Champions League

Champions League πράξη... 3η και το sportfm.gr σας δίνει την ευκαιρία να παρακολουθήσετε σε real time την εξέλιξη των οκτώ σημερινών αναμετρήσεων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

18:40
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των οκτώ σημερινών αναμετρήσεων του Champions League. Ανάμεσα σε αυτές και η... μάχη του Ολυμπιακού με την Μπάγερν Μονάχου στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Φυσικά, για το ματς στο Φάληρο θα υπάρξει ξεχωριστό live ώστε να μπορέσετε να παρακολουθήσετε την εξέλιξή του. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Όπως κάθε φορά, έτσι και σήμερα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν σε δύο δόσεις. Η πρώτη περιλαμβάνει δύο ματς στις 19:55 και άλλα έξι στις 22:00. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
Πάμε να δούμε το σημερινό πρόγραμμα και μετά το αυριανό των αγώνων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Τα σημερινά παιχνίδια για την 3η αγωνιστική του Champions League: Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (19:55), Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν (19:55), Κλαμπ Μπριζ-Παρί Σεν Ζερμέν (22:00), Γαλατασαράι-Ρεάλ Μαδρίτης (22:00), Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας (22:00), Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου (22:00), Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα (22:00), Γιουβέντους-Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00). by Γιώργος Τσανάκας
18:47
Τα αυριανά παιχνίδια για την 3η αγωνιστική του Champions League: Λειψία-Ζενίτ (19:55), Άγιαξ-Τσέλσι (19:55), Σάλτσμπουργκ-Νάπολι (22:00), Γκενκ-Λίβερπουλ (22:00), Μπενφίκα-Λιόν (22:00), Ίντερ-Ντόρτμουντ (22:00), Σλάβια Πράγας-Μπαρτσελόνα (22:00), Λιλ-Βαλένθια (22:00). by Γιώργος Τσανάκας
19:15
19:16
19:17
Στις 19:55 θυμίζουμε πως αρχίζουν τα δύο πρώτα ματς: Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν και Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Σε περίπου ένα δεκάλεπτο θα ξεκινήσουν οι αναμετρήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
19:55
1' Σέντρα στις δύο αναμετρήσεις! by Γιώργος Τσανάκας
20:05
Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά στα ματς. Παραμένει το 0-0 στα Ατλέτικο-Λεβερκούζεν και Σαχτάρ-Ντιναμό. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
16' Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (1-0): Ο Μάρλος γύρισε την μπάλα, με τον Κονοπλιάνκα να περνάει με το κοντρόλ έναν αντίπαλό του και να σκοράρει με όμορφο πλασέ για το 1-0 της Σαχτάρ.
by Γιώργος Τσανάκας
20:21
25' Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (1-1): Το φέρνουν στα... ίσα οι φιλοξενούμενοι με τον Ντάνι Όλμο να πλασάρει στην κίνηση.
20:31
35' Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (1-1) και Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
20:42
45' Ημίχρονο στις δύο αναμετρήσεις. Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν (0-0), Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (1-1). by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες στα ματς που θα ξεκινήσουν στις 22:00. by Γιώργος Τσανάκας
20:58
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στις δύο αναμετρήσεις. Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (1-1), Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
21:08
55' Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν (0-0): Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Κόκε στον Χάφερτς, την γλιτώνει για καλή του τύχη με κίτρινη κάρτα. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
59' Σαχτάρ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (1-1): Πέναλτι για την Ντινάμο σε ανατροπή του Γκαβράνοβιτς από τον Πιάτοφ.
21:14
60' Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (1-2): Ο Όρσιτς σκοράρει από την άσπρη βούλα και δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.
21:29
76' Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ (2-2): Ισοφαρίζουν με πολύ ωραία προσπάθεια του Ντοντό οι γηπεδούχοι.
21:31
78' Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν (1-0): Ο Λόντι... σερβίρει στον νεοεισελθόντα Μοράτα το 1-0 της Ατλέτικο!
21:48
Τέλος στα δύο ματς. Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν 1-0, Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 2-2. by Γιώργος Τσανάκας
21:49
Τα παιχνίδια που ξεκινάνε σε ένα δεκάλεπτο: Κλαμπ Μπριζ-Παρί Σεν Ζερμέν, Γαλατασαράι-Ρεάλ Μαδρίτης, Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας, Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου, Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα, Γιουβέντους-Λοκομοτίβ Μόσχας. by Γιώργος Τσανάκας
21:57
Μεταξύ άλλων είπαμε υπάρχει και η... μάχη του Ολυμπιακού με την Μπάγερν Μονάχου στο Φάληρο. Παρακολουθήστε εδώ την εξέλιξη του αγώνα. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
1' Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις των δέκα! by Γιώργος Τσανάκας
22:09
7' Κλαμπ Μπριζ-Παρί Σεν Ζερμέν (0-1): Ο Μάουρο Ικάρντι δίνει προβάδισμα στην Παρί μετά την ασίστ του Ντι Μαρία. Το πρώτο γκολ της βραδιάς στο Βέλγιο, λοιπόν!
22:12
9' Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας (1-0): Ο Χάρι Κέιν δίνει προβάδισμα στους Λονδρέζους με κεφαλιά. by Γιώργος Τσανάκας
22:19
16' Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας (2-0): Ο Σον δίνει αέρα δύο τερμάτων στην Τότεναμ.
22:20
Γαλατασαράι-Ρεάλ Μαδρίτης (0-1): Μετά από γύρισμα του Αζάρ, ο Κρόος έκανε το πλασέ που βρήκε και στον Σερί και κατέληξε στα δίχτυα του Μουσλέρα.
22:24
23' Ολυμπιακός-Μπάγερν (1-0): Γκοοοολ για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά την εξαιρετική σέντρα του Τσιμίκα.
22:28
27' Πέναλτι για την Αταλάντα σε μαρκάρισμα του Φερναντίνιο στον Ίλιτσιτς. by Γιώργος Τσανάκας
22:28
28' Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα (0-1): Ο Μαλινόφσκι... ψαρώνει τον Έντερσον και ανοίγει το σκορ από την άσπρη βούλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:32
30' Γιουβέντους-Λοκομοτίβ Μόσχας (0-1): Ο Μίραντσουκ παίρνει το... ριμπάουντ από την επέμβαση του Σέζνι και ανοίγει το σκορ για τους Ρώσους μέσα στο Τορίνο.
22:34
34' Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου (1-1): Ισοφαρίζουν οι Βαυαροί. Ο Σα έκανε μεγάλη επέμβαση στο σουτ του Μίλερ αλλά ο Λεβαντόφσκι πήρε το ριμπάουντ και σκόραρε. by Γιώργος Τσανάκας
22:35
34' Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα (1-1): Ο Αγουέρο με κοντινό πλασέ φέρνει το ματς στα... ίσα για τους Άγγλους. by Γιώργος Τσανάκας
22:39
38' Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα (2-1): Ο Στέρλινγκ κέρδισε το πέναλτι και ο Αγουέρο από την άσπρη βούλα έγραψε την ανατροπή για την Σίτι! by Γιώργος Τσανάκας
22:46
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο στο Καραϊσκάκη. Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
22:47
44' Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας (3-0): Ο Σον... χτυπάει ξανά και με ωραίο πλασέ γράφει το 3-0. by Γιώργος Τσανάκας
22:49
Ημίχρονο στις αναμετρήσεις: Κλαμπ Μπριζ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-1, Γαλατασαράι-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1, Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας 3-0, Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου 1-1, Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα 2-1, Γιουβέντους-Λοκομοτίβ Μόσχας 0-1. by Γιώργος Τσανάκας
23:04
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο σε όλα τα ματς σιγά σιγά... by Γιώργος Τσανάκας
23:16
58' Τότεναμ-Ερυθρόσς Αστέρας (4-0): O Οριέ έδωσε στον Λαμέλα ο οποίος με γυριστό σουτ δίνει αέρα τεσσάρων τερμάτων στην Τότεναμ. by Γιώργος Τσανάκας
23:18
59' Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα 3-1: Έκρυψαν την μπάλα οι παίκτες του Γκουαρδιόλα και ο Στέρλινγκ την έστειλε στα δίχτυα. by Γιώργος Τσανάκας
23:19
62' Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου 1-2: Ο Λεβαντόφσκι σκοράρει από κοντά με το... ζόρι και δίνει προβάδισμα στην Μπάγερν. by Γιώργος Τσανάκας
23:21
Κλαμπ Μπριζ-Παρί 0-2: Ο Εμπαπέ σκοράρει με κοντινή κεφαλιά και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. by Γιώργος Τσανάκας
23:22
63' Κλαμπ Μπριζ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-3: Ο Ντι Μαρία δίνει ένα ακόμη γκολ στον Ικάρντι που σκοράρει με πλασέ στην κίνηση. by Γιώργος Τσανάκας
23:24
64' Σίτι-Αταλάντα 4-1: Ο Στέρλινγκ σκοράρει ξανά και καθαρίζει το ματς για την Μάντσεστερ Σίτι. by Γιώργος Τσανάκας
23:28
69' Σίτι-Αταλάντα 5-1: Χατ-τρικ για τον Στέρλινγκ και 5ο γκολ η Σίτι. by Γιώργος Τσανάκας
23:31
72' Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας 5-0: Ο Χάρι Κέιν σκοράρει ξανά και η Τότεναμ συνεχίζει το... πάρτι. by Γιώργος Τσανάκας
23:32
76' Ολυμπιακός-Μπάγερν 1-3: Ο Τολισό με απίθανο σουτ δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Σα και οι Βαυαροί δείχνουν να... καθαρίζουν το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
23:37
80' Ολυμπιακός-Μπάγερν 2-3: Γκοοοολ. Ο Γκιγέρμε σουτάρει, η μπάλα χτυπάει σε αντίπαλό του και καταλήγει στα δίχτυα. Ξαναμπαίνει στο ματς ο Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
23:39
Γιουβέντους-Λοκομοτίβ 2-1: Δύο γκολ σε πέντε λεπτά για τον Ντιμπάλα και η Γιουβέντους το φέρνει... τούμπα. by Γιώργος Τσανάκας
23:43
Κλαμπ Μπριζ-Παρί 0-5: Ο Εμπαπέ σκοράρει ξανά, ο Ντι Μαρία φτιάχνει ένα ακόμη γκολ! by Γιώργος Τσανάκας
23:51
Τέλος στο Καραϊσκάκη. Ο Ολυμπιακός έκανε μεγάλη εμφάνιση αλλά... λύγισε από την ποιοτική Μπάγερν με 3-2. by Γιώργος Τσανάκας
23:54
Τα αποτελέσματα της σημερινής ημέρας: Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 2-2, Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν 1-0, Κλαμπ Μπριζ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-5, Γαλατασαράι-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1, Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας 5-0, Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου 2-3, Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα 5-1, Γιουβέντους-Λοκομοτίβ Μόσχας 2-1. by Γιώργος Τσανάκας
23:57
Τα αυριανά παιχνίδια: Λειψία-Ζενίτ (19:55), Άγιαξ-Τσέλσι (19:55), Σάλτσμπουργκ-Νάπολι (22:00), Γκενκ-Λίβερπουλ (22:00), Μπενφίκα-Λιόν (22:00), Ίντερ-Ντόρτμουντ (22:00), Σλάβια Πράγας-Μπαρτσελόνα (22:00), Λιλ-Βαλένθια (22:00). by Γιώργος Τσανάκας