Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Βόλο και την Λαμία που κλείνει την 9η αγωνιστική στην Super League. by www.sport-fm.gr
Λαμία (4-4-2):Θεοδωρόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Βάντερσον, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Βασιλόγιαννης, Τουράμ, Ρόμανιτς, Καραμάνος by www.sport-fm.gr
Βόλος (4-2-3-1): Μελίσσας, Δημόπουλος, Φεράρι, Ντεντάκης, Τσίκα, Μαξ, Τσοκάνης, Ζοάο Ραφαέλ, Τόρες, Μουνίθ, Γέντρισεκ by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τη Λαμία: Κατσίκας, Τιρόνε, Ασίγκμπα, Σάλιακας, Μπουλούλης, Βύντρα, Ανάκογλου by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Βόλο: Γκαραβέλης, Διαμαντής, Τσαούσης, Μπαλογιάννης, Μυστακίδης, Ατιγιάτ, Μαντζής by www.sport-fm.gr
Διαιτητής της συνάντησης ο Τσαμούρης, με βοηθούς του Σαμοϊλη και Δημόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο αντίπαλοι. by Κώστας Μιαούλης
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
2' Σκληρό μαρκάρισμα του Βασιλόγιαννη στον Μαξ και κίτρινη κάρτα. by Κώστας Μιαούλης
3' Άρχισε πάλι το ματς μετά την διακοπή, αφού ο Μαξ ήταν πεσμένος. by Κώστας Μιαούλης
5' Φάουλ από αριστερά κερδίζει ο Τουράμ. by Κώστας Μιαούλης
6' Φάουλ για τον Βόλο. by Κώστας Μιαούλης
8' Πάλι διακοπή, πεσμένος ο Τσοκάνης. by Κώστας Μιαούλης
9' Γύρισμα του Μουνίθ μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
11' Έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ ο Τουράμ. by Κώστας Μιαούλης
13' Χέρι ο Ζοάο. by Κώστας Μιαούλης
15' Μαρκάρισμα του Δημόπουλου στον Τουράμ. by Κώστας Μιαούλης
16' Ο Ρόμανιτς στον Δημούτσο, καλό το σουτ διώχνει ο Μελίσσας σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
17' Κεφαλιά του Τουράμ από το κόρνερ του Βασιλόγιαννη, μπλοκάρει ο Μελίσσας. by Κώστας Μιαούλης
21' Προσπαθούν οι γηπεδούχοι σε κάποιες στιγμές αλλά δεν έχουν κάνει την μεγάλη φάση, πλην ενός καλού σουτ του Δημούτσου. by Κώστας Μιαούλης
22' Στο έδαφος Ζοάο και Μπεχαράνο. by Κώστας Μιαούλης
23' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ: Σέντρα του Ρόμανιτς από αριστερά, κεφαλιά του Τουράμ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
25' Χέρι του Καραμάνου και φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο. by Κώστας Μιαούλης
26' Πολύ άστοχη η εκτέλεση του Μουνίθ. by Κώστας Μιαούλης
29' Σκληρές οι μονομαχίες στην μεσαία γραμμή. by Κώστας Μιαούλης
30' Κόρνερ του Μουνίθ οι φιλοξενούμενοι ζητούν ανατροπή του Γέντρισεκ από τον Σκόνδρα. by Κώστας Μιαούλης
Τσεκάρουν οι VARίστες την φάση. Πάει να το δει ο ρέφερι. by Κώστας Μιαούλης
Φαίνεται να υπάρχει παράβαση από τον Σκόνδρα. by Κώστας Μιαούλης
Δεν βλέπει παράβαση ο διαιτητής Τσαμούρης. by Κώστας Μιαούλης
Νέο κόρνερ του Μουνίθ, χωρίς αντίκρισμα για τους φιλοξενούμενους. by Κώστας Μιαούλης
35' Σέντρα του Σκόνδρα, επιθετικό φάουλ στον Ντεντάκη. by Κώστας Μιαούλης
35' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
38' Σουτ του Ζοάο, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
38' Σέντρα του Βασιλόγιαννη, μπλοκάρει ο Μελίσσας. by Κώστας Μιαούλης
39' Μεγάλη ευκαιρία του Τουράμ, που δεν μπορεί με προβολή μετά τη σέντρα του Ρόμανιτς. by Κώστας Μιαούλης
39' Νέο πλασέ του Βασιλόγιαννη άουτ. by Κώστας Μιαούλης
41' Ο Τσοκάνης κάνει φάουλ πάνω στον Δημούτσο. by Κώστας Μιαούλης
42' Κίτρινη κάρτα σε άνθρωπο του πάγκου του Βόλου. by Κώστας Μιαούλης
45' Σέντρα Ντεντάκη κεφαλιά ο Τσοκάνης έξοχη επέμβαση του Θεοδωρόπουλου και μετά κόρνερ. Κίτρινη στον Σκόνδρα. by Κώστας Μιαούλης
45' Δύο λεπτά επιπλέον χρόνος. by Κώστας Μιαούλης
45+1' Κίτρινη στον Τσοκάνη. by Κώστας Μιαούλης
45+2' Τέλος ημιχρόνου με το ματς ισόπαλο στο 0-0. by Κώστας Μιαούλης
46' Σέντρα β' μέρους. by Κώστας Μιαούλης
46' Σουτ του Βασιλόγιαννη, μπλοκάρει ο Μελίσσας. by Κώστας Μιαούλης
47' Σέντρα του Φεράρι, κεφαλιά του Γέντρισεκ άουτ. by Κώστας Μιαούλης
48' Σέντρα του Ρόμανιτς κεφαλιά του Καραμάνου, ο Μελίσσας σε κόρνερ εντυπωσιακά. by Κώστας Μιαούλης
49' Πάλι ο Καραμάνος θα πάρει την κεφαλιά ξανά τον σταματά ο Μελίσσας. by Κώστας Μιαούλης
53' Οι γηπεδούχοι ψάχνουν το γκολ με σέντρες, ο Καραμάνος κέρδισε δύο φορές κεφαλιά, αλλά τον σταμάτησε ο Μελίσσας. by Κώστας Μιαούλης
55' Πολύ κακό το σουτ του Ρόμανιτς. by Κώστας Μιαούλης
56' Άστοχο το σουτ του Τσοκάνη. by Κώστας Μιαούλης
59' Κόρνερ για την Κέρκυρα. by Κώστας Μιαούλης
59' Κεφαλιά του Τουράμ, διώχνει ο Γέντρισεκ, το σουτ του Σκόνδρα κοντράρει και βγαίνει κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
60' Νέο κόρνερ για την Λαμία, ο Μπεχαράνο ολομόναχος δεν μπορεί να στείλει με κεφαλιά την μπάλα στην εστία. by Κώστας Μιαούλης
61' Μπαλογιάννης αντί Μαξ για τον Βόλο και ο Τιρόνε αντί του Καραμάνου για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
67' Έπεσε η επιθετικότητα των γηπεδούχων. by Κώστας Μιαούλης
68' Ο Βάντερσον γυρίζε ωραία για τον Ρόμανιτς, αλλά ο Σέρβος δεν βρίσκει την μπάλα γεμάτα. by Κώστας Μιαούλης
69' Κίτρινη ο Δημούτσος. by Κώστας Μιαούλης
69' Μυστακίδης αντί Ζοάο. by Κώστας Μιαούλης
71' Ο Τιρόνε έξοχη πάσα στον Ρόμανιτς, σκαστό αριστερό σουτ ο Μελλίσας φοβερή επέμβαση σε κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
73' Σουτ του Τσίκα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
74' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
77' Ο Τουράμ στρώνει στον Τιρόνε, αυτός σουτάρει πάνω στα σώματα των αμυνόμενων και συγκεκριμένα στο σώμα του Τσίκα. by Κώστας Μιαούλης
78' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
79' Ο Σάλιακας αντί του Βασιλόγιαννη. by Κώστας Μιαούλης
80' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Τουράμ για την Λαμία με έξοχο πλασέ, μετά από άδειασμα ενός αμυντικού με ωραία προσποίηση. by Κώστας Μιαούλης
81' Μάντζης αντί Τσοκάνη. by Κώστας Μιαούλης
85' Κόρνερ για την Λαμία. by Κώστας Μιαούλης
85' Σουτ του Τουράμ μέσα στην περιοχή, αφού του στρώθηκε η μπάλα μετά από κόντρες, έδιωξε με γροθιές ο Μελίσσας by Κώστας Μιαούλης
Θα μπει ο Βύντρα σε λίγο by Κώστας Μιαούλης
89' Βύντρα αντί Ρόμανιτς για τη Λαμία. Πάει σε πιο σφιχτό σχήμα ο Μάντζιος by Κώστας Μιαούλης
Φάουλ σε καλή θέση (προς τα δεξιά) για τη Λαμία. Κίτρινη για τον Μουνίθ στο 90' by Κώστας Μιαούλης
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά αγώνα, δεν έχει δείξει ακόμη καθυστερήσεις ο τέταρτος by Κώστας Μιαούλης
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
90+1' Κεφαλιά του Τουράμ, μπλόκαρε εύκολα ο Μελίσσας by Κώστας Μιαούλης
90+2' Άστοχο σουτ και χωρίς τύχη από τον Δημόπουλο για τον Βόλο. by Κώστας Μιαούλης
90+3' Κίτρινη ο Θεοδωρόπουλος της Λαμίας για καθυστερήσεις by Κώστας Μιαούλης
Τέλος στο ματς. Λαμία-Βόλος 1-0! Ο Τουράμ με ωραίο πλασέ (80') έκρινε την αναμέτρηση. by Κώστας Μιαούλης