Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης, για την 9η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο αγώνας θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το ΕΡΤSports και ραδιοφωνικά θα υπάρχει μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε αρχικά να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίεντσεντ, Ταχάρ, Μιμίτο, Ντάλσιο, Ντίας, Μπαΐροβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Τασουλής, Μουνάφο, Βαλιέντε, Ριέρα, Μαρκ Φερνάντεθ, Καπίγια, Μπαράλες by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κνετ, Μπάλμπι, Αριγίμπι, Ντουάρτε, Ρόμαν, Τσιγγάρας, Λιάβας by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μιχαήλ, Φερνάντεζ, Φερνάντεθ, Χουαρέγκι, Κώτσιρας, Σίτο, Αντζούλας by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) Βοηθοί: Κωνστάντιος (Εύβοιας), Παπαδάκης (Ηρακλείου) 4ος: Φωτιάδης (Καστοριάς) VAR: Τζοβάρας (Φθιώτιδας),AVAR: Μωυσιάδης (Ηπείρου) by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Παναιτωλικός προέρχεται από την ήττα με 2-0 από τον Άρη στο "Κλ. Βικελίδης", δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα και η συγκομιδή του έως τώρα ειναι μόλις δύο βαθμοί. Ο Αστέρας επικράτησε 4-1 της Λαμίας στην Τρίπολης και είναι στην 9η θέση με 9 βαθμούς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
4' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαΐροβιτς με κάθετη βρήκε τον Ντάλσιο, που από πλάγια θέση κέρδισε ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
5' Πολύ άστοχο σουτ του Φερνάντεθ, από μακρινή απόσταση. by Αποστόλης Λιβάνιος
8' Εκτέλεση φάουλ του Μπαΐροβιτς από καλή θέση, η μπάλα στο τείχος by Αποστόλης Λιβάνιος
15' Κολλητά κόρνερ για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
Σουτ του Μπαΐροβιτς και η μπάλα κόρνερ για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
18' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0! Ύστερα από κόρνερ του Λουσέρο από τα αριστερά, ο Μαρσιάλ με τη δεύτερη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
Γίνεται ενδοσυνεννόηση με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
Μετράει κανονικά το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Κίτρινη ο Ντάλσιο by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Άστοχη κεφαλιά του Ματρικάρντι μετά από εκτέλεση φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
32' Καλή προσπάθεια του Μιμίτο εκτός περιοχής για τον Παναιτωλικό, μοίρασε στον Ντάλσιο που έκανε πλασέ πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Γύρισμα του Βλάχου (μετά από ωραίο άνοιγμα παιχνιδιού από τον Μουνάφο) από τα δεξιά και ο Καπίγια από τη μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα εκτός. Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους φιλοξενούμενους by Αποστόλης Λιβάνιος
Ενδοσυνεννόηση με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάει να δει τη φάση ο Παπαδόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέναλτι για τον Αστέρα! Ο Μαρσιάλ έχει κάνει αντικανονικό μαρκάρισμα στον Καπίγια. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη των γηπεδούχων. Ο διαιτητής της αναμέτρησης τσέκαρε και αν έχει βγει η μπάλα πριν το γύρισμα του Βλάχου by Αποστόλης Λιβάνιος
44' ΓΚΟΛ ο Αστέρας, 1-1! Ο Μπαράλες εκτέλεσε άψογα το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Γιαννακόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
45+3' Απειλεί με σουτ του Ντάλσιο έπειτα από σέντρα του Λουσέρο ο Παναιτωλικός by Αποστόλης Λιβάνιος
45+4' Καλή αντεπίθεση από τον Αστέρα, ο Μαρσιάλ χάλασε τα σχέδια των φιλοξενούμενων με καθοριστική επέμβαση by Αποστόλης Λιβάνιος
45+4' Σουτ του Φερνάντεθ, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-Αστέρας 1-1. Ο Μαρσιάλ άνοιξε το σκορ στο 18' με εξ επαφής εκτέλεση έπειτα από κόρνερ και ο ίδιος παίκτης ανέτρεψε τον Καπίγια και ο Μπαράλες ευστόχησε στο πέναλτι (δόθηκε με χρήση VAR) στο 44' για την ισοφάριση. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι συνολικά, ανέβηκαν οι Αρκάδες προς το τέλος του ημιχρόνου. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη δεύτερου μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
47' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ωραία εκτέλεση του Μπαΐροβιτς η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Βιάστηκε να πανηγυρίσει ο κόσμος by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέραν της εκτέλεσης φάουλ του Μπαΐροβιτς, δεν υπάρχει άλλη φάση στο ματς στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
54' Κίτρινη κάρτα στον Μάκη Χάβο για διαμαρτυρίες. Όπως και στον βοηθό του, Μπάμπη Μιχαηλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
60' Άστοχο σουτ του Ντάλσιο, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Εκτέλεσε ο Φερνάντεθ, η μπάλα στο τείχος. by Αποστόλης Λιβάνιος
67' Τσιγγάρας αντί Ταχάρ για τον Παναιτωλικό. by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Κίτρινη ο Αριγίμπι για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Φερνάντεθ αντί Ριέρα στο ματς για τον Αστέρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Ντουάρτε αντί Μιμίτο για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
83' Χουαρέγκι αντί Μπαράλες για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Κίτρινη ο Τασουλής by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+1' Σίτο αντί Μαρκ Φερνάντεθ για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
90+2' Άστοχο σουτ του Αριγίμπι για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο ματς. Παναιτωλικός-Αστέρας 1-1 by Αποστόλης Λιβάνιος