Ολυμπιακός-ΑΕΚ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-ΑΕΚ στο "Γ. Καραϊσκάκης" by www.sport-fm.gr
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου by www.sport-fm.gr
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σεμέδο, Αβραάμ, Ελαμπντελαουί, Γκιγέρμε, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Σουντανί, Ποντένσε, Ελ Αραμπί. by www.sport-fm.gr
ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Τσιντώτας Λόπες, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Μπακάκης, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Ντέλετιτς, Αλμπάνης, Λιβάγια, Ολιβέιρα by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των Πειραιωτών είναι οι Αλέν, Γκερέρο, Μασούρας, Μεριά, Λοβέρα, Γκασπάρ και Ραντζέλοβιτς. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για την Ένωση: Αθανασιάδης, Οικονόμου, Παουλίνιο, Κρίστιτσιτς, Σιμάο, Βέρντε, Γιακουμάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Ζόρζε Σόουζα (Πορτογαλία), Βοηθοί: Αλβάρο Μεσκίτα και Νούνο Μάνσο. Τέταρτος διαιτητής: Εμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλία) - VAR: Βασίλης Φωτιάς, AVAR: Βασίλης Νικολακάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δέκα λεπτά για τη σέντρα! by Αποστόλης Λιβάνιος
Η γνωστή φίλη της ΑΕΚ, Μυρτώ, είναι επίσημη προσκεκλημένη του Ολυμπιακού στο "Γ. Καραϊσκάκης". Ετοίμασαν συγκινητικό βίντεο οι Πειραιώτες by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος συνοδεύει τη Μυρτώ by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα, λόγω της ατμόσφαιρας που έχει διαμορφωθεί από τα καπνογόνα. Θα χρειαστούν λίγα λεπτά για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
Το video που σας λέγαμε νωρίτερα by Αποστόλης Λιβάνιος
"Στο γήπεδο "Γ. Καραϊσκάκης" βρέθηκαν η Μυρτώ και η Τόνια, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Superleague, για την αναμέτρηση κόντρα στην ΑΕΚ. Με τη δύναμή τους μας γεμίζουν έμπνευση", αναφέρουν οι Πειραιώτες στη σχετική τους ανάρτηση by Αποστόλης Λιβάνιος
Καθάρισε κάπως η ατμόσφαιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι παίκτες των δύο ομάδων προσπαθούν να διατηρηθούν ζεστοί by Αποστόλης Λιβάνιος
Εντός ολίγου αναμένεται να ξεκινήσει η αναμέτρηση by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει σηκωθεί πανό για τον Βράνιες από τους φίλους του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
2' Φάουλ του Σεμέδο από τα αριστερά, σταματάει την αντεπίθεση της ΑΕΚ με Αλμπάνη. Δικαιολογημένη κίτρινη στον Πορτογάλο by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτέλεσε ο Λιβάγια, μάζεψε εύκολα ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός είναι πολύ ψηλά στο γήπεδο στο ξεκίνημα. Όπως συνηθίζει στα πρώτα λεπτά. Αυτή η συνθήκη δημιουργεί πολλούς κενούς χώρους πίσω, όπως είναι λογικό, με την ΑΕΚ να προσπαθεί να τους εκμεταλλευτεί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μακρινή μπαλιά για τον Ντέλετιτς, κόβει την ύστατη στιγμή ο Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
7' Σέντρα για Σουντανί και Ελ Αραμπί, με την άμυνα της ΑΕΚ να μην είναι οργανωμένη, δεν έφτασε κανείς στην μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
8' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε έστρωσε στον Καμαρά, που από το ημικύκλιο έπιασε δυνατό σουτ. Έδιωξε όρθιος σε κόρνερ ο Τσιντώτας. by Αποστόλης Λιβάνιος
9' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Ελ Αραμπί έστρωσε στον Σουντανί, που εκτέλεσε τον Τσιντώτα, αλλά ο Σεμέδο με προβολή είναι αυτός που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Πιθανόν να μην έμπαινε γκολ χωρίς την παρέμβαση του Πορτογάλου στόπερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ενδοσυνεννόηση με το VAR... by Αποστόλης Λιβάνιος
Λίγη υπομονή ακόμα... by Αποστόλης Λιβάνιος
Μετράει κανονικά το γκολ. Πρέπει να δούμε και το ξεκίνημα, διότι στο replay φαίνεται μόνο η στιγμή που πασάρει ο Ελ Αραμπί στον Σουντανί, ο οποίος καλύπτεται. Πρέπει να δούμε για σιγουριά αν είναι ο φορ του Ολυμπιακού εκτεθειμένος by Αποστόλης Λιβάνιος
Καλύπτεται και ο Ελ Αραμπί, όπως φάνηκε με νέο replay by Αποστόλης Λιβάνιος
16' Απειλεί η ΑΕΚ! Ο Ολιβέιρα μονομάχησε με τον Παπαδόπουλο και εκτέλεσε από πλάγια θέση, έδιωξε σε κόρνερ ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
16' Πολύ άστοχο σουτ του Αλμπάνη μετά από κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η πρώτη καλή στιγμή της ΑΕΚ στην αναμέτρηση. Έχει πατήσει ελάχιστα στην αντίπαλη περιοχή η Ένωση by Αποστόλης Λιβάνιος
Φάουλ του Καμαρά στον Λιβάγια στο κέντρο, σε προσπάθεια της ΑΕΚ να φύγει στην κόντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
19' Απειλεί η ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης μπήκε από τα αριστερά, έστρωσε στον Λόπες που ήταν στη μικρή περιοχή, αλλά έκανε κακό κοντρόλ by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει ανέβει η ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά, είναι αρκετά πιο επικίνδυνη by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια βρήκε τον Ντέλετιτς, που από πλάγια θέση σούταρε και ο Σα που είχε προστατέψει την κλειστή του γωνία έδιωξε σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο 63%-37% υπέρ του Ολυμπιακού η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
26' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Δώρο της ΑΕΚ έπειτα από λάθος συνεννόηση (μετά από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από ψαλιδάκι του Καμαρά) του Βράνιες με τον Τσιντώτα, ο Ελ Αραμπί δεν παράτησε τη φάση, έγινε κάτοχος της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα. Πρόκειται για λάθος που θυμίζει αρκετά αυτό του 2002 με το "τρακάρισμα" του Χιώτη με τον Φερούζεμ τότε. Είχε σκοράρει ο Αλεξανδρής by Αποστόλης Λιβάνιος
Γίνεται χρήση VAR για το δεύτερο τέρμα. Για χέρι του Γκιγέρμε στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ. Ολυμπιακός-ΑΕΚ 1-0! by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέφτουν κορμιά στον αγωνιστικό χώρο... by Αποστόλης Λιβάνιος
34' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί, μετά από σέντρα του Ποντένσε, δεν ανησύχησε ο Τσιντώτας. by Αποστόλης Λιβάνιος
Κερδισμένο φάουλ του Βράνιες κοντά στο κόρνερ. Τα ακούει ο Βόσνιος από τον κόσμο by Αποστόλης Λιβάνιος
44' Σουτ του Γκιγέρμε, κόντρα και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Φοβερή κίνηση του Σουντανί από τα δεξιά, άδειασε τον Λόπες και κέρδισε ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Αεροπλανικό του Σεμέδο μετά από σέντρα του Τσιμίκα, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
45+3' Καλή αντεπίθεση της ΑΕΚ, ο Ολιβέιρα βγήκε στην κόντρα και έκανε κακό σουτ από πλάγια θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
Το εκτέλεσε ο Γκιγέρμε και έστειλε αρκετά εκτός περιοχής την μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-ΑΕΚ 1-0! Το τέρμα του Σεμέδο στο 9' χωρίζει τις δύο ομάδες. Έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Ελ Αραμπί στο 26', αλλά έπειτα από χρήση VAR δεν μέτρησε το γκολ, για χέρι που έκανε ο Γκιγέρμε νωρίτερα. Ο Ολυμπιακός είναι συνολικά ανώτερος, είναι πιο επιθετικός από την ΑΕΚ και έχει συντριπτικά υπέρ του την κατοχή της μπάλας. Οι «κιτρινόμαυροι» άρχισαν να ρολάρουν επιθετικά κοντά στο 20λεπτο και δημιούργησαν προβλήματα στους Πειραιώτες, εκμεταλλευόμενοι τα κενά που αφήνουν πίσω, παίζοντας πολύ ψηλά. Αν δεν είχε χάσει το κοντρόλ στο 19’ ο Λόπες μέσα στην περιοχή, θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά τα πράγματα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος του Ολυμπιακού στον αγωνιστικό χώρο. Αναμένεται η ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Όλα έτοιμα πλέον για το δεύτερο μέρος, αφού επέστρεψε κι η ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
48' Κίτρινη στον Γαλανόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
48' Απειλεί η ΑΕΚ. Ο Ολιβέιρα τσίμπησε δις την μπάλα και ο Σα πρόλαβε τα χειρότερα, βγαίνοντας αρκετά έξω από την περιοχή του. by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ομάρ έγινε κάτοχος της μπάλας από τα δεξιά, όντας αμαρκάριστος, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Τσιντώτα που έδιωξε σε κόρνερ. Θα μπορούσε να κάνει και γύρισμα... by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόβλημα με τον Λόπες στην ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο γήπεδο και ο Γιώργος Μπόγρης... by Αποστόλης Λιβάνιος
Βρίσκει κενούς χώρους και δημιουργεί προβλήματα στην κόντρα η ΑΕΚ. Δείχνει κουρασμένος ο Ολυμπιακός, του λείπουν τα τρεξίματα by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Σιμάο αντί Γαλανόπουλου για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Μασούρας σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
60' Μασούρας αντί Σουντανί στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Πολύ δυνατό σουτ του Σιμάο, η μπάλα εκτός. Δόθηκε άουτ, ήταν κόρνερ, αφού βρήκε στον Παπαδόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Ποντένσε έστρωσε στον Καμαρά, που από το ημικύκλιο έπιασε δυνατό σουτ και ο Τσιντώτας έδιωξε σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Βέρντε αντί Ντέλετιτς στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Πολύ άστοχο σουτ του Βέρντε by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Ευκαιρία ο Ολυμπιακός! Δυνατό σουτ του Καμαρά στο στρώσιμο του Ποντένσε, έδιωξε με δυσκολία ο Τσιντώτας by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Επιμονή από τον Λιβάγια από τα αριστερά και κέρδος ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Άστοχο σουτ του Αλμπάνη από το ημικύκλιο, έπειτα από το κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Γκερέρο αντί Ελ Αραμπί στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Γιακουμάκης αντί Αλμπάνη στο ματς για την ΑΕΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Η ΑΕΚ είναι καλύτερη σε αυτό το διάστημα, την περιμένει ο Ολυμπιακός, ο οποίος, όπως επισημάναμε και νωρίτερα δεν έχει τρεξίματα by Αποστόλης Λιβάνιος
77' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0! Ο Καμαρά έπιασε δυνατό σουτ από το ημικύκλιο και έστειλε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Τσιντώτα. Ήταν τρίτη και φαρμακερή για τον μέσο των Πειραιωτών. by Αποστόλης Λιβάνιος
79' Κίτρινη στον Λόπες by Αποστόλης Λιβάνιος
Νεύρα από τον Λόπες, που τα έβαλε με τον Ποντένσε, ζητώντας θέατρο του συμπατριώτη του. by Αποστόλης Λιβάνιος
Συνεχίζει να έχει νεύρα ο Λόπες, ο οποίος έχει και κάρτα by Αποστόλης Λιβάνιος
Κίτρινη ο Ολιβέιρα για φάουλ στον Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Λοβέρα σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
89' Λοβέρα αντί Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
90' Άστοχο σουτ Γκερέρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
90+3' Ψαλιδάκι του Ολιβέιρα, εκτός η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στην αναμέτρηση! Δίκαιη νίκη για τον Ολυμπιακό, ο οποίος επικράτησε με 2-0 της ΑΕΚ και ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Σεμέδο άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό, με τον Καμαρά να δίνει την... χαριστική βολή στους φιλοξενούμενους στο 77ο λεπτό. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αυτά από εμάς, ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ και το κείμενο του αγώνα στο sportfm.gr. Καλή συνέχεια! Build A Bet μόνο με ένα κλικ. Μεταμόρφωσε το παιχνίδι σου με τις νέες λειτουργίες της bwin πλατφόρμας |21+ by Αποστόλης Λιβάνιος