Αρμενία-Ελλάδα

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αρμενία-Ελλάδα, για την 9η αγωνιστική του 10ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Euro by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 19:00 στο Ερεβάν και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Cosmotesport2 και Open TV, ενώ, φυσικά, θα υπάρχει μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
Επί της ουσίας, η Ελλάδα δεν έχει ελπίδες για παρουσία στα τελικά. Μόνο σε ένα εντελώς ακραίο σενάριο ελπίζει... by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα... by Αποστόλης Λιβάνιος
Ελλάδα (Τζον Φαν 'τ Σιπ/4-2-3-1): Βλαχοδήμος, Γιαννούλης, Χατζηδιάκος, Σταφυλίδης, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Κουρμπέλης, Μάνταλος, Λημνιός, Μπακασέτας, Παυλίδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
Αρμενία (Άμπραχαμ Χασμανιάν/5-4-1): Αϊραπετιάν, Χαμπαρτσουμιάν, Καλισίρ, Βοσκανιάν, Ισκανιάν, Χοβνανισιάν, Χοβσεπιάν, Γκριγοριάν, Μπαρσεγκιάν, Βαρντανιάν και Καραπετιάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο της Εθνικής: Πασχαλάκης, Μπάρκας, Λαμπρόπουλος, Σιόβας, Μπουχαλάκης, Τσιμίκας, Μαυρίας, Κουλούρης, Φετφατζίδης, Τάσος Δώνης, Μασούρας, Βασιλιάδης by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μπεγλαριάν, Κασπάροφ, Ντανιελιάν, Μανουκαριάν, Αβετισιάν, Μπαμπαγιάν, Σαρκίσοφ, Χοβχανισιάν, Εντιγκαριάν, Χαρουτιουνιάν, Σιμονιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Πάβελ Ρατσκόφσκι (Πολωνία), Βοηθοί: Μίχαλ Ομπούκοβιτς και Ράντοσλαβ Σιέκα (Πολωνία) - Τέταρτος: Ντάνιελ Στεφάνσκι. Πρόκειται για διαιτητή που ανήκει στην ελίτ της UEFA και διεύθυνε το πρόσφατο Μπάγερν-Ολυμπιακός. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η Εθνική προέρχεται από καλή εμφάνιση σε δύο σερί ματς. Αφού είχε καλή παρουσία και στο εκτός έδρας ματς με την Ιταλία, παρά την ήττα με 2-0, αλλά και στη νίκη με 2-1 με τη Βοσνία-Ερζεγοβίνη. Υπενθυμίζεται ότι στον πρώτο γύρο η Αρμενία επικράτησε 3-2 στο ΟΑΚΑ by www.sport-fm.gr
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Δίχως κάποια φάση το ματς έως τώρα. Προσπαθεί να φτάξει παιχνίδι η Εθνική by Αποστόλης Λιβάνιος
8' Διπλή ευκαιρία για την Εθνική! by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτός περιοχής σουτ από τον Λημνιό, έδιωξε ασταθώς ο Αϊραπετιάν και ο Μάνταλος που πήρε το... ριμπάουντ έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι by Αποστόλης Λιβάνιος
12' Άστοχη κεφαλιά του Σταφυλίδη, που έκανε καλό άλμα, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μπακασέτα από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει μπει καλύτερα η Ελλάδα. Μας περιμένει πίσω η Αρμενία by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Εναέριο σουτ του Μάνταλου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Πτώση του Γιαννούλη μέσα στην περιοχή, του δίνει κίτρινη κάρτα για θέατρο ο Πολωνός. Φάνηκε από το replay ότι τον έχει βρει ο αντίπαλός του (Χαμπαρτσουμιάν), ο οποίος έχασε τον έλεγχο της κατάστασης, όταν ο παίκτης του ΠΑΟΚ έκανε αλλαγή κατεύθυνσης. by Αποστόλης Λιβάνιος
Καλή αντεπίθεση των γηπεδούχων, διώχνει ο Σταφυλίδης προτού τα πράγματα γίνουν δύσκολα by Αποστόλης Λιβάνιος
25' Άστοχο σουτ του Μάνταλου από το καλό σημείο, έπειτα από καλή κυκλοφορία της μπάλας της Εθνικής και στρώσιμο του Παυλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
35' ΓΚΟΛ η Ελλάδα, 0-1! Ωραία συνεργασία Γιαννούλη και Μπακασέτα, ο δεύτερος τροφοδότησε τον Λημνιό που με συρτό σουτ άνοιξε το σκορ, με το πρώτο του τέρμα στην Εθνική Ανδρών by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Κίτρινη στον Μπαρσεγιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
Πιέζει η Εθνική by Αποστόλης Λιβάνιος
41' Κίτρινη κάρτα στον Σταφυλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
41' Καλή στιγμή για την Αρμενία. Μονοκόμματο σουτ του Καραπετιάν με το δεξί έπειτα από σέντρα, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Βλαχοδήμου. Η πρώτη πραγματικά καλή φάση των γηπεδούχων στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Συνολικά ανώτερη σε αυτό το διάστημα η Ελλάδα. Έχει τον έλεγχο της κατάστασης, είναι αισθητά πιο επιθετική από τον αντίπαλό της και με το γκολ έχει φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της. by Αποστόλης Λιβάνιος
Φινάλε στο πρώτο μέρος. Αρμενία-Ελλάδα 0-1! Το τέρμα του Λημνιού (παρθενικό με την Εθνική Ανδρών) στο 35' χωρίζει τις δύο ομάδες. Συνολικά ανώτερη η ομάδα του Τζον Φαν 'τ Σιπ στο πρώτο μέρος. Έχει τις ευκαιρίες του αγώνα, τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και παράλληλα έχει απειληθεί ελάχιστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
47' Καλή στιγμή για την Ελλάδα. Βγήκε στην κόντρα και ο Λημνιός έπιασε χαμηλό σουτ που έβγαλε ο Αϊραπετιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
52' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα από τα αριστερά της περιοχής, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων by Αποστόλης Λιβάνιος
56' Απειλεί η Εθνική. Ο Λημνιός έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Παυλίδης εκτέλεσε από την καρδιά της αντίπαλης άμυνας, αλλά κόντραρε η μπάλα από αντίπαλο στόπερ και μπλόκαρε ο Αϊραπετιάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Σαρκίσοφ αντί Βαρντανιάν για την Αρμενία by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Η μπάλα στα δίχτυα από τους Αρμένιους, αλλά παραμένει το 0-1, λόγω οφσάιντ! Ο Μπαρσεγκιάν έπιασε δυνατό σουτ, ο Βλαχοδήμος έδιωξε και από κοντά ο -εκτεθειμένος- Σαρκίσοφ νίκησε τον Έλληνα τερματοφύλακα by Αποστόλης Λιβάνιος
63' Άστοχο σουτ του Μπαρσεγκιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Απειλεί και πάλι με τον Λημνιό η Εθνική, σε ετοιμότητα ο Αϊραπετιάν, που είχε κλείσει τη γωνία του. by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μασούρας στη θέση του Μάνταλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Ετοιμάζεται να μπει ο Κουλούρης στον αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Απειλεί με τον Μασούρα πάλι η Εθνική. Αστόχησε ο παίκτης του Ολυμπιακού, που είχε καλό οπτικό πεδίο, αλλά δεν βρήκε εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Κίτρινη στον Χοβσεπιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Αλλαγή για την Αρμενία. Ο Εντιγκαριάν στη θέση του Χοβσεπιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
79' ΑΠΙΘΑΝΗ ευκαιρία για την Εθνική! Ο Παυλίδης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μασούρας σε ανυπεράσπιστη εστία -λόγω της εξόδου του Αϊραπετιάν- αστόχησε by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Δώνης στη θέση του Μπακασέτα by Αποστόλης Λιβάνιος
83' Αλλαγή για την Αρμενία. Ο Αβετισιάν στη θέση του Βοσκανιάν by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει δώσει θάρρος στους γηπεδούχους η Εθνική στα τελευταία λεπτά. by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Κίτρινη στον Εντιγκαριάν by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Άστοχο σουτ για την Αρμενία με τον Εντιγκαριάν by Αποστόλης Λιβάνιος