Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης

Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Super League 1, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
Αρκετό το κρύο στο Ολυμπιακό στάδιο, με τον κόσμο να είναι λίγος... by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες έχουν ήδη ξεκινήσει την προθέρμανση τους. by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ το βασικό σχήμα του Αστέρα Τρίπολης απαρτίζουν οι Παπαδόπουλος, Καπίγια, Βαλιέντε, Μ. Φερνάντεθ, Λ. Φερνάντεθ, Σουάρεθ, Χαουρέγκι, Κώτσιρας, Μπαράλες, Μαρτίνεθ και Ματρικάρντι. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Κολοβέτσιος, Κολοβός, Αποστολάκης, Μπεκ, Νούνες και Καμπετσής. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Μιχαήλ, Πασαλίδης, Κρέσπι, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Παναγιώτου και Σαντόγια. by Σπύρος Σιαμπλής
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Δήμαρχος Αθηναίων, Κώστας Μπακογιάννης, στο πλαίσιο της από κοινού δράσης του Δήμου με την ΠΑΕ Παναθηναϊκός. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αθανάσιος Σέζος από τον Σύνδεσμο Κιλκίς και διαιτητής VAR ο Γεώργιος Τζοβάρας του Συνδέσμου Φθιώτιδας. by Σπύρος Σιαμπλής
Η παράδοση του Αστέρα, όταν επισκέπτεται τον Παναθηναϊκό, έχει ένα καλό και ένα κακό για αυτόν.... Το κακό είναι ότι δεν έχει κάνει νίκη σε 14 επισκέψεις, το καλό είναι ότι έχει φύγει έξι φορές αήττητος με ισοπαλίες. by Σπύρος Σιαμπλής
Μάλιστα, τον Μάρτη του 2018 οι Αρκάδες έφτασαν πολύ κοντά στη νίκη, αφού ισοφαρίστηκαν στο 87’, ενώ τον περασμένο Φεβρουάριο το «τριφύλλι» νίκησε 1-0... by Σπύρος Σιαμπλής
Παράλληλα, ανεξαρτήτως έδρας ο Παναθηναϊκός έχει μόλις τρεις ήττες από τον Αστέρα Τρίπολης και από αυτές μόνο μια στα τελευταία 16 επίσημα μεταξύ τους παιχνίδια! by Σπύρος Σιαμπλής
Οι παίκτες του ΠΑΟ αποσύρονται τώρα στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες του Γιώργου Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ακολουθούν κι εκεινοι της φιλοξενούμενης ομάδας.. by Σπύρος Σιαμπλής
Στο γήπεδο βρίσκονται παιδιά από τις Σχολές Ποδοσφαίρου Παναθηναϊκού σε Γέρακα, Σεπόλια, Παλλήνη, Ρουφ, Μεταμόρφωση, Άλιμο, Χαλκίδα, Ψυχικό και Αυλώνα. by Σπύρος Σιαμπλής
Λίγο περισσότερος ο κόσμος αυτή την ώρα στο γήπεδο, με τα παιδιά να είναι πιο... εκδηλωτικά, αλλά και πάλι.. άδειο το ΟΑΚΑ! by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, συνοδευόμενοι από 22 παιδιά μεταναστών και προσφύγων... by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
5' Κεφαλιά πάσα του Γιόχανσον για τον Περέα, μεσα στην περιοχή, αλλά υπάρχει οφσάιντ του πρώτου στο ξεκίνημα της φάσης... by Σπύρος Σιαμπλής
Ο διαιτητής Σέζος πάει στο VAR για πέναλτι, σε ανατροπή του Περέα από τον Σουάρεθ στην αρχή της φάσης και το καταλογίζει τελικά, ενώ κιτρινίζει και τον δεύτερο! by Σπύρος Σιαμπλής
8' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με την εύστοχη εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη, που στέλνει τη μπάλα ψηλά στο κέντρο της εστίας του Παπαδόπουλου, ανοίγοντας το σκορ.. by Σπύρος Σιαμπλής
11' Σέντρα του Χατζηθεοδωρίδη από τα αριστερά, είναι δυνατή και περνάει στην απέναντι πλευρά του γηπέδου. by Σπύρος Σιαμπλής
16' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, είναι δυνατή, ενώ ο Μακέντα δεν μπορεί να κάνει το σουτ στην κίνηση. by Σπύρος Σιαμπλής
18' Δυνατό σουτ του Γιόχανσον, έξω από την περιοχή, είναι άστοχο. by Σπύρος Σιαμπλής
19' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να διπλασιάσει τα τέρματά του, με τον Παπαδόπουλο να διώχνει ατσαλα, τον Χατζηγιοβάνη να κλέβει τη μπάλα με τη μία, γυρνώντας την παράλληλα προς τον Περέα ο οποίος πλασάρε τον Παπαδόπουλο αλλά το τελείωμα του ήταν κακό και έφυγε έξω! by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο πρωταγωνιστές του 1-0 για τους γηπεδούχους το... πανηγυρίζουν! Εικόνα live21963288/104206.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
23' Κίτρινη κάρτα στον Μπόρχα Φερνάντεθ για «θέατρο», που έπεσε μέσα στην περιοχή για πέναλτι. by Σπύρος Σιαμπλής
26' Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με την προβολή του Περέα για να προλάβει την έξοδο του Παπαδόπουλου, ο οποίος ωστοσο έβαλε την κόντρα και έδιωξε σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
Έχοντας συμπληρώσει το μισό του πρώτου ημιχρόνου και με τους Χατζηγιοβάνη-Περέα σε... κέφια, ο Παναθηναϊκός προηγείται ήδη με 1-0, χάρη στο γρήγορο γκολ του πρώτου με πέναλτι, ενώ έχει φτιάξει κι άλλες δύο φάσεις, έχοντας σαφώς την πρωτοβουλία. Ο Αστέρας δεν μπορεί να πατήσει περιοχή και βρίσκεται διαρκώς σε φάση άμυνας,αφού ούτε μπάλα κρατάει, ούτε έχει καταγράψει φάση! by Σπύρος Σιαμπλής
29' Σουτ του Μακέντα, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
31' Ατομική ενέργεια και σουτ του Χατζηγιοβάνη από πλάγια θέση αριστερά, η μπάλα στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Σπύρος Σιαμπλής
32' Κίτρινη κάρτα στον πάγκο του Αστέρα και δη στον Δημήτρη Μποροβήλο για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
35' Πρώτη επίσκεψη του Αστέρα στα καρέ του Παναθηναϊκού, αλλά η κεφαλιά του Μπαράλες για τον Σουαρεθ είναι ως μη γενόμενη, για οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
42' Σκληρό φάουλ του Βαλιέντε στον Δώνη, δεν παρατηρείται με κάρτα από τον Σέζο. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Σέντρα σουτ του Κώτσιρα, πέφτει και μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, μπροστά ο Παναθηναϊκός με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης. by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρις ρυθμό στα τελευταία δέκα λεπτά το ματς, αλλά με τον Παναθηναϊκό να είναι συνολικά καλύτερος και αν ήταν πιο ευστοχος θα είχε μάλιστα και μεγαλύτερο προβάδισμα απο το 1-0 επί του Αστέρα Τριπολης, ο οποίος δεν έχει καταφέρει να κάνει ούτε ενα σουτ στην αντίπαλη εστία. Αναμφίβολα, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια με δίκαιο αποτέλεσμα... by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Αστέρα Τρίπολης στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
46' Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
46' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με την εκτέλεση του κόρνερ από τον ΄Καπίγια και την κεφαλιά του Σουάρεθ να καταλήγει στην αγκαλιά του Διούδη. by Σπύρος Σιαμπλής
49' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Μακέντα σε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο, αλλά στο ξεκίνημα υπάρχει οφσάιντ, που υποδεικνύεται! by Σπύρος Σιαμπλής
52' Ο Περέα τρέχει για να προλάβει τον Παπαδόπουλο, με τον τερματοφύλακα του Αστέρα να βγαινει έγκαιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
54' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ, από μακριά, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
58' Κίτρινη κάρτα στον Καπίγια για τράβηγμα της φανέλας του Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
60' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Έξω ο Σουάρεθ, μέσα ο Σαντόγια. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Ο Περέα παραχωρεί τη θέση του στον Καμπετσή, για την πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
62' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη, για σκληρό φάουλ πάνω στον Λουίς Φερνάντεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
66' Αντεπίθεση για τον ΠΑΟ, με την πολύ ωραία καθετη του Μπουζούκη προς τον Καμπετσή, βγαίνει γρήγορα και διώχνει όμως ο Παπαδόπουλος... by Σπύρος Σιαμπλής
67' Χαουρέγκι έξω, Κρέσπι μέσα για τον Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
69' Ευκαιρία για τον Αστέρα, με το σουτ του Φερνάντεθ από τη μικρή περιοχή και πλάγια να αποκρούεται με γροθιές από τον Διούδη! by Σπύρος Σιαμπλής
Με τα 3/4 του ματς συμπληρωμένα, το ματς παραμένει στο 1-0 και παράλληλα στην... κόψη του ξυραφιού! Ο Αστέρας έχει μπει σαφώς καλύτερα και είναι εκείνος που απειλεί περισσότερο για το γκολ, την ώρα που οι παίκτες του Παναθηναϊκού κάνουν εύκολα λάθη και δεν έχουν την εικόνα του πρώτου μέρους. by Σπύρος Σιαμπλής
70' Νέα καλή στιγμή για τους Αρκάδες. Ξανά ο Φερνάντεθ βρέθηκε σε... θέση βολής με τον Διούδη και πάλι να αποκρούει. by Σπύρος Σιαμπλής
77' Μεγάλη ευκαιρία του Αστέρα, καθώς ο Μαρτίνεθ μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, πάσαρε στον Σαντόγια, αλλά εκείνος δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα στο δευτερο δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
79' Κολοβός αντι Μπουζούκη, για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
80' Ιγκλέσιας στη θέση του Μαρτίνεθ, η τελευταία αλλαγή του Αστέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
80' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον. by Σπύρος Σιαμπλής
83' Προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη για γυριστό σουτ μετά από σέντρα που έγινε από δεξιά, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
88' Ο Χατζηγιοβάνης βγαίνει και ο Κολοβέτσιος τον αντικαθιστά. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+1' Χαμηλό σουτ από τον Κρέσπι, πέφτει και μπλοκάρει ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+4' Ο Αστέρας σκοράρει με την προβολή του Μπαράλες αλλά ο διαιτητής υποδεικνύει, σωστα οφσάιντ. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+5' Λήξη του ματς, με τον Παναθηναϊκό να επικρατεί του Αστέρα Τρίπολης με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστουμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας το σημερινό ματς... by Σπύρος Σιαμπλής