Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Βόλο by www.sport-fm.gr
AEΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κρίστινσον - Μόρας, Ζίζιτς, Μπράλιτς - Καρανίκας, Κάτσε, Μιλοσάβλιεβιτς, Φατιόν, Στάνκοβιτς - Ουάρντα, Νούνιτς. by www.sport-fm.gr
Βόλος (Χουάν Φεράντο): Μελίσσας, Φεράρι, Τσίκα, Δημόπουλος, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Μαξ, Φερνάντο, Τόρες, Μουνίθ, Μάντζης by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο της ΑΕΛ: Σουλούκος, Μπάλλας, Ντάουντα, Γκόλιας, Ασούμπρε, Μπέρτος, Μπούστος. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο του Βόλου: Γκαραβέλης, Διαμαντής, Τσαούσης, Μυστακίδης, Μπαλογιάννης, Ατιγιάτ, Λύρατζης by www.sport-fm.gr
Διαιτητές: Αριστείδης Βάτσιος, Σταύρος Σίπκας, Άγγελος Ζήρδας 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης by www.sport-fm.gr
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με το σουτ του Τόρες από διαγώνια θέση να περνά δίπλα από το δοκάρι του Κρίστινσον. Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ by www.sport-fm.gr
8' Δοκάρι για την ΑΕΛ! Σουτ του Φατιόν έξω από την περιοχή, ο Μελίσσας δεν υπολογίζει σωστά την μπάλα, αλλά είναι τυχερός και αυτή σταματά στο δεξί δοκάρι. by www.sport-fm.gr
14' Ανοίγει διάλογο ο Ουάρντα με τον προπονητή τερματοφυλάκων του Βόλου για ένα φάουλ by www.sport-fm.gr
18' Φλύαρος ο Βόλος μεσοεπιθετικά. Φτάνει μέχρι την περιοχή, αλλά του λείπει η καλή πάσα για το γκολ by www.sport-fm.gr
25' Αντιαθλητικό μαρκάρισμα του Φατιόν. Βλέπει την κίτρινη κάρτα, τυχερός καθώς μπορούσε να δει και κόκκινη. by www.sport-fm.gr
36' Έχει πάρει τα ηνία της αναμέτρησης η ΑΕΛ, χωρίς όμως να δημιουργεί ευκαιρίες by www.sport-fm.gr
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΟ! 1-0 ΤΗΝ ΑΕΛ! Κακή απομάκρυνση από τους αμυντικούς της ΑΕΛ, ο Τόρες γίνεται αποδέκτης της μπάλας στα όρια της μεγάλης περιοχής και με αριστερό σουτ νικά τον Κρίστινσον! by www.sport-fm.gr
39' Νέο φάουλ του Φατιόν, που ναι μεν βρίσκει μπάλα, αλλά πάει στη διεκδίκηση με τις τάπες. Θυμίζουμε ότι έχει ήδη κίτρινη κάρτα. by www.sport-fm.gr
43' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σέντρα από τα δεξιά, ο Ουάρντα από το ύψος της μικρής περιοχής πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Μελίσσας απέκρουσε by www.sport-fm.gr
45'+1' Τρομερή διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σουτ του Καρανίκα η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια ο Φατιόν κάνει νέο σουτ, με την μπάλα να απομακρύνεται σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
45'+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Βγαίνουν στην αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι, ο Μουνίθ όμως στο τετ-α-τετ με τον Κρίστινσον έκανε κάκιστο τελείωμα, στέλνοντας την μπάλα πάνω στον Ισλανδό γκολκίπερ. by www.sport-fm.gr
Λήξη του α' ημιχρόνου. Ο Βόλος προηγείται 1-0 της ΑΕΛ, σε ένα ματς που ειδικότερα στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους είχε πολλές ευκαιρίες και θα μπορούσε τόσο η ΑΕΛ, όσο και ο Βόλος να πετύχουν κι άλλα γκολ. Δύο δοκάρια η ΑΕΛ. by www.sport-fm.gr
46' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Ζίζιτς, μέσα ο Ασούμπρε. Αλλάζει και ο σχηματισμός για τους γηπεδούχους by www.sport-fm.gr
55' Η ΑΕΛ έχει φέρει το παιχνίδι στα καρέ του Βόλου, αλλά λείπει η κλασική ευκαιρία by www.sport-fm.gr
56' Πέναλτι υπέρ της ΑΕΛ! Ο Βάτσιος βλέπει χέρι του Τσίκα σε εναέρια διεκδίκηση. Πάντως το ριπλέι δεν τον δικαιώνει, αφού αν και ο παίκτης του Βόλου έχει σηκωθεί ανορθόδοξα για τη διεκδίκηση, δεν φαίνεται να έρχεται σε επαφή με την μπάλα. by www.sport-fm.gr
59' Επικίνδυνη σέντρα του Ντεντάκη, κανένας συμπαίκτης του δεν έκανε κίνηση στην πορεία της μπάλας. by www.sport-fm.gr
67' Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σουτ του Ουάρντα, απέκρουσε ο Μελίσσας και στη συνέχεια της φάσης ο Μελίσσας λέει και πάλι «όχι» στον Ντάουντα, που έπιασε μια πολύ καλή κεφαλιά by www.sport-fm.gr
76' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Ουάρντα έκανε το γυριστό μέσα στην περιοχή, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ! 2-1 ΤΟΝ ΒΟΛΟ! ΣΚΟΡΕΡ Ο ΝΤΑΟΥΝΤΑ! ΑΠΙΘΑΝΟ! Ο Κρίστινσον κάνει το βολέ και ο Ντάουντα κάνει απλά μία επαφή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Ύπνος βαθύς για την άμυνα του Βόλου. by www.sport-fm.gr
Η ΑΕΛ με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο παίρνει τη νίκη με 2-1 επί του Βόλου και έπιασε την ΑΕΚ στη 2η θέση με 18 βαθμούς. Από την άλλη μεριά, ο Βόλος μένει στους 13 πόντους by www.sport-fm.gr