Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FM 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Παναθηναϊκό, για την πέμπτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, στην Αγυιά.
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Παναχαϊκής με τον Παναθηναϊκό, για την πέμπτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, στην Αγυιά. by Σπύρος Σιαμπλής
Χειμωνιάτικος ο καιρός στην Πάτρα, όπου εδώ και λίγη ώρα ρίχνει βροχή! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Παναθηναϊκός κατεβαίνει στον θεσμό με στόχο να φτάσει όσο πιο μακριά γίνεται, όπως πιστοποιείται και από τις επιλογές του Γιώργου Δώνη... by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ το αρχικό σχήμα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στην βασική 11άδα της Παναχαϊκής ξεκινούν οι Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Ρουγκάλας, Ιντζόγλου, Κολ, Σιατραβάνης, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος, Μωραΐτης και Τσελεπίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι: Χριστογεώργος, Αποστολάκης, Νούνες, Φάουστο, Χατζηγιοβάνης, Περέα και Σέχου. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστείδης Βάτσιος από τον Σύνδεσμο Δυτικής Αττικής. by Σπύρος Σιαμπλής
Στο γήπεδο της Αγυιάς βρίσκονται και φίλοι του Παναθηναϊκού! Εικόνα live21963011/1435.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
Εκτός της αποστολής του Παναθηναϊκού έχουν μείνει οι Ζαγαρίτης και Αλεξανδρόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
Όπως σε όλα τα ματς του Κυπέλλου, έτσι και σήμερα οι «πράσινοι» θα παίξουν με την επετειακή τους εμφάνιση. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ, στην προθέρμανση του αγώνα, ο Σούλης έκανε εμετό και έτσι θα αντικατασταθεί από τον Καπούταγλη! by Σπύρος Σιαμπλής
Παράλληλα, σταμάτησε και η βροχή πριν από λίγο... by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Παναχαϊκή στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
5' Βαθιά μπαλιά του Κουρμπέλη για τον Μακέντα, βγαίνει και μαζεύει ο Καπούταγλης. by Σπύρος Σιαμπλής
5' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον, για φάουλ πάνω στον Σιατραβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
6' Ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Κυνηγόπουλο να κάνει την γυριστή κεφαλιά, από την εκτέλεση φάουλ του Σιατραβάνη, με τον Διούδη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
7' Εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα στην αγκαλιά του Διουδη. by Σπύρος Σιαμπλής
9' Προσωρινή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ιντζόγλου. by Σπύρος Σιαμπλής
11' Συνεχίζει με 10 προσωρινά η Παναχαϊκή. by Σπύρος Σιαμπλής
12' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Μολό να μπαίνει στην περιοχή, να σουτάρει με το αριστερό αλλά να στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ, σπαταλώντας την ευκαιρία... by Σπύρος Σιαμπλής
14' Νέο σουτ από περίπου ίδια θέση, αυτή τη φορά από τον Κολοβό, ξανά άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
18' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Κολ να βγάζει ωραία κάθετη για τον Σιατραβάνη, εκείνον να μπαίνει στην περιοχή, να πλασάρει από θέση μέσα αριστερά αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
25' Μια ακόμα προσπάθεια του Κολοβού, μέσα από την περιοχή, με τη μπάλα να περνάει και πάλι εκτός εστίας... by Σπύρος Σιαμπλής
25' Πρώτη «καθαρή» φάση για γκολ για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να κάνει ωραία το κοντρόλ, από την μπαλιά του Μπουζούκη, να σουτάρει με το αριστερό και τον Καπούταγλη να διώχνει εντυπωσιακά. by Σπύρος Σιαμπλής
26' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Δώνη να κάνει ωραία προσποίηση στη σέντρα του Μολό από αριστερά, αφήνοντας για τον Μπουζούκη, ο οποίος με δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους... by Σπύρος Σιαμπλής
34' Προσωρινή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μαυρομμάτη. by Σπύρος Σιαμπλής
36' Ο Μολό σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή, από το... κλασικό σήμερα σημείο, αλλά αστοχεί και πάλι! by Σπύρος Σιαμπλής
40' Κίτρινη κάρτα στον Κυνηγόπουλο, για φάουλ στον Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
42' Κόρνερ για την Παναχαϊκή από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
44' Κεφαλιά του Μωραϊτη, μετά τη λανθασμένη έξοδο του Διούδη, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Πρώτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, μετά την προσπάθεια του Μολό. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Κολοβέτσιο να κάνει την δυνατή κεφαλιά εξ επαφής και τον Καπούταγλη να διώχνει ενστικτωδώς σε νέο κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
45'+1' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Μπουζούκη να εκτελεί το κόρνερ, τον Μακέντα να... οριζοντιώνεται για να κάνει την κεφαλιά, τη μπάλα να βρίσκει και πάνω στο πόδι του Μωραϊτη για να καταλήξει στα δίχτυα του Καπούταγλη... by Σπύρος Σιαμπλής
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 2-0 της Παναχαϊκής. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Μπουζούκης έχει μόλις κάνει... σεφτέ και το πανηγυρίζει! Εικόνα live21963011/85066.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
47' Μακρινό σουτ του Ιντζόγλου, ο Διούδης πέφτει και μπλοκάρει τη μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
49' Καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με την σέντρα του Μολό από δεξιά να καταλήγει σε κεφάλια του Δώνη, αλλά τη μπάλα να περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
52' Ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Μαυρομμάτη να διώχνει σε κόρνερ προτού ο Σιατραβάνης, που κέρδισε τον Κολοβέτσιο, γίνει απειλητικός! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Μακέντα έχει πετύχει το 2-0 για τον Παναθηναϊκό και... πνίγεται στις αγκαλιές των συμπαικτών του! Εικόνα live21963011/69434.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
55' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολ, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Ξαφνικό σουτ του Μωραΐτη, η μπάλα περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
64' Γκολ! 2-1 η Παναχαϊκή, με τον Μωραΐτη να εκμεταλλεύεται την ωραία παράλληλη σέντρα του Κυνηγόπουλου από τα δεξιά, μετά την κάθετη του Πολίμου και να στέλνει από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα. by Σπύρος Σιαμπλής
65' Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.Έξω ο Μπουζούκης, μέσα ο Φάουστο. by Σπύρος Σιαμπλής
66' Κίτρινη κάρτα στον Ρουγκάλα, για φάουλ πάνω στον Μολό. by Σπύρος Σιαμπλής
68' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβό, για μαρκάρισμα πάνω στον Κολ. by Σπύρος Σιαμπλής
69' Ωραία ατομική ενέργεια και ψηλοκρεμαστό σουτ του Μωραΐτη, με τη μπάλα να περνάει ωστόσο άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
71' Με δέκα η Παναχαϊκή, καθώς ο Ρουγκάλας κάνει μαρκάρισμα στον Κουρμπέλη και βλέπει την κίτρινη κάρτα, που είναι η δεύτερη! by Σπύρος Σιαμπλής
72' Γκολ! 3-1 ο Παναθηναϊκός, από το γύρισμα του Δώνη, την κεφαλιά-πάσα του Μαυρομμάτη και την νέα κεφαλιά του Κουρμπέλη, που βλέπει και κίτρινη κάρτα επειδή κλώτσησε τη μπάλα στον πανηγυρισμό του... by Σπύρος Σιαμπλής
74' Περέα αντί Κουρμπέλη, η δεύτερη αλλαγή του Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
74' Αλλαγή και για την Παναχαϊκή, έξω ο Κολ στη θέση του ο Λινάρδος. by Σπύρος Σιαμπλής
75' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
75' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
77' Μαυριας αντί Κυνηγόπουλου, η επόμενη αλλαγή της Παναχαϊκής. by Σπύρος Σιαμπλής
79' Ο Σέχου στη θέση του Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
79' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό ξανά από αριστερά, χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
86' Ο Σιατραβάνης παραχωρεί τη θέση του στον Μασούρα. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Πέντε λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+4' Στο έδαφος ο Μολό, πιάνει το πόδι του... by Σπύρος Σιαμπλής
90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Μολό. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+6' Λήξη του ματς, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει την Παναχαϊκή με 3-1. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση της Αγυιάς... by Σπύρος Σιαμπλής