντίας για μαρκάρισμα στον Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
50' Ο Τουράμ αντί του Τιρόνε. by Κώστας Μιαούλης
53' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, κερδίζει ο Ντίας. by Κώστας Μιαούλης
56' Πιο προσεκτικές οι δύο ομάδες στην επανάληψη, δεν είναι τόσο ανοικτό το ματς. by Κώστας Μιαούλης
58' Ο Καραμάνος κερδίζει τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή, ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει. by Κώστας Μιαούλης
59' Σέντρα του Μπάλμπι, ο Πλιάτσικας απομακρύνει προς τα πίσω, ο Βελλίδης μπλόκαρε. by Κώστας Μιαούλης
60' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, παραχωρεί ο Πλιάτσικας. by Κώστας Μιαούλης
61' Αριγίμπι αντί Ρομάν. by Κώστας Μιαούλης
62' Κίτρινη στον Ταχάρ. by Κώστας Μιαούλης
62' ΔΟΚΑΡΙ Η ΛΑΜΙΑ. Ο Βάντερσον μετά την απομάκρυνση της άμυνας σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Γιαννακόπουλου. by Κώστας Μιαούλης
65' Βασιλόγιαννης αντί Βύντρα by Κώστας Μιαούλης
66' Ο Μπάλμπι κάνει χέρι και παραχωρεί φάουλ, πλάγια δεξιά για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
67' Κεφαλιά του Αντέτζο άουτ. by Κώστας Μιαούλης
Σε 4-4-2 πλέον η Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
69' Κίτρινη ο Σανιά. by Κώστας Μιαούλης
70' Σουτ του Μπεχαράνο πάνω από τα δοκάρια. Η Λαμία αναζητά επιτακτικά το γκολ, αλλά χάνει ευκαιρίες. by Κώστας Μιαούλης
72' ΑΠΙΘΑΝΗ ΔΙΠΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ! Από την σέντρα του Ρόμανιτς, ο Καραμάνος πιάνει κεφαλιά, ο Γιαννακόπουλος αποκρούει και ο Τουράμ σε κενό τέρμα σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
73' Μιμίτο αντί Μαρσιάλ by Κώστας Μιαούλης
74' Νέο στοπ του Γιαννακόπουλου στον Ρόμανιτς που πήρε την μπάλα από πάσα του Καραμάνου. by Κώστας Μιαούλης
76' Κίτρινη στον Μπάλμπι, φάουλ από δεξιά για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
77' Ο Ντουάρτε αντί του Ντίας η τελευταία αλλαγή για τον Λουίς Κάστρο. by Κώστας Μιαούλης
81' Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Τουράμ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
83' Σέντρα του Σκόνδρα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
84' Σάλιακας αντί Σκόνδρα by Κώστας Μιαούλης
87' Κεφαλιά του Βασιλόγιαννη, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
88' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΌ! Ο Αριγίμπι συγκλίνει από αριστερά, φτάνει στο ημικύκλιο και κάνει σουτ, μόλις άουτ. by Κώστας Μιαούλης
90' Τρία λεπτά έξτρα χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
90+4' Το ματς έμεινε στο 0-0, με την Λαμία να χάνει απίθανες ευκαιρίες αλλά να σταματά πάνω στον απίθανο Γιαννακόπουλο που απέδειξε πως δικαίως αντικατέστησε τον Κνετ απόψε. Δοκάρι ο Βάντερσον στο 62' μεγάλη διπλή ευκαιρία με Καραμάνο - Τουράμ στο 72' οι γηπεδούχοι, λίγο έλειψε να "κλέψει" το ματς ο Παναιτωλικός στο 88' με Αριγίμπι. by Κώστας Μιαούλης